Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 98

Thread: Arhiva

  1. #22
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Imi dau seama ca nu s-a mai scris pe acest thread de ceva vreme, insa vreau sa pun totusi aici oarece informatii pentru viitorii curiosi. Imi place scrima ca si sport,practic de altfel la nivel de amatori; va pun aici si aici 2 adrese de cluburi private pe care le-am gasit in cautarile mele. De la primul dintre acestea mi-am procurat de curand si echipament; o jacheta Leon Paul,varietate mare insa eu am luat ceva mai ieftin,pe la 40 de lire sterline. Jacheta este foarte buna, am primit-o in 3 zile de la comanda la club. Informatii diverse despre scrima, mai ales pentru incepatori, am gasit aici. Sper sa reinvie acest thread si sa reluam discutiile despre scrima.

  2. #23
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Buna!

    Eu vreau sa stiu mai multe informatii despre cluburile din Bucuresti.

    Am un junior care este pasionat de sabii! Isi terorizeaza colegii de grupa (de la gradinita), copii din parc... ii alearga cu diverse sabii confectionate (din pluta, baloane chiar si bete), ii provoaca la lupta! In calitate de parinte ma gandeam sa canalizez aceasta energie si pasiune in directia practicarii unui sport in cadru organizat.

    Am cautat pe internet si am aflat despre cluburile din Bucuresti. Cel de la Steaua mi s-a parut super ok dar ca si locatie este foarte departe de cartierul nostru. Mai cu seama ca in acea zona este f aglomerat si nu exista metrou. Deci, m-am orientat catre zona sect 2. Am vazut inf despre cele doua cluburi (En Garde de la Floreasca) si clubul Olimpia. Despre cel din urma as vrea sa stiu mai multe.

    Ma poate ajuta cineva? Se poate face vre-o vizita la o sala de antrenament (asteptam o invtatie-zi si ora-) in care piciul meu sa "vada" ce inseamna scrima si sa se familiarizeze cu acest sport!

    Multumim frumos!

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    De ce nu suni la club sa discuti cu cei de acolo?

  4. #25
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Da...asa am si facut! Am sunat si am aflat ca si cei de la Olimpia au antrenament tot in sala Floreasca!

    Astazi dupa-amiaza vom face o vizita la antrenament impreuna cu juniorul nostru pentru ca acesta sa se familiarizeze cu notiunea de scrima! Oricum este inca prea mic pentru a practica acest sport!

    Multumesc oricum, informatiile din acest forum mi-au fost utile!

  5. #26
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Pentru cei din sectorul 2, este relativ aproape sala de la Colegiul Cantemir Voda.
    Str. Viitorului nr.60. Acolo isi desfasoara activitatea cei de la www.cursuri-scrima.ro

    Mult succes

  6. #27
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Simona Deac a luat prima medalie pentru Romania la Universiada de la Belgrad - argint la spada individual.
    www.fangymnastics.com

  7. #28
    incepator
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Daca vreti un club serios va dau pot da eu adresa unde fac scrima.
    CS RIPOSTA se numeste clubul- www.sportriposta.ro
    Intrati pe site pentru galerie foto, forum si alte informatii.Antrenamentele se desfasoara la sala floreasca.
    Contact antrenori:
    Lucian Dina- 0721564282
    Sandu Constantin(campion european)-0721253906

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    stie careva dc sunt cluburi de scrima in timisoara

  9. #30
    manager
    Join Date
    May 2006
    Location
    Logroño
    Posts
    152
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by burcuta View Post
    stie careva dc sunt cluburi de scrima in timisoara
    http://www.timisoreni.ro/forum/index...howtopic=63653

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Sali Cluj

    Buna,

    Stie cineva daca exista sali se scrima in Cluj?

    Multumesc.

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Live stream CE de scrima de la Sheffield

    Ana Maria Branza in semifinale! Nu s-au terminat inca sferturile, dar nu mai dureaza mult pana sa ne vedem romanca.

    In sferturi a intrecut o italianca 15-14!!! Era 14-14 si s-a dus din prima pe atac.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Live stream CE de scrima de la Sheffield

    Ana Maria Branza in semifinale! Nu s-au terminat inca sferturile, dar nu mai dureaza mult pana sa ne vedem romanca.

    In sferturi, a intrecut de o italianca 15-14!!! Era 14-14 si s-a dus din prima pe atac.

    Edit: comentariu pe gsp "E in semifinale!!! 15-14 cu Del Carretto, dupa ce a fost condusa cu 11-13!"
    Edit2:In semifinala, cu Britta Heidemann, cea care a invins-o la Beijing, la 20:30, conform GSP-ului, pe streamul furnizat.
    Last edited by Anicia Juliana; 16th July 2011 at 20:06.

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Bronz pentru Ana .

    Marti, 19 iulie, sunt finalele pe echipe fete spada (18:30) si echipe baieti sabie (19:30). Fetele, campioane mondiale in 2010. Baietii, campioni mondiali in 2009.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Anicia Juliana; 17th July 2011 at 13:54.

  14. #35
    manager mayas's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    335
    Reputatie
    1
    Bravo ANA!!!

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Fetele sunt in semifinale cu Franta, la ora 14:00. Baietii intra in sferturi in cateva momente impotriva Ucrainei. LIVE

    Si poza cu Ana, Podeanu si medalia . Sursa: European Fencing Confederation FB

  16. #37
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Pacat ca nicio televiziune nu transmite...rusinos!

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Fetele in finala mare cu Rusia. Baietii trag pt bronz tot cu Rusia. La 18:30.

    Fetele au fost exceptionale. Iordachioiu si Alexandru au construit avantajul. Ana Branza ne-a scos din dezavantaj, cand a fost cazul. Cu adevarat o echipa! Baietii au dat peste Italia in semifinale, fara nicio sansa. Montano si Tarantino cu mult tupeu.

  18. #39
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Am ramas datoare cu o poza cu victoria fetelor. Abia azi am gasit una. Finala s-a decis dupa tusele Simonei Alexandru. Ana Branza a incheiat frumos pt noi, atacand cu hotarare aurul. Premierea nu a fost, din pacate, momentul de celebrare a performantei pe care fetele il meritau. Ca urmare, nu exista o fotografie oficiala cu ele pe podium.
    http://www.tvr.ro/articol.php?id=106842&c=137
    http://www.tvr.ro/articol.php?id=106860&c=137

    Baietii au fost intrecuti de rusi. Au ramas multe asteptari neimplinite, dar pana la Olimpiada, vor avea mondiale si etape de cupa mondiala in care isi pot recladi increderea.

    Felicitari tuturor! Ne-au aratat chintesenta sportului si pentru asta le multumim.

    Imagine: European Press Agency
    Attached Images Attached Images

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Finala fetelor (integral): http://youtu.be/YtpZ5jT5JSc

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    May 2010
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    http://www.youtube.com/user/FIEvideo#p/l/l8SoahOB8PQ (live, mai tarziu)

    Astazi la CM, doua romance in semifinale la sabie, Anca Maroiu si Ana Branza. E huge!
    Attached Images Attached Images

  21. #42
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Yupiiii,vreau finala romaneasca!
    Bravo,fetele!Hai Romania!

    Multumesc Anicia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •