Page 102 of 397 FirstFirst ... 25292100101102103104112152202 ... LastLast
Results 2,122 to 2,142 of 8332

Thread: Stiri externe

  1. #2122
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Si Alicia S. are Amanar? Am auzit ca vrea sa faca Amanar daca revine... Si Williams parca se zicea ca lucreaza la el! Oare e in stare SUA sa vina cu 3 sarituri din 6.5 la CM-ul de anul asta? Brrr!

    Edit: am uitat ca Jordyn e junioara. Doamne-ajuta!

  2. #2123
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    @Mihai Am inteles ca de anul asta e doar competitie de seniori Scam.
    Dar ar fi tare Bross vs Weiber.
    Am vazut ca si A-Sac merge la camp, vad ca a fost serioasa treaba cu revenirea.

    Quote Originally Posted by niagara64 View Post
    150 000 $ ?!?! Ciudata tara China asta ... Cati fosti gimnasti din lumea intreaga se pot lauda ca pot dona 150 000 $ asa simplu ?
    Nu e doar fost gimnast, ci si om de afaceri.
    http://www.lining.com/EN/home/index.html

  3. #2124
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si Sloan lucreaza la Amanar, daca e sa facem lista ...sau lucra inainte de CM, nu stiu acum cum sta cu pregatirea...parca a luat o pauza.

    Eu abia astept sa o vad pe Alicia...nu numai Amanar a zis..ci va lucra si la o saritura care ii va purta numele....cred ca va adauga o intoarcere la Rudi.

    @Ada: mersi, nu am stiut ca doar pt seniori e scam-ul anul asta. Apropo..bine ai revenit si La multi ani, pe 2010
    www.fangymnastics.com

  4. #2125
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    E diferenta intre a incerca, a lucra si a stapini elementul sa il poti prezenta in competitii... dar totusi ma ia cu frig pe sira spinarii numai si la gindul ca as putea vedea o echipa "externa" - ca doar suntem la stiri externe cu 3 sarituri din 6.5.

    Nu stiu de ce, dar eu nu cred ca Sloan va mai reveni. Cum nu cred ca va reveni Nastia. Shawn ... ei i-as mai da sanse f. mici de revenire... dar si de ea ma indoiesc pe zi ce trece tot mai mult. Sacramone are ambitie ca sa se retraga cu fruntea sus si cred ca asta a adus-o inapoi.

  5. #2126
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Asa am auzit si eu, ca Alicia are planuri mari pentru sarituri. Mie mi-e draga, insa mi-e cam greu sa cred ca va reusi acum, dupa pauza lunga, ceea ce nu a reusit in anii trecuti. E interesant de vazut ce se va intampla
    Kayla Williams avea si inainte de CM Amanar, dar nu il stapanea. La ce nivel a fost in finala, nu era un risc necesar.

    Scam nu a fost si pana acum (teoretic) competitie de senioare? Doar ca nu se tinea cont de lucrul asta... Parca asa aveam impresia, de cand au iesit discutii anul trecut cu Sloan vs. Wieber.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #2127
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Merci Mihai-De revenit am revenit, dar e greu rau cu recuperarea. (dar stirea asta cu weiber imi da sperante ca e posibil, deci ma apuc de treaba )

    Din cate am inteles Sloan ia o pauza doar de la competitii -asta a fost cel putin scuza pe care a dat-o sa nu participe la Scam (cred ca ii era ca o bate Bross )
    Oricum e programata se pare sa participe la urmatorul camp.
    Cred ca are sansa anul asta sa fie iar AA pt sua ca nu prea vad mare concurenta fara liukin si shawn.
    Oricum cu A-sac. kayla si inca o junioara de la brestyan care e mini-asac o sa aiba exces de saritoare anul asta SUA.

  7. #2128
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1

  8. #2129
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    http://lblgymnastics.com/?p=930
    filmulete (recente?) cu Ana Pavlova. Incearca si ea Yang Bo...destul de frumos as zice...

  9. #2130
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce rezultate slabe pt Bross si Hong. Jordyn cand concureaza le bate pe toate E tare, nu am ce zice.


    Pavlova arata bine dupa 1 si si cateva luni de pauza. Are fata asta o ambitie incredibila. Nu se lasara usor. Bravo ei. In acest moment Anna e una dintre cele mai iubite gimnaste din lume.

    Multumesc Oana pt vesti!!!

    In alta ordine de idei..luna viitoare se va da verdictul in cazul Chinei..cu scandalul varstei gimnastelor la Sydney.
    Daca China va fi gasita vinovata....atunci, ca pedeapsa, nu va avea voie sa participe la CM de anul acesta. Prin urmare, China nu se va putea prezenta la Londra 2012 in finala pe echipe...deoarece Rotterdam 2010 este prima etapa de calificare...si daca ele nu concureza, nu se vor califica.
    www.fangymnastics.com

  10. #2131
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ciudatel la americani... Sunt curioasa sa vad cum o sa se prezinte Sacramone la urmatorul camp [care nu am inteles cand e].

    Au tot lungit decizia cu chinezoaicele. Mondialele ca mondialele, dar nu mi-am dat seama ca le-ar compromite calificarea ca echipa! E foarte interesant de vazut ce se va intampla...
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  11. #2132
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca le vor face ceva chinezoaicelor si nici nu ar trebui sa primeasca vre-o pedeapsa. Poate primesc cel mult un advertisment.

  12. #2133
    sport legend Andraf's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    924
    Reputatie
    1
    In primele 7 din cele 23 este vreo senioara? ma refer la acel clasament din campul american...

  13. #2134
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    In afara de primele 2 toate (din cele 7). Bridget Caquatto e si ea senioara de anul asta.

  14. #2135
    sport legend Marty R.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    745
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by anna.09 View Post
    http://lblgymnastics.com/?p=930
    filmulete (recente?) cu Ana Pavlova.
    Filmulete aceste de la Khorkina Cup, 25-28 noiembie 2009. Youtube link-uri, daca vreti:
    http://www.youtube.com/watch?v=zF3MRLcUW5w
    http://www.youtube.com/watch?v=fUT6vlJQ3VU

  15. #2136
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Prin urmare, China nu se va putea prezenta la Londra 2012 in finala pe echipe...deoarece Rotterdam 2010 este prima etapa de calificare...si daca ele nu concureza, nu se vor califica.
    Nu inteleg. Pai CM 2011 e pentru calificarea echiplor la JO2012, nu? Daca se califica echipa in urma CM2011, la JO2012, primul concurs se cheama calificari. Calificari pentru finala echipe, finala AA si finala pe aparate. Ce zice regulamentul si cum poate influenta CM2010 finalele pe aparate pentru JO2012 in cazul unei tari ce participa cu o echipa intreaga? Iar au schimbat astia regulamentul? Eu stiam ca CM inaintea JO califica echipa...

    Iar sa pedepseasca gimnastele de acum pentru magariile facute de federatie cu 10 ani in urma nu mi se pare corect. Ce vina au copii astia care au muncit sa nu aiba dreptul la JO daca au performante sportive?

  16. #2137
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa ai dreptate...nu mai stiu daca se face calificarea cu 1 an inainte sau cu 2. Daca nu se vor califica la JO ca echipa, vor avea dreptul sa trimita un numar mai mic de gimnaste. Insa nu stiu cate, mai ales ca acum s-a schimbat sistemul de concurs la echipa de 5.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  17. #2138
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    China sa nu califice echipa la gimnastica? Nu cred ca se poate intimpla asa ceva in curind.

  18. #2139
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Nu, Tess...in caz ca etapa de calificare e CM 2010 si FIG va gasi federatia chineza vinovata pentru povestea cu varsta, China nu va participa la mondialele de anul asta. Deci nu va avea cum sa califice echipa la JO. Si la olimpiada este concurs de calificare, dupa cum spuneai tu, dar acolo trec in finala 8 echipe din cele n calificate anterior in cadrul mondialelor. Sper ca se intelege ceva, nu-s prea coerenta azi
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  19. #2140
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marty Reasoner View Post
    Filmulete aceste de la Khorkina Cup, 25-28 noiembie 2009.
    Multumesc.

  20. #2141
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Dar calificarea pentru JO nu e la CM cu un an inainte de JO? Asta intrebam in primul post. S-a schimbat regulamentul?

    In alta ordine de idei, ma bucur de revenirea Annei Pavlova. Mi-as dori sa poata merge la JO2012 si sa ia un aur. Mie imi place in mod deosebit Anna... Hai Anna! Mult succes!

  21. #2142
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Asta chiar nu stiu...n-am mai tinut pasul cu schimbarile de regulament. Am crezut ca nu intelegi de ce nu s-ar califica echipa Chinei, in cazul in care etapa de calificare e intr-adevar CM 2010.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •