Page 4 of 326 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 6846

Thread: Discutii off-topic

  1. #64
    sport legend Diana Filoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Belgium
    Posts
    589
    Reputatie
    1

    interviuri

    Dragii mei,
    Voi incerca sa vorbescu dl. Forminte si o sa il intreb si despre fete. Exista posibilitatea sa il intalnesc diseara, la un eveniment unde este invitat dumnealui si unde voi merge si eu si voi incerca sa stau de vorba cu dumnealui. Va rog sa imi trimiteti intrebari, pe care i le voi adresa cu prima ocazie. Daca nu acum, cu proxima ocazie, sau i le voi transmite prin intermediul unui prieten care se ocupa de mult de gimnastica si a insotit fetele la toate concursurile in ultimii ani.
    Astept intrebarile voastre. Domnul Forminte s-a declarat foarte multumit de reportajul facut de sotul meu, in urma cu cateva saptamani, la Izvorani pentru ProSport si de atentia acordata gimnasticii. Eu cred ca fetele au nevoie sa stie ca exista oameni ca noi, care le apreciem sincer si credem in ele, sa nu se lase descurajate de interventiile pe forumuri ale celor care dau cu pietre in munca lor. Stiti la ce ma refer...

  2. #65
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Buna Diana!
    As avea eu niste intrebari, daca le poti sa i le transmiti lui Forminte:
    - Ce face Ponor? daca se antreneaza in continuare cu lotul.
    - Care e starea de sanatate a Anei Tamarjan, daca a reluat antrenamentele
    - Si despre Cerasela Patrascu, cum sta cu pregatirea, daca se antreneaza normal sau are un regim mai special.
    Multumesc!
    www.fangymnastics.com

  3. #66
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Diana Filoti View Post
    Dragii mei,
    Voi incerca sa vorbescu dl. Forminte si o sa il intreb si despre fete. Exista posibilitatea sa il intalnesc diseara, la un eveniment unde este invitat dumnealui si unde voi merge si eu si voi incerca sa stau de vorba cu dumnealui. Va rog sa imi trimiteti intrebari, pe care i le voi adresa cu prima ocazie. Daca nu acum, cu proxima ocazie, sau i le voi transmite prin intermediul unui prieten care se ocupa de mult de gimnastica si a insotit fetele la toate concursurile in ultimii ani.
    Astept intrebarile voastre. Domnul Forminte s-a declarat foarte multumit de reportajul facut de sotul meu, in urma cu cateva saptamani, la Izvorani pentru ProSport si de atentia acordata gimnasticii. Eu cred ca fetele au nevoie sa stie ca exista oameni ca noi, care le apreciem sincer si credem in ele, sa nu se lase descurajate de interventiile pe forumuri ale celor care dau cu pietre in munca lor. Stiti la ce ma refer...
    multumesc mult Diana pt ca intri pe forum si vrei sa ne informezi sau sa obtii informatii
    e foarte important sa stim cum e starea de sanatate a fetelor, dar si rezultatele din competitii, pe care (mai ales cele de junioare) le gasim mai ales pe site-uri straine..de multe ori incomplete

    Eu deocamdata nu am intrebari concrete de pus fata de ale lui mikeyy, as avea doar o nelamurire: la ce te-ai referit cand ai spus de interventiile de pe forumuri care le-ar putea deranja pe fete? sper ca nu la forumul acesta...

    pe forumul acesta in afara de cateva discutii in contradictoriu, normale intre oameni care gandesc diferit, si cateva reactii impulsive in timpul Campionatelor Mondiale nu cred sa fi fost ceva deranjant...ba dimpotriva...

  4. #67
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Diana,daca poti eu te rog sa-i spui domnului Forminte cit de mult ne preocupa sanatatea fetelor si faptul ca le iubim din tot sufletul si apreciem munca lor si a antrenorilor care lucreaza cu ele.

  5. #68
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Eu una daca as putea pune intrebari ar fi urmatoarele:
    -In primul si-n primul rand despre sanatatea fetelor: Ana-Maria Tamarjan, Sandra Izbasa (Ce e cu "jena" simtita de ea la spate? Se mai resimte psihic de la Mondiale? Consider partea psihica o latura importanta a sanatatii si bunastarii unui sportiv ), Aluissa Lacusteanu si recuperarea ei fizica, Cerasela Patrascu, Catalina Ponor (cum se acomodeaza din punct de vedere pshihic acum ca se antreneaza centralizat?) cat si despre Andreea Grigore si nu numai.
    - Ce parere are despre specializarea unor gimnaste la cateva aparate si daca considera aceasta o tactica buna pentru a forma o echipa puternica, sau prefera pentru o gimnasta un antrenament la toate aparatele?
    - Ce vrea sa vada de la fani si cum crede ca am putea sustine/incuraja mai bine echipa.
    Am aceeasi nelamurire ca Ioana despre interventiile de pe forumuri care le-ar putea deranja pe fete. Te referi la acest forum? La noi? Intreb pentru ca sunt sigura ca nu asta este scopul nostru, iar nefiind gimnaste nu avem cum sa stim daca o parere inofensiva din punctul nostru de vedere poate afecta negativ o gimnasta. Poate de aceea ari fi bine sa stim cum am putea ajuta mai bine echipa ca suporteri.

  6. #69
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Hei, vesti bune din tabara Prosport...Mirela Basescu a mai scris doua articole, unul in sectiunea gimnastica, iar altul in sectiunea special...cel din sectiunea special:

    http://www.prosport.ro/articole/invi...-chirila/68182

  7. #70
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Dar tot nu il vreau pe Ioanitoaia!!!!( Asa si GSP mai scria ici si colo despre gimnastica, iar acum nu scriu despre scandalurile de prin gimnastica, iar adac acestea nu exista, le inventeaza ei

  8. #71
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu nu am intrebari, consider ca deocamdata intrebarile puse de Alex, Mihai si Ioana sunt deja suficiente. Insa as vrea intr-adevar ca Domnul Forminte sa stie ca exista in tara aceasta iubitori de gimnastica si ca tate fetele de la lot ni-s dragi. Vom fi mereu alaturi de ele!!!

  9. #72
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Hei, vesti bune din tabara Prosport...Mirela Basescu a mai scris doua articole, unul in sectiunea gimnastica, iar altul in sectiunea special...cel din sectiunea special:

    http://www.prosport.ro/articole/invi...-chirila/68182
    imi cer scuze ca am mai pus o data link-ul, nu am vazut ca a mai fost pus in alt thread

  10. #73
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    imi cer scuze ca am mai pus o data link-ul, nu am vazut ca a mai fost pus in alt thread
    nu fii suparata, hai ca m-am bagat si eu cu-n comentariu la articol cine stie, poate ne baga si pe noi cineva in seama (!)

  11. #74
    sport legend Diana Filoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Belgium
    Posts
    589
    Reputatie
    1
    Salut.
    Ma refer la interventiile rautacioase de pe diferite site-uri, gen gsp sau prosport. ro, unde unii scriau "sa plece Forminte", "rusine Steliana Nistor pt ca ai luat doar arint", "sunteti vai de capul vostru". NU MA REFEREAM LA ACEST FORUM, in niciun caz. DIMPOTRIVA. Asa cum spuneam cand am inceput sa postez aici, ma bucur sa constat inca o data ca LUMEA GIMNASTICII E DEOSEBITA, ca adevaratii fani ai gimnasticii sunt oameni sensibili. Tocmai asta vreau sa stie fetele, ca cei care iubesc gimnastica, le sustin si au incredere in ele.
    Ma bucur ca m-ati primit pe forum, e un grup super. Imi notez intrebarile si sper sa revin cu raspunsuri.
    Puteti conta pe sinceritatea mea, se poate vedea chiar ca am mers pana intr-a acolo incat mi-am dat numele complet ca user si varsta.
    Va salut din nou cu drag.
    Diana

  12. #75
    sport legend Diana Filoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Belgium
    Posts
    589
    Reputatie
    1
    Si inca ceva. Stiu ca Aluissa si Sandra se antrenau separat luna trecuta, iar Cerasela - care s-a mutat cu parintii la Ramnicu Valcea, nu mai sta la Bals - e foarte ambitioasa si isi doresete sa revina la capacitate maxima. La fel si Gabita Dragoi, care plangea ca un copil ca nu stiu ce nu ii iesea la barna. Ponor era la Izvorani, acum doua-trei saptamani, cu lotul.
    Am o intrebare, se pot trimite/atasa poze pe acest forum?

  13. #76
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    multumesc pt lamuriri, Diana

    n-am intrebat cu rautate,vroiam doar sa stiu daca pare altcumva forumul nostru din exterior...si ma bucur sa aflu ca nu-i asa
    pt ca intentiile noastre sunt dintre cele mai bune si m-ar durea sa stiu ca am jignit/deranjat fara sa vreau pe vreo gimnasta/vreun gimnast sau pe antrenorii lor.

    pe Prosport am inceput sa postez comentarii de cand am vazut aberatiile de care vorbesti...si cred ca suntem acum destul de multi ca sa-i "anihilam" pe "dusmani"

    o zi buna si te asteptam cu informatii sau chiar si numai cu pareri
    Last edited by ioanavol; 26th November 2007 at 18:42.

  14. #77
    sport legend Diana Filoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Belgium
    Posts
    589
    Reputatie
    1
    ....si inca un lucru. Am intrat pe acest forum la ideea unei domnisoare - Ioana, care scria pe forum la prosport si pe care am apreciat-o pentru obiectivitate si bun simt. Chiar daca era critica, exprima acest lucru in mod civilizat. Ea mi-a spus ca exista acest forum, unde sunt multi oameni care iubesc gimnastica si care au incredere in gimnastele noastre. As vrea sa ii multumesc acum, daca e pe acest forum, Ioanei si sa o salut....Nu stiu daca isi mai aduce aminte de mine.
    Cele bune.
    Diana

  15. #78
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Diana Filoti View Post
    ....si inca un lucru. Am intrat pe acest forum la ideea unei domnisoare - Ioana, care scria pe forum la prosport si pe care am apreciat-o pentru obiectivitate si bun simt. Chiar daca era critica, exprima acest lucru in mod civilizat. Ea mi-a spus ca exista acest forum, unde sunt multi oameni care iubesc gimnastica si care au incredere in gimnastele noastre. As vrea sa ii multumesc acum, daca e pe acest forum, Ioanei si sa o salut....Nu stiu daca isi mai aduce aminte de mine.
    Cele bune.
    Diana
    cum sa nu...tu si cu cristina cea veche ati scris la un moment dat comentarii...ma intrebam daca tu esti diana de acolo

    si pozele se pun asa (asta e explicatia pe care i-am dat-o elenei la aerobic):

    cand scrii un mesaj, sub el vezi "Additional Options". Acolo este un buton gri pe care scrie "Manage Attachments". Daca il apesi, iti va aparea o alta fereastra mica in care poti adauga pozele din calculatorul tau, si anume, pentru fiecare poza, apesi "browse" ca sa caute in calculator si cand ai gasit toate pozele, apesi butonul gri pe care scrie "upload" din aceeasi ferestruica mica.

    dupa aceea iesi din acea ferestruica si ar trebui ca pozele sa fie in josul mesajului tau, pe care apoi il trimiti cum faci de obicei (cu "submit reply").

  16. #79
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da Diana se pot atasa poze. Iti multumim de aceste onformatii despre fete. Ioana de pe prosport este Ioanavol de aici de pe forum
    www.fangymnastics.com

  17. #80
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Mai, mai Ioana ce bucurii ne aduci

  18. #81
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Da, asa e, Alex...am mai zis eu si mai zic...promovare ca cea facuta de Ioana, mai rar

    Am vazut Si mi-am lasat si eu "amprenta" pe acolo a propos de comentariul de la articolul acela de la patinaj. Iar tie si lui Mihai v-a si raspuns Mirela B. spunand ca nu trebuie sa ii multumiti, ca e firesc sa fim anuntati ce se mai intampla in gimnastica romaneasca

    Multumesc, Ioana

    hmmm, acum am inteles ce vrei sa spui, Ioana
    Last edited by mikeyy; 3rd September 2009 at 02:03.

  19. #82
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Diana,daca am inteles eu bine,sotul tau e Dan Filoti de la Prosport.
    Ai fost cu el la Izvorani cind a facut reportajul?(daca era sotul meu il omoram daca nu ma lua cu el)
    Poti sa ne povestesti impresii de-ale tale simple,de fan,nu de reporter profesionist?
    Daca nu poti,nu ma supar,banuiesc ca sunt reguli peste tot.
    Nu ne poti spune nimic despre speculatiile pe care le-am facut la "discutii off-topic" despre prosport?cred ca nu poti...

  20. #83
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    A aparut mult asteptatul comantariul al adevaratei Mireala Basescu (pare foarte credibil) la articolul cu patinajul! A confirmat faptul ca era o gluam proasta.
    http://www.prosport.ro/index.php?sec...d=1560438&pag=

    Crsitina si Ioana, despre ce comentarii vorbiti? de la ce articol?

    A! de la cel despre Andreea Grigore si Gabriela Dragoi, cel mai nou articol de la prosport. Am vazut comentariile, frumoase.
    Last edited by mikeyy; 3rd September 2009 at 02:04.

  21. #84
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    Crsitina si Ioana, despre ce comentarii vorbiti? de la ce articol?
    comentariile de care vorbeam initial sunt la articolul cu Ioanitoaia pe care l-am postat.

    apoi de raspunsul Mirelei Basescu de pe Prosport...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •