Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 64 to 84 of 89

Thread: Ce va fi in 2008?

  1. #64
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Daca esti asa de impartial si protector de ce-l jignesti pe Nalbandian facandu-l obez ?
    E trist... Acum du-te si atrage-i atentia lumei ca nu mi-a cenzurat si partea asta... Sau citeste mai bine ce am scris poate intelegi la a doua incercare...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  2. #65
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Uite ca mai prinde si el zile proaste cand il bat descultii aia despre care vorbesti tu... Trebuia sa-l bagi si pe Nalbnadian in categoria asta... Obezul ala l-a batut si el pe Federer...
    " D-le avocat ATP" asta ati scris despre 'Nalbnadian' ... Nu stiu de cate ori trebuie sa citesc ca sa inteleg ca a fost clar jignit ?!
    Una peste alta argentinianul - asa "obez" cum e - este printre putinii ,daca nu singurul din circuit care este la egalitate cu Federer la victorii directe , 8-8 .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  3. #66
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    " Una peste alta argentinianul - asa "obez" cum e - este printre putinii ,daca nu singurul din circuit care este la egalitate cu Federer la victorii directe , 8-8 .
    Bun, asa este, insa primele 5 victorii ale argentinianului au fost intre anii 2001-2003 atunci cand Federer nu era nici pe de departe cel de dupa 2003.
    In fine, asta nu justifica nimic insa nu vreau sa se ajunga acum sa se spuna ca Nalbandian e la fel de puternic ca Federer.

    Vom vedea la anu ce va face Nalbanian impotriva lui Federer.
    "No offence", Nalbandian imi este chiar simpatic si-l admir foarte mult ca jucator dar Federer e Federer

    Repet: singurul jucator ca se poate mandri ca l-a batut pe Federer atat in momentele slabe cat si cele bune ale elvetianului este Nadal. Restul sunt intamplari

  4. #67
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Chiar si cu Nadal 100%, Federer va fi greu de detronat, chiar daca nu mai are nimic de aratat. Nici lui Justine nu ii va fi greu sa se mentina fara o jucatoare intradevar determinata sa fie nr.1 mondial.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  5. #68
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Una peste alta, rezultatul conteaza. Federer are 68 de victorii si 9 infrangeri. A jucat mai putin concentrat, a gresit mai mult, a fost mai nervos...dar ce mai conteaza cand ai 8 titluri dintre care 3 de MS?
    Ne place sau nu, Federer nu este perfect. O sa vina timpul cand va castiga mai putin, cand fiecare victorie va fi o lupta. Si ce conteaza? Va ramane, prin definitie, cel mai bun. Timpul o va demonstra.
    Federer
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  6. #69
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Federer daca s-ar lasa si maine de tenis ar ramane in istorie unul dintre cei mai buni jucatori ai tuturor timpurilor . Nu ramane decat sa castige RG si sa mai castige o data Wimbledonul consecutiv si in felul asta nu cred ca va mai fi egalat vreodata in rezultate pt. ca in rest va mai castiga cate un MS si masters-uri .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  7. #70
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    FEDERER si HENIN vor iesi pe primul loc in ATP respectiv WTA si in 2008 cel putin.

    Sunt pur si simplu cei mai buni!

  8. #71
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Repet: singurul jucator ca se poate mandri ca l-a batut pe Federer atat in momentele slabe cat si cele bune ale elvetianului este Nadal. Restul sunt intamplari
    De fapt Nadal conduce cu 8-6 in meciurile directe ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  9. #72
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Daca esti asa de impartial si protector de ce-l jignesti pe Nalbandian facandu-l obez ?

    1. nu e chiar obez , dar e bine rotofei
    2. vazindu-l prin toamna chiar ma gindeam ca si eu as avea o sansa sa-l bat la tenis pe Nalbandian
    3. tinind cont de astea cu atit e mai pretioasa victoria lui contra Federer-ului
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  10. #73
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Mai mult ca sigur, te inseli.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  11. #74
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by toraxa View Post
    1. nu e chiar obez , dar e bine rotofei
    2. vazindu-l prin toamna chiar ma gindeam ca si eu as avea o sansa sa-l bat la tenis pe Nalbandian
    3. tinind cont de astea cu atit e mai pretioasa victoria lui contra Federer-ului
    Daca orice "rotofei" a ajuns sa-l bata pe Federer ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  12. #75
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Hai ca Nalbandian nu e totusi orice "rotofei"....E un super jucator,unul din putinii ramasi in tur care au un scor decent cu Magicus..

  13. #76
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by luma View Post
    Mai mult ca sigur, te inseli.

    la virsta mea vad inca destul de bine . prin toamna avea burta mai mare ca a mea
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  14. #77
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Da, dar nu joci tenis cu burta.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  15. #78
    Team OLS Adi Da Samraj's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    3,729
    Reputatie
    1
    Berea joaca tenis cu burta mea . Faza dura e ca intotdeauna cistiga burta mea . Cred ca trebuie sa ma mut intr-o fabrica de bere sau poate in Deutschland
    Rezonez la vibratiile ezoterice ale gintei patriarhale exhaustive... habitand in dihotomia elucubranta a viziunilor dialecticii metafizicului imbecilizant...

    Stand pe marginea imaginara a sferei elipsoidale generata de vibratiile epileptice ale atomului universului, ma intreb: Ce am de haleala ?

    ex-Toraxa

  16. #79
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Adica...vrei sa fii berar?

    Mai bine ramai la tenis.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  17. #80
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    -Sorana Cirstea sa intre in primele 50, sa bata cel putin o tipa din Top 10 si sa castige un turneu WTA
    Se duse o luna din an si deja Sorana a ars o tipa din Top 5.
    You'll never walk alone

  18. #81
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Se duse o luna din an si deja Sorana a ars o tipa din Top 5.
    In turneu WTA?
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  19. #82
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    Se duse o luna din an si deja Sorana a ars o tipa din Top 5.
    Cu o floare nu se face primavara. Felicitari Soranei, dar.....Daca o batea pe Ivanovic la AO era altceva......Sa vedem cum se va descurca in turneele WTA. Acolo e important, nu crezi?

  20. #83
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    In turneu WTA?
    Nu, la Cupa Fed.

    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    Cu o floare nu se face primavara. Felicitari Soranei, dar.....Daca o batea pe Ivanovic la AO era altceva......Sa vedem cum se va descurca in turneele WTA. Acolo e important, nu crezi?
    Pai Fed Cup nu e importanta?
    "Felicitari ca Mutu da gol la Nationala, dar e mai important sa dea in Serie A." - cam asa ar suna cei ai scris tu mai sus daca ne-am referi la fotbal.
    Last edited by Val; 6th February 2008 at 19:04.
    You'll never walk alone

  21. #84
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by raulmad View Post
    1 Federer , R. 7180
    2 Nadal , R. 5735
    3 Djokovic , N. 4470
    4 Davydenko , N. 2825
    5 Ferrer , D. 2750
    6 Roddick , A. 2530
    7 Gonzalez , F. 2005
    8 Gasquet , R. 1930
    9 Nalbandian , D. 1775
    10 Robredo , T. 1765

    Aceasta este situatia in top 10 la sfarsitul anului 2007.

    Nu pot prevede ce se va intampla pe tot parcursul anului 2008 dar am sa incerc un pronostic pt primele 4 luni:

    1 (Federer) si 2 (Nadal) - intangibili in fruntea clasamentului.

    3. Djokovic are multe puncte de aparat (1250 pana la inceperea sezonului pe zgura) si nu cred ca va reusi sa le apere pe toate. Ma cam indoiesc ca Fed va mai scapa printre degete MS de la Indian Wells si Miami acolo unde Nole are de aparat 850 puncte. Va pierde din ele desi locul 3 nu ii este pus in pericol deocamdata.
    Davydenko - daca va iesi cu bine din scandalul in care este implicat va face ce stie el: va urca constant in fazele superioare ale turneelor la care participa dar nu cred ca va castiga vreun turneu.
    Roddick si Ferrer se vor lupta in fazele superioare ale turneelor dar cam atat.
    Gonzalez are de aparat finala de la AO - nu cred ca va putea.
    Gasquet - prea multa inconstanta pt talentul lui, nu va urca mai sus de locul pe care este acum, cred ca va cobori.
    Nalbandian - aici este intrebarea. Daca va avea un inceput de an la fel e bun pe cat a fost finalul lui 2007 va urca in clasament (nu are prea multe puncte de aparat), totusi ar trebui sa castige AO sau ambele MS ca sa ajunga aproape de locul 5.
    Robredo - va iesi din top 10 dupa primele 4 luni.
    Murray daca va fi ferit de accidentari si daca va fi constant va urca in top 10.
    Baghdatis, Berdych pot urca si ei in preajma topului 10.
    Cam asta este parerea mea (despre top 10) pt primele 4 luni ale anului 2008.
    Acestea au fost aprecierile mele despre Top 10 la sfarsitul anului 2007. In mare parte le-am nimerit.

    1. Federer si Nadal desi n-au castigat nici un turneu pana acum si desi jocul lor cam da rateuri si-au pastrat locurile in clasament fara nicio problema. Nadal a mai recuperat din distanta fata de Federer si a pastrat distanta fata de Djokovic.

    2. Desi este cel mai in forma jucator in acest inceput de an 2008 Djokovic n-a recuperat foarte multe puncte fata de primele doua locuri. Desi a castigat AO si IW a pierdut multe puncte la Miami, Rotterdam si Adelaide. Adica ce aluat pe mere a dat pe pere....

    3. Davydenko, Ferrer si Roddick si-au pastrat locurile si punctele, cu un plus pt Davydenko care a castigat multe puncte la Miami si a depasit bariera de 3000.

    4. Dupa cum am anticipat Robredo si Gonzalez nu se mai regasesc in top 10, era logic.

    5. Nalbandian - in nota obisnuita. Unde e jucatorul care a facut furori la sfarsitul lui 2007? Cred ca iar s-a plictisit de tenis....

    6. Gasquet face naveta intre locul 8 si 10, Berdych a intrat in Top Ten in timp ce Murray care a castigat 2 turnee in 2008, paradoxal a iesit si din Top 20.

    Urmeaza sezonul pe zgura. Credeti ca vor fi schimbari semnificative in clasament pana la Wimbledon? Ce parere aveti?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •