Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 172

Thread: Comentarii la Balaci contra Ulysess

  1. #85
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    Ma intreb oare daca fostului sef Vadim i-ai atras atentia ca a banat un user pe baza unei reguli nespecificate? Dar atentia ca incalca legile bunului simt si ca se simte ca la el pe tarla aici?
    .
    Regula nespecificata este cea a bunului simt ...
    adica aceea care probabil o omiti tu facand special sau nu ...

    Pe forum ne comportam corect si respectam pe toti cei care fac parte din comunitate (nu inseamna comunism ... precizez) deci fiecare posteaza cu userul lui si nu ne batem joc de discutiile si subiectele angajate aici !!!

    Si ne oprim cu off-topic ...
    Daca vrei sa comentezi lupta pe ArenA atunci postezi aici ... daca nu atunci incearca sa vezi pe unde poti provoca scandal cu speranta ca un moderator sa nu te vada ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #86
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    punct pt. Ulyses - BORGES

  3. #87
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Interesant duel... sunt convins ca deja am fost etichetat ca o persoana ce va acorda votul sau lui balaci, din binecunoscute motive. Ma consider totusi o persoana verticala si tin sa mentionez ca 90% nu voi vota. Pastrez cei 10% in eventualitatea in care unul dintre combatanti ma va convinge de veridicitatea propriilor idei si se va detasa.

    Ca o scurta analiza a celor vazute pana acum in arena: balaci a pus problema, ca de obicei, cu bun-simt si cu atentie, lucru care nu il pot spune si despre Ulysses. Cel din urma apeleaza intotdeauna la ironii si glume ieftine pentru a dezechilibra adversarul, fapt care nu este deloc noutate... in fine, fiecare cu tactica lui. Se cunosc animozitatile existente intre mine si Ulysses, animozitati care, de fapt, exista doar in viziunea majoritatii forumistilor participanti la conversatiile mele cu respectivul domn. Eu am fost prea serios cand Ulysses dorea sa fie amuzant si vice-versa. Concluzia? Pastreaza distanta, e mai bine.

    Duelul este unul inegal, deoarece balaci este un user ce posteaza cu simtul raspunderii si cu seriozitate, spre deosebire de Ulysses, care s-a remarcat in majoritatea mesajelor sale prin glume, ironii, jigniri pe alocuri, etc. Un duel intre doi "seriosi" sau doi "mistocari" era mult mai interesant. Voi nu va incadrati in aceeasi categorie.

    Astept cu nerabdare desfasurarea evenimentelor, confruntarea este una interesanta si sper sincer ca obiectivitatea sa primeze in randul votantilor.

  4. #88
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    se intampla in politica, peste tot vedem o campanie electorala Balaci a pulsat primul si eu cred ca are de castigat datorita acestui lucru. asa cum spunea si Benny multi poate o sa-l sacrifice pe Ulysses pentru a mai vedea o lupta in arena, o si ce lupta balaci vs. bumbescu . in locul lui bumbescu i-as arunca provocarea" daca pierzi lupta cu Ulysses te astept eu" daca nu, nu
    ma asteptam la mai multa actiune in lupta asta dar pana acum nimic, poate mai tarziu.
    Balaci, nu crezi ca era mai normal sa ma provoci in arena dupa ce terminai cu Uly?
    Si daca o faceai inainte, ce importanta are rezultatul meciului asta, nu suporti doua umilinte consecutive?

    P.S.
    Balaci, ai pierdut deja, indiferent de rezultatul votului...oricum astept cu interes si oarecare scarba provocarea ta



    Asta a fost raspunsul meu din care rezulta destul de clar ca accept orice provocare din partea lui balaci si consider ca daca realmente vrea sa ne ciomagim in arena o putem face si daca este invins de Uly.

    Eu nu-l provoc pt ca mie arena mi se pare pierdere de vreme, se posteaza la nesfarsit, chiar si atunci cand nu mai e nimic de spus(cazul actual dintre Balaci si Uly), prefer bataliile inopinate.
    De asemenea nu stiu ce miza as putea gasi....oricum "arene" intre mine si balaci au tot fost, cine a invins s-a cam vazut...

    Chiar si acum Balaci duce o batalie paralela cu mine, batalie din care iar iese sifonat pt ca, se stie, cu "publicul" nu te pui....
    Cred ca din acest moment "duelul" devine plictisitor, s-au epuizat toate armele, parerea mea e ca Balaci s-a facut de ras...
    Problema e ca se pare ca lui chiar ii place sa se faca de ras, e inebunit sa fie in centrul atentiei.


    Si ca sa se vada ca sunt impartial: atunci cand a vorbit despre Borges ca despre un loser s-a referit la faptul ca respectivul nu a castigat Nobel-ul desi ar fi meritat de fapt, eu asa am inteles.....cred ca a vrut sa spuna ca " mari loseri(pierzatori) au fost joyce, woolf, borges"
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  5. #89
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    "inganfatule" ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #90
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    ti se pare, si vezi ca esti offtopic domn arbitru
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  7. #91
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    mai strig si eu in tribune ..; deh
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #92
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    hohoho, ce fac copilasii?

    ovalule, mi se pare mie sau tu ai baut mai mult ca mine?

  9. #93
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    intrebare foarte dificila
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #94
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    bun

    e clara treaba

  11. #95
    Banned
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    53
    Reputatie
    0
    @Bumbescu ar fi cam aiurea o lupta intre balaci si tine, se stie inca din start invingatorul. Din punctul meu de vedere, un fost moderator in genul domnului balaci nu poate castiga o lupta cu un user, oricare ar fi ala din mai multe motive, dintre care amintim: 1)nu sunt mozi ptr a "acoperi" restul userilor (sa ne gandim ca cel putin 2-3 personaje moderatori ar vota chiar impotriva lui ) si 2)moderatorii au scazut la capitolul po****ritate, multe din voturile de pe aici, 70-80% fiind bagate aiurea, pe-o ureche. Ramane de vazut

  12. #96
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    S-a cam terminat lupta, de acum se posteaza de dragul postarii.....
    Balaci a incercat sa duca discutia pe un taram ce-i este mai mult sau mai putin cunoscut, literatura (fara merite deosebite, pana la urma asta ii este meseria) iar Uly a raspuns destul de bine...ma gandeam ca ar fi interesant sa-l vedem si pe Balaci contestand cunostintele lui Uly referitoare la...materiale lemnoase

    Finalul lui Balaci este insa penibil: "pana acum ai reusit doar sa ma dezamagesti"

    Dar draga Balaci, pe tine Uly te-a dezamagit de la inceput, tu erai scarbit de el, tu il vrei "out", deci cum ar putea sa te mai dezamageasca suplimentar?
    Last edited by Bumbescu; 10th November 2007 at 17:11.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  13. #97
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    de abia asteapta Bumbicel sa se termine lupta asta

  14. #98
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    In ''razboiu'' asta sunt categoric de partea lui Ulysses

    Semnatura lui Diablo RULLZ!

  15. #99
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Ulysess iese la atac. bravo
    daca ar fi sa votez acum Ulysess ar beneficia de votul meu
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  16. #100
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    se pare ca schimbarea de tactica a lui balaci si ultimul lui post l-au ingropat definitiv pe uly
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    @Balaci Dupa ce i s-a oferit clementa, pe care a si primit-o doar pentru ca era stelist, si in ciuda faptului ca nu o merita, Ulysses a mai adunat aproximativ 10 pagini de sanctiuni si 3 banuri, din care doua prin cumulare de puncte. Raman in urma amenintarile sale cu hackeri, urletele de isterie din Arena, cand vorbea de copilasii care dorm cu Eminescu sub perna, si multe astfel de momente care frizeaza ridicolul. Iata de ce Ulysses mi se pare nu atat periculos, cat ridicol.

    Perfect adevarat, ai perfecta dreptate acolo. Inca stelistii sunt avantajati pe forumul OLS.

  18. #102
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    Mai Ulysses, tot indici faptul ca balaci face greseli de ortografie. Daca tot te dai un mare literat, fii si tu mai atent si respecta semnele de punctuatie. Sau vrei sa spui ca nu stiai ca o propozitie se incepe cu litera mare? Sa nu cumva sa invoci graba sau faptul ca te afli pe un forum si scrii asa din convenienta!

    Pana acum, nu a adus absolut nimic nou, decat eterna obsesie pentru acele aberante prezumtii, menite sa impresioneze publicul si chiar sa amuze. Stie Ulysses cand a scris balaci mesajele si in ce conditii a facut-o... Sa fim seriosi! FAPTE, NU VORBE! Tot ce am vazut la Ulysses au fost dezlantuiri ale unui personaj aflat in fata durului adevar si mesaje scrise doar de dragul de a da replica. Chestii de genul "ai scris azi-noapte sub plapuma la lumina lanternei" (nu mai retin exact) sunt, in cel mai bun caz, chestii copilaresti...

  19. #103
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Il voi vota pe Ulysses ca e stelist
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  20. #104
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Bravo ai un covrig

  21. #105
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Vinzi covrigi ?
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •