View Poll Results: Care este cel mai bun pilot din WRC ?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Loeb

    3 33.33%
  • Duval

    0 0%
  • Gronholm

    0 0%
  • Martin

    1 11.11%
  • Solberg

    1 11.11%
  • Sarrazin

    0 0%
  • Sainz

    1 11.11%
  • Makkinen

    2 22.22%
  • Vatannen

    0 0%
  • Pannizi

    0 0%
  • Burns

    0 0%
  • Galli

    0 0%
  • Colin McRae

    1 11.11%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 85

Thread: Cel mai bun pilot din WRC ?

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    Cel mai bun pilot din WRC ?

    Pentru ca aici se vorbeste doar de F1 am zis sa schimb un pic culoarea si sa vorbesc despre WRC.
    Deci, care credeti ca este cel mai bun pilot din WRC. Eu am votat pentru Sainz, pe care il consider cel mai experimentat si foarte constant.

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Un subiect bine venit...Adevarul este ca campionatul WRC a devenit din ce in ce mai mediatizat si in Romania mai ales de cind cei de la ProTV a pierdut F1. Si parerea mea este ca si campionatul de raliuri este unul foarte spectaculos dar are un alt stil de abordare fata de F1. Se desfasoara pe pieroade mai mari ceea ce face sa nu poata fi transmis in direct integral... Oricum e un sport cu motor foarte spectaculos deci este super....
    Stay Cool

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    WRC este interesant si din pricina faptului ca sunt masini de serie (caroseriile de fapt ) care sunt puternic modificate. Si este interesant si faptul ca aici conteaza foarte mult fiabilitatea unei masini si chiar stilul de pilotaj economic (de ex. Carlos Sainz este foarte constant - el nu isi asuma riscuri decat in anumite limite - si reuseste sa termine sezonul pe pozitii excelente).

  4. #4
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Interesant intradevar si in plus eu am o mai mare admiratie pentru pilotii de raliu. Nu merg pe un traseu pe care l-au facut de atatea ori incat ar putea sa il faca si cu ochii inchisi ca si pilotii de F1. Partea nasoala de la raliu e lipsa luptei directe. Nici nu e posibil, dar tare mi-ar place sa-i vad roata la roata...

  5. #5
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Si favoritul meu e tot spaniolul Carlos Sainz. Chiar daca nu are decat 2 titluri mondiale si altii au chiar 4, pentru mine "El Matador" este cel mai bun pilot din WRC, si ma bucur ca saptamana trecuta a castigat Raliul Turciei si este implicat in lupta de la varful ierarhiei si anul acesta. Sper sa iasa campion mondial.
    In ceea ce priveste spectaculozitatea probelor nu mai are rost sa vorbim, probabil ca toti ne-am dori sa conducem la fel ca acesti asi ai volanului...
    Exista insa si o proba in care se duce o lupta directa intre doi piloti: la sfarsitul anului, are loc o intrecere pe un traseu special amenajat, si cu asfalt si cu macadam, in care doi cate doi, pilotii se intrec intr-o lupta paralela. Mie imi face placere sa o urmaresc, fiind foarte spectaculoasa si interesanta, chiar daca neoficiala, si fara ca invingatorul sa primeasca vreun titlu de campoin mondial.

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Cred ca e vorba de Gran Canaria, Race of Champions sau cam asa ceva. E oficiala dar mai mult pentru divertisment. Acum 2 ani si Rossi a mers pe acolo si a ajuns parca in semifinale.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Intr-adevar King Carlos este cel mai experimentat dintre pilotii care mai activeaza in prezent.Sper ca anul asta Citroen ii va pune la dispozitie o masina cat de cat performanta si nu ma refer doar la asfalt .Pana acum totul e "conform planului".
    Keep up the good work,u're Majesty!
    Realitatea este o insiruire de metafore care incearca s-o descrie

  8. #8
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    mda....vad ca Sainz are foarte multi admiratori...parerea mea e alta...nu exista un pilot care sa domine...motivul?...fiecare e specializat pe un anumita "imbracaminte" a traseului...dovada...urmariti`l pe Sainz pe zapada...nu o sa faca mare lucru decat daca nordicii au ghinion... /nope/ ...si in plus...masina masina masina masina...poate ca Citroen au reusit o masina extraordinara anul acesta...dar mai au de acumulat ceva experienta...
    B.O.

  9. #9
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    favoritul meu este Makkinen dar se pare ca de mult nu a mai fost in forma. in general imi palc finlandezii dar imi palce mult si de Richard Burns mai ales cand concura pt Subaru
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  10. #10
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1

    WRC - favoritul vostru

    Aveti vreun favorit in Campionatul Mondial de Raliuri ?

  11. #11
    sport legend Saber Rider's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    S.S.C.
    Posts
    1,356
    Reputatie
    1
    Gronholm. Are experienta. E cel mai bun pe etapele nordice. Si nu numai. Si mai si stie sa vorbeasca coerent la un interviu, spre deosebire de altii.
    [SIZE=1][COLOR="Lime"]I don't want to start any blasphemous rumours, but I think that God's got a sick sense of humour and when I die I expect to find Him laughing ...[/COLOR][/SIZE]

  12. #12
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Tot gronholm... si asta pentru ca are valoare....dar masina noua nu ii da inca satisfactii.....
    Putina rabdare insa......va fi iar campion mondial..
    parerea mea.....

  13. #13
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Oricum, lupta a fost stransa sezonul trecut si tinde sa fie la fel si sezonul asta. Asta imi place.
    Cred ca sanse la titlu au Loeb, Martin, Solberg, Duval, Sainz si Gronholm, primii 6 din clasamentul din momentul asta (inainte de Argentina).

  14. #14
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    pacat de descalificarea aia.......s-ar fi strins si mai mult lupta.....
    parerea mea.....

  15. #15
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Regula e regula; figura a fost insa frumoasa.

    In Argentina Subaru se anunta "favoriti". Abia astept sa vad ce iese.

  16. 12th July 2004, 20:33

  17. #16
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Chiar daca Subaru se anunta favoriti in Argentina, Peugeot are nevoie de puncte asa ca.....orice rezultat e posibil.
    parerea mea.....

  18. #17
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    De cand ma stiu am tinut cu "Toreadorul spaniol" Carlos Sainz.

  19. #18
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Leob rulez!
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  20. #19
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Carlos Sainz

  21. #20
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    S-a terminat lupta pentru titlu pentru Marcus.....
    Ne revedem la anu` din pacate.......
    Oricum, felicitari Sainz....
    parerea mea.....

  22. #21
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    A fost un raliu foarte interesant: multi spectatori, portiuni de mare viteza, accidente s.a.. Si eu ma bucur pentru veteran.

    Urmeaza Finalanda pe 6-8 august.

    incercati: www.wrc.com si www.autorally.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •