Page 5 of 326 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 6846

Thread: Discutii off-topic

  1. #85
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    Crsitina si Ioana, despre ce comentarii vorbiti? de la ce articol?
    Un articol despre patinaj,iar la comentarii cineva"Mirela"spunea ca demisioneaza de la Prosport pe motive de incompetenta

  2. #86
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MIAFANGINA View Post
    Un articol despre patinaj,iar la comentarii cineva"Mirela"spunea ca demisioneaza de la Prosport pe motive de incompetenta
    Scuze,tu stiai asta,acum eu n-am inteles ce n-ai inteles tu.

  3. #87
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by MIAFANGINA View Post
    Scuze,tu stiai asta,acum eu n-am inteles ce n-ai inteles tu.
    Mia e vorba de articolul de pe pagina 6 referitor la cumpararea Prosportului de catre Adrian Sarbu si cum ca la conducerea ziarului ar veni Ovidiu Ioanitoaia
    www.fangymnastics.com

  4. #88
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MIAFANGINA View Post
    Scuze,tu stiai asta,acum eu n-am inteles ce n-ai inteles tu.
    Confuzia a venit de la faptul ca eu nu observasem comentariile de capatul articolului despre Ioanitoaia si am presupus ca Ioana si Cristina vorbeau despre comentarii lasate pe vreun articol prosport pe care, am presupus eu, nu-l gaseam

  5. #89
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Va multumesc,acum am iesit din ceata,am citit comentariile fetelor la art.despre Ioanitoaia.Au spus bine ce au spus .

  6. #90
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post

    cred ca suntem acum destul de multi ca sa-i "anihilam" pe "dusmani"
    Si eu ma gandeam ca cei rau intentionati s-au retras vazand ca nu au "succes" pe acest forum. Au fost ceva discutii in contradictoriu dar se pare ca acum s-a ajuns la un echilibru .

  7. #91
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Din pacate s-ar putea sa se fi retras si din cauza faptuluoi ca o data cu CM si interesul subit trecuse..

  8. #92
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Voi la cine va referiti aici? Cine sunt cei rau intentionati?
    www.fangymnastics.com

  9. #93
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu am vazut "rau intentionati" la unii care posteaza pe prosport,ca replici la anumite articole;aici pe forum nu mi se pare ca ar fi,doar unele discutii in contradictoriu uneori,dar mi se par normale si benefice,nu putem fi toti de acord cu toate parerile.

  10. #94
    sport legend Diana Filoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Belgium
    Posts
    589
    Reputatie
    1
    Buna, dragii mei!
    Am revenit. AM VORBIT CU DOMNUL FORMINTE!!!!! Da, Dan Filoti, este sotul meu. Dar, din pacate, nu am fost cu el la Izvorani, nu eram in tara.
    Iata ce am aflat. Fetele sunt bine, Sandra se simte OK, Cerasela la fel.
    La Good Luck Beijing, au plecat Stanculescu si Grigore, deoarece Gabita Dragoi nu implineste 16 ani decat la anul (e o prevedere noua). A fost dezamagita Gabita, dar se pare ca se va mobiliza pt Olimpiada. E f ambitioasa.
    Cerasela lucreaza la o coborare cu 3 suruburi la barna si....lucreaza si la sol, la Tzukahara.
    Am vazut-o si pe Stela Nistor, am facut o poza cu ea, e minunata. Un copil adorabil si modest...M-a impresionat. Nu am cuvinte.
    CEL MAI IMPORTANT: Dl Forminte a spus ca se bucura ca suntem multi fani, ca toata lumea ii spune ca sa plece...ce spuneam noi, de comentariile alea rautacioase. I-am spus ca noi - de pe forum - iubim gimnastele. Si i-am mai spus ca eu cred ca Romania va fi o mare surpriza la JO. " D-le Forminte, eu am mai vazut filmul asta cu super-echipele adverse..." A zambit: "Si eu...".
    E un om deschis, mi-a raspuns la toate intrebarile, imi era jena ca il tin pe loc.
    I-am spus ca vrem sa facem un site, s-a bucurat, a spus ca ne ajuta cu informatii...." Trimiteti fisele pe care le aveti incomplete si va trimit datele...dau la cei care se ocupa sa va ajute cu informatii."...ceva de genul asta....
    Aluissa lucreaza la paralele deocamdata. Ana Maria Tamarjan si-a revenit si ea si e spre bine. La fel si Andreea Grigore, care va concura la Beijing in locul Gabrielei Dragoi. Au lucrat cu kineto-terapeutul foarte mult.
    De Catalina Ponor...a spus ca e in lot si ca trebuie sa ajute echipa. Dar trebuie ca ea sa isi doreasca acest lucru, sa mearga la JO si sa concureze bine. Sa fie motivata.
    Cam atat...atat imi aduc aminte acum...ma mai gandesc si sper sa imi mai aduc aminte. Eram asa de incantata...ca vorbeam cu el, cu Stela. Si s-a bucurat sincer ca noi suntem alaturi de dumnealui.
    HAI ROMANIA! Vor veni medaliile!
    Steluta e o scumpa...un copilas dulce foc, mica-mica, imbracata in blugi si geaca la un eveniment unde era nominalizata la Sportiva Anului...Nu a venit cu tocuri sau paiete, ci...ca un copil...ce este. Am facut poza cu ea, s-a mirat ca vreau sa fac o poza....A venit natural, a stat langa mine si la final...a intrebat, ca un copil " Cu Givenchy v-ati dat? Imi place mult". Fara cuvinte.
    Cam atat...V-as trimtie pozele, dar apar si eu in ele....
    Va pup.
    D.

  11. #95
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Imm... parfum de lot national de gimnastica! Multumesc pentru aceste informatii pretioase! Ma bucur ca mesajul nostru, faptul ca suntem alaturi de echipa si de dumnealui, a ajuns la el. Ma bucur foarte mult de faptul ca fetele noastre o duc bine cu sanatatea! Cerasela lucreaza la un triplu surub de pe barna!? La CM a efectuat doar doua, deci lucreaza la barna si la coborare/impact. Are un potential fantastic fata aceasta. O vad usor campioana monidala la individual compus dupa Beijing, si nu exagerez. Gabriela Dragoi stiam ca va fi inlocuita, si imi pare rau pentru ea. Insa si Andreea Grigore are potential si poate folosi (sper din tot sufletul) aceasta sansa sa se revanseze fata de CM. Poate este exact ce are nevoie ea pentru a capata experienta si incredere. Ma bucur si de Tamarjan, si de Aluissa. Nu insa si de Ponor de unde razbate o oarecare lipsa de motivatie. Si daca ar ajuta echipa fara sa ia medalie individuala si tot ar fi o performanta. Ar fi doar a cincea gimnasta romanca care ar participa la mai mult de o editie de JO. Are o varsta la care adaptarea pentru noul cod de punctaj este extrem de dificila, mai ales pentru ea la sol si sarituri. Insa poate sa faca o figura frumoasa, sa ajute echipa. Repet, nu ar trebui sa asculte de gurile rele care s-ar astepta la nu stiu ce Atena in 2008 de la ea, insa doar participarea ei ar fi o adevarata performanta sportiva.
    In special ma bucur sa aud de bine de Sandra.. Am eu o oarecare sensibilitate/admiratie speciala asupra acestei gimnaste, si ma speriasem rau sa aud ca se resimte dupa CM.
    Din partea mea domnul Forminte trebuie sa aiba parte de tot suportul mai ales acum cand linistea este foarte importanta pentru echipa si tot staff-ul tehnic. Numai de scandaluri, stiri soc sau alte prostii nu avem nevoie acum. Insa simt ca echipa/lotul trece printr-o perioada delicata cu noul cod de punctaj, si scandalurile multe si mari care au trecut peste echipa... Le urez multa sanatate si noroc!

  12. #96
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Iti multumim Diana!
    Cel mai mult ma bucur ca fetele se simt bine, ca nu mai au probleme majore de sanatate si ca lucreaza pentru a-si mari dificultatea exercitiilor.
    Eu ma gandeam ca acum sunt bine pentru ca nu forteaza , ca sunt in perioada de stagnare...dar faptul ca lucreaza din plin si nu se resimt ma bucura. Dar ma gandesc cu groaza ca inaintea JO se vor resimti , ca asa este inaintea competitiilor , atunci cand activitatea este mai intensa si cand lucrezi mult integrale.
    Ma bucur si de faptul ca dl.Forminte este deschis fata de admiratori. Nu mi s-a parut niciodata un "increzut" si chiar am spus (atunci cand a spus o televiziune ca Forminte nu mai da interviuri ci vorbeste doar la conferinte de presa) ca poate sunt momente cand multi te preseaza si nu stii cum este mai bine sa reactionezi, dar dansul a gasit acel echilibru si il admir pentru asta.
    Cand am citit seria de reportaje din Prosport chiar ma gandeam la acele comentarii la intoarcerea de la CM cum ca Forminte este mai rau dacat Bellu si ca nu va mai da interviuri , si la discutiile noaste mai vechi pe aceasta tema...timpul le rezolva pe toate , iar in cazul lotului se pare ca le rezolva BINE.
    Sa dea Dumnezeu ca fetele si antrenorii sa fie sanatosi, sa aiba parte de rezultate bune si sa se tina de treaba cat mai mult!

  13. #97
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Diana , daca stai noaptea la ora 2 sa postezi pe forum inseamna ca te-a cuprins si pe tine acest microb. Si ma bucur!

  14. #98
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    In alta ordine de idei, desi tot ce am scris mai sus si ce urmeaza s-ar incadra mai bine la "diverse" (scuze Mihai, din nou...) sportivul anului a iesit Adrian Mutu.
    Iata toate nominalizarile si castigatorii :http://www.gsp.ro/Media/Cistigatorii...?a=3312/143972

    Anul viitor ii vom tine din timp pumnii lui Dan Filoti.
    Insa si pentru nominalizarile de anul acesta trebuie sa iti transmit feliciari, Diana!

  15. #99
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Scriu iarasi pentru ca sunt revoltata de numirea sportivului anului.
    Nu am nimic cu Mutu, pot spune ca este chiar simpatic, este putin atipic pentru un fotbalist in sensul ca ii merge mintea, dar va intreb ce a facut el pentru sportul ROMANESC in 2007?
    Ma gandeam la gimnaste, la echipa de gimnastica a Romaniei si in paralel la fotbal.
    Daca echipa de fotbal ar fi ajuns sa participe la CM, daca ar fi trecut de grupe(vezi calificarile in gimnastica) si ar fi ajuns in optimi sau sferturi printr-un autogol al adversarei (vezi ratarea Rusiei la sarituri la CM) ce ar fi impiedicat gazetarii sa ii acorde titlul de "sportivul anului" sau mai corect spus "echipa anului" ?
    Pe cand imediat dupa CM de gimnastica numai "spasiba Rusia" citeam in ziare. De ce la fotbal este acceptat autogolul iar la gimnastica greseala adversarei este echivalata cu incompetenta sportivelor noastre.

    Nu stiu daca premiile sunt acordate de gazetari ...sper sa nu fi gresit foarte tare.

  16. #100
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Diana iti multumesc mult. Ma bucur ca Cerasela este bine, asa cum spunea si Alex si eu cred ca va fi o mare campioana dupa Beijing. Pentru Aluissa la fel. Intr-un cuvant ma bucur pentru gimnastica

    PS: O sa mut mesajele de aici mai incolo, peste cateva zile, pt ca nu se potrivesc, dar deocamdata pana terminam de discutat pe baza informatiilor aduse de Diana las asa
    www.fangymnastics.com

  17. #101
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    multumesc mult, Diana, pentru toate informatiile
    si eu ma bucur f mult ca fetele sunt bine si pot lucra...sunt convinsa ca, daca le da Dumnezeu sanatate, pot face o figura f frumoasa la Beijing.

    in ceea ce priveste sportivul anului...da, eu cred ca gazetarii au dat acest titlu...ceea ce spune multe despre cat se pricep la sport si cat valoreaza performanta sportivilor. jenant mi se pare, nici nu-mi vine sa comentez mai mult.

  18. #102
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am o nedumerire...oare de ce spunea Forminte ca Cerasela lucreaza la Tsukahara la sol...ca o face si pana acum http://www.youtube.com/watch?v=PwBhilIbEH8
    Poate lucreaza la o tsukahara dubla (oare? )
    www.fangymnastics.com

  19. #103
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Da, Mihai, o facea in 2006. Dar dupa o perioada de pauza este o performanta sa reusesti sa ajungi sa iti faci elementele pe care deja le executai bine inainte.
    Si cu siguranta vor incerca sa isi mareasca gradul de dificultate pana la Olimpiada.

  20. #104
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Diana Filoti View Post
    V-as trimtie pozele, dar apar si eu in ele....
    Din punctul meu de vedere nu este nicio problema ca apari si tu in ele, chiar m-as bucura sa te cunosc , macar in felul acesta.
    O sa vina timpul sa ne cunoastem cu totii (probabil anul viitor la competitiile nationale) si acesta ar fi un inceput, sa ne familiarizam cu chipul celorlalti.

  21. #105
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Irina P View Post
    Da, Mihai, o facea in 2006. Dar dupa o perioada de pauza este o performanta sa reusesti sa ajungi sa iti faci elementele pe care deja le executai bine inainte.
    Si cu siguranta vor incerca sa isi mareasca gradul de dificultate pana la Olimpiada.
    Ai dreptate Mihaela. Nu ma gandisem
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •