Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 113

Thread: Concursul preolimpic “Good luck Beijing”

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  2. #23
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim Rob. Pe langa confirmarea oficiala a schimbarii Dragoi-Grigore, vad ca articolul e semnat tot de Mirela Basescu si in plus aflam si ca Grigore s-a recuperat si ca a reusit sa-si mareasca notele de plecare. Bravo!
    www.fangymnastics.com

  3. #24
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    inca un articol

    mi se pare aiurea ca fete de 15 ani sa poata participa la mondiale in ideea ca participa la anul la Olimpiada si sa nu poata sa se duca la preolimpiada...f ciudat.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Si mie mi se pare ciudat.

  5. #26
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1

  6. #27
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    http://www.gymnastics2007.org.cn/ga/en/index.html
    Dupa prima zi de calificari, la fete stam foarte prost: nici o finala pe aparate si note destul de mici:
    Stanculescu: 14.650 barna, 13.650 sol
    Grigore: 13.800 13.400 13.750 14.025. Total 54.975 si calificata la individual de pe locul 16.
    La barna Stanculescu a fost pe locul 15, Grigore pe 22, la sol Grigore pe 9

    Baietii pare ca n-au concurat inca.

    Si la fete a concurat si Bridget Sloan, care e nascuta in 92. Sunt curios daca or sa fie ceva sanctiuni sau regula asta e doar pentru noi.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  7. #28
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Pacat...daca la Alina Stanculescu ma asteptam la note atat d emici, la Andreea Grigore categoric nu

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    http://www.gymnastics2007.org.cn/ga/en/index.html
    Dupa prima zi de calificari, la fete stam foarte prost: nici o finala pe aparate si note destul de mici:
    Stanculescu: 14.650 barna, 13.650 sol
    Grigore: 13.800 13.400 13.750 14.025. Total 54.975 si calificata la individual de pe locul 16.
    La barna Stanculescu a fost pe locul 15, Grigore pe 22, la sol Grigore pe 9

    Baietii pare ca n-au concurat inca.

    Si la fete a concurat si Bridget Sloan, care e nascuta in 92. Sunt curios daca or sa fie ceva sanctiuni sau regula asta e doar pentru noi.
    La asemena rezultate mai bine nu mai trimiteam pe nimeni.
    Gimnastica feminina ne place sau nu ne place o ia la vale. Avem norocul ca le avem pe Izbasa si Nistor fiindca altfel ar fi fost dezastru. Sa nu uitam ca acum cativa ani rezultatele foarte bune le aveam fiindca pe langa gimnastele de top si celelalte care completeau echipa erau foarte bune, acum stam foarte prost.
    Norocul nostru e regula cu doar 3 gimnaste in finala pe echipe

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1

  10. #31
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Eu nu as fi atat de radicala precum Robert. Sunt sporturi la care ne ducem la competitii desi nu avem sanse la medalii. De ce la gimnastica spunem ca trebuie sa stam acasa atunci cand nu iesim pe podium sau nu prindem finale?
    Sa nu uitam ca ambele gimnaste vin dupa accidentari.
    Ma poti intreba de ce au fost trimise ele si nu altele cu sanse la medalii...Nu intotdeauna sunt trimise gimnastele pentru a aduce medalii ;poate au fost trimise doar sa se reintegreze in atmosfera concursurilor, sa le testeze fizic si emotional, sa se obisnuiasca cu aparatele etc.
    Intr-adevar rezultatele nu sunt bune, dar nu trebuie sa le tinem acasa pentru asta.
    Poate chiar lipsa concursurilor le-a adus pe aceste gimnaste la asa rezultate. Cand vezi ca esti bun la un concurs-doua prinzi mai multe incredere, iti invingi emotiile si rezultatele vor veni.
    Daca ai concurat si nu ai avut rezultate bune este totusi un castig: ca incepi sa iti pui probleme, sa vezi de ce nu esti printre cei mai buni, ce lipsuri ai.

    Bafta multa baietilor!

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irina P View Post
    Eu nu as fi atat de radicala precum Robert. Sunt sporturi la care ne ducem la competitii desi nu avem sanse la medalii. De ce la gimnastica spunem ca trebuie sa stam acasa atunci cand nu iesim pe podium sau nu prindem finale?
    Sa nu uitam ca ambele gimnaste vin dupa accidentari.
    Ma poti intreba de ce au fost trimise ele si nu altele cu sanse la medalii...Nu intotdeauna sunt trimise gimnastele pentru a aduce medalii ;poate au fost trimise doar sa se reintegreze in atmosfera concursurilor, sa le testeze fizic si emotional, sa se obisnuiasca cu aparatele etc.
    Intr-adevar rezultatele nu sunt bune, dar nu trebuie sa le tinem acasa pentru asta.
    Poate chiar lipsa concursurilor le-a adus pe aceste gimnaste la asa rezultate. Cand vezi ca esti bun la un concurs-doua prinzi mai multe incredere, iti invingi emotiile si rezultatele vor veni.
    Daca ai concurat si nu ai avut rezultate bune este totusi un castig: ca incepi sa iti pui probleme, sa vezi de ce nu esti printre cei mai buni, ce lipsuri ai.

    Bafta multa baietilor!
    Una e sa trimiti sportivi fara sanse la schi alpin si una e sa trimiti intr-un sport pe care l-am dominat. Problema nu e ca le-am trimis pe cele doua gimnaste si au luat note proaste, problema e ca in afara de Izbasa si Nistor nu mai avem nici o gimnasta de mare valoare. Sperm ca Griogore macar va mai creste dar mi s-a cam dus speranta Totusi pana la JO mai sunt doar 8 luni.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    http://imagesx.sports.cn/File/2007/11/28/2202004685.pdf

    calicatii in finalele pe aparate

    http://imagesx.sports.cn/File/2007/11/28/2137128826.pdf

    calificai echipe


    Ingrijorator e ca germanii dupa bronzul din septembrie incep sa ne cam bata

  13. #34
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    rezultatele si-aici:
    http://www.prosport.ro/articole/4-fi...u-romani/68505

    hai baieti!!

  14. #35
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Rezultate bunicele pentru baieti...mai au mult de muncit pentru a ajunge in top3. Ma mir ca Dani Popescu nu a prins finala la sarituri, el nu prea a mai confirmat dupa mondiale in ce priveste acest aparat, dimpotriva parca la cal ii merge din ce in ce mai bine.
    Bafta in continuare!!!
    www.fangymnastics.com

  15. #36
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Am gasit un link http://andromedanet.com/tvtuner_tvu.html
    catre canalul CCTV5 care ar trebui sa transmita finalele incepand de maine.
    Instructiunile au fost ca o data ajuns in pagina sa dau click pe linkul cctv5. Mie nu-mi vede nimic asa, in schimb in aceeasi pagina e un link catre o aplicatie tvu player. Dupa ce am instalat-o si o lansez (nu mai am nevoie de nici o pagina web) an canalul cctv in lista. Acum dau fotbal.
    Deci daca cineva nu are somn pe la 5 maine dimineata poate sa vada gimnastica.

    Programul de transmisie:
    Thursday, 11/29 11 AM: WAG AA and medal ceremony
    Friday, 11/30 4:30 PM: MAG TF
    Saturday, 12/1 5:50 PM: EF--WAG and MAG FX, MAG PH, WAG V
    Sunday, 12/2 5:50 PM: MAG R, WAG UB, MAG V
    Monday, 12/3 5:50 PM: MAG PB, WAG BB, MAG HB

    Orele sunt ora Beijingului, pentru ora Bucurestiului scadeti 6 ore.
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  16. #37
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumin Vlad.
    De asemenea am inteles de pe un forum ca si pe acest site se transmite:
    http://www.654123.com/
    www.fangymnastics.com

  17. #38
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Rezultate individual compus fete

    1 Jiang Yuyuan - 61.225 ( 14875 15725 15400 15225)
    2 Darya Joura - 59.800
    3 Bridget Sloan - 59.225
    ..................
    10 Andreea Grigore - 55.675 ( 14025 13900 13825 13925 )

    Rezultate complete: http://imagesx.sports.cn/File/2007/11/29/1313216305.pdf
    http://img408.imageshack.us/img408/5...olimpicig0.jpg

    Se pare ca, China are pe cine arunca in lupta pentru individual la Beijing. Jiang Yuyuan are note f bune si cred ca va fi o adversara puternica pt Nistor ( mai ales la sol), Ferrari, Johnson, Barbosa etc.
    Last edited by mikeyy; 29th November 2007 at 12:36.
    www.fangymnastics.com

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    1 Jiang Yuyuan - 61.225 ( 14875 15725 15400 15225)
    2 Darya Joura - 59.800
    3 Bridget Sloan - 59.225
    ..................
    10 Andreea Grigore - 55.675 ( 14025 13900 13825 13925 )

    Rezultate complete: http://imagesx.sports.cn/File/2007/11/29/1313216305.pdf
    http://img408.imageshack.us/img408/5...olimpicig0.jpg

    Se pare ca, China are pe cine arunca in lupta pentru individual la Beijing. Jiang Yuyuan are note f bune si cred ca va fi o adversara puternica pt Nistor ( mai ales la sol), Ferrari, Johnson, Barbosa etc.
    M-a dezamagit Andreea Grigore. Speram ca din septembrie si pana acum a reusit sa-si imbunatateasca executiile exercitiilor. Se pare ca accidentarea a afectat-o destul de mult! Notele ei sunt foarte , foarte mici.
    In schimb baietii si-au facut bine treaba. Bravo!
    Avem trei oameni de baza in echipa: Selariu, Koczi si Popescu - toti trei au prins finale la aparatele lor bune, asta insemanand ca sunt in grafic cu pregatirea la aceste aparate, in schimb sunt mari probleme la bara fixa. Fara exercitii curate la acest aparat nu putem spera la a ne apara medalia de bronz de la Atena

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    A vazut cineva concursul fetelor (AA)? As vi vrut sa stiu cum a lucrat chinezoaica caci are un punctaj foarte bun!

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    Am gasit un link http://andromedanet.com/tvtuner_tvu.html
    catre canalul CCTV5 care ar trebui sa transmita finalele incepand de maine.
    Instructiunile au fost ca o data ajuns in pagina sa dau click pe linkul cctv5. Mie nu-mi vede nimic asa, in schimb in aceeasi pagina e un link catre o aplicatie tvu player. Dupa ce am instalat-o si o lansez (nu mai am nevoie de nici o pagina web) an canalul cctv in lista. Acum dau fotbal.
    Deci daca cineva nu are somn pe la 5 maine dimineata poate sa vada gimnastica.

    Programul de transmisie:
    Thursday, 11/29 11 AM: WAG AA and medal ceremony
    Friday, 11/30 4:30 PM: MAG TF
    Saturday, 12/1 5:50 PM: EF--WAG and MAG FX, MAG PH, WAG V
    Sunday, 12/2 5:50 PM: MAG R, WAG UB, MAG V
    Monday, 12/3 5:50 PM: MAG PB, WAG BB, MAG HB

    Orele sunt ora Beijingului, pentru ora Bucurestiului scadeti 6 ore.
    Sa inteleg ca maine (VINERI) de la 10,30 (ora ROMANIEI) pot sa vad finala pe echipe la baieti?

  21. #42
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    M-a dezamagit Andreea Grigore. Speram ca din septembrie si pana acum a reusit sa-si imbunatateasca executiile exercitiilor. Se pare ca accidentarea a afectat-o destul de mult! Notele ei sunt foarte , foarte mici. (
    Si pe mine m-a dezamagit foarte tare, inca din calificari. Apoi am citit postul Irinei si mi-am dat seama ca are dreptate, ca gimnastele noastre au fost trimise acolo tocmai pentru ca revin dupa accidentari si au nevoie si de experienta, si de o testare.
    Am sperat ca problema cu Andreea a fost ca in prima zi nu a apucat sa se obisnuiasca si am sperat ca va face mai mult astazi. A facut putin mai mult, dar se pare ca problemele reale sunt in alta parte.
    Si mai intreb de ce sunt inca asa dezamagit.
    Pentru ca ma asteptam la mai mult bazandu-ma pe declaratiile din Prosport cum ca Andreea si-a revenit foarte bine si si-a imbunatatit si notele de plecare. Cand stiu ca Andreea era capabila de totaluri de peste 58, inainte de accidentare, cand aud ca si-a revenit si a mai si crescut ca valoare a exercitiilor ma astept la note peste 59.
    Poate ca pentru Forminte evolutia Andreei e normala, poate ca aici era de asteptat sa fie daca nu si-a revenit complet dupa accidentare, dar, noua de ce ne spune altceva?
    Sa mai indraznesc sa sper ca Cerasela se va ridica suficient pana la olimpiada? Sau si informatiile despre ea ca e ambitioasa si lucreaza trebuie sa le filtrez sa sa le interpretez ca-si va creste notele cu vreo 2 zecimi?
    La fel, exercitiile complexe pe care aud ca le au majoritatea fetelor, poate trebuie sa le consider complexe doar in comparatie cu ce se facea in 2004?
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •