Page 5 of 397 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #85
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mie aceasta gimnasta imi da senzatia ca se grabeste..de parca o alearga cineva pe barna. In rest chiar are potential..trebuie doar sa fie mult mai sigura pe ea....cam multe ratari totusi
    www.fangymnastics.com

  2. #86
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    Nu mi s-a parut o reactie deplasata. Acum intre noi fie vorba si eu o sa ma bucur daca o sa cada Liukin la barna la JO spre exemplu (atata timp cat nu se accidenteaza grav bineinteles)
    mie mi s-a parut. atata t cat la tenis auzi musca, mi se pare total deplasat sa faci atata galagie cand o fata se arunca in cap pe barna. eu am stat langa barna la Europene si aproape ca-mi tineam respiratia ca sa nu le deranjez...pe toate, nu numai pe ale noastre.
    daca tu ai urla de bucurie la ratarea Nastiei la barna (din sala vorbesc, in fata tv-ului faci ce vrei), cat de romanca sunt, mi-ar fi rusine pt reactia ta.


    @mihai: cred ca viteza filmuletului e gresita...nu cred ca alearga asa

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    mie mi s-a parut. atata t cat la tenis auzi musca, mi se pare total deplasat sa faci atata galagie cand o fata se arunca in cap pe barna. eu am stat langa barna la Europene si aproape ca-mi tineam respiratia ca sa nu le deranjez...pe toate, nu numai pe ale noastre.
    daca tu ai urla de bucurie la ratarea Nastiei la barna (din sala vorbesc, in fata tv-ului faci ce vrei), cat de romanca sunt, mi-ar fi rusine pt reactia ta.


    @mihai: cred ca viteza filmuletului e gresita...nu cred ca alearga asa
    Ba sa stii ca asa alearga, parca e panicata de barna, vrea sa scape cat mai repede

    In plus nu mi s-a parut ca urla cineva de bucurie cand cadea, mie mi s-au parut oftaturi. Probabil pare ceva iesit din comun fiindca ea rata intr-una asa ca oftaturile astea erau permanente.

  4. #88
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Sincer, Ioana, si mie mi s-a parut agitata si pacat mare, ca se poate si mai bine si are un potential fantastic cred ca este ceva specific unor gimnaste sa se grabeasca asa pe barna, de exemplu cele spaniole+Elyse Hopfner Hibbs, si ea se grabea pana sa castige medalia aia la mondiale.

    @Robert....este ciudat ca le-ai perceput doar ca niste oftaturi in conditiile in care inclusiv cei care au lasat comentarii pe youtube au sesizat ca era vorba de bucurie cruda. Da, ai dreptul sa te bucuri pentru ca cineva rateaza, dar nu este frumos sa nu arati respect, asta este cea mai crunta mojicie, ca sa vorbesc pe limbaj po****r, si in conditiile astea mie, una, mi-ar fi rusine sa cunosc pe cineva asa. prefer ca gimnastica sa ramana fara niciun fan decat unul asa.

    Asa cum spunea si Ioana, cand am fost la Paris Bercy anul trecut, stateam undeva in randul 4, in dreptul solului si cand au evoluat ai nostri, mi-a fost si rusine sa strig "Hai, Stela!", ca o stiam ca e cu nervii la pamant...in ciuda muzicii de la sol.

  5. #89
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    A se compara "oftaturile" cu zgomotul din sala la festivitatea de premiere pe echipe, in momentul in care au fost premiate braziliencele. Parca e aceeasi reactie si nu mai seamana a oftaturi. Iar reactia fata de americance eu as cataloga-o ca dat cu huo: http://www.youtube.com/watch?v=dZ3rK...eature=related. (pe la minutul 9)
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Asa sunt brazilienii, mai temperamentali. Intr-adevar la festivitatea de premiere s-a cam depasit limita, insa la evolutia de la barna raman la parerea ca publicul s-a comportat cat se poate de normal.

  7. #91
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Poate e normala la un public obisnuit sa injure pe stadioane. Saraca Peng Peng Lee a avut doar vina ca era singura care o mai putea intrece pe Hypolito si sa ramana brazilienii fara medalie la barna. Normal ca s-a intimidat cand s-a trezit cu un public ostil. Poate ca prima cadere s-a intamplat, dar la reactia aia de bucurie dementa cred ca deja nu mai stia nici cum o cheama si isi dorea doar sa se termine o data. Ce a urmat de aici eu as zice ca nu cazaturile ei au determinat reactia publicului ci invers. Mie mi se pare de neiertat. Sa iti incurajezi favoritii e una, sa te bucuri si chiar sa incerci sa provoci caderea adversarilor e altceva.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  8. #92
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    La nationalele Chinei si la alte cateva competitii, China a avut o gimnasta extraordinara la paralele. Nu stiu daca a fost si in echipa de la Mondiale. Aici sunt cateva din exercitiile ei:

    paralele: http://www.youtube.com/watch?v=aFumRuwLLpc (prima combinatie de desprinderi este extraordinara!!!!)
    Barna:http://www.youtube.com/watch?v=Cqzn1ixjOP4&NR=1
    Sol: http://www.youtube.com/watch?v=09JNw...eature=related
    O alta chinezoaica de care nu prea stie nimeni cand e nascuta. Probabil are vreo 13-14 ani, dar poate ca or sa o mai imbatraneasca daca vor avea nevoie de ea la olimpiada. La Mondiale n-a fost
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    Poate e normala la un public obisnuit sa injure pe stadioane. Saraca Peng Peng Lee a avut doar vina ca era singura care o mai putea intrece pe Hypolito si sa ramana brazilienii fara medalie la barna. Normal ca s-a intimidat cand s-a trezit cu un public ostil. Poate ca prima cadere s-a intamplat, dar la reactia aia de bucurie dementa cred ca deja nu mai stia nici cum o cheama si isi dorea doar sa se termine o data. Ce a urmat de aici eu as zice ca nu cazaturile ei au determinat reactia publicului ci invers. Mie mi se pare de neiertat. Sa iti incurajezi favoritii e una, sa te bucuri si chiar sa incerci sa provoci caderea adversarilor e altceva.
    E clar, avem opinii total diferite. Lee putea sa se faca medic stomatolog si nu mai avea nici o problema. Sa fii sportiv inseamna sa si rezisti fizic.
    Si acum nici nu e cazul sa jignim publicul brazilian.

  10. #94
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rob_din View Post
    E clar, avem opinii total diferite. Lee putea sa se faca medic stomatolog si nu mai avea nici o problema. Sa fii sportiv inseamna sa si rezisti fizic.
    Si acum nici nu e cazul sa jignim publicul brazilian.
    Da, sa fii sportiv inseamna sa rezisti fizic si psihic (si cred ca psihic vroiai sa spui si tu), dar si sa fii om inseamna sa arati respect. Nu-ti cere nimeni altceva, doar respect pentru un copil (pentru ca Peng Peng Lee este un copil). Ce i-au facut brazilienii a fost ca si cum i-ai rade in nas unui copil care din saracie nu mananca o acadea decat la Craciun. Si asta este urat si inuman. De asemenea, reactia brazilienilor a fost urata vis-a-vis de echipa Americii. Americanii,a s acum sunt, merita macar respectul ca sunt cei mai buni si atat.

    Francezii oftau la fiecare ratare, indiferent ca a fost Stela, Cheng Fei sau vreo alta gimnasta. parca te durea inima sa ii auzi (la Paris Bercy) si asta pentru ca jumatate din sala era plina de copii...cred ca acei copii francezi stiau mai bine decat brazilienii adulti ce inseamna sa fii om si sa respecti

  11. #95
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei, tot referitor la stirile externe, iata un documentar despre Cheng Fei. Se pare ca ea a avut porobleme mari la inceputul lui 2007, chiar cu greutatea, motiv pentru care la sarituri a trebuit sa munceasca f.f.f. mult.
    http://www.chinadaily.com.cn/olympi...ent_6455284.htm

  12. #96
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Cris, nu merge linkul

  13. #97
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Hmmm...asa e

    Incearca asta
    http://www.chinadaily.com.cn/olympics/video.html

    si in lista este un titlu Work for Beijing Olympics: Cheng Fei

  14. #98
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    merge, multumesc

    am mai spus-o, o admir f mult pe Cheng Fei, este cea mai ambitioasa chinezoaica pe care am vazut-o de cand urmaresc gimnastica...sper sa-si faca exercitiile cum trebuie la Beijing, o merita din plin.

  15. #99
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    sunt de apreciat gimnastele din China...si cum probabil batalia pt aur se va da intre ele si americance,sper sa castige dansele aurul...mie imi placea si Nan Zhang...oare ce s-a int cu ea?

  16. #100
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Zhang Nan inca nu s-a retras, chiar daca a avut un an 2007 mai putin placut ( nu a prins echipa pentru mondiale) , se pregateste pentru a concura la JO de la Beijing
    www.fangymnastics.com

  17. #101
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Zhang Nan inca nu s-a retras, chiar daca a avut un an 2007 mai putin placut ( nu a prins echipa pentru mondiale) , se pregateste pentru a concura la JO de la Beijing
    Ce bine......sper sa o revad la olimpiada.....

  18. #102
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Si eu sper...mi-a fost draga, desi asta ar insemna ca Chinezii se vor bate cu doua gimnaste pe medaliile la individual compus, iar asta nu-mi miroase a bine

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Flavius Koczi participa la Tyson American Cup. De ce oare nu e trimisa nici una din fete? Da, e in aceeasi perioada cu meciul Franta-Romania, dar experienta de concurs ar prinde bine... Sper ca Flavius sa faca un concurs bun.

  20. #104
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Poate American Cup e pe baza de invitatie...poate au invitat si o gimnasta,dar cum acestea au concurs in Franta au refuzat. Multumim de informatie..chiar nu stiam ca participa romani la American Cup...stiam de Hambuechen si Hamm.
    www.fangymnastics.com

  21. #105
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca American Cup e pe baza de invitatie. La fete participa Shawn, Liukin, Worley si Peszek. Transmite NBC Sport. In ceea ce priveste multumirile, eu va multumesc tuturor pentru informatiile postate aici in ultimele doua saptamani cand am fost in afara realitatiilor sportive.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •