Page 7 of 9 FirstFirst ... 56789 LastLast
Results 127 to 147 of 172

Thread: Comentarii la Balaci contra Ulysess

  1. #127
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mare om , mare caracter Vadim asta....
    Vadime, tu l-ai crescut pe asta micu....nu e frumos sa-l arunci acum ca pe o masea stricata

    Pe de alta parte cine citeste ce-ai scris acolo se gandeste ca moderatorii astia fac parte dintr-un fel de jochey club, gentlemani unul si unul....
    Last edited by Bumbescu; 12th November 2007 at 19:23.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  2. #128
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Tyler Durden View Post
    trebuie sa se lepede de 3 ori ca sa-i fie luat in considerare.
    mai are vreme, de doua ori, pana la cantatul cocosului...
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  3. 13th November 2007, 07:17

  4. #129
    Petroliberal El Ciu's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    mda...fara sa ii cunosc prea mult pe amandoi protagonistii de aici, cam are dreptate Ulysses in ultimul mesaj in ceea ce priveste faptul ca balaci acorda avertismente dea lela atunci cand nu-i convine ceva, nu este impartial cu unii useri atunci cand acorda cartonase(ex. pe threadurile de politica)...i-am zis si prin mp la un moment dat asta, insa a trebuit sa apelez la unii supermoderatori ca sa mi se retraga un cartonas acordat aiurea de balaci iar altadata mi l-a retras chiar el, dar asta numai dupa ce l-am apostrofat eu...in fine, sper doar ca pe viitor sa fie mai atent in ceea ce priveste cartonasele...cam atat.
    ps: eu credeam ca Ulysses e dinamovist
    Faptul ca jignesti un alt user a ajuns sa fie considerata ca un abuz al puterii din partea moderatorilor care incearca sa sanctioneze pe cel care o face? Sau ai uitat de jignirile aduse mie pe topicurile de politica, pentru care te-am si provocat, monsieur Gabri3l Inimiă-de-Găină? Iar supermoderatorii la care ai apelat, erau, bineinteles simpatizanti de-ai tai (ca deh, doar sunteti pe aceeasi linie politica) si care normal aveau sa-ti dea dreptate.

    Un forum in care sa fii PDist si stelist te ajuta mult

    Si acum ontopic: Nu-mi sta in obicei sa votez psd-isti, dar Balaci e un om mai citit decat probabil 90% din forumul asta (inclusiv eu) si stie ce este ala un argument, spre deosebire de altii de aici. E drept, are si el scaparile lui, ca deh, nimeni nu e perfect, dar din cei chemati de el in arena, nu cred ca ar fi unul care sa reuseasca sa-l bata la capitolul argumentare.

    P.S. - Eu inca sper ca intr-o buna zii palmasii astia PD-isti vor accepta provocarea mea

  5. #130
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Auzi mai activistule, nu crezi ca ai gresit locul?
    Deocamdata Balaci a scazut in sondaje chiar mai mult decat psd-ul, ba chiar se pare ca a disparut.....iar la capitolul argumente, a demonstrat intr-adevar ca are stofa, cu Pulysses ne-a dat pe toti gata.

    ...si iata ca s-a intors bibicu.....iar a schimbat registrul....e din nou un intelectual detasat de nimicnicia acestui forum..... el este un individ cu o viata sociala "glamour", flamboaianta, el este un "traducator", el face bani buni(n-ai ambitie daca nu ne spui si cati), el nu este ingiener silvic (si considera asta un mare defect) si de asemenea nutreste o scarba profunda fata de secretarele alea ratate care scriu pe aici, el e tanar si priveste asta ca pe un merit personal....e clar, dupa toate astea a reusit sa ne convinga: Ulysses tr sa paraseasca forumul

    ....de remarcat si manevra topeasca facuta de baietel, dupa ce a fost trup si suflet alaturi de armada moderatorilor, i-a santajat cu dezvaluiri topesti si acum incearca sa para un rebel, doar doar o capata voturile userilor obisnuiti.

    ..cel mai veritabil personaj caragialesc al forumului

    P.S.

    Rectific: nu mai cerseste nimic, s-a dat batut
    Last edited by Bumbescu; 13th November 2007 at 11:04.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  6. #131
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    De data asta m-am convins...

  7. #132
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    sfarsit mai domol ca tresarirea unui ardelean molcom

    cu ce te-ai convins neibar?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  8. #133
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu pot sa spun, neibar, ca nu m-as exprima foarte elegant...
    poate, asa, intr-un slang, ca si un real nigger

  9. #134
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    A mai inchis singur si threadul cu recordul absolut....a bazait precum musculita aia din reclama conex, o singura zi
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #135
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    pana si ceausescu a avut un sfarsit mai fericit decat balaci

  11. #136
    Petroliberal El Ciu's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Auzi mai activistule, nu crezi ca ai gresit locul?
    Deocamdata Balaci a scazut in sondaje chiar mai mult decat psd-ul, ba chiar se pare ca a disparut.....iar la capitolul argumente, a demonstrat intr-adevar ca are stofa, cu Pulysses ne-a dat pe toti gata.
    De ce sa gresesc locul? Sau trebuie sa cer voie sa ma "infing" si eu intre coalitia "micii pdisti, viitori comunisti" si sa comentez si eu ceva?

    O fi Balaci un om care face misto si cu siguranta nu e el un om care a reusit mare lucru in viata, dar totusi, omu, spre deosebire de altii de pe forum, mai iasa in strainatate, mai semneaza catre un parteneriat, isi mai face o relatie-doua si e un om respectat . Eu cred ca la cei 20 si de ani cati ii are e mult mai smecher ca si unu la 38 de ani care sta si pierde vremea de zor pe un forum in care e ridicat in slavi Basescu, intaiul birjar al tarii.


    @Yoyo: O intrebare off-topic: Stai pe Dealul Florilor?

  12. #137
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    da...


    vrei pentru ca sa zici ca doar balaci e un om realizat pe aici... restul sunt toti sclavii lui Vadim, sau sclavii forumului, sau orice altceva numai drepti,frumosi si destepti ca balaci nu-s

  13. #138
    Petroliberal El Ciu's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    da...


    vrei pentru ca sa zici ca doar balaci e un om realizat pe aici... restul sunt toti sclavii lui Vadim, sau sclavii forumului, sau orice altceva numai drepti,frumosi si destepti ca balaci nu-s
    Acu inteleg de ce favorizezi PD-ul . Inainte erai la PRM, din cate stiu eu.

  14. #139
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    ma confunzi cu agentul termic
    am avut carnetul de membru FSN cu numarul 3 pe Dej la varsta de 16 ani, fiind trecuta in evidenta da la 14 ani ca simpatizant

  15. #140
    Petroliberal El Ciu's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    Pai FSN-ul s-a destramat in 1993. Adica si-a schimbat numele in Partidul Democrat-FSN, dupa care a devenit cunoscut cu numele de PD.
    Dupa cum arata varsta ta la forum, tu aveai 12 ani in 1993. Abia in 1995 aveai 14 ani cand deja exista doar PD-ul, lui PEtre Roman. La varsta de 16 ani, deja castigasera alegerile CDR-ul de ceva vreme :/.

    Deci tu la 12 ani erai in soimii patriei? Ermm adica in PD-FSN?

  16. #141
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    In anul 2007 AD, Mircea Geaona a dat pensii crescute tuturor batranilor din Romania. Vad ca asta va roade pe voi, toti fanii lui Basescu de pe forum, insa va promit ca intr-o zi pe aici va fi iarasi ca soarele sfant de pe cer. Jos mafia PD-ista, jos Yoyoyoi, jos mosii de 38 de ani

  17. #142
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    pai eram trecuta ca membru la FSN chiar dupa Revolutie, dar apoi s-a schimbat legea si nu puteai fi decat simpatizant pana la 16 ani (parca). Si cand s-au rupt apele, am ramas la PD. Sincera sa fiu, nu mai tin minte exact care a fost desfasurarea fixa a evenimentelor. Dar cu PRM-ul chiar n-am avut treaba

  18. #143
    Petroliberal El Ciu's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Cluj Napoca
    Posts
    331
    Reputatie
    1
    In FSN bagau soimii patriei, ca sa aiba o noua baza de suport pentru noul regim neocomunist. Poate tu o sa negi ca ai fost un soim al patriei (sau poate chiar nu ai fost), dar sa stii ca asta e adevarul.

  19. #144
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    La revolutie aveai 9 ani...erai membra de partid?

  20. #145
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Decat FSN-ist mai bine golan/Decat activist mai bine oltean

  21. #146
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,381
    Reputatie
    0
    pfoai ce ma dor sinapsele cand va aud

    on toppic: balaci>de ce ai renuntat asa brusc?
    Pun multe virgule, fara sens!
    Doar sa'ntrebe semidoctul, crescut, de, Google, de, ce!

  22. #147
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    in noaptea de 21 decembrie 1989 eram in balconul Primariei. Soimi ai patriei am fost toti, care am trait vremurile alea.
    Ma amuzi teribil cu interpretarile tale auzi la el "baza de suport pentru noul regim neocomunist"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •