Page 3 of 326 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 43 to 63 of 6846

Thread: Discutii off-topic

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    bucuresti
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    ok mai multe o sa va povestesc maine acum nu mai pot sta
    ma bucur ca am cu cine vb de gimnastica la nesfarsit.
    o zi buna in continuare

  2. #44
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    pai cand si daca ai chef sa ne povestesti sa stii ca noi suntem f dornici sa stim cum e vazuta gimnastica "dinauntru"
    poate cand ne citesti comentariile razi sau te intristezi la unele dintre ele, stiind ca realitatea e altfel...
    te rog sa ne contrazici unde crezi ca spunem aberatii. (si asta e valabil si pentru altii "direct implicati" care ne mai viziteaza...)
    Bine zici, Ioana!!!Si eu sunt curioasa cum e vazuta gimnastica din "culise"

    Si bun venit, Annes!!!!!

  3. #45
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Am gasit astazi un comentariu la un articol despre Roxana Luca (patinaj)...un fel de demisie a Mirelei Basescu. Formularea ma face sa ma indoiesc, dar, totusi, ramane un semnul intrebarii. Mai ales ca s eleaga si de faptul ac ultimele articole din gimnastica nu au mai fost scrise de ea...aveti aici linkul

    http://www.prosport.ro/index.php?sec...d=1549592&pag=

  4. #46
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Sper si cred ca e doar o gluma proasta.
    Cineva nu o suporta pe Mirela Basescu si face declaratii in numele ei.
    Te contrazic, ultimele articole la gimnastica tot ea le-a scris. Doar cele din sectiunea "Special" nu-i apartin, dar mi se pare normal ca fiecare sa aibe aria lui in grija.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  5. #47
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Parerea mea e ca e o gluma proasta....nu cred ca Mirela Basescu ar scrie asa ceva, dand un comentariu la patinaj, absurd. Si chiar nu e vorba de incompetenta aici, nu stiu cine a scris dar cu siguranta nu e Mirela Basescu( parerea mea).
    Sper ca urmatoarele articole sa fie semnate tot de ea, vom vedea!

    LE: iar exprimarea "motive personale de incompetenta" e cam aiurea=>trebuie sa fie o gluma
    www.fangymnastics.com

  6. #48
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Cineva face glume proaste,nici eu nu cred in ruptul capului ca un profesionist ar proceda asa...sa vedem ce urmeaza.

  7. #49
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Da, pai din cauza asta am si zis ca formularea ma face sa ma indoiesc.

    Vlad, inseamna ca nu mai tineam eu bien minte. Atata stiu ca articolele acelea, in lant, de la Deva, nu fusesera semnate de ea.

  8. #50
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Poate un alt jurnalist vrea sa-i sufle pozitia de a scrie despre gimnastica, si de aceea au aparut la sectiunea "speciale" si nu gimnastica. Acum ca au vazut ca gimnastica este citita si oamenii sunt interesati...
    Poate nu e o gluma ca se retrage, dar in acelasi timp poate nu ea a scris comentariul.

  9. #51
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Daca va pleca Mirela, prosport va pierde mult, pentru ca fiecare jurnalist, are propriile surse si relatii, si o data cu plecarea ei, nu vor avea acces la sursele pe care aceasta le avea. Afirm asta pentru ca, cunosc un caz concret, asemanator.
    Ceea ce s-a publicat la "Speciala fost un reportaj amplu, nu stire. Si cred ca a fost facut tot pentru ca au observat ca traficul vixitatorilor la sectiunea Gimnastica a crescut simtitor.
    In continuare sper sa fie o gluma. Dar chiar daca va pleca, Mirela basecu nu cred ca se va lasa de meserie , isi va gasi ea loc in alta redactie si va continua sa ne tina la curent!
    www.fangymnastics.com

  10. #52
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu zic sa mai asteptam sa vedem urmatoarea stire din gimnastica de cine va fi semnata...poate intr-adevar e o gluma. Asa cum spuenati si voi, e greu d ecrezut ca un jurnalist s-ar exprima asa. Dar ma uimeste, totusi, ca cineva a putut sa se exprime asa si ca nu exista un reply de la Mirela Basescu in care sa infirme acel comentariu.

  11. #53
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Eu zic sa mai asteptam sa vedem urmatoarea stire din gimnastica de cine va fi semnata...poate intr-adevar e o gluma. Asa cum spuenati si voi, e greu d ecrezut ca un jurnalist s-ar exprima asa. Dar ma uimeste, totusi, ca cineva a putut sa se exprime asa si ca nu exista un reply de la Mirela Basescu in care sa infirme acel comentariu.
    Da Cristina, uite la asta nu m-am gandit.

  12. #54
    sport legend Diana Filoti's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Belgium
    Posts
    589
    Reputatie
    1
    Buna!
    Nu stiu daca mesajul meu are tocmai legatura cu subiectul lansat, dar ...ma tenteaza foarte tare ideea lansata de unii dintre voi de a crea un site numai cu gimnastica.
    In legatura cu contributiile pe care le putem avea fiecare, eu una as putea incerca sa stau de vorba cu domnul Forminte si sa il informez de existenta unui astfel de site.
    Cele bune tuturor,
    Diana

  13. #55
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Diana Filoti View Post
    Buna!
    Nu stiu daca mesajul meu are tocmai legatura cu subiectul lansat, dar ...ma tenteaza foarte tare ideea lansata de unii dintre voi de a crea un site numai cu gimnastica.
    In legatura cu contributiile pe care le putem avea fiecare, eu una as putea incerca sa stau de vorba cu domnul Forminte si sa il informez de existenta unui astfel de site.
    Cele bune tuturor,
    Diana
    Ai putea face asa ceva?? Bineinteles fara sa fie deranjat nimeni.

  14. #56
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Poate cer prea mult, insa daca stie cineva de starea de sanatate a fetelor noastre, Izbasa, Aluissa, Nistor, Stanculescu, Grigore, si absolut toate gimnastele, sa li se faca mila si de noi si sa ne spuna ceva. Sper sa nu supar pe nimeni daca indraznesc sa vorbesc pentru mai multa lume, dar cred ca este lucrul care ne intereseaza cel mai mult!

  15. #57
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Alex, eu sunt de acord cu tine, bineinteles daca si Diana este de acord...

  16. #58
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Diana Filoti View Post
    Buna!
    Nu stiu daca mesajul meu are tocmai legatura cu subiectul lansat, dar ...ma tenteaza foarte tare ideea lansata de unii dintre voi de a crea un site numai cu gimnastica.
    In legatura cu contributiile pe care le putem avea fiecare, eu una as putea incerca sa stau de vorba cu domnul Forminte si sa il informez de existenta unui astfel de site.
    Cele bune tuturor,
    Diana
    Daca ai putea face asta, ar fi super, multumim
    Numai ca e inca in faza de proiect, adica adunam informatii deocamdata...si va mai dura ceva vreme pana este gata, e mult de lucru (si mai avem si noi multe de invatat...)
    Cand va fi gata il vom "inaugura" aici

    Oricum, ar fi frumos daca i-ai putea spune ca suntem multi care apreciem munca lor si care le sprijinim, cum putem, pe fete...si uite ca incepem sa ne adunam, chiar si "virtual"

  17. #59
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Eu zic sa mai asteptam sa vedem urmatoarea stire din gimnastica de cine va fi semnata...poate intr-adevar e o gluma. Asa cum spuenati si voi, e greu d ecrezut ca un jurnalist s-ar exprima asa. Dar ma uimeste, totusi, ca cineva a putut sa se exprime asa si ca nu exista un reply de la Mirela Basescu in care sa infirme acel comentariu.
    Am doua intrebari:Mirela Basescu scrie si despre patinaj artistic?
    2:Suntem siguri ca stie ce s-a scris ca sa poata da o replica?Unde ar aparea acea replica?

  18. #60
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Mirela B se ocupa doar de gimnastica din cate am vazut pe Prosport. Nu stiu unde ar putea aparea replica, am vrut sa vad daca exista vreo adresa de contact, ca le-as fi scris sa-i intreb. Oricum azi asteptam vreo stire, ca din cate am vazut in weekend-uri tot timpul ne oferea cate 1-2 stiri. Pe sfarsitul sapt viitoare e competitia de la Beijing cu siguranta se va scrie despre ea si vom vedea
    Last edited by mikeyy; 26th November 2007 at 00:35.
    www.fangymnastics.com

  19. #61
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Eu am inteles ca se schimba conducerea Prosport (am si scris aici dar nu mai gasesc postul)...in caz ca se intampla asta, se poate sa scada nr articolelor despre gimnastica si sa devina gen "Gazeta Sporturilor"
    sper sa nu se intample asta, dar cand am vazut stirea atunci deja mi s-a parut un semnal de alarma...

  20. #62
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un artiol, conform caruia Sarbu vrea Prosportul, iar schimbul s-ar realiza acum in lune decembrie
    http://www.standard.ro/articol_15016...pro_sport.html
    www.fangymnastics.com

  21. #63
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    http://www.megasport.ro/Presa/1319.html

    daca vine Ioanitoaia et al din nou la Prosport...temerile mele/noastre vor fi confirmate.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •