View Poll Results: Cine a fost mai bun in lupta din Arena?

Voters
47. You may not vote on this poll
  • Ulysses

    27 57.45%
  • Balaci

    20 42.55%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 138

Thread: Votati: Ulysses vs Balaci

  1. #85
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Da-mi mai elphax penalizari, fa-i si tu o placere acestei veritabile "coana veta" a forumului

    O singura intrebare am: tu ai voie sa penalizezi aici?
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  2. #86
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    DECI, vad ca nimeni nu s-a obosit sa faca putina ordine pe acest thread, desi era activitate serioasa aici, parca eram un forum serios.

    Deja imi vin mesaje de la cei sanctionati, repet, nu ma intereseaza ca supermoderatorii erau prezenti cand s-au scris cateva pagini aici. Dau eu sanctiuni daca ei nu vor sa o faca - de ce oare?

    Si daca tot se voteaza, din cate am inteles, cel care a provocat dorea sa arate ca celalalt nu are ce cauta pe forum.

    Pentru mine era de ajuns lista cu sanctiunile - unele acordate de mine, deci e clar ca nu imi place cum se comporta Ulysses pe forum si pe PM. Inca nu mi-e clar de ce asa un user e inca activ pe forum. Vot argumentat.

  3. #87
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    @elphax: am dat 7 report post-uri aseara, toate argumentate. macar pentru 4-5 Bumbescu trebuie sa primeasca puncte

    @Bumbescu: MEDICAMENTÁ, medicamentez, vb. I. Tranz. (Rar) A trata cu medicamente, a administra medicamente. – Din fr. médicamenter.

    Nu am timp de Arene, ca tine, cel putin nu momentan. Pe weekend poate. Vreau sa vad ceva pana atunci.
    E greu sa recunosti, sa spui "da, am gresit", asa cum am facut eu ieri....sa stii ca si asta face parte din definitia toapei....

    Pana una alta: " 0 definiții pentru medicamentație" asta spune dex-ul, dar e adevarat ca "noile norme de la tg jiu" s-ar putea sa nu fie prinse inca in el....

    Nu stiu dupa ce reguli ascunse, daca exista verbul a medicamenta trebuie sa existe si substantivul "medicamentatie".....vai de copilasii aia care o sa incapa pe mana ta...e bine totusi ca nu ai de gand sa ajungi pedagog...
    Last edited by Bumbescu; 14th November 2007 at 10:19.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #88
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Se pare ca "prietenii" i-au sarit in aparare lui Bumbescu. In timp ce abaterile lui sunt trecute cu vederea, eu iau jigniri grave pentru asta: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=179940

    Cine a spus ca e site stelist, a avut mare dreptate. Mi-ar fi si rusine in locul unora sa vorbesc de onoare si dreptate.

  5. #89
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by luluta View Post
    Păi și crezi că are nevoie de thread special în Arenă pentru asta?
    Io după cum văd lucrurile, tu ar trebui să-l provoci, că te-ai tot cântat pe Administrativ că te jignește.
    Ha ha , acum am vazut asta....ce parere ai Balaci? Nu crezi ca ar trebui sa ma provoci?

    Ai deschis si un thread pe tema asta....


    Nu pot sa nu remarc totusi o latura amuzanta a acestei confruntari: Ulysses, "grecul istet" a luptat(cu puterile sale) in cadrul restrans al arenei, dupa reguli clare si fara manevre dezonorante....Balaci in schimb, oltenasul nostru, s-a comportat exact ca un grec, da unul din ala nasol, folosind la greu cai troieni plini cu *****....
    Last edited by Bumbescu; 14th November 2007 at 10:28.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #90
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    "Zilele acestea am avut o epifanie (pentru mai multe detalii asupra fenomenului cititi opera loserului de Joyce)." - cu epifania asta vrei sa zici revelatie , nu??? ma rog, presupun ca vroiai sa glumesti aici.

    "Acum am intrat si pot sa spun ca sunt foarte amuzat asupra ceea ce se intampla acolo. " - mie imi miroase tare a ipocrizie faza asta.

    "Ce vad acolo ? Vad un om de 38 de ani, inginer silvic (probabil) in Slobozia." - ce ma deranjeaza aici e faptul ca prezinti lucrurile astea ca si cand ar fi rele. daca tu ai mai putini ani, asta nu e o calitate a ta, e hazardul. si ce e rau in a fi inginer silvic din slobozia???

    "Apoi il avem pe administratorul forumului, care scoate banuti buni fara sa munceasca prea mult, ca de, are negrii pe plantatie care ii fac treaba. Negrii "care se numesc moderatori si care se cred grozavi din cauza asta (sunt sigur ca daca o sa-si treaca activitatea pe forum la Cv toate companiile mari din tara o sa vrea sa ii angajeze )." - tu vorbesti serios?????????? ce face vadim rau??? si-a facut omul un site. nu cred ca pune pistolul la tampla nimanui sa scrie aici. si eu cred ca e munca multa sa tii un site. iar peroratiile despre moderatori dupa ce chiar tu ai fost unul si chiar te cam integrai in descrierea facuta sunt f ipocrite.

    "Majoritatea (vorbesc de cei peste 22-23 de ani) isi exprima prin aceasta functie de moderator, unde impart « cartonase » toata frustrarea din viata reala. Sunt persoane care stau prin cartierele muncitoresti din orase marunte, care sunt secretare sau mai stiu eu ce, si isi satisfac in mod virtual « pofta de marire ». " -sunt din ce in ce mai amuzata!!!!

    "Pot sa spun ca multa vreme am fost si eu afectat de micile intrigi de la curtea virtuala, acuma insa nu ma pot decat distra, gandindu-ma la toate astea." - sper pt tine ca realizezi cu adevarat ca si tu ai facut la fel. daca ce ai scris aici ar fi adevarat, atunci chiar mi-as schimba parerea despre tine!!


    nu o sa votez pt ca nu ar fi corect. cu balaci m-am intanit des pe literatura asa ca am avut ocazia sa ii aud ceva pareri. cu uly insa nu si prin urmare nu am cum sa-mi dau seama daca si el nu greseste din greu.

    ideea de arena mi se pare cam stupida. motivul care m-a facut sa-mi spun parerea totusi e ideea pe care a lansat-o balaci ca uly ar trebui dat afara din forum. sunt reguli pt asta. greseste omul , i se dau sanctiuni. dar asa sa ne apucam sa aruncam judecati de morala la adresa unor oameni pe care nu ii cunoastem si sa mai si hotaram asa ca ar trebui dat afara ma ingrozeste.

    just my two cents.....
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #91
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    eu as acorda votul meu ambilor combatanti pentru rispia de generozitate. Cine isi mai iroseste astazi resursele pentru NIMIC? E de admirat gestul lor.
    Ar trebui acordat un premiu special numit "gigi corsicanu" sau "jean pavel" sau cum vreti sa ii ziceti acestui domn cumsecade, bumbescu ce cu multa pasiune demna de un adevarat membru ultras al unei galerii de fotbal a intretinut atmosfera in spiritul combativului.
    Uite ma Bumbescule o monstra de pragmatism anglo-saxon, nu tu act gratuit, nu tu pierdere de vreme, doar lucruri care au o utilitate practica, doar lucruri care aduc un folos (un hamburger, o chiftea, ceva acolo) . Asta e mai intelept decat ala mic si verde, inteleptul Yoda...Forza fie cu tine coane!

    Si mai priveste ce frumos arunca 'mnelui verdicte de la inaltimea statului sau de peste ocean, ar trebui sa-i acordam si lui un premiu special numit ,,Sybila forumului'' sau ,,Sfinxul de peste ocean'', ca doar a reusit cu atata spirit de finete sa te creioneze (deh, briza oceanului Atlantic se pare ca provoaca un soi de sagacitate).
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #92
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ma distreaza totusi sa vad ca s-a creat o veritabila "monstruoasa coalitie" impotriva mea aici. Cine ar fi crezut ca ii vom vedea in aceeasi barca pe Bumbescu, lordulcapdemort, Universal si Jerry20cm? Mari oameni, mari caractere.

  9. #93
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Ma distreaza totusi sa vad ca s-a creat o veritabila "monstruoasa coalitie" impotriva mea aici. Cine ar fi crezut ca ii vom vedea in aceeasi barca pe Bumbescu, lordulcapdemort, Universal si Jerry20cm? Mari oameni, mari caractere.
    Vezi ca ti-a transmis si Irina ceva.....banuiesc ca pe ea o respecti....

    Vezi tu mai Balaci, cam toti oamenii au defecte, unii injura, altii sunt mai fraieri, altii mai impulsivi, altii mai naivi, dar la nevoie, in fata unei "amenintari" gen "lepra", "ciuma", "iesirea *****ului din haznale" se mai si unesc.....tu cam asta reprezinti pe forumul asta...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #94
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Bumbescule, esti bolnav psihic rau de tot, serios acuma...Onorabilule. Nu mai vorbi mai de onoare, ia vezi prietenul tau Jerry cu ce se ocupa.

    Te rog sa te stergi la gura intai inainte de a vorbi cu mine despre onoare de acum incolo.
    Last edited by Balaci; 14th November 2007 at 10:45.

  11. #95
    Petroliberal El Ciu's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Ermm...imi spune si mie cineva daca ne iasa ceva din toata treaba asta sau de ce se zbate lumea ca disperata?

  12. #96
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Bumbescule, esti bolnav psihic rau de tot, serios acuma...Onorabilule. Nu mai vorbi mai de onoare, ia vezi prietenul tau Jerry cu ce se ocupa.

    Te rog sa te stergi la gura intai inainte de a vorbi cu mine despre onoare de acum incolo.
    Balaci,tu ai tot atata onoare cat o patroana de stabiliment de curve, da ce spun eu....alea-s doamne fata de tine....

    Jerry nu e prietenul meu, pe vremuri m-a si banat de vreo doua ori.....prietenul tau e El ciu, cel cu care ai planuit deschiderea acestui thread jenant, dupa ce ABANDONASESI....
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #97
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Hai pa, am alte treburi mai importante momentan

  14. #98
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    E o idee buna, si eu vroiam sa-ti propun acelasi lucru...
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  15. #99
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    daca nu incetati cu jignirile va dau la amandoi cartonase cu jigniri grave repetate pana sunteti banati automat de sistem

    si balaci nu prea ai ce cauta aici, pt. ca esti subiect in Poll si oricum spui ca ai renuntat la lupta asta

  16. #100
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Rahat pe paine. Nu i-am puricat toate post-urile doar cele pentru care a fost sanctionat. Ori pentru alea nu a fost sanctionat. Vrei sa stii tu ce e aia toparlaneala? O sa afli in Arena cu ce ai fost tu toparlan de-a lungul timpului...crede-ma ca stiu prea bine> avtine-te de la lectii de morala, nu esti cel in masura a le da


    Atat mai am de spus, priviti ce posta bibicul ieri si priviti ce trimite in dimineata aceasta pe pm:
    "Daca vrei Arena, va trebui sa ma provoci. Eu nu o voi face vreodata"

    Asta dupa ce acum cateva zile deschidea un thread in care anunta un mare meci mare cu mine(daca trece de ulysses)

    Nu e prea frumos ca am postat mesajul, dar tinand cont de decalajul de topenie dintre mine si Balaci imi mai permit si eu mici scapari...

    Eu macar am spus-o mereu, consider arena pierdere de vreme, consider ca l-am umilit mereu pe balaci, ca nu am ce dovedi in fata lui, ca nu merita onoarea de a fi provocat de mine, ca prefer bataliile inopinate, dar ca VOI ACCEPTA ORICAND O PROVOCARE DIN PARTEA SA
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  17. #101
    sport legend Vraciul's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,945
    Reputatie
    1
    multe din replici sunt jenante pentru ca sunt aduse in discutie ejaculari rapide, circumferinte, cratime etc.

    am votat balaci pentru ca vreau sa il vad in duel cu bumbescu. dar vreau sa vad un duel bazat pe replici de valoare si nu pe gainarii.

  18. #102
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    conform principiului "decat un gol urat, mai bine o bara frumoasa", am votat si eu
    acoperite carari ale bunului simt cu mazga libidoului> oginda e sablata! sau mai grav: e translucida!
    "te-ai simit mai bine cand ai aflat ca ai murit"???
    consider-o ca pe o coroana funerara...
    Tyler> postul asta nu ti-l traduc
    Last edited by Ess; 14th November 2007 at 12:44.
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  19. #103
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ce schimbare de scor. In numai 10 minute au votat 6 useri DE PE PARIURI!!! Mi s-au confirmat unele suspiciuni
    LE: 7 bebesabie, cristy_1381, Dudubetwin, kaka4milan, kill3r, stefanello iata-i pe 6 dintre ei.
    Last edited by Balaci; 14th November 2007 at 15:13.

  20. #104
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    killer a votat cu tine...cristi 1381 nu este de pe pariuri...

    o chestie...tu renunti la duel, pentru ca esti facut de cacao, apoi apelezi la unii amici sa deschida pollul, sa faca lobby pe aici si acum ai pretentii la cei care voteaza?

    jalnic...
    .

  21. #105
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    parca nu conta votul asta fiindca te retrasesesi(desi in loc de mai mult ca perfectul mergea perfectul simplu , asa ca tine ) cu coada intre picioare sa-ti rumegi neputinta
    ps incredibil , esti ....... pana la capat !!!
    pps pariorilor , va multumesc mult dar e cam degeaba, omul si-a luat-o ,e doar o umilinta in plus pentru ''intaiul barbat'' care nu are sper nicio profesoara corina care sa-l mediteze ...
    Last edited by Ulysses; 14th November 2007 at 15:27.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •