Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 52 of 52

Thread: prima etapa : Kuusamo (29 noiembrie-1 decembrie)

  1. #43
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    1.Th.Morgenstern=146,5m/137m/308,8p;
    2.B.E.Romoeren =143 m/139m/306,6p;
    3.Tom Hilde =142 m/138,5/298,9p

  2. #44
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Surprize si nu prea in concursul individual de azi.
    Surprize daca ne gandim la evolutia modesta a lui Malysz sau Ahonen, ca si la ratarile din mansa a doua ale lui Ljokelsoy, Uhrmann sau Hautamäki.

    Nicio surpriza daca privim clasamentul primilor sase, saritori care in acest tanar sezon au aratat din prima zi o forma buna si sarituri constante. Cu siguranta, sezonul va fi dominat de austrieci si norvegieni, alte natiuni avand putin sanse la locuri fruntase. O nota deosebita pentru norvegieni readusi de acest harnic si talentat antrenor finlandez, Mika Kojonkoski, dupa numai doi, ani in elita mondiala.

    Sa retinem acest tanar rus, Pavel Karelin care in prima mansa a sarit din nou exceptional: 140,5 m !

    De la germani, Neumayer foarte bun (azi clasat pe locul 9), Uhrmann in revenire dupa accident (prima saritura a fost reusita), ca si "problema" Martin Schmitt pe care eu personal, as fi bucuros sa gresesc, nu-l mai vad revenind in elita mondiala.

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    345
    Reputatie
    1
    Ati fost aproape cu Malysz ... oricum nici eu nu ma asteptam sa sara chiar atat de putin ... am gresit un pic cu Ahonen dar cred ca isi va reveni pe parcurs, cat despre saritorii de germani am fost putin dezamagit de Neumayer ma asteptam la un loc mai bun,de Schmitt nu mai vorbesc,Uhrmann are totusi circumstante atenuante ... mai are pana sa ajunga la capacitatea lui maxima .

  4. #46
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Si anul trecut a inceput mai slab sezonul,dar si-a revenit pe parcurs.Si,in fond a fost o singura etapa.Malysz va castiga si in acest an.

    Cat a sarit Malysz in mansa a doua?
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  5. #47
    sport legend peirsolgirl's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Pitesti, Romania
    Posts
    2,131
    Reputatie
    1
    Bravo Morgi!
    Eu am fost plecata si n-am vazut si -mi pare rau
    [CENTER][COLOR="YellowGreen"][B][FONT="Georgia"][B]I want to be European Champion, World Champion and Olympic Champion~ Brian Joubert[/B][/FONT][/B][/COLOR]
    [FONT="Century Gothic"][B][COLOR="SeaGreen"][SIZE="4"][COLOR="Green"][COLOR="Green"]2 out of 3 ![/COLOR][/COLOR][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT] [/CENTER]

  6. #48
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    128m a sarit Adam in mansa a doua
    Si sper sa nu castige:p Dar pana la urma sa castige cine o vrea dar sa fie toata competitia atat de interesanta ca prima etapa
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  7. #49
    sport legend lucian_iasi's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    IASI
    Posts
    9,670
    Reputatie
    1
    Mai da eurosport vreo reluare azi?K n-am fost ieri acasa si n-am vazut etapa

    Oricum,cel putin in prima mansa a fost extraordinar de echilibrata,daca cu o saritura de 134 m a fost abia pe 21.

    Apropo:martin schmitt pe unde e??
    Suntem cei mai buni din MOLDOVENI
    Suntem IESENI
    Si intotdeauna vom striga
    POLITEHNICA

    LLEYTON HEWITT

    ANA IVANOVIC

  8. #50
    Hyvää syntymäpä theodor's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    in My Computer
    Posts
    1,821
    Reputatie
    1

    Smile

    Etapa de ieri se transmite, in reluare, la ora 12.00(cred ca 13.00 la noi)-asa am vazut pe site-ul Eurosport.
    RIP Madalina Manole!!!

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    345
    Reputatie
    1
    Schmitt e tot pe acolo cu Malysz un pic mai in spate ... oricum nu-mi pun sperantele in el in acest sezon...

  10. #52
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Eu stiam ca e pe la 17 in reluare
    Martin((((((( Doar pe 28
    Ai dreptate Xplosion..oricat as tine eu cu el nu cred ca are sanse prea multe...nici macar de top 5 .Macar in top 10 daca ar fi
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •