Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 75

Thread: La Multi Ani, Sportul Studentesc!!!

  1. #43
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    buna dimineata bine ca o sa le vedem la aniversarea a 89-a
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  2. #44
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu se vad foarte bine, deoarece ultras_sportul a fost prea obosit sa se ridice de la masa. Din 6 poze facute in 4 ore (record mondial ) doar 2 sunt ceva mai clare.
    Attached Images Attached Images

  3. #45
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Nu vrei sa ne si prezinti domnii din imagine sau vrei sa ghicim? oricum vad ca ati foarte ocupati cu Ursus.

  4. #46
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    In Shorley 3: Marius, BIANCO_NERO, Cainele, Ultras, Francisc Cune (in capul mesei)
    In Shorley 4: nasul si fruntea lui Ady, prietenul lui BIANCO_NERO (nu am retinut numele), Gigel Sportul, Tavi, Francisc Cune

  5. #47
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Si bineinteles Ursus (fusese debarasata masa in momentul fotografiilor)

    Uitasem de pozar: ultras_sportul

  6. #48
    MÍTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Si bineinteles Ursus (fusese debarasata masa in momentul fotografiilor)

    Uitasem de pozar: ultras_sportul
    am lipsit eu si ati adus Cainele pt. cei ce nu-l cunosc, Cainele este un infocat dinamovist ce vine la toate meciurile Sportului, chiar si in deplasari

    Ursus nu trebuia sa lipseasca ca doar e Regele berii. ma revansez la urmatorul meci, veti vedea "monarhistul" din mine.

    ultras_sportul, vreau si eu pozele pe mail, brute daca se poate, nu te framanta sa le micsorezi ca nu am limita la casuta.

  7. #49
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    Incerc sa instalez driverele pentru Kodak DX3900, iar Easy Share v 3.0 da o eroare fatala si adio instalare..... ce are inca nu m-am prins.... asta e culmea.... anm pozele dar calculatorul nu vede aparatul :O
    Dece nu-mi zici ce eroare primesti ca sa-ti spun ce trebuie sa faci? In fond cu asta ma ocup asa ca imi va lua cel mult 30 de secunde ca sa-ti explic solutia.

    Daca ai Windows XP nu instala s/w deoarece nu-ti trebuie.

  8. #50
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1
    E deja o chestie rezolvata
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    La Multi Ani tuturor sportistilor de la vecinii progresisti!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    sport legend saphicus's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    571
    Reputatie
    1

    Thumbs up La Multi Ani SPORTUL STUDENTESC!!!

    În februarie 1916, la iniţiativa unui grup de profesori şi studenţi, a luat fiinţă Sportul Studenţesc Bucureşti. Această denumire a fost purtată până-n 1945, iar din 1969 încoace gruparea alb-negrilor s-a mai chemat Sparta, Ştiinţa şi Politehnica.
    Cea mai prolifică perioadă a celor din Regie a fost după 1972, când Sportul s-a transformat dintr-un club polisportiv în club de fotbal, după care, timp de 25 de ediţii, alb-negrii au activat numai în “A”.
    De-a lungul anilor, tricoul lui Sportul l-au purtat fotbalişti cunoscuţi, printre care Mircea Sandu, care e şi golgeterul all-time al formaţiei, cu 153 de reuşite, Jamaischi, Tănăsescu, Măndoiu, Necula Răducanu, Moraru, Ciugarin, Chihaia, Grigore, Octavian Ionescu, Cazan (omul cu cele mai multe prezenţe în echipă - 465), Iorgulescu, Hagi, Coraş, Ţicleanu, Tom Cristea..

    "Un club cu 9 decenii de activitate"

    “Sportul Studenţesc - scria Octavian Ştireanu într-un excelent caiet-program (realizatori Valentin Albulescu şi Mihai Popescu) - este un personaj contradictoriu şi interesant al fotbalului românesc. Aici s-a constituit cel mai frumos triumvirat din fotbalul nostru: în ordine alfabetică, Paul Cazan, Gino Iorgulescu, Mircea Sandu. La romani, primul triumvirat s-a constituit după înfrângerea lui Spartacus de către Crassus şi înaintea cuceririi Galiei de către Cezar. Pompei avea să construiască primul teatru din piatră la Roma. Adică se uniseră cei mai puternici”.
    A îmbătrânit Sportul Studenţesc. Are 90 de ani! Vestea nu pare a fi bună la prima citire sau auzire. Personal o consider bună fiindcă Sportul a rămas mereu o echipă tânără sufleteşte chiar dacă de-a lungul anilor culorile alb-negru au fost purtate de mai multe generaţii de fotbalişti.
    Îi salut cu respectul cuvenit pe reprezentanţii “studenţilor” bucureşteni şi sper că ne vom vedea atunci când Sportul Studenţesc va sărbători centenarul.
    Cristian Topescu - ProSport

    Nu pot decat sa ma asociez lui Cristian Topescu si sa urez multe succese viitoare acestui club cu o activitate si o traditie atat de indelungata pe taramul fotbalului si a sportului romanesc in general!!
    La Multi Ani SPORTUL STUDENTESC si va doresc impliniri in activitatea sportiva, spre satisfactia suporterilor vostri si al oricarui iubitor de sport din Romania!!!

  11. #53
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Multumim!

    La data respectiva vom face o chermeza, dar oficial cred ca, daca se va organiza ceva, va fi la vara...
    Noi momentan am realizat bratari siliconice cu inscrisul "SPORTUL STUDENTESC 90"... Probabil vor mai fi si altele...

    din gsp:

    Brăţări pentru suporteri
    Deşi puţini la număr, fanii "studenţilor" nu contenesc în a se remarca prin originalitate. După ce Gazeta a prezentat iniţiativa unui suporter al Sportului care încerca să aducă lumea la stadion cu sloganuri de genul "La întoarcere împarţi taxi-ul cu toată galeria!", ultraşii din Regie au lansat acum brăţări aniversare. Pentru că gruparea din Regie împlineşte pe 11 februarie 90 de ani de existenţă, fanii au confecţionat deja brăţări albe şi negre, pe care doritorii şi le pot procura de la şeful galeriei, Ovidiu Alboiu, trimiţînd un mail la ultras_sportul@yahoo.com. y Remus Răureanu
    Attached Images Attached Images

  12. #54
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    La Multi Ani, Sportul Studentesc! Cu demnitate si glorie spre centenar!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #55
    Minerache... Leviss's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Petrosani
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    La Multi Ani Sportul!

  14. #56
    Viola e basta!! Vi3rme_X's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Pitesti(teritoriu alb-vio
    Posts
    384
    Reputatie
    1
    LA MULTI ANI!
    [COLOR=Indigo]PENTRU VIOLA NE DAM VIATA[/COLOR]

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Ma alatur si eu celor care va ureaza " La multi ani !" . Si mult succes lui Mazilu & Lazar . Sa treaca examenele cu brio .

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    3,040
    Reputatie
    1
    La multi Ani Studentilor
    Sunteti echipa care as fi vrut sa iasa pe locul 2, dupa Dinamo...Aveti jucatori de valoare....ca vad ca tot impartiti in stanga si in dreapta...pacat ca nu ii tineti sa faceti si voi o echipa unita...sunt sigura ca ati fi ajuns departe

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    La multi ani echipei noastre!
    alis, daca am avea un patron mai puternic asa departe am putea ajunge

  18. #60
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Se însoară de ziua Sportului!
    Remus Răureanu


    "Am două mari iubiri, Adela şi Sportul, şi amîndouă s-au născut în aceeaşi zi". Aşa începe povestea inedită a unui suporter înfocat al Sportului Studenţesc. Îngrăgostit de alb-negri, Lucian Şolcan a decis să se căsătorească pe 11 februarie, ziua în care gruparea din Regie împlineşte 90 de ani de existenţă. Fanul spune că simpatia lui pentru Sportul s-a născut la începutul anilor '80, "atunci cînd bucureştenii veneau foarte des în cantonament la Cîmpulung Moldovenesc". Viitoarea sa soţie, Adela, nu e străină de pasiunea lui Lucian, şi chiar au mers împreună la partidele disputate de alb-negri. "Propunerea de a face nunta în ziua în care se împlinesc 90 de ani de la înfiinţarea Sportului mi-a aparţinut, dar Adela a acceptat-o fericită!", a mărturisit suporterul alb-negrilor.

    Invitaţie cu sigla clubului
    Lucian a ataşat sigla clubului şi felicitării pe care a trimis-o la începutul anului tuturor invitaţilor la nuntă. Eforturile sale de promovare a imaginii clubului din Regie nu sînt însă doar de dată recentă: "În perioada studenţiei, am lipit afişe de meci în toate căminele, dar împărţeam şi legitimaţii de suporter, pe care le primeam de la Paul Cazan".

    „Sportul are suporteri puţini, dar foarte originali. Îi urez «Casă de piatră!» lui Lucian şi îl aştept la primul meci din retur, să-i transmit urările şi personal”
    Ionuţ Mazilu

    11 februarie 2006

  19. #61
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    In Shorley 3: Marius, BIANCO_NERO, Cainele, Ultras, Francisc Cune (in capul mesei)
    In Shorley 4: nasul si fruntea lui Ady, prietenul lui BIANCO_NERO (nu am retinut numele), Gigel Sportul, Tavi, Francisc Cune
    Prietenul se numeste Andras. Nu este implicit suporter al Sportului, dar mai vine in Regie si chiar simpatizeaza echipa noastra. Sper sa am resurse ca sa il convertesc.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  20. 25th February 2006, 00:37

  21. #62
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    E bine ca dai raspuns si dupa un an sau chiar doi...

  22. #63
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    La Multi Ani!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •