Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 172

Thread: Comentarii la Balaci contra Ulysess

  1. #64
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    ... cam cum ai vedea mata un dialog intre doi suporteri patimasi unul al stelei si celalat al rapidului , in speta eu si nico?
    " nico ,vreau sa te felicit pentru jocul prestat de rapid in meciul cu pandurii;ati fost doua clase peste ei , nu au avut nicio sansa!"
    "ulysses , imi pare rau ca dica traverseaza o perioada mai putin fasta , dar sper ca isi va reveni in curand ca sa prindeti podiumul cu ajutorul golurilor lui"
    am fi de rasul curcilor iar sectiunea intern ar fi pustie.
    Sus mana ala care ai ras! Esti o curca! Stai jos!

  2. #65
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Benny, vrei sa zici ca....

  3. #66
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Mie mi-a placut raspunsul lui Uly, usor defensiv dar e o tactica f buna...

    Balaci insa se face in continuare de ras si apeleaza la tot felul de trucuri.
    Deschide un thread in care isi anunta planurile de viitor(dandu-i apa la moara lui Uly care l-a acuzat ca in afara de forum altceva nu prea face), planuri ce cuprind inca doua confruntari in arena. Una din ele e cu mine(mult asteptata de multi), alta cu cineva secret, "persoana importanta".
    Aceste confruntari vor avea loc numai daca Balaci va castiga cu Uly.
    Cu alte cuvinte mesajul "ascuns" al lui Balaci e urmatorul:

    Stimati useri OLS, daca vreti circ in continuare votati-ma pe mine, ajutati-ma sa-l infrang pe Ulysses si pe urma va promit inca doua batalii.

    Jalnic mod de a cersi voturile.....

    In acelasi timp cred ca oltenasul nostru s-a mai gandit la ceva si anume la admiratia pe care gestul sau de cruciat o va trezi in randul userilor mai slabi de inger(pt ca asa tr sa fii daca nu te prinzi de planurile bibicului)

    Balaci, nu crezi ca era mai normal sa ma provoci in arena dupa ce terminai cu Uly?
    Si daca o faceai inainte, ce importanta are rezultatul meciului asta, nu suporti doua umilinte consecutive?

    P.S.
    Balaci, ai pierdut deja, indiferent de rezultatul votului...oricum astept cu interes si oarecare scarba provocarea ta
    Last edited by Bumbescu; 9th November 2007 at 16:04.
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  4. #67
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    din cate vad eu, balaci isi argumenteaza 'dizertatia', continua pe linia trasata cand a inceput provocarea, ulysses e cam dezorientat

    totusi nu vad de ce isi pune balaci mintea cu ulyses asta ...

  5. #68
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Care e algoritmul? Stelistii voteaza pe Ulysses si restul voturilor se impart in mod egal?

  6. #69
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Mie sincer mi-a placut asertiunea de azi a lui Ulysses.Adica bazarea pe fapte concrete teoretic nu refererirea la alti useri si parerea lor.
    Mai ales faza cu la defence a fost bestiala.....

  7. #70
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Care e algoritmul? Stelistii voteaza pe Ulysses si restul voturilor se impart in mod egal?
    Nu, toata lumea voteaza cu Richard inima de leu(oltenesc) pt a avea parte si de alte batalii
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  8. #71
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Eu as fi dispus sa-l sacrific pe Ulysses pt. niste paine si circ.

  9. #72
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Eu as fi dispus sa-l sacrific pe Ulysses pt. niste paine si circ.
    ....devenind un "mani****t" al bibicului
    o să fie mereu bani și curve și bețivi,
    până-n ultima clipă,
    pân-o să cadă și ultima bombă

  10. #73
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Stimati useri OLS, daca vreti circ in continuare votati-ma pe mine, ajutati-ma sa-l infrang pe Ulysses si pe urma va promit inca doua batalii.
    pai nu asta vrea poporul.....paine si sange? ..... cine se asteapta la o lupta eleganta o sa fie dezamagit.....am vazut ca sunt bagat in discutie, dar de data asta prefer sa nu intru in polemica...eu am avut un moment zero cu uly in care s-a declarat "peace" si mi-am promis ca nu mai dau nici un quote la nici un mesaj de-al lui...nu l-am pus pe ignore, ci pur si simplu am decis de comun acord sa ne ignoram...din punctul meu de vedere, disputa dintre noi s-a terminat....iar balaci a facut o treaba foarte buna ca si moderator, mie cel putin mi s-a parut unul dintre cei mai echidistanti .....de aceea , eu nu cred ca voi vota..

    p.s....defapt am sa astept pana in ultimul moment, cand situatia va fi foarte echilibrata si apoi voi pune la bataie ( licitatie) votul meu....
    sa castige cel mai bun, sau mai bine, sa castige cel care va licita mai mult.....
    p.p.s. glumesc
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  11. #74
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,919
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Nu, toata lumea voteaza cu Richard inima de leu(oltenesc) pt a avea parte si de alte batalii
    Da ... acum am citit si eu atent si sunt de acord cu tine ...

    balaci primeste un avertisment verbal deoacamdata pentru tentativa de blat ....()

    Data viitoare o sa primeasca galben daca mai incearca sa influenteze juriul ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #75
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Stimati useri OLS, daca vreti circ in continuare votati-ma pe mine, ajutati-ma sa-l infrang pe Ulysses si pe urma va promit inca doua batalii.

    Jalnic mod de a cersi voturile.....
    se intampla in politica, peste tot vedem o campanie electorala Balaci a pulsat primul si eu cred ca are de castigat datorita acestui lucru. asa cum spunea si Benny multi poate o sa-l sacrifice pe Ulysses pentru a mai vedea o lupta in arena, o si ce lupta balaci vs. bumbescu . in locul lui bumbescu i-as arunca provocarea" daca pierzi lupta cu Ulysses te astept eu" daca nu, nu

    ma asteptam la mai multa actiune in lupta asta dar pana acum nimic, poate mai tarziu.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #76
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    cum spunea cineva mai sus, o sa fie o confruntare stelisti vs. restul, sau scandalagii vs. restul

    ramane de vazut cat de obiective vor fi voturile, chiar sunt curios daca macar un stelist va vota cu balaci

    ramane valabil ca se sterg voturile clonelor, nu?

  14. #77
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,919
    Reputatie
    1
    bineinteles
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #78
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    ar fi bine ca fiecare care voteaza sa-si argumenteze votul, daca nu-l argumenteaza sa se anuleze

    ps. o sa fie stelisti care o sa-l voteze pe balaci dar si olteni care o sa-l voteze pe Ulysses
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  16. #79
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax View Post
    ramane de vazut cat de obiective vor fi voturile, chiar sunt curios daca macar un stelist va vota cu balaci
    interesanta viziune asupra obiectivitatii
    bineinteles ca nu esti curios daca vreun oltean voteaza cu Uly. Asta nu conteaza. Conteaza ce fac stelistii... Nu conteaza daca balaci merita sa castige sau daca Uly merita sa piarda. Conteaza daca stelistii il voteaza pe balaci. Doar asa se poate dovedi "obiectivitatea"
    Si eu care ma gandeam ca a fi obiectiv intr-un vot inseamna a vota cu cel care merita, dupa parerea ta sa castige, parere fundamentata doar pe evolutia individului....

  17. #80
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    pai sunt curios si la varianta inversa pt. balaci, cu oltenii

    stiu f. bine ce e aia obiectivitate si tu stii f. bine despre ce vorbesc aici

    plus ca am prins mai multe lupte pe aici

  18. #81
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu stiu despre ce vorbesc eu

    despre ce vorbesti tu, nu pot decat sa presupun sau sa te cred pe cuvant. Dar la cum ai pus problema, raman la presupuneri

  19. #82
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,138
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Benny View Post
    Care e algoritmul? Stelistii voteaza pe Ulysses si restul voturilor se impart in mod egal?
    mai bine il intrebi pe Gica, cu siguranta ca el, cu sagacitatea lui proverbiala, o sa te lamureasca.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  20. #83
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Balaci a iesit de la moderare dar a ramas acelasi comunist.
    Mai Balaci vad ca ti-ai permis sa atragi atentia unui user ca incalca regulamentul forumului pe un anumit thread. Ma intreb oare daca fostului sef Vadim i-ai atras atentia ca a banat un user pe baza unei reguli nespecificate? Dar atentia ca incalca legile bunului simt si ca se simte ca la el pe tarla aici?

    Sa argumentez scurt de ce nu votez pe nimeni:
    -Balaci, plin de frustrari(probabil una din cerintele activitatii de moderare ca se poate observa pe mai multi subiecti). Omule nu trebuie sa demonstrezi nimic nimanui, oricu nu-si va schimba nimeni parerea despre tine si ar trebui sa te doara fix in cot de parerea celor de pe forum. Mai bine ai iesi la un suc/film/parc/club/femei....pe scurt viata sociala.
    -Ullyses, e suficient ca te-ai coborat la mintea lui si ai raspuns provocarii

    Cat despre urmatoarele lupte pe care le vei purta in arena domnule Balaci, mi-e teama ca una dintre ele nu se va intampla. Ramane sa ghicesti tu care va fi: cea cu moderatorul sau cea cu bumbescu.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  21. #84
    Banned
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Terra del Fuego
    Posts
    578
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by torn_beton View Post
    Balaci a iesit de la moderare dar a ramas acelasi comunist.
    ce e aia sa fii comunist , mai betoane ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •