Page 54 of 397 FirstFirst ... 444525354555664104154 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #1114
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    dar Rebecca? Rebecca Bross ce face?

  2. #1115
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Buna tsupi..bine ai revenit!
    Intr-adevar in interviu spune ca face doar barna si sol..iar la cateva zile dupa..anunta pe contul ei de twitter ca lucreaza la sol.
    Pe Bross ai mai vazut-o? Sau pe Ivanna Hong?
    www.fangymnastics.com

  3. #1116
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Se antreneaza serios, pare sa-si fi revenit bine dupa accidentare. Am vazut-o si pe Hong. Sala e plina, mi-e destul de greu sa le urmaresc (sint cu ochii si pe fiica-mea). Dupa cit am reusit eu sa vad pina acum - Bross e favorita mea dintre cele trei. Discutarati despre Larson Si Lothrop, ele se pregatesc pentru college. Nu se pune cred problema sa mearga la concursuri mai serioase.

  4. #1117
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    N-am mai fost pe aici de tare mult timp... Va asigura ca asta e felul de a fi al americanilor. La fel se desfasoara lucrurile si in sala si in general in viata de toate zilele.
    Antrenorii americani si atitudinea lor....Karoly, Mary Lee Tracy, Steve Rybacky, Al Fong nu pot sa cred ca nu este ceva exagerat in felul in care se manifesta.

    Pe cand intr-adevar Liukin, Marchenko, Chow, Kelly Hill au un comportament mai normal, mai uman, mai sincer....asa ii percep eu

  5. #1118
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Multumesc Mikeyy. Am vazut dupa ce am scris ca ziceai si de sol.
    Ca zicea Niagara de gimnastele mai mici. Au si ei multe gimnaste bune, daca se mentin sanatoase va fi un val serios de gimnaste WOGA. Plus ca sint atit de multe, au de unde sa aleaga! Valabil si pentru zona asta - antrenorii sint in mare parte rusi si romani.

  6. #1119
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by oana_27g View Post
    Antrenorii americani si atitudinea lor....Karoly, Mary Lee Tracy, Steve Rybacky, Al Fong nu pot sa cred ca nu este ceva exagerat in felul in care se manifesta.

    Pe cand intr-adevar Liukin, Marchenko, Chow, Kelly Hill au un comportament mai normal, mai uman, mai sincer....asa ii percep eu
    Pai pentru Karolyi (de exemplu) asta e o lectie invatata, nu cred ca le-o fi fost usor...
    Eu zic ca si stil general, ei incurajeaza in primul rind - cauta ceva pozitiv de spus si apoi critica sau comenteaza mai pe larg. Face parte din felul lor de a fi, nu e prefacatorie. Pur si simplu au alt fel de a fi, asa sint educati.

  7. #1120
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Se antreneaza serios, pare sa-si fi revenit bine dupa accidentare. Am vazut-o si pe Hong. Sala e plina, mi-e destul de greu sa le urmaresc (sint cu ochii si pe fiica-mea). Dupa cit am reusit eu sa vad pina acum - Bross e favorita mea dintre cele trei. Discutarati despre Larson Si Lothrop, ele se pregatesc pentru college. Nu se pune cred problema sa mearga la concursuri mai serioase.
    atunci sa incepem pronosticurile? Bross campioana nationala si/sau mondiala?

  8. #1121
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Nu stiu, eu zic doar ca mie-mi place. E serioasa, muncitoare. Si cind a fost accidentata am vazut-o mereu la sala, muncind cit/cum putea la paralele.

  9. #1122
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Mai, dar voi nu dormiti la ora asta?

  10. #1123
    sport legend niagara64's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Windsor Ontario
    Posts
    3,772
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Mai, dar voi nu dormiti la ora asta?
    Cred ca se pregatesc de Glasgow ...

  11. #1124
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    eu revedeam individual compusul de la Stutgart 2007..m-au starnit posturile despre Steliana de astazi.....si asteptam vesti despre Bross...multumim!

  12. #1125
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Vizionare placuta Oana! Asa ma apuca si pe mine orele mici ale diminetii, de cite ori incep cu un search pe Youtube inevitabil ramin acolo cu orele...

  13. #1126
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim mult tsupi pt informatiile de la fata locului!
    Bross cred ca va intra in calcule pt mondiale.
    www.fangymnastics.com

  14. #1127
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Cred ca e o gimnasta care merita sa-si faca un nume in gimnastica. Mai vedem ce-o fi!
    Uitasem sa spun de Sloan. Mi-a placut de ea la Olimpiada, dar parca nu o vad pe loc fruntas. O vad ca pe o gimnasta de tranzitie in ciclul asta olimpic. Celelalte nu si-au revenit inca, altele abia acum trec la seniorat. Parearea mea.

  15. #1128
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ma intrebam eu zilele trecute de Jiang Yuyuan...ca nu mai apar noutati despre ea.
    Se pare Jiang nu a stat degeaba si s-a pregatit intens. Dupa calificarile de la nationale de ieri, este pe primul loc la individual compus.

    Exista si un filmulet cu exercitiul ei de la paralele, care are nota de plecare 6.9. Combinatia de la coborare e interesanta...direct din acele intoarceri in plan vertical face un dublu intins: http://www.dzwww.com/2009/ztqy/video...14_4629494.htm
    S-ar putea ca filmuletul sa se incarce putin mai greu, dar se va incarca pana la urma
    Din nou vedem note f mici la nationalele Chinei.....ei sunt opusul americanilor. Americanii le umfla notele, iar chinezii ii depuncteaza la greu.
    www.fangymnastics.com

  16. #1129
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ma intrebam eu zilele trecute de Jiang Yuyuan...ca nu mai apar noutati despre ea.
    Se pare Jiang nu a stat degeaba si s-a pregatit intens. Dupa calificarile de la nationale de ieri, este pe primul loc la individual compus.

    Exista si un filmulet cu exercitiul ei de la paralele, care are nota de plecare 6.9. Combinatia de la coborare e interesanta...direct din acele intoarceri in plan vertical face un dublu intins: http://www.dzwww.com/2009/ztqy/video...14_4629494.htm
    S-ar putea ca filmuletul sa se incarce putin mai greu, dar se va incarca pana la urma
    Din nou vedem note f mici la nationalele Chinei.....ei sunt opusul americanilor. Americanii le umfla notele, iar chinezii ii depuncteaza la greu.
    Au aparut deja filmulete si pe youtube:
    http://www.youtube.com/watch?v=Y9A6hMTNUYA

  17. #1130
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    WOW, cate vesti!!!! Multumim

  18. #1131
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    He Kexin a sarit la Nationalele Chinei!! http://www.youtube.com/watch?v=VapPkP2K49c Nu-mi dau seama ce saritura e, poate un Yourcenko simplu? Oricum se pare ca e clar ca n-are de gand sa lase fractura de la mana s-o tina acasa in toamna...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #1132
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    e Yurchenko simplu!

  20. #1133
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    ce inseamna sa ai ambitie.. nu ca la noi..

  21. #1134
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nu pot sa cred ca tocmai am vazut-o pe He Kexin sarind
    Saraca cat trebuie sa indure ca sa-si ajute echipa....din cate am inteles daca echipa ei nu se califica pt etapa a doua a nationalelor Kexin nu va mai putea concura pe aparate in toamna. Cred ca pt asta lupta ea...de admirat

    Trebuie sa ma uit si la restul exercitiilor, nu am apucat inca.
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •