Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 224 of 224

Thread: Antrenorul Mircea Lucescu

  1. #211
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Blohin le va bea votca la mineri. Cam atat. Restul se intelege, sper eu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  2. #212
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    aoleu.... ce ne facem
    nea mircea nu mai e antrenor la mineri
    vai ce tragedie
    mai deschide un topic pariziene, dar incearca la diverse ca nu prea e interesant subiectul pentru nimeni
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #213
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Conspiratia intergalactica loveste din nou. Bietul Il Luce, a fost furat in Romania, in Italia, in Turcia, in Ucraina .... Oriunde s-ar duce "dujmanii" il persecuta.

  4. #214
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa fim, totusi, obiectivi, Sahtior nu va gasi un inlocuitor mai bun. Macar de s-ar gasi vreun antrenor roman sa faca fata chiar si in Europa de Est cum a facut-o Mircea Lucescu. Ca este lipsa la...caracter, asta-i alta poveste.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #215
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    9,949
    Reputatie
    0
    ...Lucescu daca mai antreneaza inca 10 ani mai sus nu cred ca mai poate progresa cu Sahtior Donetk asa cum unii antrenori expira in 6 luni ,un an
    altii cu un bagaj tactic si tehnic mai valoros rezista 3-4 ani este cazul lui Il Luce.

    ...Lucescu de inlocuit ? ...stiu cativa antrenori olandezi care ar obtine rezultate asemanatoare cu ale lui Il Luce.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  6. #216
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Era Lucescu la Sahtior teoretic e terminata demult...mai ramane sa se semneze ''acel acord''...din punctul meu de vedere,Blohin este o solutie foarte viabila!

  7. #217
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Era Lucescu la Sahtior teoretic e terminata demult...mai ramane sa se semneze ''acel acord''...din punctul meu de vedere,Blohin este o solutie foarte viabila!
    Sahtior are cativa brazilieni in echipa de valoareSa nu uitam ca de acolo a plecat Elano la Manchester City

  8. #218
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by IS CINEVA View Post
    Sahtior are cativa brazilieni in echipa de valoareSa nu uitam ca de acolo a plecat Elano la Manchester City
    Ai perfecta dreptate insa in momentul asta sunt mai multe echipe care au jucatori de clasa mondiala in echipa dar al caror antrenor este intr-o criza profunda de 'idei' sa spunem.......
    Blohin ar trebui sa fie unul dintre taticii fotbalului ucrainean.

  9. #219
    Hear me roar! Elgorriaga's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    2,207
    Reputatie
    1
    Blohin o să obțină cam același rezultate pe care le-a obținut și Bernd Schuster înaintea lui Lucescu (parcă Schuster a fost ...), cînd și-o luau chiar și în Cupa UEFA de la Dinamo ... he he, mai batem și noi pe cineva în Europa

  10. #220
    sport legend Pax Romana's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Moldova Chișinău
    Posts
    537
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogdy LFC View Post
    Era Lucescu la Sahtior teoretic e terminata demult...mai ramane sa se semneze ''acel acord''...din punctul meu de vedere,Blohin este o solutie foarte viabila!
    Blohin nu este o soluție decentă pentru Șahtior. Nu cred că Rinat Ahmetov îl va alege pe acesta (la pretențiile lui față de antrenori tip Ancelotti)

    Blohin ar trebui sa fie unul dintre taticii fotbalului ucrainean.
    Blohin, ca și Aragones, nu este un tactician ci un motivator. Personal îl consider mult sub Lucescu.

  11. #221
    Banned
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    De/Swe/Ro/Rus/
    Posts
    823
    Reputatie
    0
    Oleg Blohin a fost un jucator exceptional,ca antrenor a aratat ca are valoare,dar nu cred ca poate sa ridie si mai mult echipa cum a facut Mircea Lucescu. Protasov merita o sansa la Sahtíor,asta daca se gandeste Ahmetov la el.Eu cred ca el este mai potrivit.

  12. #222
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Antrenorul roman Mircea Lucescu a fost nominalizat de UEFA pentru premiul de cel mai bun tehnician al anului 2009, alaturi de alte nume grele de pe Batranul Continent.

    Dupa ce a castigat Cupa UEFA cu Sahtior Donetk, Mircea Lucescu i-a impresionat pe cei de la UEFA, care l-au introdus in topul celor mai buni antrenor ai anului, alaturi de Sir Alex Ferguson, Pep Guardiola, Laurent Blanc si Horst Hrubesch.

    Utilizatorii site-ului uefa.com pot vota pana pe 8 ianuerie 2010, iar castigatorul va fi anuntat pe 20 ianuarie, in revista Champions.

    http://www.onlinesport.ro/stiri/fotb...-ai-anului.htm
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  13. #223
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    presimt ca or sa-l fure pe tigan si la voturi
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  14. #224
    sport legend valitudor's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Hingherule lasa frecatul mentei pe net, azi ai din nou o zi grea...
    Sa te imbraci gros, e frig in Moldova si am auzit ca autobuzele nu sunt incalzite...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •