Page 11 of 16 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 328

Thread: Problema Steaua

  1. #211
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    belgium
    Posts
    46
    Reputatie
    1
    intrebati va unde dracu era jiji cind iordanescu sau hagi faceau miracole pe terenurile de fotbal europene si nu numai.Pe maidane cu oile,el sugand tzatza mai mult de la tasu decit de la masa,si acum vrea un cioban sa dea cu noroi pe imaginea acestor oameni de fotbal.Dupa cum stiti in Romania totul este posibil pt ca banul vorbeste.
    Mai ne trebuiesc sute de ani sa ne emancipam si sa intram si noi in randul oamenilor

  2. #212
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Stai linishtit barbatzel........Se poate sa fie mafiotzi la mijloc. Shi daca ma pui sa aleg, prefer un cioban.......
    ex-alpopa

  3. #213
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    la belgrad au fost 11 stelisti in nationala daca imi aduc bine aminte.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #214
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad DIB
    Ceea ce nu o sa priceapa in vecii vecilor un dinamovist sau un rapidist este de ce ASTAZI stelistii au pus pe primul plan clubul lor si apoi nationala lui Iordanescu. Care nu mai este cam de multisor a Romaniei. Ultima nationala a Romaniei a fost ingropata de un portar in SUA. De aceea a-i acuza de lipsa de patriotism este o tampenie si o marsavie.
    Pentru ca asta este adevarul. Jucatorii Stelei stiu bine cine au fost predecesorii lor.
    A fost o vreme cand 10 stelisti formau o nationala. Care batea una din cele mai bune echipe din Europa chiar la ea acasa. Acea echipa, numita C.C.A, tocami venise dintr-un turneu din Anglia unde batuse alte doua echipa de prima liga.
    Acum vreun an era exact pe dos. Trebuiau neaparat chemati Oprita si Aliuta. Invocati istoria in orice situatie, chiar daca ajungeti sa va contraziceti. Dintr-o data nationala e a lu Iordanescu. Au fost si Craiova si Dinamo, la vremea lor, baza echipei nationale, dar nu folosesc argumentul asta. Iar sa zici ca Prunea a ingropat nationala e o prostie enorma;o fi gresit el, dar nu a batut ultimile doua 11m. La fel de bine se poate spune ca 3 stelisti au ingropat nationala: Iordanescu, si cei 2 fundasi care au lasat careul liber si apoi au ratat la 11m.

  5. #215
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Pai vezi Rew! Din '94 stelishtii tot incearca sa-l "curetze" pe Iordanescu!
    ex-alpopa

  6. #216
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Si oltenii pe Gica Popescu si povestea poate continua la nesfirsit...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  7. #217
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Bai ce imi plac nmie stelistii culti. Multi sunt si destepti, mama! Sincer iti spun ca imi place nick-ul tau in rest o dai in bara mai ceva ca Oprita. Imi place ca voi(adica stelistii) puneti problema numai cum va convine voua. Tu stii regulamantele de iti dai cu parerea? De ce au stranierii alte avantaje decat cei din campionatul intern este scris intr-un post de-al meu. Cauta-l ca nu am de gand sa explic la fiecare stelist din turma cum sta problema. Dar ia poveste de unde si pana unde frica asta a stelistilor fata de arbitraje? Pai tocmai echipa care a beneficiat de cele mai "bune" arbitraje si care a castigat destule puncte de pe urma lor isi fac griji? Pai cu Mitica pe post de varf sa nu credeti ca se va striga off-side. Si pana la urma se dovedeste, daca ii crezi pe stelisti, ca de fapt toata povestea asta este vina celor de la Dinamo, Rapid si Craiova. Ca de fapt cele trei echipa nu au lasat pe cei 4 muschetari sa vina la lot. Sunteti din basme!

  8. #218
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Ieppy nu-i baga pe Craioveni in acelashi rahat cu Dinamo shi Rapid. Ultimele evenimente arata ca ei saracii au ramas in continuare "slujitorii" maharilor Fecalii! Ce am crezut ca nu o sa se intample vreodata, sa-mi placa Mititelu, s-a intamplat : cat de interlop o fi el a dat dovada de caracter shi a demisionat! In acelashi timp este dezgustator nenea Dinel Staicu, care a spus "am facut o gresheala manageriala cand l-am numit preshedinte pe Mititelu". In sfarshit se lamuresc shi craiovenii ca nenea Staicu nu e asha bine intentzionat. E mana-n mana cu Victorash shi Giovanni.......doar ei cik o sa-i aduca nishte atacantzi de "valoare" . Cat de rushinos. Shi nu shtiu cum potzi sa te suportzi Ieppy, luand apararea conducatorilor dinamovishti, atat timp cat de fiecare data cand are chef nenea Victorash Becali vine la clubul Dinamo shi se da in stamba! Decat mafiotzi mai bine ciobani!
    ex-alpopa

  9. #219
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Alpopa, calm tata. Ma supot foarte bine si nu i-au apararea conducatorilor lui Dinamo. Ultima parte a mesajului tau nu are nici un sens. Incearca sa explici mai clar ce vrei. Cum sa dat Victor in stamba? Ce treaba are Dinamo cu tot ce se intampla la ora actuala la noi? Ciobanul tau e la fel de mafiot ca si verii lui asa ca nu mai fa comparatii din astea.

  10. #220
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Loooooooool. Ai uitat conferintzele de presa ale clubului Dinamo? Alea cand nenea Victor Becali shi Borcea turuie in toate directzile iar Andone, Badea shi aialaltzi stau ca nishte catzelushi cumintzi in banca lor shi nu zic nimic?! Ai uitat ?! Sau vrei sa zici ca nu Victor Becali conduce clubul ?! Looooool. Wake up nova guardia........Mai bine nova mafia.......
    ex-alpopa

  11. #221
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ma gandesc serios sa nu iti mai rspund ca oricum nu prea ai nimic de spus. Te mai intreb odata: ce are de a face conferinta de presa de acum 2 luni a lui Dinamo cu ce discutam noi aici?

  12. #222
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Mesajele de genul ultimului potzi sa le trimitzi pe private; altfel rishti sa devii offtopic shi mai mult chiar, dai impresia de atac la persoana. Nu ca ar fi o problema, dar parca eshti moderator.
    Intre noi fie vorba, daca nu potzi sau nu vrei sa raspunzi nu o face; nu tre' sa faci tam-tam ca nu te bate nimeni daca fugi cu coada intre picioare. Oricum vad ca eshti "bine" informat, le cunoshti pe toate, iar eu nu pot sa-tzi aduc nimic nou.
    ex-alpopa

  13. #223
    junior rew's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    123
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Muad DIB
    Este vorba de un soi de bucurie rautacioasa a celor care stau la peluza si care nu au bani de tribuna I.
    Tie ti se pare ca ai bani doar pentru ca spargi seminte la tribuna I ? Se vede ca stii fotbal tot atit cit idolul tau Gigi si gindesti la fel de marunt ca el ("yo am mai multi bani decit Copos").
    Quote Originally Posted by Muad DIB
    Ce ramane de fapt : dorinta imbecila de a vedea Steaua injumatatita.
    Singura posibilitate sa vedem steaua injumatatita e sa joace fara mitica si craciunescu. Ma mir ca nu explodati toti stelistii de atita ipocrizie.

  14. #224
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    gata, s-a "rezolvat" si problema asta. Amenda si atat. O fi bine, o fi rau...ramane de vazut. Acum au ocazia sa-si revizuiasca regulamentele/legile. Cum care legi?
    ...always look on the bright side of life...

  15. #225
    manager Ravelly's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Navodari
    Posts
    330
    Reputatie
    1
    Poate vorbesti de revizuit atitudini si respectat legi...

  16. #226
    sport legend Drakoness's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    Iar au intors-o ca la Ploiesti....se umbla cu jumatati de masura. Nu inteleg de ce le-a mai dat amenda? ce fel de pedeapsa este asta?
    Amenzile astea nu cred ca pot fi numite solutii de compromis, pt ca nimeni nu cred ca ar fi vrut sa se ajunga la un compromis (cel putin nu la asa ceva)...
    Persoanele care conduc fotbalul romanesc si-au demonstrat inca odata "integritatea morala" - frica de a lua o decizie, frica de responsabilitate.
    Mergem mai departe... cu speranta schimbarii (personal nu cred ca se va intimpla asa ceva vreodata).

  17. #227
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Solutie originala, romaneasca.
    Daca sunt nevinovati, s-au respectat legile FIFA si Steaua are dreptate, de ce i-a mai amendat?
    Daca sunt vinovati, de ce nu le da pedeapsa prevazuta de regulament?
    Din aceasta dilema nu vom putea iesi.
    "Sa se revizuiasca, primesc, dar sa nu se schimbe nimic! Sau sa nu se revizuiasca, primesc, dar sa se schimbe pe ici pe colo, prin locurile esentiale" ...Caragiale s-o fi inspirat din legea FRF!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  18. #228
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    vagabonzii Stelei

    Cred ca adevaratii suporteri s-au saturat sa vada terfelit numele Stelei de tot felul de inculti.
    Acesti inculti depasesc orice limita.
    Oare nu este nimeni in tara sa puna capat acestei piese de prost gust numita ,,gigi si prostii lui,,
    Dupa ce s-a intamplat azi se pare ca acest ******* poate aduna cu o lada de bere si asa zisi suporteri ai Stelei.
    Pacat de adevaratii suporteri ai Stelei si nu numai,tot fotbalul romanesc este condus de oameni gen ,,gigi oieru,,...pacat.

  19. #229
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    BADARANI DE MAHALA, TIGANI IN FRUNTE CU UN CIOBAN-jiji,
    nu au pic de rushine, ca sa nu mai amintim de MITICA, CE OAMENI
    FARA EDUCATIE CONDUC FOTBALUL, NU E ADEVARAT UNDE S-A AJUNS..??!!!!!

  20. #230
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Avem legi, dar degeaba, se judeca dupa cum convine unora. Se dau amenzi, dar nu sunt suspendati jucatorii. Totul e un balci ieftin.
    In urma cu 3 ani, Mitica Dragomir se opunea cu inversunare suspendarii lui Neaga, descoperit dopat, pe motiv ca legea romaneasca e mai permisiva decat cea a FIFA. "Jucatorii nu au nici o vina. Inghiteau tot ce li se dadea, ca ratele." - asa s-a exprimat conducatorul LPF la vremea respectiva.
    Acum se refuza suspendarea unor jucatori pe motiv ca... legea FIFA e deasupra celei romanesti. Ne invartim dupa cum ne convine. Atat timp cat in Romania lucrurile vor evolua in acest fel, cat timp totul va fi facut la bascalie, in functie de interese si fara nici o urma de rusine, sa nu ne miram ca ramanem mereu la coada

  21. #231
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    mitica iar le ride la toti in nas: "jos nu m-au dat, pe stelisti nu i-am suspendat,
    iar i-am fraierit pe toti, eu sint cel mai smecher din parcare"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •