Results 1 to 11 of 11

Thread: ce ziceti de AJAX???!!!!se vav descurca in champions league?

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    ce ziceti de AJAX???!!!!se vav descurca in champions league?

    pt toti fanii AJAX ,stiu ca sunteti multi,vreau parerea despre echipa actuala si chestii de astea...

  2. #2
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Nu cred ca vor invinge pe Arsenal in seara asta, desi imi doresc din tot sufletul ca Lobont, Chivu si colegii lor sa castige...
    Iar despre Ajax, momentan, pe langa cei doi romani eu am un singur jucator favorit: Rafael Van Der Vart. Imi place enorm, si abia astept sa explodeze cu adevarat, ca are o gramada de talent; poate deveni unul din cei mai buni fotbalisti din lume.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Chiar daca tin cu Ajax din patriotism (adica prezenta lui Lobont si Chivu), lancierii o vor lua "in freza" in aceasta seara. Bate Arsenal cu 2-1! 8)

  4. #4
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Greu de spus !
    AJAX mai are un joc acasa ! Deci, iar ajunge, momentan, si un egal !
    Oricum, VALENCIA sta la pinda !
    Un egal n-ar prea folosi nici uneia !

  5. #5
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    despre van der vart(cred ca asa se scrie)!!!

    sunt multe de spus despre el!in primulrand tre sa zic ca mie mi se pare un jucator fenomenal!!!!!!!!!!!ar putea intradevar sa devina cel mai bun jucator din lume peste vreo2,3 ani!!!!are mult talent,e tehnic joaca in viteza!ce mai , imi place ft mult!daca era el marti,arsenal lua bataie rau de tot!

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    bravo Lobont

    Rezultatul de acasa cu Arsenal nu e unul fara griji pentru suporteri, mai ales ca a reintrat in carti si AS Roma, dar ramane de anticipat o perioada mai putin fasta pentru Valencia si de aici ar putea iesi calificarea Ajax-ului.
    Ar fi fost exceptionala o victorie in fata londonezilor, ne-ar fi scutit de emotii, si apoi, cu toate astea Arsenal ramane favorita. Kouman si atins obiectivul 2 egaluri cu favorita la calificare. Foarte buna evolutia lui Lobont pentru amicalul cu Danemarca. Ii da incredere si poate ne scapa de Tomasson pe 29 martie.
    Ra

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Ajax va trebui sa joace la victorie. Este singura sansa. Rezultatele Valenciei din campionat pot fi inselatoare. In CL sunt alte pretentii, iar jucatorii au, parca, alta vointa.
    Cel mai frica imi este de Lobont, sa nu faca vreo gafa /nope/

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    sa fiu sincer , nici mie nu mi-a lasat Lobont o impresie extraordinara( a cam gafat in campionat), dar lui ii lipsesc meciurile de inalt nivel.

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Cred ca ne putem lua "La revedere!" de la Ajax...drumul lor CL se apropie de sfarsit...Sunt insa curios daca scoala de fotbal de la Ajax va gasi resurse sa mai fac o echipa la fel de competitiva in cupele europene. PSV sunt tari acum, conduc in campionat, iar Ajax sunt destul de apatici, dar au ajuns unde au ajund in CL... Ciudat, nu-i asa :?
    FACETI TOTUL PENTRU CAUZA SI [d]EFECT!!!

  10. #10
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nu sunt convins ca s-a terminat cu Ajax. In fond, AC Milan a luat bataie de la Parma, care nu mi se pare de talia Ajaxului. Asta in conditiile in care Milan se concentreaza asupra campionatului mult mai puternic decat asupra Champions League. Sa nu uitam ca Ajax s-a calificat dintr-o grupa cu Arsenal, Valencia si Roma. Presimt ca "batranii" Maldini si Costacurta vor avea mari probleme cu tinereii lui Ajax. Apoi Ajax o sa joace relaxat, ei si-au atins obiectivul deja.
    Vom vedea. Hai Ajax!

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    vor invinge olandezii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •