Results 1 to 14 of 14

Thread: Aerobic

  1. #1
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1

    Aerobic

    E cineva de pe forum care practica acest sport? Sunt foarte tentata(la indemnele fostei colege de camera) sa incep si eu practicarea acestui sport si as dori sa stiu si parerea voastra.
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  2. #2
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Lol...nimeni nu face sport pe forum? E sanatos pt inima....
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  3. #3
    betandwin TaciAcolo's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    -
    Posts
    17,390
    Reputatie
    1
    dauneaza grav investitiei in burta
    [I][FONT="Lucida Console"][COLOR="RoyalBlue"][I] Oltenia pandura a lui Tudor Si-a lui Arghezi si-a atator dusi Oltenia celui mai mare sculptor Al omenirii, Constantin Brancusi. Oltenia , Eterna Terra-Nova![/I][/COLOR][/FONT][/I]

  4. #4
    sport legend cary's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,234
    Reputatie
    1
    Ei , unii facem...dar nu vrem sa ne laudam. Eu ti-as recomanda aerobic , dar acele cursurile combinate cu tae-bo. Nu sunt asa plictisitoare si rezultatele sunt mult mai rapide. Depinde si de scopul pentru care doresti sa faci aerobic: petrecerea timpului liber, slabire sau mentinerea siluetei .

  5. #5
    incepator elles's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    11
    Reputatie
    1

    Smile cursuri- dvd-uri step aerobic , pilates-stretching-gimnastica,

    cursuri- dvd-uri step aerobic , pilates-stretching-gimnastica,
    fitness, aqua gym , aqua fitness, atestat fitness / instructori
    ,
    dieta, masaj , diabet, yoga,scolioza, spondiloza, lumbago,
    meninsc

    relatii tel 0724 214 487

    www.bizoo.ro/firma/elles

  6. #6
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by robyyy View Post
    dauneaza grav investitiei in burta
    chiar ca, mai ales pt unii....

    Cary, ai dreptate, da rezultate mai rapid decat alte sporturi, si indiferent daca arati bine sau ai cateva kg in plus(sau mai multe kg in plus) practicarea sportului este recomandata pt sanatatea noastra. Mai ales femeile trebuie sa se simta si mai mult responsabile ca viitoare mamici, trebuie sa fie sanatoase pt niste bebei frumosi si sanatosi.

    Si ca un raspuns, consider ca trebuie sa faci sport si pt slabire[pt ca o femeie nu e niciodata multumita de felul cum arata, si mereu e loc de "mai slaba"], si pt petrecerea placuta a timpului liber[mai ales daca ai un antrenor simpatic], si pentru mentinere, dar mai ales pt sanatatea noastra.
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  7. #7
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Pentru rezultate depline trebuie indeplinite mai multe conditii : alimentatie corecta , odihna suficienta , eventuale suplimente (vitamine , minerale etc.). Foarte bine ca te preocupa sanatatea , si eu fac sala de un an jumate' si nu as mai putea renunta , mi se pare ceva obisnuit sa merg in fiecare seara la sala

  8. #8
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Foarte frumos spus Andrei. Sunt fericita practicanta a acestui sport de 1luna si o saptamana. Am descoperit ca e o activitate care ma relaxeaza...spre surprinderea mea, si ma simt foarte bine. Daca lipsesc mai mult de 2-3 zile incep sa ma simt aiurea. Plus ca merg la o sala exclusiv feminina(unde combin aerobicul cu alte procedee de intretinere) deci am ocazia sa cunosc persoane noi, sa stau doar cu fetele, si e o senzatie placuta. Recomand acest sport din toata inima!
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  9. #9
    incepator elles's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    11
    Reputatie
    1

    Smile sali, salon, agentie modelling & impresariat,cursuri-dvd-pilates,stretching, yoga, gi



    Clubul Sportiv ELLE’S- FITNESS & BEAUTY CENTER Bucuresti

    ELLE'S AGENTIE MODELLING & IMPRESARIAT ...ETC.

    ELLE'S FITNESS & BEAUTY CENTER-SALON DE INFRUMUSETARE

    Relatii si programari la tel;0724.217.487
    E-mail : clubsportivelles@yahoo.com

    www.bizoo.ro/firma/elles
    Persoana de contact : Elena Sofronie / Personal Trainer Fitness & Aerobic( anuntam cand intram online pentru consultatii )

    1. Conditii excelente : dus , vestiar , solar , sauna , masaj,bar sportiv, fara aglomeratie , aer conditionat.

    2. Locatii sala / bazin :sect. 2 etc -la alegerea cursantului,cu programare in prealabil.

    3. Clubul este afiliat (in atentia celor care doresc performanta)i pentru cei care doresc sa obtina atestat / carnet
    de instructor si pentru cursanti pentru a preda .


    Servicii :Sali, cursuri/dvd-

    pilates,stretching, yoga, gimnastica,step aerobic,
    -aqua gym , aqua fitness,
    -fitness & culturism,
    -masaj,
    -dieta,
    - atestat fitness & culturism,
    -antrenor personal fitness & culturism
    -aerobic
    -tae bo,
    -karate,
    -arte martiale,
    -gimnastica medicala,
    -pre-post natal,
    -dans.

    Salon de infrumusetare:

    (coafor, manichiura, pedichiura, cosmetica, frizerie,masaj, tratamente corporale, reflexioterapie, jacuzzi, sauna, solar, acupunctura)

  10. #10
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    are solar vertical sau orizontal?
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    1
    Reputatie
    0

    Smile Debuffs

    Necromancer's get 3 Debuff's: Shadow Feast, Crippling Blight and Soul Blight. Soul Bight is the main Necromancer debuffs lowering their enemy's spiritual resistance and turning them into undead (where they can also be affected by undead spells such as those of paladins and clerics). This spell greatly increases the damage done by many necromancer spells.buy wow goldhttp://www.mmorpgvip.com/images/wow.gifWorld of Warcraft - US World of Warcraft - US 500 Gold $6.4http://www.mmorpgvip.com/images/woweu.gifWorld of Warcraft - EUWorld of Warcraft - EU 500 Gold $5.64buy wow gold from http://www.mmorpgvip.com

  12. #12
    incepator
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    Buna,
    Si eu am aceiasi dorinta, sa practic aerobicul, insa nu am facultatea de sport, daca sti ceva mai mult decat mine te-as ruga sa-mi scrii.

  13. #13
    incepator roxy_foxy's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Instructoare aerobic, predau ore de aerobic pentru incepatori si avansati,intr-un ritm relaxant,cu exercitii profesioniste specifice pentru elimiarea tesutului adipos,dar si pentru intarirea musculaturii eliminand celulita.

    Toate acestea la preturi foarte rezonabile.Va pot ajuta cu adevarat prin ambitia dvs si aptitudinile mele,sa aveti corpul pe care il doriti.SUNT DE GASIT in fiecare saptamana in zilele:


    LUNI intre orele 19:00-21:00
    MARTI intre orele 16:00-18:00
    MIERCURI intre orele 19:00-21:00
    JOI intre orele 16:00-18:00
    VINERI intre orele 19:00-21:00

    La Clubul ALEXGYM din sectorul 6,(zona Drumul Taberei - Ghencea )
    Prelungire Ghencea, Nr. 2
    Complex Comercial Genis, etaj 1
    (intrarea se face prin mijlocul complexului)
    www.alexgym.ro si www.justus.ro


    Preturi:
    Abonament nelimitat/luna = 80 lei

    Abonament 12 sedinte/luna = 65 lei

    Abonament 8 sedinte/luna= 50 lei

    O sedinta de 50 minute = 10 lei

  14. #14
    incepator KangooAerobic's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Cel mai bun loc pt aerobic si kangoo !

    DIANA STIRBU, Insructor de Aerobic si Kangoo va invita sa slabiti sanatos si sa va distrati la orele de AEROBIC din cadrul Scolii Generale nr 12. Sedintele sunt dedicate tuturor categoriilor de varsta. In scurt timp vor incepe si orele de Kangoo Jumps. O sedinta costa 10 ron. Prima sedinta este GRATIS PT TOATA LUMEA. Mai multe informatii la tel : 0735 094 374.
    Va asteptam !


    Mult mai multe detalii pe site : www.kangooaerobic.ro

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •