Results 1 to 12 of 12

Thread: Analiza siteuri de sport

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Analiza siteuri de sport

    Iata un articol publicat in PC Magazine despre principalele siteuri de sport din Romania. Articolul se afla in fisierul atasat de mai jos, in format PDF.
    Attached Files Attached Files

  2. #2
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    O analiza corecta si obiectiva (atat cat se poate )

  3. #3
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    care nu tine cont de "brambureala" de pe gazeta , unde cu cat "urli" mai mult esti mai bine vazut :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Ce sa spun ?
    Doar atit : diferenta intre GAZETA si ONLINESPORT mi se pare infinit mai mare !
    Singurul lucru care te poate atrage la GAZETA sint cei citiva forumisti care intra in discutii . GAZETA, dupa parerea mea, a devenit un EVZ al sportului !

    Asta nu inseamna ca doresc sa-i jignesc pe cei de la EVZ ! NU !
    Altceva am vrut sa spun : valoarea multora de la GAZETA este cam aceeasi cu a celor de la rubrica sport a EVZ (exceptindu-l pe MATEI UDREA !) !

  5. #5
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ricky ti-am vazut postarile de acolo si crede-ma ai o "stacheta cam ridicata" pt. majoritatea forumistilor de pe gs
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  6. #6
    junior Totti's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    interesanta analiza... !
    [B]"Adevarata valoare se recunoaste doar atunci cand toti imbecilii se unesc impotriva ta"[/B]

    Manager of [B]Night_Knights [/B] VI.432

  7. #7
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    analiza este mai mult tehnica (cam ce contine si cum se rezolva un sit de sport) decit din punct de vedere al continutului. nu are cum sa tine cont de "brambureala"
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    mia placut ce au scris despre siteul FRF :p

    oricum dupa cum scrie si pe site: "Acest site se doreste a fi o oglinda fidela a tot ceea ce este reprezentativ pentru fotbalul romanesc." si cum pentru fotbalul romanesc este reprezentativa mizeria.....

  9. #9
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Interesant!!! Si mai interesant ca acest "articol" a aparut intr-o revista de specialitate! "Nu spui care!"

    Oricum se poate mult mai bine! La mai mare ONLINESPORT!
    Last edited by rasheedkpenny; 7th April 2004 at 19:23.

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Viena
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Pe www.gabibalint.ro puteti revedea unele dintre golurile lui Balint printre care cele cu Danemarca si Argentina si savura comentariul lui Graur care e adevart cum zbiara la primul gol cu Danemarca.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    Lucescu, Seniorul, autor de istorie ucraineană
    Deseară, pe Camp Nou (aceasta e denumirea corectă, și nu Nou Camp, cum tot i se spune), Mircea Lucescu își joacă prima carte din cea mai importantă miză a carierei sale: pătrunderea cu Șahtar Donețk (denumirea corectă, în ucraineană, Șahtior fiind în limba rusă) în semifinalele Ligii Campionilor.

    Calificarea în fața Barcelonei lui Messi, cea mai bună echipă mondială a ultimilor ani și una dintre cele mai bune ale istoriei fotbalului, ar fi o surpriză fără margini. La tragerea la sorți a sferturilor Ligii, duelul Barca – Șahtar părea cel mai dezechilibrat.

    Lucescu sr. are 66 ani. A ajuns la Donețk în luna mai 2004. Iată, în curând sunt șapte ani de-atunci! La nici o altă echipă n-a antrenat atât de mult! Când a descins în Ucraina, Șahtar nici nu exista în Europa. Acum doi ani, a cucerit ultima Cupă UEFA. Acum, Lucescu se află la un pas de semifinalele C1, performanță niciodată atinsă de el, nici ca jucător, nici ca antrenor.

    Mircea Lucescu putea face lucruri imense pentru fotbalul românesc. Din motive care îl privesc și ne privesc, acum scrie istorie, iată, pentru fotbalul ucrainean.

    Ucraina este la fel de săracă precum România. Miliardarii lor sunt însă mult mai… miliardari decât ai noștri și mult mai darnici când e vorba de fotbal. Asta e tot. Dacă ar fi fost altfel, acum Dinamo, sau Rapid, sau Poli Timișoara, sau chiar Steaua (spunem ”chiar” având în vedere anti-stelismul lucescian), s-ar fi aflat astăzi în fața marii confruntări cu Barcelona.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    RegeleFotbal.ro, deviere de la cursul inițial

    Atunci când am creat acest site, am dorit să fie unul dedicat istoriei, analizelor, comentariilor și interviurilor despre fotbal. Luat de val, am realizat apoi, în vacanța ce tocmai s-a încheiat (care a generat și pauza prin care site-ul a trecut), că m-am rătăcit prin jungla cotidiană. Că am încercat prea mult să respect cu strictețe o ”grilă” competițională. Că m-am dedicat prea mult, în detrimentul scopurilor inițial propuse, știrilor de zi cu zi. Și că astea tind să mă sufoce.

    Referindu-mă la numărul de vizitatori, în cele doar câteva luni de la lansare, RegeleFotbal.ro a crescut excepțional. Însă ”locomotiva” acestei creșteri o reprezintă tocmai acele articole din afara știrilor de zi cu zi. Acele articole despre istoria fotbalului, acele analize, comentarii și interviuri.

    Nu pot – nici nu am cum, eu sunt singur, ei sunt o armată – să concurez cu site-urile celor două mari cotidiane de sport. Nici timp pentru asta nu am, fiind implicat și în alte, destule, proiecte. Și nici nu este acesta scopul ”Regelui Fotbal”.

    Așadar, revin la cursul inițial.

    Octavian Stăncioiu


    http://www.regelefotbal.ro/stiri/reg...cursul-initial

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •