Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 89 of 89

Thread: Ce va fi in 2008?

  1. #85
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Zgura ii avantajeaza in ordine pe :
    1. Nadal
    2. Davydenko
    3.Gonzales
    4.Ferrer
    5.Robredo

    Din pacate pt. ceilalti din top 10 o sa fie greu .
    Incepe sezonul pe zgura , ce-mi place sa vad acum tenis masculin ....
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #86
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Incepe sezonul pe zgura , ce-mi place sa vad acum tenis masculin ....
    Si mie la fel deabia astept sa inceapa Mastersurile

  3. #87
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Interesant thread!
    Ce sper de la anul in legatura cu jucatorii romani?
    La masculin:
    -Pavel sa se mentina in prima 100 la simplu
    -Hane sa ajunga in primii 50
    -Adi Cruciat sa ajunga pe tabloul principal a cel putin unui turneu de GS iar pana la sfarsitul anului sa ajunga in prima suta
    -lui Ungur sa-i vina mintea la cap si sa nu mai asculte asa mult de cine nu trebuie
    -Luncanu sa intre in primii 250 iar Copil in primii 300

    La feminin
    -Raluca Olaru sa intre in primele 30
    -Edina Gallovits sa se mentina in prima suta
    -Sorana Cirstea sa intre in primele 50, sa bata cel putin o tipa din Top 10 si sa castige un turneu WTA
    -Monica Niculescu sa ajunga in prima suta
    -Simona Halep sa ajunga in primele 200. Avand in vedere ca va juca si juniori, atunci sa castige un GS
    -Andreea Mitu sa fie in primele 250

    Tenis international
    -Andy Murray sa fie pe locul 3 la sfarsitul sezonului
    -Aga Radwanska sa ajunga in Top 10
    Asadar tragem linie.

    -Pavel sa se mentina in prima 100 la simplu - [I]e accidentat din februarie, deci nu avea cum sa ramana in prima suta[/I]
    -Hane sa ajunga in primii 50 - a ajuns fix pe 50
    -Adi Cruciat sa ajunga pe tabloul principal a cel putin unui turneu de GS iar pana la sfarsitul anului sa ajunga in prima suta - a fost la un pas la Wimbledon. Desi va mai juca trei turnee pana la sfarsitul anului, nu va ajunge in prima suta.
    -lui Ungur sa-i vina mintea la cap si sa nu mai asculte asa mult de cine nu trebuie - a dat in vara senzatia ca s-a trezit, dar a fost un simplu foc de paie
    -Luncanu sa intre in primii 250 iar Copil in primii 300 - [I]nici macar pe aproape nu am fost[/I]

    La feminin
    -Raluca Olaru sa intre in primele 30 - datorita accidentarii a coboart mult in clasament, nici macar nu e in prima suta acum
    -Edina Gallovits sa se mentina in prima suta - nimerit si aici
    -Sorana Cirstea sa intre in primele 50, sa bata cel putin o tipa din Top 10 si sa castige un turneu WTA - nimerit 100%
    -Monica Niculescu sa ajunga in prima suta - nimerit si aici
    -Simona Halep sa ajunga in primele 200. Avand in vedere ca va juca si juniori, atunci sa castige un GS - Nu e in primele 200, dar a castigat un GS la juniori.
    -Andreea Mitu sa fie in primele 250 - nici macar pe aproape nu am fost, e mai jos de 600 WTA acum

    Tenis international
    -Andy Murray sa fie pe locul 3 la sfarsitul sezonului - aproape nimerit
    -Aga Radwanska sa ajunga in Top 10 - nimerit
    Last edited by Val; 6th November 2008 at 15:07.
    You'll never walk alone

  4. #88
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Ce repede a trecut timpul. Parca a fost ieri ziua in care am facut aceste previziuni

    In fine, iata previziunile mele

    "Ce va fi in 2008 ??? Fac un mic clasament cam hazardat

    1 Federer - va ramane aici pentru inca cativa ani - aici m-am inselat din pacate. Nu ca m-as fi asteptat la un Roger mult mai bun decat a fost in 2008 insa ceea ce a fost suprinzator pentru mine este evolutia lui Nadal din luna aprilie pana in luna august, perioada care l-a dus pe primul loc mondial. In rest Nadal a fost acelasi ca in anii trecuti

    2 Nadal - va domina pe sgura (sper ca nu si la Roland Garos ), in rest va merge cam la fel - Cum am mentionat mai sus, acea perioada de cateva luni a fost total neasteptata pentru mine.

    3 Murray - prevad o stagiune excelenta pentru britanic; are toate calitatile sa bata pe oricine in momentul de fata - nu am nimerit pozitia exacta dar cred ca previziunea mea in general s-a adeverit.

    4 Nalbandian - 2 victorii impotriva lui Federer si 2 impotriva lui Nadal nu este la indemana oricui. Daca nu se accidenteaza, cu siguranta va fin in top 5. M-am inselat din pacate

    5 Djokovic - Parerea mea e ca va avea un usor declin din pricina faptului ca Murray si Nalbandian vor veni tare din urma. Novak mai are inca multe lucruri de pus la punct. - Cu exceptia pozitiei, cred ca previziunea mea s-a adeverit. Ca si anul trecut, Novak a avut un final de stagiune foarte slab.
    Lipseste putina profesionalitate in opinia mea. A fost o perioada in care s-a supraevaluat si probabil nu s-a concentrat destul pe munca si pe joc in sine pentru a realiza ceea ce este visul sau principal, adica sa ajunga numarul 1 mondial. Consider ca va reusi candva acest lucru insa imi este greu sa stiu cand exact. Vom vedea

    6 Davydenko - Usoara decadere insa cred ca se va mentine in primii 8
    - nimerit si aici in mare proportie

    7 Baghdatis - Am incredere in talentul sau. Cred ca va putea avea rezultate mult mai bune fata de anul acesta in care a mers destul de modest. - "fatal error" Eh, a fost accidentat. Am atenuante pentru aceasta previziune

    8 David Ferrer - La Shanghai a demonstrat ca va putea evolua bine si la anu
    Evolutie dezastroasa spre final de an pentru Ferrer. Ciudat caci ajunsese pe locul 4 la un moment dat. In fine, e mai bine asa

    9 Gasquet - Nu cred ca va face o stagiune mai buna decat a facut-o in acest an. Mai are de lucrat la factorul psihic, extrem de important pentru a face un pas inainte.
    Am nimerit faptul ca Gasquet nu s-ar fi inbunatatit anul acesta. Pozitia actuala in clasament ne arata ca de fapt a mers mai rau decat se putea pentru talentul sau

    10 Karlovic - Cred ca serviciul il va ajuta din ce in ce mai mult in 2008.
    Per total, a fost mai bun ca in 2007. A avut o evolutie fluctuanta, castigand cu nume celebre ca Federer si Djokovic insa a si dezamagit in momente importante, fapt care nu l-a lasat sa atinga nici macar o semifinala a unui turneu important (corectati-ma daca gresesc aici)"


    PS1 Referitor la clasamentul actual, cred ca nimeni nu se astepta la asemenea evolutii din partea lui Tsonga, Del Potro, Giles Simon, Wawrinka sau Monfils. In special primii 2

    PS2 Ce-a fost in mintea mea cand l-am scos pe Roddick din top 10
    Last edited by Lucian86; 6th November 2008 at 15:56.

  5. #89
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by StefaniaM View Post
    As vrea pt 2008...
    1. Sa se impuna un jucator roman la un turneu (chiar si micutz );
    2. Sa ajunga Rafa nr 1 mondial

    3. Sa existe suprafata hard si in Romania;
    4. Sa nimicim Franta la Davis Cup;

    Nu mai stiu...
    Doua din patru, tot e bine.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •