View Poll Results: Care este cel mai bun pilot din WRC ?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Loeb

    3 33.33%
  • Duval

    0 0%
  • Gronholm

    0 0%
  • Martin

    1 11.11%
  • Solberg

    1 11.11%
  • Sarrazin

    0 0%
  • Sainz

    1 11.11%
  • Makkinen

    2 22.22%
  • Vatannen

    0 0%
  • Pannizi

    0 0%
  • Burns

    0 0%
  • Galli

    0 0%
  • Colin McRae

    1 11.11%
Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 85

Thread: Cel mai bun pilot din WRC ?

  1. #43
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    caut de juma de ora pe net o lista de castigatori ai campionatului mondial de raliu si nu gasesc. ma interesa daca Colin McRae a fost campion mondial
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  2. #44
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    eu centrez, ei dau cu capu:
    1995
    Subaru
    Colin McRae
    GB
    Subaru Impreza 555

    a castigat 1 c.m. in 95
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  3. #45
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    Dupa un raliu in care a atacat in permanenta, in care a avut citeva ezitari, dar in cursul caruia nu a pus nici o clipa sub semnul intrebarii sansele la victorie, Solberg a reusit sa reconfirme valoarea sa si stirneasca aprecierea unanima a presei mondiale. Inainte de start, pilotul Subaru a spus:”Am avut un moment foarte dificil dupa accidentul violent din Germania. Inainte de startul din prima proba in Japonia nu stiam daca mai pot continua la virf in raliuri. Insa spre finalul ei am inteles ca lucrurile au reintrat in ordine si m-am bucurat enorm de victoria obtinuta”.


    ce pacat ca a avut 3 abandonuri consecutive !!!!! era un final de campionat fantastic !!!! solberg rules. va castiga loeb anu asta datorita constantei. e super linistit francezu. imi place de el ca e f calm. si mi se pare ca linistea asta i-o inspira masina care este extrem de fiabila
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  4. #46
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Poate ca la anu` o sa merga in sfirsit mai bine Peugeotul....sa mai am si eu o satisfactie cind ma uit la clasamente....
    parerea mea.....

  5. #47
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    mi se pare dezechilibrat 307le pt ca au facut wrc-u in cc. nu arata mai bine daca il faceau din varianta normala. arata ca focusu. spatele la 307wrc nu imi place nici cum !!!! 206le a fost mult mai reusit
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  6. #48
    nemuritoru` cipi13's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Daca era dezechilibrat era bine....
    Campionatu` asta a parut rupt de la mijloc...
    Asa ca sper ca la anu sa faca bine si sa iasa o masina fiabila....ca nu stiu ce la fac....
    parerea mea.....

  7. #49
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Tocmai am citi o stire care m-a intristat foarte tare: Carlos Sainz se retrage… pacat… oricum felicitari pt intreaga cariera!

    Iti multumim "El Matador"!!!

  8. #50
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    cu 26 de victorii in cariera,... eu zic ca e bine . a castigat si anu asta in arg... se poate retrage fericit. era ok la citroen pt ca e f constant,... de fapt la atata experienta

    sa vedem cine o sa vina la citroen??! martin? ca din cate stiu ford se retrage,... sau chiar duval
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  9. #51
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    carlos sainz a anuntat ca se va retrage din campionatul de raliuri dupa ultimele 2 curse din acest an
    se retrage deoarece a spus ca vrea sa dedice mai mult timp familiei
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  10. #52
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    favoritu' meu...Loeb..,castigatorul de anu' acesta..
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  11. #53
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    ford nu se retrage din wrc!!!! vor continua in 2005 cu actualul model iar din 2006 uitati cu ce vor sa vina. programul se intinde pe 4 ani ceea ce inseamna ca putem conta pe ai pana in 2008

    din pacate isi vor pierde ambii piloti. duval pleaca in locul lui sainz iar martin se pare ca va semna pentru peugeot.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by grig_jr; 3rd November 2004 at 10:33.
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  12. #54
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Panizzi rulez
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  13. #55
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    Panizzi rulez
    Nu era nevoie pentru un post pentru a-ti exprima optiunea ... era sufucient sa votezi.

    Si eu sper ca Ford sa nu iasa din WRC. Am citit o stire pe site-ul oficial al Campionatului Mondial de Raliuri conform careia Renault analizeaza posibilitatea inscrierii in WRC pentru a exprima opozitia fata de cei doi producatori francezi care deja concureaza.

    Skoda intentioneaza sa participe cu Felicia intreg sezonul viitor, la fel si Mitsubishi.

    Ne asteapta vremuri grele !!!

  14. #56
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    de skoda si mitzu stiam. faza cu fordu in schimb e de azi. ati vazut poza? e bestiala!!!!!!!

    renault?!?! cu ce model? megane? clio? de cand nu mai merg ei in wrc? inghesuiala de francezi !!!!lol - o sa zicem de acuma : doublâ-vé-er-sé.....

    da' chiar, noi (romanii) de ce nu zicem : dublu-w-r-c,.... si zicem vrc ??? englezii, francezii zic corect.... si b-m-dublu-v !!! nu?!?! b-m-v in germana ar suna: be-em-fau

    mama ce am deviat!
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  15. #57
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Am cautat pana acum articolul ala de pe wrc dar ... fara succes.

    Trebuia sa-l fi citit pentru ca altfel e greu de crezut.

    Logan era modelul pe care Schwarz spunea ca este luat in considerare pentru intrarea in WRC.

    Eh? ce zici de asta ?

  16. #58
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    logan,schwarz!!?!?! despre ce vorbesti ?!?!?!
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  17. #59
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Era o declaratie a directorului din Franta al Renault, p-asta il cheama Schwarz.

  18. #60
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    O decizie bomba azi: Citroen si Peugeot doresc sa se retreaga dupa sezonul 2005, dorind sa isi reduca bugetul.

  19. #61
    Retired grig_jr's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,719
    Reputatie
    1
    @profetu: credeam ca vorbesti de armin schwarz - pilotul de la skoda !!!! ups
    "There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't."

  20. #62
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1

    Skoda ... 2005

    Skoda a facut publicitatii astazi numele pilotilor care i se vor alatura germanului Armin Schwarz pentru sezonul 2005. Dupa ce discutiile cu fostul campion mondial Colin McRae au esuat, cehii au decis ca a doua masina Skoda Fabia WRC sa fie impartita de-a lungul sezonului viitor de trei tineri piloti: Janne Tuohino, Jani Paasonen si Alex Bengue.

    Schwarz, aflat la al doilea sezon competitional cu Skoda va pilota in toate cele 16 etape de mondial de anul viitor in timp ce in etapele de macadam ce-a de-a doua Fabia va fi pilotata pe rand de Janne Tuohino si Janni Paasonen iar in etapele de asfalt de francezul Alex Bengue. Skoda va alinia la start si o a treia masina in cateva etape, insa numele pilotului nu a fost anuntat inca.

  21. #63
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    L-am admirat intotdeauna pe spaniolul Carlos Sainz dar din pacate anul acesta a fost ultimul din carierea pt toreadorul iberic. Urmatorul pe lista este estonianul Marko Martin care sper sa mai aiba volan pt viitor la Ford (si motoristul american si-a anuntat intentia de a parasii capionatul wrc)
    [B]... Just precious ...[/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •