Page 14 of 397 FirstFirst ... 412131415162464114 ... LastLast
Results 274 to 294 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #274
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    WOW, interesanta rocada...rusii fac orice ca sa descopere ce nu merge bine in sistem. Bravo lor.

    In alta ordine de idei...de pe gymworld am aflat ca la Europene aproape toate componentele echipei Ucrainei (inclusiv Alina Kozich) au fost racite (sa fi luat de la ele oare si fetele noastre????). Daria Zgoba scapase, dar, cum venea dupa accidentare la picior, nu putea face decat paralele... iar Alina Kozich pregateste un sol pe muzica lui Jennifer Lopez si un element nou (nu am inteles daca un viitor element Kozich) la barna.

  2. #275
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    WOW, interesanta rocada...rusii fac orice ca sa descopere ce nu merge bine in sistem. Bravo lor.

    In alta ordine de idei...de pe gymworld am aflat ca la Europene aproape toate componentele echipei Ucrainei (inclusiv Alina Kozich) au fost racite (sa fi luat de la ele oare si fetele noastre????). Daria Zgoba scapase, dar, cum venea dupa accidentare la picior, nu putea face decat paralele... iar Alina Kozich pregateste un sol pe muzica lui Jennifer Lopez si un element nou (nu am inteles daca un viitor element Kozich) la barna.
    Cum am reusit sa mai capat putintel timp, am hotarat sa mai arunc cate o privire prin curtea vecinului
    Si uite asa am descoperit un articol despre Vanessa Ferrari, pe care o sa incerc s ail atasez...se pare ca va ramane cu un sol cu doar 4 diagonale (oare asa sa fie???), ca sa faca loc partii artistice. De asemenea, deocamdata se pare ca lucreaza sa readuca in "repertoriu" acea Tsukahara dubla....daca mai sutn si alte elemente pe care nu le-am tradus, ii rog pe cei care le au cu italiana sa spuna
    Attached Images Attached Images

  3. #276
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Bla-bla-blauri despre Ferrari. Nici nu prea merita comentate.

    In schimb Igor Cassina pregateste un nou element cu care spera sa-si pastreze titlul olimpic la bara. Este elementul Cassina la care a mai adaugat inca un surub

    http://www.youtube.com/watch?v=mP83f6sEkkI

  4. #277
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    In perioada 13-14 mai va avea loc cupa mondiala de la Tianjin. Chiar daca Romania nu va participa, va fi interesant de urmarit caci vor participa chinezoaicele printre care si Cheng Fei Celelalte chinezoiace sunt: He Kexin si Yang Yilin

    Site-ul competitie: http://www.wcgchina.com.cn/en/ssxxz.asp
    www.fangymnastics.com

  5. #278
    manager baicea's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    264
    Reputatie
    1
    mda..o sa fie interesant de vazut solul lu cheng fei..am vazut ca la antrenament incerca dublu apel echer...ca sa creasca plecarea..ea si tweddle ar fii principalele adversare ale sandrei la sol..shawn nu cred ca o sa upgradeze prea mult...sacramone idem..soo...o sa fie interesant..si sariturile ei sa le vedem..si paralelul minunant al lui he kexin..
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"][I][B]<Twilight>[/B] [/COLOR]

    [COLOR="RoyalBlue"][B]<Yeah,I'm one of those people>[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]<Yeah,I'm obsessed!So what?You say "obsession" like it's a bad thing>[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  6. #279
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ai vreun filmulet cu antrenamentul lui Cheng?
    Asa este, Cheng e principala adversara a Sandrei si poate cea mai puternica, caci pe langa faptul ca e o gimnasta foarte buna mai este si la ea acasa. Eu vad podiumul la sol : Izbasa, Cheng si Johnson
    www.fangymnastics.com

  7. #280
    manager baicea's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ai vreun filmulet cu antrenamentul lui Cheng?
    Asa este, Cheng e principala adversara a Sandrei si poate cea mai puternica, caci pe langa faptul ca e o gimnasta foarte buna mai este si la ea acasa. Eu vad podiumul la sol : Izbasa, Cheng si Johnson


    uite:

    http://www.youtube.com/watch?v=PLBFXVw7glI

    incepand cu 1.47
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"][I][B]<Twilight>[/B] [/COLOR]

    [COLOR="RoyalBlue"][B]<Yeah,I'm one of those people>[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]<Yeah,I'm obsessed!So what?You say "obsession" like it's a bad thing>[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  8. #281
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumesc!
    Incredibil cat de ambitioasa este aceasta gimnasta si cata forta are....gimnastica ei se apropie de gimnastica masculina
    www.fangymnastics.com

  9. #282
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Multumesc!
    Incredibil cat de ambitioasa este aceasta gimnasta si cata forta are....gimnastica ei se apropie de gimnastica masculina
    http://www.youtube.com/watch?v=HNrwJ...eature=related

  10. #283
    manager baicea's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    264
    Reputatie
    1


    multumim!pe asta nu il vazusem..este intradevar incredibil..
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"][I][B]<Twilight>[/B] [/COLOR]

    [COLOR="RoyalBlue"][B]<Yeah,I'm one of those people>[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]<Yeah,I'm obsessed!So what?You say "obsession" like it's a bad thing>[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  11. #284
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    WOW, vazusem acest interviu, dar nu am observat acel dublu echer inainte (care cred ca poarta numele Daianei dos Santos)...Ambitioasa Cheng Fei, stie foarte bine ceea ce vrea si are o capacitate fantastica de concentrare

    Edit: pe 7 mai debuteaza Campionatele Nationale ale Chinei, va fi interesant de vazut ce note astronomice se vor lua si, mai ales, ce evolutii si ce note de plecare vor fi

  12. #285
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cris...de obicei la nationalele Chinei nu sunt note umflate..dimpotriva le depuncteaza la sange! Asa a fost anul trecut
    www.fangymnastics.com

  13. #286
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu am refeream la notele astronomice care se vor datora notelor astronomice de plecare: in genul notei lui He Kexin, poate nu va lua 16.800-16.900, ca la Cottbus, dar un 16.500 probabil ca tot va lua. Si ma refeream si la baieti unde se zvoneau note extraodinar de mari de plecare.

  14. #287
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Tot din tabara chineza - la un test intern (nu stiu cand s-a desfasurat exact), Cheng Fei a castigat sarituri si sol, la sarituri a executat saritura Cheng;
    Jiang Yuyuan a executat saritura Amanar si i-a iesit in ambele zile, 15.700, insa a avut probleme la barna si paralele.
    Deng Linlin a castigat la individual-compus, cu 7.0 nota de plecare la barna si Yourcenko dublu la sarituri.
    He Kexin a avut 17.00 la paralele in ziua a doua, cu nota B 9.3. Yang Yilin a fost a doua la acest aparat.
    Xiao Sha a castigat barna cu 7.0 nota de plecare, insa a avut probleme pe la celelalte aparate, Li Shanshan a avut dezechilibre la barna, insa nu a ratat.
    PangPanPan a marit nota de plecare la paralele: 7.0, dar a avut doar Yourcenko simpla la sarituri.

    Poze: http://sports.qq.com/a/20080423/000652.htm[/I]
    Sursa: loz (gymworld)

    printre comentarii, s-a mai spus ca nota lui Deng LinLin la paralele ar fi fost 16.800 in ziua a doua. Nan Zhang (bronz individual compus la Atena) a avut peste 16 la barna, cu 6.8 nota de plecare, dar a avut note relativ mici la celelalte trei aparate. Sui Lu 7.1 sau 7.2 A score la barna si 6.4 A score la sol. Pang panpan a fost a 4-a la individual compus in prima zi (a cazut la sol), dar a 2-a in a doua zi. Se presupune ca a avut ca note de plecare: UB-7.0-7.1; BB-6.8; FX-5.9; VT-5.0.

    Cam atat cu notele chinezoacielor, vom vedea daca se si mentin la Nationale (sau daca informatiile sunt corecte). Oricum, se pare ca de data aceasta chinezii au o strategie clara: se cam vede ce gimnaste isi specializeaza si pe ce aparate...isi acopera toate golurile, si cu note foarte mari de plecare

  15. #288
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim Cris!
    Ce note de plecare au..wow
    Deci, au 2 sarituri Amanar , 2 note de peste 16 la paralele, 3 note posibile peste 16 la barna..iar la sol 1-2 peste 15=> INVINCIBILE
    www.fangymnastics.com

  16. #289
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Daca chiar vor concura cu aceste note de plecare sunt imposibil de batut chiar si cu ratari in lant

  17. #290
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Daca vor rata in lant...vor fi la egalitate cu noi
    www.fangymnastics.com

  18. #291
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Da, se anunta o forta foarte mare chinezoiacele si vor mai fi si la ele acasa.......daca SUA ramane relativ la nivelul de anul trecut, in mod normal, chinezoiacele nu vor putea pierde aurul.

  19. #292
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    In acest moment..daca China va prezenta aceste note de plecare..pot pierde aurul doar pe mana lor..caci altfel sunt de neinvins.

    SUA are o saritura buna din 6.3 ( Sacramone), un Amanar dar nu e sigur ca-l va reusi Johnson si un DTY....la paralele au o nota din 7.6 la Liukin, si alte 2 note in jur de 15.500..la barna pot avea 2 note de peste 16 ( Johnson si Liukin), iar la sol de asemena 2-3 note putin peste 15( Sacramone si Johnson)

    Romania va avea 3 sarituri DTY.....1 nota de peste 16 la paralele si alte 2 in jur de 15....la barna putem avea 1-2 note peste 16 si inca 1 peste 15.500...iar la sol putem avea 1 nota peste 15.500 si alte 2 putin peste 15
    www.fangymnastics.com

  20. #293
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Daca vor rata in lant...vor fi la egalitate cu noi
    Cred ca chinezoaicele vor avea sigur 6-7 puncte peste noi doar la notele de plecare. Asta inseamna cam 8 ratari

  21. #294
    manager baicea's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    264
    Reputatie
    1
    he kexin e ff buna..daca ii iese exercitiul...ar merita si mai mult..adica totusi..cu 7.7 plecare..are o forma minunata la piruete..la pac..la coborare...mi se pare chiar putin..in vizinea mea la nota B ar trebui sa fie minim 9.3-9.4....la mondialele din 2007 de ex semenova a luat la nota B numa 9.1-9.2..si ea are niste probleme de forma grave la anumite elemente...mi-ar placea sa ia chinezoiacele aurul..
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"][I][B]<Twilight>[/B] [/COLOR]

    [COLOR="RoyalBlue"][B]<Yeah,I'm one of those people>[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

    [FONT="Comic Sans MS"][B][SIZE="2"][COLOR="DeepSkyBlue"]<Yeah,I'm obsessed!So what?You say "obsession" like it's a bad thing>[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •