Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 44

Thread: Arbitrii

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    cred ca mai bine s-ar lasa fara arbitrii, sa arbitreze jucatorii intre ei
    macar ar fi de acord ambele parti

  2. #23
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Am spus, dupa primele meciuri de la CM, ca arbitrajele nu se compara cu acele caricaturi din 2002...se pare ca m-am inselat. Arbitri cu oaresce cota, Poll, Ivanov sau Cantalejo au facut praf unele partide. Atunci intelegeam ca erau alde Byron Moreno sau Gamal Ghandour...dar acum ?
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    o competitie de slaba calitate pana acum, cu parere de rau zic asta
    din pacate fotbalul e doar in LIGA CAMPIONILOR
    aici e doar o caricatura pentru idiotii care n-au habar de fotbal, dar fac consumatie lu blater si ai lui

    pacat

  4. #25
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by borcan22 View Post
    o competitie de slaba calitate pana acum, cu parere de rau zic asta
    din pacate fotbalul e doar in LIGA CAMPIONILOR
    aici e doar o caricatura pentru idiotii care n-au habar de fotbal, dar fac consumatie lu blater si ai lui

    pacat
    Sau poate Blatter le plateste consumatia in stiinta de cauza, daca intelegi ideea..........
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  5. #26
    manager jas2002ro's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SVlad View Post
    Am votat ca arbitrajul este sub orice critica, desi au fost si meciuri in care arbitrii s-au comportat foarte bine. Motivul pentru care am votat asa este Graham Poll si Ivanov care (m-au facut sa si rad) au fost varza si au facut praf 2 meciuri!!!
    Ivanov a facut praf meciul sau jucatorii? Da, arbitrul a gresit...dar nu pentru ca a dat prea multe cartonase, ci pentru ca a dat prea putine. Numai asa din amintire, la cotul in figura la Figo trebuia rosu direct, Figo cap in gura - rosu direct, intrarea criminala la Ronaldo - rosu direct, figura de kung-fu la Robben - penalty si rosu direct. Care cartonas dat nu a fost justificat? E totusi Campionatul Mondial nu Divizia C.

  6. #27
    DBNTD Sergiu's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Cluj Napoca / Baia Mare
    Posts
    2,993
    Reputatie
    1
    Eu cred ca vina e 40% FIFA 30% arbitrul si 30% jucatorii, procentajele mele.
    Sunt de accord cu ce zice Holyman:
    http://eurosport.com/football/worldc...to914858.shtml
    [SIZE="3"]Sã ne ajute Dumnezeu![/SIZE]

  7. #28
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,987
    Reputatie
    1

    Lista celor 12 arbitrii pentru ultimele opt meciuri CM2006

    Toru Kamikawa (JPN)
    Coffi Codjia (BEN)
    Benito Archundia (MEX)
    Horacio Elizondo (ARG), Jorge Larrionda (URU)
    Mark Shield (AUS)
    Massimo Busacca (SUI), Frank De Bleeckere (BEL), Luis Medina Cantalejo (ESP), Markus Merk (ALL), Lubos Michel (SLO), Roberto Rosetti (ITA)
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #29
    Nandita ^_^ madridIZA's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    Poll e un arbitru ciudat, dar ok in general. Totusi, prestatia lui din Croatia-Australia a fost jenanta.
    DAR nu se compara cu Ivanov care a distrus Portugalia-Olanda. Boulahrouz trebuia eliminat din prima la intrarea aia asupra lui Cristiano Ronaldo, la fel si Deco care a avut o intrare criminala....ca sa nu mai vorbim ca a scapat meciul de sub control.
    Iar Medina Cantalejo nu se dezminte si inventeaza un penalty la Italia-Australia in prelungirile prelungirilor.
    Trei exemple mari si grase care practic definesc arbitrajul la acest CM: EXECRABIL.
    "When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix

  9. #30
    Nandita ^_^ madridIZA's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Toru Kamikawa (JPN)
    Coffi Codjia (BEN)
    Benito Archundia (MEX)
    Horacio Elizondo (ARG), Jorge Larrionda (URU)
    Mark Shield (AUS)
    Massimo Busacca (SUI), Frank De Bleeckere (BEL), Luis Medina Cantalejo (ESP), Markus Merk (ALL), Lubos Michel (SLO), Roberto Rosetti (ITA)
    "When the power of love overcomes the love of power the world will know peace" Jimi Hendrix

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    eu pe medina chiar nu-l banuiesc de blaturi !
    se vede clar ca-i nebun omu', efectiv poate sa faca orice

  11. #32
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Lubos Michel mi se pare ok. Cantalejo e delegat la Brazilia - Franta, mama mama ce idioti ...

  12. #33
    asfhgfghghf. Vlad's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    981
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by jas2002ro View Post
    Ivanov a facut praf meciul sau jucatorii? Da, arbitrul a gresit...dar nu pentru ca a dat prea multe cartonase, ci pentru ca a dat prea putine. Numai asa din amintire, la cotul in figura la Figo trebuia rosu direct, Figo cap in gura - rosu direct, intrarea criminala la Ronaldo - rosu direct, figura de kung-fu la Robben - penalty si rosu direct. Care cartonas dat nu a fost justificat? E totusi Campionatul Mondial nu Divizia C.

    Eu cand am zis ce-am zis n-am comentat ca a dat prea multe sau prea putine cartonase. Problema a fost ca nu le-a dat cand trebuia: la inceput trebuia sa fie mai exigent si cum nu a fost a inceput sa compenseze in a doua repriza!
    Deci eu zic ca Ivanov a stricat meciul.

  13. #34
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stefanm14 View Post
    Lubos Michel mi se pare ok.
    Chiorul ala oligofren si daltonist (suporteri Romaniei stiu de ce) nici n-ar fii trebuit sa fie la turneul final pentru greseala pe care a comis-o impotriva noastra...
    Dar nu ma mira.. FIFA si UEFA il protejeaza si il tin aproape cam mult, ceea ce ridica suspiciunea modalitatii de arbitraj de la acel meci Norge-Romania
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  14. #35
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Si tu ai obsesia arbitrilor care au dezavantajat Romania intentionat sau nu, tot timpul cand arbitreaza un arbitru din asta comentatorii repeta de 25 de ori pe meci chestia cu "vechea noastra cunostinta" cu "calaul Romaniei" si alte prostii din astea....

  15. #36
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Totusi sa nu poti face diferenta dintre o mana de om alb si una de om negru depinde de 2 motive:
    ori esti daltonist si n-ai ce cauta in arbitraje
    ori esti un prost care face orice ca un vasal pentru o "secunda" de succes
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  16. #37
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    stefane.. meriti o palma pentru postul ala.

    Lubos Michel e un hot.. arbitreaza numai pentru interese.. s-a vazut ieri. S-a vazut la Boro, s-a vazut in norvegia, s-a vazut peste tot!
    [SIZE="1"][COLOR="Red"]Oh South London[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Oh South London)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"](Is wonderful)[/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR]
    [COLOR="Blue"]It's full of tits, fanny and [b]PALACE[/b][/COLOR]
    [COLOR="Red"]Oh South London is wonderful[/COLOR][/SIZE]

  17. #38
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Te referi la meciul Boro-Steaua, chiar uitasem ca el l-a arbitrat ? Cu ce v-a dezavantajat in meciul ala ? Vad ca esti cam nervos si subiectiv ca de obicei, asa ca mai bine ai face sa te culci acu'...

  18. #39
    st"U"dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    Michel a gresit in meciul de la Oslo, dar la acest turneu a fost de departe cel mai bun arbitru, singurul care nu a incercat sa iasa in evidenta cu orice pret, a lasat jocul liber fara sa fluiere la orice contact asa cum face inteligentul ala de Cantalejo.

    El e cel mai indreptatit sa arbitreze finala hai sa lasam vechile complexe si sa fim obiectivi
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  19. #40
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Normal ca o sa o arbitreze.. aia ii e reconostiinta pentru toate porcariile pe care le-a facut
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  20. 2nd July 2006, 01:16

  21. #41
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    Si Cantalejo a arbitrat destul de bine azi, cu exceptia celor 2 faze cu Ronaldo : la hent nu trebuia sa dea (insa daca a dat mie nu mi s-a parut in care cum sustineau comentatorii), iar la interventia aia fost simulare. In rest a fost impartial, si una peste alta a iesit bine.

  22. 2nd July 2006, 01:19

  23. 2nd July 2006, 01:20

  24. 2nd July 2006, 01:21

  25. 2nd July 2006, 01:24

  26. 2nd July 2006, 01:24

  27. 2nd July 2006, 01:26

  28. 2nd July 2006, 01:34

  29. #42
    incepator
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    @stefanm14
    ARG-GER: Da, prima repriza a fost bine arbitrata dar in a doua a arbitrat contra argenitniei. Pur si simplu a inchis ochii la foult-urile nemtilor si a fluierat aproape de fiecare data cand argentinienii ii deposedau pe nemti. Asta frustreaza! Ma intreb oare ce ia spus Beckenbauer arbitrului la pauza.

    au fost arbitri slabi si arbitri buni. aia buni au fost la meciuri nedecisive, iar unele greseli au fost facute la momentu 'potrivit'! Am urmarit steaua si rapid in uefa si nu am vazut nici un aranjament la arbitri, dar la CM nu-mi pot explica altfel unele gafe.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •