Results 1 to 19 of 19

Thread: Avem dreptul sa spunem "am pierdut frumos"?

  1. #1
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1

    Avem dreptul sa spunem "am pierdut frumos"?

    De ani buni incoace, in tenis ca si in fotbal, ne multumim cu infrangeri de-astea "la limita" si ne consolam dupa aceea cu vesnicul "am pierdut frumos" sau "am fost aproape".
    Avem dreptate sa spunem asta, sau victoria e victorie iar infrangerea infrangere, oricum ar fi parcursul partidei?
    Parerea mea e ca de data asta chiar ne putem mandri ca l-am tinut in sah pe Nr.1 mondial, fie si la dublu.
    Bafta maine lui Andrei. Cred ca Hanescu il poate bate pe Kratochvil!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    In primu' rand, Federer a avut putine momente in care a jucat ca un adevarat nr. 1 mondial!!! A jucat destul de prost de fapt, multe mingi in plasa la fileu... Ca sa nu le punem la socoteala pe cele in care a dat practic pe langa minge (vreo 3 -4 )
    In fine, CUI II PASA DACA AM PIERDUT FRUMOS??? Pe mine sincer ma doare-n cot, am pierdut la noi acasa si e pacat! Asta e...
    Hai Romania!

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Poate ar trebui, macar UNEORI, sa avem taria sa ne laudam adversarii !
    FEDERER vine dupa un turneu deosebit de greu ! A jucat pina la...ultima picatura !
    ALTII poate ar fi MIMAT o accidentare dar el...EL A VENIT !

    Si-apoi, fara a incerca o..acuza la adresa lui ADDICTED si ADRIAN : hai sa dam jucatorilor de tenis doar JUMATATE din intelegerea pe care am dat-o (unii!) fotbalistilor !

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Mie pesonal imi paretare rau ca nu am avut bani si nici timp pt. a merge la Bucuresti sa il vad pe NR1 atp.dar m-am uitat la televizor si nu pot sa spun decit caintradevar este unul din cei mai completi jucatori pe care i-am vazut.Pina s-a acomodat cu zgura Hanescu i-a facut fata dar din momentul cind a spus "come on" s-a terminat totul.Nici macar in Australia nu a facut un gest de asta si este jucatorul cu cel mai bun psihic si asta a aratat-o si la noi de mai multe ori.regret nespus ca am pierdut meciulde dublu.cred cu desavirsire ca aici s-a terminat totul pt. ca oboseala cumulata de Roger nu v-a schimba cu nimic jocul lui de miine tinind cont si de faptul ca Andrei dupa parerea mea o sa fie mult mai obosit ca el deoarece este mai batrin.sper sa ma insel si sa batem miine.hai romania!!!

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricky
    Poate ar trebui, macar UNEORI, sa avem taria sa ne laudam adversarii !
    FEDERER vine dupa un turneu deosebit de greu ! A jucat pina la...ultima picatura !
    ALTII poate ar fi MIMAT o accidentare dar el...EL A VENIT !

    Si-apoi, fara a incerca o..acuza la adresa lui ADDICTED si ADRIAN : hai sa dam jucatorilor de tenis doar JUMATATE din intelegerea pe care am dat-o (unii!) fotbalistilor !
    Am spus si in celalalt forum, "Cupa Davis Romania - Elvetia" parca: le multumim lui PAvel si Trifu pt efortul si daruirea lor! Au evoluat sub presiune imensa din partea publicului si au dat tot ce au putut. Dar intr-adevar "svansih" au fost mai buni ca noi... Ceva in genu svansih strigau astia in sala mai tot timpul
    Nu mai imi zi de fotbal, ca mi-e scarba cand imi amintesc. Aia a fost drama nationala!!!

  6. #6
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    ADICCTED, esti de acord cu mine : IMPORTANT E CA AVEM ECHIPA !
    Sau, ca echipa are viitor !
    Restul...nu mai conteaza !
    Chiar si eliminati de ELVETIA cred ca vom ramine in elita mondiala !
    Avem puterea si...oamenii pentru a reveni !

    O zi faina !

  7. #7
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Problema nu e ca am pierdut frumos ci ca am murit frumos!!!! (la fel cum si Sportul parasea Divizia A dupa un meci senzational cu Steaua chiar in Ghencea)
    Nu poti sa te impui in fata nr. 1 modial, Federer si in fata unui norocos ca Allegro caruia toate servele ii intrau pe tusa!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  8. #8
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Fratilor ... voi nu va dati seama ca ne-a batut un jucator nu o tara intreaga!
    Federer a batut Romania! Spuneti ca avem echipa ? Care ? Unde a fost in meciul de Cupa Davis ? Pavel e talentat? De ce dracu nu l-a batut pe Federer pe zgura si in Bucuresti? A fost mai bun elvetianul in meciu cu el ? NU ! A gresit Pavel enorm ! S-a batut singur !
    La dublu, in prelungirile setului decisiv , Trifu nici nu a mai contat , nu mai putea sa dea mingea peste fileu... pur si simplu ! tecau - mergea a jucat perfect pana la ultima minge cu Ecuadorul! dar ei l-au ascultat pe Pavel care voia sa joace si la dublu ! Deci... Segarceanu e cam in plus ! Pacat ! Am avut o sansa istorica ! Ne-am batut singuri ! specific ... ca sa zic

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    e adevarat ca ne-a batut unul singur, dar ce unul asta e echipa romaniei. nu stiu daca mergea-trifu ar fi facut fata mai bine. una e ecuadorul alta a fost aici. poti sa le reprosezi jucatorilor romani multe, dar asta e nivelul lor. am sperat intr-o minune, nu uita. logic nu aveam ce sa speram. tiriac spunea ca federer e perfect, si asta s-a vazut, si nici nastase nu a sperat ceva. impresia mea e ca elvetianul a jucat cu motoarele la juma de putere. a plusat numai cind a avut chef, altfel pentru el a fost o formalitate. greu sa joci contra unuia care poate orice.

  10. #10
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    e adevarat ca ne-a batut unul singur, dar ce unul asta e echipa romaniei. nu stiu daca mergea-trifu ar fi facut fata mai bine. una e ecuadorul alta a fost aici. poti sa le reprosezi jucatorilor romani multe, dar asta e nivelul lor. am sperat intr-o minune, nu uita. logic nu aveam ce sa speram. tiriac spunea ca federer e perfect, si asta s-a vazut, si nici nastase nu a sperat ceva. impresia mea e ca elvetianul a jucat cu motoarele la juma de putere. a plusat numai cind a avut chef, altfel pentru el a fost o formalitate. greu sa joci contra unuia care poate orice.
    Vasea ... se putea castiga in fata elvetienilor. Federer trebuyia sa castige doar meciurile de simplu, atat ! La dublu nu aveam voie sa pierdem pt ca era sansa noastra! Celalalt jucator elvetian nu facea fata si ar fi pierdut ! Puteam castiga cu 3-2 , la naiba

  11. #11
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    dupa cum s-a vazut si cu ochiul liber, nu. asta e raspunsul. asta e nivelul.

  12. #12
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Chiar daca am pierdut avem o echipa extraordinara!!! Poate data viitoare vom intalni si un adversar mai slab.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    cind incepi sa te gindesti "da domnu sa fie un adversar slab" inseamna ca echipa nu e extraordinara... nu-i asa sau ma insel?

  14. #14
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Hmmmmmmmm dureros ce s-a intamplat..
    eu nu-l consider pe Alegro norocos ca a servit permanent in tusa...cred ca asta e punctul lui forte...
    cat despre numarul 1 mondial, eu personal ii ador jocul. Nu cred ca exista un jucator mai complet in momentul de fata in lume.....
    Meciul s-a pierdut la dublu...dupa parerea mea punctul slab a fost Trifu.
    Mergea si Tecau au castigat barajul ...trebuia sa fie lasati sa joace , daca pierdeau era acelasi lucru...... dar Pavel era odihnit si poate avea o sansa....noi ca de obicei ne sugrumam singuri. De ce nu am jucat si noi in meciul 5 cu Mergea sau cu Tecau...Hanescu are deja ceva experienta, si in plus nu cred ca s-a ales cu ceva din meciul ala..... se vedea pe el ca joaca fara miza.

    Nici in ceasul al 12 lea nu ne desteptam. Au fost doua clase peste noi atat la tactica cat si in joc.....

    Klaus..... perfect subliniat....Pavel trebuia sa-si vada de simplu, Tecau sa joace unde are loc. Nu se poate sa faci duble greseli aiurea cand joci setul decisiv.....II laudam pe tineri dar le dam suturi si nu-i lasam sa joace. Si la tenis e ca si in fotbal ...antrenorii sunt marionete...
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  15. #15
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Vasile ai jucat vreodata tenis?
    serios acuma...
    nu poti sa joci pe Federer cand Alegro e veriga slaba... nu se poate sa primesti mingea in racheta de 5 ori si de patru ori sa-ti bati joc de ea.Trifu nu are valoare, nici psihic de cupa Davis.Ce rezultate notabile are acest Trifu?Eu nu-mi aduc aminte.... Mergea si Tecau , poate aveau aceeasi soarta dar macar castigam un cuplu de dublu.... asa ce-am castigat pe Pavel-Trifu?

    Federer a jucat doar atat cat a trebuit. Cat despre comentatori..... no comment..... ei chiar sunt convinsi ca Federer e extraterestru....nu,e un jucatorcare stie sa-si dozeze perfect efortul.In meciul cu Pavel nu a fugit ca idiotu dupa fiecare minge, nu lovea ca disperatu fiecare minge de parca venea sfarsitul lumii , la obosit, alergat si umilit pe Pavel....l-a batut cu propriile lui arme....
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  16. #16
    junior Totti's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Am pierdut frumos !
    La dublu a fost un meci antologic...daca il castigam pe acela alta era soarta !
    Oricum... s-au facut si destule greseli... s-a jucat mai mult pe Federer ... care are o lovitura de dreapta devastatoare... si am pierdut puncte pretioase... desi l-am alergat mult la dublu... nu a obosit... a doua zi cu Pavel era extraordinar de calm si ... parca abea intrase in teren in setul 3 ! :o
    incredibil... :p
    [B]"Adevarata valoare se recunoaste doar atunci cand toti imbecilii se unesc impotriva ta"[/B]

    Manager of [B]Night_Knights [/B] VI.432

  17. #17
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DRAGOS
    Chiar daca am pierdut avem o echipa extraordinara!!! Poate data viitoare vom intalni si un adversar mai slab.
    Mai slab ca Elvetia nici nu era in faza asta a cupei davis

  18. #18
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Altul care moare sperantza si se chinue prin tururile de calificari : Victor Ionita pierde in turul 2 de calificari la Milano cu 6-2 ; 7-6 in fata unui ilustru necunoscut Alessandro Seppi (ITA)

  19. #19
    junior Totti's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    naspa
    [B]"Adevarata valoare se recunoaste doar atunci cand toti imbecilii se unesc impotriva ta"[/B]

    Manager of [B]Night_Knights [/B] VI.432

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •