Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 24

Thread: Ulysses vs. balaci

  1. #1
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1

    Ulysses vs. balaci

    Cum se pare ca se intarzie cu acceptarea demisiei mele, si cum, in ciuda ilegalitatii acestei miscari, nu incalc nicio lege a ols-ului (nemaivoind sa fiu moderator, legile cartei moderatorilor nu mi se mai aplica), il provoc pe Ulysses in Arena...
    Consider aceasta provocare un gest moral, si o actiune colectiva a tuturor celor care au avut de suferit de pe urma acestui personaj care a confiscat intr-un mod ilicit numele unui mare erou mitologic.
    Miza e simpla: vreau ca o data pentru totdeauna acest personaj sa dispara de pe forum. In urmatoarele zece zile voi incerca sa demonstrez, prin toate mijloacele disponibile, ca respectivul nu are ce cauta pe un forum respectabil ca acesta.
    Astept ca Ulysses sa accepte provocarea inainte de a-mi incepe argumentatia. Sper sa aiba curajul sa intre in Arena, intr-o lupta pe care o sper a fi barbateasca (desi poate acesta este un termen nou pentru Ulysses).

  2. #2
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    buna searaaaa! toti fricosii vorbesc despre curaj dar cauta o portita pe unde sa poata fugi...deja domnul balaci ma provoaca dar intr-un mod "colectiv" , facand apel la mase pentru sustinere astept "disertatia" cu conditia sa nu fie copiata de pe google
    desi nu am experienta domnului balaci in arena sau peste tot pe forum unde si-a lansat micile lui stangacii sper sa fac fata si sa-l jupoi cu propriile-i labe pe leul din oltenia.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  3. #3
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    “care ceilalti boule?

    poate ai luat jigodie sau turbare

    cine esti tu in definitiv? un biet incult care face (doar face) pe desteptul!vad ca m-ai studiat dar iti mai trebuie vreo 10 de scoala ca sa ma poti citi!

    ma cow-boule , nick-ul tau trebuia sa fie VAK NU BAK!

    libidinos e tac-tu ! intreab-o pe ****** !

    ciorex […] javra […]sholdoveni frustrate […]cioroi boratzi […]semianalfabetule […]pustan retardat […]carpa

    noi avem plapumi , nu ne invelim ca ciorax cu capacul de la canalizare »


    Acestea sunt doar cateva din replicile unui personaj, in varsta de 38 de ani, locuitor al orasului Slobozia, un om de succes, cu doi copii si nevasta, cum el insusi mi se descrie intr-un pm in care incearca cu disperare sa ma convinga ca nu e un ratat.
    Daca e sau nu un ratat nu e la indemana mea sa judec, probabil ca Ulysses e doar un individ « plictisit », cum il descrie Yoyo, un om cu prea mult timp pe mana, care mai are si un mare defect : deranjeaza tot mai multi forumisti prin prezenta sa. Marturie stau cele 17 pagini de infractiuni si cele cateva banari (inclusiv o gratiere in ultimul moment da la un ban definitiv), dar si atmosfera pe care o creeaza acolo pe unde trece : pe intern face numai scandal, iar pe literatura a reusit sa strice o atmosfera care era relaxata si inteligenta pana la venirea sa.
    Cel mai deranjant la Ulysses e ca nu stie cand sa se opreasca. Majoritatea sanctiunilor sunt pentru mici gainarii sau trolling, iar fixatiile lui pentru unii membrii de pe aici sunt celebre. Ataca mult si…prost. Dovada e si unul din actele de trolling la adresa mea, cand vorbeste despre un mare scriitor argentinian (Borges) fara a avea habar cine e respectivul (cultura generala a lui Ulysses penduleaza intre Eminsescu si concitadinul sau Dinescu si o obsesie crescuta pentru cate o greseala de tiparire, facuta datorita grabei).
    Pentru a termina acest prim post, vreau sa dau copy-paste (tot a zis Ulysses despre mine ca sunt bun la asta) la cateva dintre impresiile userilor de pe baschet, dupa un alt atac fara minte al slobozianului :

    TheOtherAI :tu ai la avatar o poza cu un autobuz....iti dai seama cat esti de incult?
    BAK : scuzati admiratorul, promit ca data viitoare o sa aduc ceva mai bun.
    Adrian : corect era "scuzati, am calcat in ceva si vad ca l-am adus aici pe thread"
    KingMJames: e mai prost ca o tipa care credea ca the human cock are un os de se intareste...
    Caseta : initial am scris mai mult, incercind sa iti (irimus)/va explic ca nu are rost sa il bagati in seama pt ca degeaba incercati sa ii explicati prostului ca e prost. dupa care mi-am dat seama ca urmatoarea fraza va fi de ajuns:
    define irony: un fan (sau, cum imi place mie sa le zic, "martor") de-al lui jiji becali folosind ca nickname numele celui mai inteligent erou al greciei antice.


    Si cred ca ultima fraza spune mai mult decat destul despre paradoxul numit Ulysses



    LE: Ulysses a dat logout, probabil l-a chemat sotia la somn. revenim cu lupta maine...
    Last edited by Balaci; 8th November 2007 at 22:16.

  4. #4
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Se pare ca Ulysses va raspunde cat de cat greu, probabil dupa terminarea programului, mai ales ca din pozitia de politist comunitar (apud Nico21) nu prea ai acces la internet pe teren...
    Ca sa simplificam putin problema si ideile principale pe care Ulysses trebuie sa le puncteze in aceasta lupta, o sa vin cu un set de intrebari la care el trebuie sa raspunda:

    1. Uysses s-a declarat de foarte multe ori pe forum drept o persoana cu realizari mult peste media majoritatii celor de aici (replica adresata mie, lui Sergio, lui Nico21 si altora). As vrea sa argumenteze putin pe ideea asta, daca se poate.
    2. Am zis in posturile anterioare ca absenta lui Ulysses nu ar fi o pierdere pentru acest forum, ba chiar dimpotriva. As fi si eu curios sa-l vad pe Ulysses facandu-si o analiza a activitatii sale pe aici. Marturiile, in marea lor majoritate, sunt fie profund negative, fie in cel mai bun caz neutre. Multi se grabesc a-l caracteriza drept "troll" sau "vanator", sau, mai delicat vorbind, o persoana "plictisita" (de viata, as adauga eu).
    Am fost acuzat ca ma folosesc de post-urile lui Ulysses. Nu inteleg prea exact de ce ar trebui sa ma folosesc in incercarea de a demonstra ca Ulysses NU ARE CE CAUTA PE FORUM. Astept oricum sugestii din partea respecctivului comentator.



    @Yoyoyoi: modificari facute...
    Last edited by Balaci; 9th November 2007 at 12:27.

  5. #5
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    "saracule " domn balaci esti bantuit de amnezie daca tu vezi intr-o pocire de nume , care se intampla pe forum o data la cateva postari o asa de mare crima impotriva umanitatii. si apoi vak vroia sa insemne vaca , doica omenirii , fara de care ,in plus, fata de alte lipsuri ,mai aveai si deficit de calciuoricum fata de pocirea lui , a mea a fost un alint . in continuare vad ca te bazezi pe alti useri, nu pe fortele tale, care sunt minunate dar lipsesc cu desavarsire. exemplu? cam cum ai vedea mata un dialog intre doi suporteri patimasi unul al stelei si celalat al rapidului , in speta eu si nico?
    " nico ,vreau sa te felicit pentru jocul prestat de rapid in meciul cu pandurii;ati fost doua clase peste ei , nu au avut nicio sansa!"
    "ulysses , imi pare rau ca dica traverseaza o perioada mai putin fasta , dar sper ca isi va reveni in curand ca sa prindeti podiumul cu ajutorul golurilor lui"
    am fi de rasul curcilor iar sectiunea intern ar fi pustie. prin asta vreau sa demonstrez ca nu sunt nici mai cuminte dar nici mai rau decat altii . vad ca ai cautat temeinic cele mai grele postari ale mele dar sunt un printz in comparatie cu ce se baga sau se scoate cateodata . vrei sa cred ca bak e partenerul tau de table de l-ai citat? sau nico? sau sergio? nicidecum ! problema ta e alta dar deviezi de la subiect ! problema ta , pentru care te-ai ofuscat asa de tare este ca eu te-am demascat stimate absolvent de" litere"! un impostor care face de ras threadul de cultura , asteptand o postare , cautand cu infrigurare pe google apoi comentarii despre respectivul subiect care sa epateze dupa 24 de ore . dati-mi voie sa ma indoiesc de faptul ca un intelectual cum se pretinde balaci face greseli de ortografie sau compune fraze lipsite de sens.
    domnule balaci , as fi curios de ce te-ai trezit la 7 dimineata ,ca sa intri direct pe threadul de cultura si sa arunci cu rautati despre o poezie? dimineata suntem incarcati de energie pozitiva , deci peste noapte ti s-a intamplat ceva nasol : ori te-a bantuit o fantoma ori te-a certat iar prietena pentru ejacularea rapida stai calm , avem timp , iar unii dintre noi mai si muncesc , forumul ols , nu reprezinta totusi asa de mult ca pentru tine
    ps nu ratezi nici un prilej sa spui unde locuiesc sau cati ani am ; crezi ca mi-e rusine ? nicidecum! parca tu ai locui in cartierul " la defense" din paris
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  6. #6
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ulysses, « qui s’excuse s’accuse ». Sau vrei sa spui ca de fapt mediul e de vina pentru iesirile tale? Tu faci de fapt toate astea doar pentru a da sare si piper Internului, pentru a crea acolo audienta si, implicit pentru a aduce un ban si lui Vadim. « Am fi de rasul curcilor iar sectiunea intern ar fi pustie » zici tu… si esti la fel ca si altii de pe intern, acei altii pe care bunul tau prieten Bumbescu i-a botezat, in nenumarate randuri « primate fara minte »?
    Nu toti sunt ca « voi » pe intern. Vrei exemple ? Vladek iti suna cunoscut ? Sau Sergio ? Si multi altii care posteaza acolo fara sa jigneasca, fara sa intre in conflicte inutile, fara sa foloseasca apelative ca « javra, ciorex, sholdoveni » etc. Ma folosesc mereu de parerile altora pentru ca, asa cum o sa se dovedeasca si la vot, tot mai multa lume pe aici nu te suporta. Le esti antipatic, s-au saturat de tine. Dupa relansat, esti al doilea in topul celor mai cautati infractori de pe forum, si asta spune multe.
    Nu inteleg cu ce mi-ai demascat tu « impostura » culturala… Fii mai precis, da date exacte, dizertatia ta e sublima dar ii lipsesc dovezile. Greselile de ortografie sunt inerente unui forum unde se scrie mult si repede, chiar si Bumbescu, pe care toti il consideram un intelectual desavarsit le-a mai facut. Sa te iei de fiecare litera scrisa aiurea e o copilarie, mai ales din partea unui om matur ca tine.
    Faza cu ejacularea rapida e iarasi o mica ironie care nu isi are rostul, insa probabil ai avut ceva experiente neplacute in domeniu si iti place sa crezi ca si altii au aceleasi probleme. Cand sunt cu prietena mea, la Cluj, nu intru pe acest forum, nu imi place sa pun o masinarie virtuala in fata persoanei iubite. Intru in schimb de la servici sau seara, daca nu am alta treaba. Cu poezia pot argumenta critic de ce o consider de calitate inferioara, poti tu sa argumentezi insa declaratia ta ca as copia de pe google ? Ca tot vad ca aduci acuze si nu le fondezi pe nimica.
    De final, tot repet varsta si localitatea pentru ca TU esti cel caruia ii e rusine ca are 38 de ani (vrei dovezi pentru afirmatia mea ?), si cred si ca esti oarecum frustrat ca esti din Slobozia, asta o observ din atacurile tale…
    Astept deci de la urmatorul tau post mai multe dovezi si mai putin offtopic, misto ieftin si alte lucruri de genul asta. Asta daca nu cer prea mult 

  7. #7
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    "micutule" balaci, dar numai la circumvolutiuni ca pentru masa totala am auzit ca-ti trebuie canapeaua drept fotoliu , deja apeland mata la diverse magarii pentru a castiga o lupta pe care de fapt ai pierdut-o in clipa in care ai abandonat moderarea fiind deconspirat drept impostor ma faci sa-mi fie jena de rusinea domniei tale, care cereai o lupta barbateasca.exemple?cine nu si-ar dori sa vada cum iti da bumbescu "resturile de la masa lui" ca sa te cumpere ca sclav" cum spunea intr-un post de pe diverse?alt exemplu este threadul cu infractorul OLS;as fi insa curios sa vad ce s-ar intampla daca ai fi in polldesi oltenii au fost curati mereu , indiferent pe unde i-a purtat istoria cred ca ori nu esti oltean ori esti exceptia care confirma regula vrei dovezile despre cultura ta de pe google si "absolvirea" unei anumite facultati?ia fii atent aici , desi eu nu ti-am puricat posturile cum ai facut mata cu ale mele ( deh ai timp destul dupa ejacularea precoce) iti spun doar despre cele in care te-ai contrat cu mine:
    thread politistii ies in strada , postul 24: "ok, sa li se plateasca ore suplimentare dar sa li se fie tratati ca toti salariatii"sau si mai grav , saraca liniuta de unire , se facea prin clasa a 2-a?
    threadul ticalosiei dumneavoastra"record absolut in arena":"iar ce-a dea- treia ,surpriza". smecheria , ca de scuza nu poate fi vorba, nu tine la un absolvent al facultatii de litere , domnule balaci , asta cu " greseala de scriere din graba"e potlogaria pentru cel mult oligofrenul clasei din ultima banca .mai aveai sa zici ca ti-ai uitat caietul de teme acasa si era tacamul complet
    de ce vorbesc despre impostura?citate de pe threadul " despre orice si totusi literatura":
    delia"macar bumbescu vorbeste despre carti pe care le-a citit"
    balaci:"la mari loseri as mai adauga:joyce, woolf, borges,eco,cortazar, asta doar pentru a numi cativa care imi vin in minte. pentru mine unul , nobelul nu prea mai are nicio valoare"...in afara de faptul ca un neinsemnat , microscopic , neica -nimeni cum esti poti debita ineptia ca premiul cel mai ravnit din lume nu reprezinta nimic, vazand ca se vorbeste despre borges , dai repede pe google (se va explica imediat ) si la distanta de cateva ore produci urmatorul post(nr.88):"inainte de culcare un minunat citat din borgespai ma balaci , ori e loser ori e minunat ???!!! si de unde ai luat citatul , din putul gandirii matale , in nici un caz
    Last edited by Ulysses; 9th November 2007 at 22:03.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  8. #8
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ulysses, vad ca in continuare ca nu ai inteles nimic din ceea ce am spus. Faci mici glume de clasa a8-a, in cel mai bun caz (gen 'iti trebuie o canapea la cat de gras esti" etc., apropo, ia zi-mi si mie de unde ai auzit tu asta, sunt chiar curios), faza cu ejacularea precoce, care pare sa te obsedeze (altfel de ce ai relua-o in fiecare post), te legi, cum mai spuneam, si de micile detalii, gen faptul ca la repezeala am adaugat doua cuvinte in plus sau am mai facut o greseala de ortografie (ti-am mai zis, daca vreau iti gasesc greseli de ortografie ale jumatate dintre userii cu pretentii de aici). Apoi ma faci oligofren, faci recurs la afirmatiile altora (gen Delia) fara sa ai idee despre ce era vorba acolo (inca o dovada ca te bagi ca musca in lapte), ca in final sa scoti grav din context unele afirmatii, pentru a dovedi ce?
    loser=a contestant who loses the contest
    E definitia luata din Webster, iar daca tu crezi ca eu puteam insira acea lista de personalitati, avand "tupeul" de a-i face loseri, in sensul romanesc al cuvantului, te rog sa cauti tot pe literatura si sa vezi care sunt scriitorii mei preferati. O sa ai o surpirza sa vezi ca se afla si Joyce trecut acolo. Despre Nobel, nu spun numai eu ca si-a pierdut semnificatia, insa tu esti probabil dintre cei care asteapta cu nerabdare oscarurile si Nobelul, ca sa iti ghidezi calea culturala in viata.
    Pe Borges l-am studiat prima data in anul 1 de facultate, la teoria literaturii, cand am vorbit despre "Pierre Menard, autorul lui Don Quijote", iar acelasi Borges a devenit un autor recurent ulterior la cursuri de acest gen. I-am citit o buna parte din povestiri si nuvele, ca si majoritatea eseurilor legate de literatura engleza (pentru care avea o pasiune, fiind, cred, chiar profesor de engleza la Buenos Aires), cat si de alte literaturi, despre bucuria de a povesti in general.
    Citatul a fost luat de pe net, stiu foarte putine citate pe din afara, de obicei prefer sa mi le notez sau sa am link-uri pentru a le putea cauta, cand e nevoie. Acela, daca te intereseaza, l-am luat de pe www.themodernword.com
    Iar ca sa te asigur ca, in ceea ce priveste Borges, nu sunt un suporter de conjunctura, iata si un link din aprilie 2007, cu mult inaintea discutiilor, cand dadeam un citat din Borges, pe acelasi thread cu poezii portabile: http://www.onlinesport.ro/forum/show...1&postcount=37


    Intr-un fel are si Bumbescu dreptate, indiferent de rezultatul bataliei, am pierdut pentru simplul fapt ca m-am coborat la nivelul tau intelectual

  9. #9
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    oooo, micutule balaci , ai apelat deja la ultima ta varianta "barbateasca" de denigrare a colegului de poll,semn ca ai epuizat toate caile de atac si acum te zbati ca fluturii inspre livezi si faci noduri marinaresti nervilor ruptiia spune oricarui participant la forum(chiar si calmului sergioca e un mare loser si vezi ce iti raspunde sunt multumit ca ceea ce am avut de demonstrat, am demonstrat.degeaba ai studiat la lanterna toata noaptea fiindca te-ai ales cu ...nimic. poate ca ti-ai dori sa plictisesc si eu cititorii cu modul de calcul al pretului de referinta in vanzarea masei lemnoase pe picior ?
    Pp=C+A/V(in care c este costul de productie intr-un an , a este fondul de acumulare care asigura investitia in continuare si v este volumul de masa lemnoasa anuala) : sau ca in anul 2 am avut o restanta la topografie iar la ecologie am luat un amarat de 5 ?n-are sens ,colegii nostri de forum isi doresc altceva daca esti asa de tare in cultura , du-te draga pe un forum specializat, sa te misti in voie printre ai tai , ce te cobori la nivelul atator "primate"? aha , m-am prins , ti-e frica de faptul ca la prima greseala de ortografie iti dau aia ban pe ip
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  10. #10
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Intrebari: Ce isi doresc colegii nostrii de forum? Care e acel altceva pe care si-l doresc? Ce ai demonstrat? Prin ce mijloace ai demonstrat ce ai demonstrat?
    Tot nu mi-ai raspuns la intrebarea de unde ai ajuns la concluzia ca nu incap pe o canapea.
    Si tot nu ai raspuns la primele mele intrebari: ce te face sa crezi ca esti totusi dorit pe forum, si ce te face sa afirmi, la o serie de persoane de aici, ca esti o persoana realizata.
    Eu am demonstrat ca il "cunosteam" pe Borges cu mult inainte de a ma acuza tu de google-ing. Cu greselile, vrei sa iti demonstrez ca pana si cei mai intelepti de pe aici gresesc, in graba?
    Pe ce alte argumente se bazeaza dizertatiile tale? Deocamdata nu ai venit cu nimic concret, in afara de cateva jigniri fara rost, misto-uri ieftine etc.
    Astept niste raspunsuri si ma astept la mai mult din partea ta. Deocamdata ma dezamagesti...

  11. #11
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    helooo , micutule balaci ,acum te crezi Sfinx ca sa ma iei la intrebari???vad ca ai nevoie de o RECAPITULARE fiindca ai iesit in decor

    orice batalie in arena porneste de la o provocare. cel care provoaca trebuie sa-si argumenteze actiunea.ai zis:" consider aceasta provocare un gest moral si o actiune colectiva a tuturor celor care au avut de suferit de pe urma acestui personaj care a confiscat intr-un mod ilicit numele unui mare erou mitologic"actiune colectiva?de cand esti tu purtatorul de cuvant al userilor?cine a avut de suferit de pe urma activitatii mele pe forum?diferenta dintre numele noastre este -cum s-a vazut-si diferenta dintre noica am avut cateva conflicte cu bak sau nico nu e elocvent , altii se balacaresc ca la usa cortului -cauta pe threadul de avertismente
    iar ai grait:"miza e simpla, vreau ca o data pentru totdeauna acest personaj sa dispara de pe forum.in urmatoarele zile, voi incerca sa demonstrez prin toate mijloacele disponibile ca respectivul nu are ce cauta pe un forum respectabil ca acesta"
    pai domnule balaci,in afara de cateva citate ale altora si cateva spicuiri de pe lista mea de sanctiuni pe care ai avut bunavointa sa o umpli ( a se vedea modalitatea pe threadul<balaci-abuz in serviciu>de pe administrativ, n-ai mai prezentat mijloacele alea cum ca nu am ce cauta pe forum.ai iesit in decor cu borges ala si alte vrajeli ieftine indepartandu-te total de la scopul bataliei.
    de data asta , ai zis-o:"sper sa aiba curajul sa intre in arena, intr-o lupta pe care o sper a fi barbateasca(desi acesta e un termen nou pentru ulysses)

    primul care a inceput cu vrajeala despre barbatie ai fost tocmai tu fiindca se pare ca problema ejacularii precoces-a transpus in faptul ca ti-ai terminat stocul de cvasi-argumente mult prea devreme in a demonstra ca as fi un personaj mai nociv decat tine al forumului . de ce? vrei sa-ti arat cat de barbat esti? ai amenintat in gura mare pe threadul <balaci -abuz in serviciu > ca faci mari dezvaluiri despre ce se scrie acolo dupa ce nu vei mai fi moderator!pai bine mai barbate , asa vrei sa faci si cu userii la care faci apel acum sa te sustina?ii trimiti pe ei in prima linie,te multumesti sa privesti batalia prin ochean iar apoi , in caz ca nu iese bine le infigi un cutit in spate, exact asa cum ai declarat ca vei face cu dezvaluirile de pe RA DUPA ce nu vei mai fi moderator?desi vorba irineidu in postul 45;"mai , e drept ca eu nu citesc chiar zilnic RA-ul dar sunt chiar curioasa la ce se refera balaci.eu nu am vazut nimic deosebit pe acolo" ne duce cu gandul la o paranoia in stare incipienta...
    inca ceva,in timpul bataliei de fraze , am inceput sa vad manjii calului troian : pe threadul deschis special pentru batalia" barbateasca" cu mine am numai 5 voturi din care unul e al tau si nu se pune ! ti se pare foarte mult ca sa plec de pe forum? rog inca o data un moderator sa-l puna si pe balaci in poll!asa-i ca ai sfeclit-o ca ludovic XVI cand a dat cu ochii de charles-henri sanson, calaul parisului?
    Last edited by Ulysses; 10th November 2007 at 18:52.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  12. #12
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ulysses, imi pare bine ca eviti constant intrebarile pe care ti le pun. Si sunt, de asemenea, multumit ca ti-am demonstrat, scurt si la obiect, ca tu nu iti poti funda pe nimica ofensiva (sau ai putea daca macar ai stii cine e ala Borges). Vad ca incerci sa-ti supralicitezi cultura generala cu referinte de pe net (gen calaul lui Ludovic al XVI-lea), insa din pacate pentru tine nu prea poti pacali multa lume cu asta. Mai bine ai ramane la masa lemnoasa (voi aveti paduri in Ialomita ???), macar acolo ai facut de-un 5 in facultate
    Sa revenim deci la tema luptei. Trist este ca si tu ai dreptatea ta. Dupa ce te-am mai &#171; studiat &#187; putin, am realizat ca nu esti nici pe departe un personaj nociv, cat mai degraba un personaj ridicol. Hai sa o luam totusi incet (avem 10 zile la dispozitie). Asta seara vreau doar sa iti fac o lista a ban-urilor tale, printre care si cel permanent pentru clona Rick (ce nume luat din filmele americane de categoria B ) Aventura incepe in 7 februarie, cand alter-egoul tau Rick ia ban 7 zile pentru injurii : http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1483

    Continui cu ban-uri, tot la fel de mari, pentru injuraturi pe privat si pe forum :
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1502
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1504

    Urmeaza cea mai comica dintre zile, cea de 3 martie, cand Ulysses, impreuna cu Rick, isi iese din minti
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1519
    Incepe deci cu 7 zile ban pentru injurii repetate. Continua in acelasi stil, il ameninta pe Diablo ca are prieteni hackeri care o sa il…hackuiasca Citez din Diablo : astept hackerii la 40 de ani cum sa ameninti ca ai prieteni hackeri
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1520
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1522
    Trecut pe interzisi atat la pm cat si la postat pe Valea Plangerii, Ulysses (sau Pulysses, cum il alinta &#171; prietenii &#187;, dar o sa revenim intr-o alta zi la asta) incepe sa cerseasca mila moderatorilor. In cele din urma, o supermoderatoare ii vine in ajutor si Ulysses scapa de ban-ul permanent, pe care il merita cu varf si indesat.
    Se linisteste el ? Iata raspunsul :
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1671
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1716
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...postcount=1724

    Dupa ce i s-a oferit clementa, pe care a si primit-o doar pentru ca era stelist, si in ciuda faptului ca nu o merita, Ulysses a mai adunat aproximativ 10 pagini de sanctiuni si 3 banuri, din care doua prin cumulare de puncte. Raman in urma amenintarile sale cu hackeri, urletele de isterie din Arena, cand vorbea de copilasii care dorm cu Eminescu sub perna, si multe astfel de momente care frizeaza ridicolul. Iata de ce Ulysses mi se pare nu atat periculos, cat ridicol. Noapte buna si ne vedem maine cu partea a doua

  13. #13
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    mai balaci , alea nu sunt intrebari sunt niste incercari de a iesi mata din mocirla, in care perseverezi sa faci greseli de ortografie(esti sigur ca ai terminat facultatea aia?).chiar daca nu sunt in domeniul tau , nu pot sa cobor atat de jos.in plus , te-ai urcat intr-un tren care a deraiat la primul macaz . de ce?daca mi-am fundamentat sau nu ofensiva , vor hotari userii.asta ca fapt divers fiindca se presupune ca ar trebui sa ma apar , fiind provocat la aceasta dezbatere stupida.ai facut deci lista banurilor mele printre care si cel de clona.din cate tin minte,majoritatea erau de la tine unele chiar tampite cum ar fi cea pentru spam cand intr-o postare am pus doar un smiley. ia uita-te si vezi cate zeci de astfel de posturi se pun zilnic si zi daca cei care le-au pus au fost sanctionati! asta e binecunoscuta ta marsavie de a infige cutitul pe la spate . se cunoaste de asemenea obsesia ta de a provoca userii pentru ca mai apoi chiar tu sa-i sanctionezi. ti-am zis ca nu am nici chef nici timp asa mult (ca tine) sa-ti caut prin "opera" dar iti dau exemple din cele cu care m-am intalnit:
    poezii portabile , postul 90,-la o poezie postata acolo,care continea versul"este seara-n asfintit si vin turmele de oi" ai avut extraordinara revelatie, producand urmatoarea postare de o rara valoare culturala(deh , conform cu threadul):" asta e dedicatie pentru ulysses si suporterii stelei". esti ridicol sau nu ,"literatule"?te-a sanctionat cineva pentru trolling?la fel ai procedat si in razboiul cu bumbescu ,l-ai provocat peste tot si pe urma l-ai sanctionat . de ce? nu ai putut digera faptul ca posteaza cu atata usurinta , nu se forteaza deloc , se vede clar ca nu se chinuie ca tine sa scoata cu forcepsul o idee , omul le are in cap nu pe linkuri na , ca vroiai si tu sa dai pe spate sectiunea literatura , si te-au facut altii chiar pe terenul tau ! asta ti-a intunecat mintile si ai inceput cu tactica , se poate spune comunista(of , diablo)-tactica cunoscuta de toti ca fiindu-ti caracteristica.
    "ulysses cerseste mila moderatorilor"- nicidecum.imi place forumul asta , e trecut la sectiunea divertisment.atunci,doar l-am vazut pe bianco rossi revenit si am solicitat sa fiu tratat la fel.
    "ulysses a mai adunat 10 pagini de sanctiuni si 3 banuri din care doua prin cumulare de puncte. iata de ce ulysses nu mi se pare atat de periculos cat ridicol" cumulare de puncte?pai doar iti spusei ca asta e tactica binecunoscuta a ex-moderatorului balaci, de a sanctiona userii (chiar si in afara ariei de acoperire). tin minte ca te rugai de mine intr-un post ,"hai ca mai ai putin" doar doar , fac 30 puncte ca sa fii satisfacut (probabil esuasei again intr-un mod rusinos )
    sa inteleg ca TU VREI(comunistule)sa plec de pe forum pentru ridicol?exista sanctiune pentru ridicol? oooo , micule balaci ,mai ridicol decat tine nu sunt, s-a vazut in lupta de pana acum , eu nu-mi aleg cuvintele noaptea cu lanterna sub plapuma ca sa epatez userii , a doua zi , de la SERVICIU(tipic unor neica-nimeni care prin "munca" lor mananca pensionarilor kilogramul de mere din sacosa de plastic) am inteles , forumul acesta e viata ta , nu suporti sa fie altii mai buni decat tine , muncesti zi si noapte pentru asta... nu lasa ura sa-ti intunece mintile fiindca de-aia ratezi si la serviciu si in patrelax,viata e altundeva!
    deocamdata , s-a facut dreptate fiindca nu mai esti in corabiaRA cu care calatoreai clandestin

    ps vad ca in lipsa de idei ai inceput sa ma copiezi chiar si pe mine , apropo de referintele de pe net ! hahahahaha vezi ca esti cu mult mai ridicol?iar eu nu vreau sa pleci , ci sa fii in simplu user ! sa vezi atunci !
    Last edited by Ulysses; 11th November 2007 at 09:04.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  14. #14
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    ps vad ca in lipsa de idei ai inceput sa ma copiezi chiar si pe mine , apropo de referintele de pe net ! hahahahaha vezi ca esti cu mult mai ridicol?iar eu nu vreau sa pleci , ci sa fii in simplu user ! sa vezi atunci !
    Ce greseli faci, nici macar sa scrii bine nu stii, tu sigur ai terminat o facultate? Vezi, cam asa esti tu, in lipsa de argumente vii cu chestii ieftine, cu supozitii, te sprijini pe puterile altora (o tot dai cu Bumbescu inainte, vad ca ai o obsesie pentru el, cauti ajutor din partea lui, insa acum nici macar el nu te mai poate scoate din rahat). Zici ca majoritatea ban-urilor si punctelor sunt de la mine. Ca sa nu zica lumea ca eu sunt prigonitorul tau pe acest forum, unde tu esti un biet user model, ia hai sa ne mai uitam de la cine ai mai luat tu sanctiuni de-a lungul timpului: Raptor, Sergio_D, delaparis, Vladek, Yoyoyoi, Datenshi, elphax, m8k, boni2204, Diablo, tuxie. Acestia sunt doar in ultima jumatate de an. Toti au avut ceva personal cu tine, Ulysses? Nu stiu care e obsedat si de ce, insa faptul ca ai 40 de ani, ameninti moderatorii cu hackeri si te "bati" cu pusti de 18-22 de ani pe un forum imi spune ca totusi ceva nu e ok in viata ta. Sotia ta stie ce faci pe aici? (asta daca tot vrei sa fim marsavi si sa facem poante ieftine)
    Legat de moderare, eu unul sunt multumit de activitatea mea acolo, si sunt si mai multumit ca atunci cand am zis ca demisionez am facut-o, spre diferenta de altii, se stiu ei care. Singurul regret legat de RA e acela ca nu mai iti pot aduce de acolo replicile unor moderatori in favoarea ta, motivand ca daca vei fi debanat te vei schimba. Da de unde...

  15. #15
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    am un singur cuvant:JALNIC !de cand tot discutam amandoi ai gasit "in" in loc de "un"cred ca e in zadar sa revin cu "ortografia e pentru un absolvent la litere ca pentru un preot tatal nostru" . da mai micutule balaci , fiind eu barbat spre deosebire de altii , imi asum raspunderea pentru trollingul , caterinca si semi-jignirile de pe forum . in definitiv , e un forum de sport, cu useri mai mult sau mai putin patimasi care-si sustin echipele favorite si le denigreaza pe adversare.exceptiile sunt mult mai rare;nu sunt nici primul nici ultimul user banat , ia cauta pe administrativ si vezi cate pagini sunt de report post si sanctiuni !!!! zeci , sute? ei bine , eu fac parte integranta !ai dreptate , m-au banat si alti moderatori si nu au facut-o ca tine fara motiv ! si?trece cumva O ZI, O SINGURA ZI in care sa nu se contreze 2 sau mai multi useri intre ei?ei bine , atunci faci spumele la gura degeaba. vad ca tot repeti ca un papagal dereglat cati ani am eu(mi-ai vazut buletinul) si ca m-am certat cu diablo acum nu stiu cat timp (nici nu mai stiu de la ce ne-am luat si nici nu mai conteaza)! mi-a fost si lehamite si sila sa ma apuc sa caut cu cine te-ai certat , ce i-ai spus respectivului,sau ce ti-a raspuns dar ti-am mai vazut numele intamplator in arena de cateva ori ! asa ca daca tu ai fi fost un participant model , nu apareai asa des aici sau nu recunosteai intr-un post ca ai multi dusmani! au ei ceva cu tine DEGEABA? am vazut-o si pe asta : BALACI -LUPUL MORALIST ! HAHAHAHAHAimportant este cum ti-am spus , MOTIVUL! la mine este legat de fotbal , in spiritul forumului dar la tine este mult mai grav :vrei sa parvii aici intrucat in viata reala nu existi!te-ai facut de ras pe domeniul tau! si pe threadul de cultura si in felul in care moderezicred ca in momentul in care au intrebat fetele de pe cultura de ce l-ai banat pe bumbescu te-ai dat cu capul de pereti de furie si neputinta! acum sa cantarim : sunt eu mai vinovat ca fac trolling@caterinca si vanez greseli sau esti tu pentru : tentativa de tradare declarata , marsavie ,josnicie , impostura,abuz total,superficialitate,misoginism(ai uitat cum la o poezie a unei domnisoare ai fost atat de gentleman incat i-ai spus ca rima ei e cel putin naiva?)?????? ei bine , iuda al ols-ului vei fi demascat in continuare putin cate putin pentru ca vad ca au inceput sa-mi dea userii pm-uri cum i-ai sanctionat degeaba si apoi ai dat reverse fiindca i-ai banat DEGEABA!!! halal moderator ,abject personaj!
    Last edited by Ulysses; 11th November 2007 at 14:47.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  16. #16
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Ulysses, vezi ca faci spume la gura. Aduci multe acuze, dar nicio dovada. Vino cu post-uri, cu afirmatii, cu link-uri etc. Momentan nu ai venit cu nimic. Cine iti dau pm-uri, "niste oameni ai muncii"? Exemple, maestre, dovezi, vrem fapte exacte. Cu ce m-am facut eu de rusine pe cultura? Puncteaza exact problemele, nu cum faci tu, vorbaraie multa si in van. Ai 38 de ani, tu ai recunoscut asta pe cultura (vrei sa caut post-ul?), si ameninti un pusti de 18 ani (Diablo) cu hackerii
    Vezi ca incepi sa cam jignesti, sa nu te trezesti cu vreun galben de la arbitrii. Astept deci dovezi concrete, pana nu le aduci nu avem ce vorbi...

    P.S. Nu mai tot vorbi aiurea de ban-uri, eu nu aveam drept de ban ca moderator, asta poti sa intrebi pe oricine


    LE: am gasit si post-ul in care iti spui varsta :http://www.onlinesport.ro/forum/show...2&postcount=15
    Promit sa nu te parasc la baieti
    Last edited by Balaci; 11th November 2007 at 15:17.

  17. #17
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    iar ma copiezi? spumele la gura iti apartin intr-adevar dar pentru ca ti le-am pus eu acoloin postul anterior.asta cu varsta e ...frectie . puteam sa-i spun lui tyler ca am 14 sau 62... care-i problema?ai verificat tu la evidenta po****tiei? vezi ca iar ai repetat ca papagalul , pentru a treia oara chestia cu diablo si hackerii doar ti-am zis ca printre alte siteuri, OLS-ul e trecut pentru mine la sectiunea divertisment!
    cand am pm-ul cu cateva dintre sanctiunile nefondate la care ai dat reverse iti comunic. in rest ramane cum am stabilit , nu sunt jigniri , justific fiecare cuvant (marea majoritate deja le-am justificat in posturile anterioare) la care mai adauga mata : infam ,"comunist",profitor,egoist,invidios,libidinos, hain. si mai sunt dar deja azi ti-am alocat prea mult spatiu si am zis intr-o zi in biserica "ma lepad de satana"
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  18. #18
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Pentru ca e oricum weekend si pentru ca momentan Ulysses nu a facut altceva decat sa vorbeasca pe langa subiect, si fara vreo dovada concludenta, in afara de misto-uri ieftine, ma gandeam sa mai descretesc putin fruntile si sa fac istoricul numelui de Pulysses.
    Este greu de spus cine a folosit acest nume prima data, insa cel mai probabil este ca e vorba despre suporterii dinamovisti, RedDog4ever, Vlad1607 si apercele: http://www.onlinesport.ro/forum/show...hlight=pulyses
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...hlight=pulyses
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...light=pulysses

    La inceput Ulysses a ripostat: http://www.onlinesport.ro/forum/show...hlight=pulyses

    Insa cu timpul chiar si el a inceput sa se obisnuiasca cu acest apelativ, asa ca deja cand BAK ii zicea dulce asa:
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...light=pulysses
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...light=pulysses
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...light=pulysses
    nici nu mai prea riposta. Intelegea tot mai mult ca acest nume i se potrivea. In final, pana si suporterii olteni sau cei cu mai putine post-uri pe OLS au inceput sa il strige asa:
    http://www.onlinesport.ro/forum/show...&postcount=126
    astfel incat numele acesta a intrat deja in folclorul forumului

    Am vrut doar sa va distrez putin pana cand Ulysses vine cu ceva dovezi pentru acuzatiile aduse. Momentan nu a venit cu nimic (in afara de greselile mele de ortografie), sau i s-au demontat si putinele argumente (gen "balaci m-a tot banat", desi eu nu aveam drept de ban, sau "balaci copia de pe google din Borges" desi eu i-am dovedit ca stiam de Borges cu mult inainte ca el sa fi banuit macar cine e respectivul).

    cu mai multe detalii despre "viata" lui Ulysses pe forum voi reveni abia maine. Asta seara astept sa ma apar la posibilele dovezi pe care le-ar putea aduce el...
    Last edited by Balaci; 11th November 2007 at 16:50.

  19. #19
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    esti de-a dreptul amuzant , micule balaci ! ma acuzi de calomnie si dai report post? hahahaha ia sa decida cititorii cum li se pare un personaj care:
    -ataca miseleste fostii aliati de la moderare cu declaratii de inalta tradare (cum s-a vazut pana la urma a ramas fara sange in instalatie)(vezi thread "balaci-abuz in serviciu")
    -implora o lupta barbateasca dar triseaza inainte de a fi tras primul glont(vezi deschidere thread "record in arena" si "infracorul OLS")
    -i se intuneca ratiunea cand vede ca altii sunt mai buni decat el(Tyler, acum ai inteles de ce te-a asezat in capul listei de infractori? de bumbescu nu mai zic ... e de prisos!)
    -arata profund dispret fata de cei care nu-i sunt de folos sau nu-l pot ajuta in vreun fel(exemplu:raspunsul la postarea lui lui utjg in postul nr.2 , threadul"vrem pe rely si shadow inapoi")-" TU CINE NAIBII MAI ESTI?"
    -cerseste pur si simplu prin semnatura lui ,cu litere de o schioapa, aliati care doar, doar ar fi dispusi sa risipeasca pe mine cateva cartuse ramase netrase pe intern
    -se crede buricul pamantului (ma rog , al forumului) dar a dat cu bata-n balta demonstrandu-si limitele(dupa ce a insiruit ce mari realizari a avut el cand era student la litere si ce capodopere a citit ,i-am aratat ce greseli de ortografie inacceptabile pentru un copil de gimnaziu, face o data la cateva posturi , nicidecum accidental sau din graba. deh , " qui s'excusse , s-acusse")
    -are o sete de putere nemasurata(intra si sanctioneaza chiar si in afara sectiunilor unde modereaza. urmeaza imediat exemple)
    -abuzeaza de increderea acordata de administrator si-si foloseste puterea primita in mod incorect , NUMAI PENTRU A-SI SATISFACE PORNIRILE animalice si a-si demonstra lui( ca noi ne-am prins demult)o superioritate fata de ceilalti pe care nu a avut-o niciodata(toate sanctiunile nefondate care urmeaza)
    si acum exemple din joaca de-a moderatorul a lui balaci sau cum ii place lui sa sanctioneze cu orice pret pentru a-si hrani orgoliul:
    -30.oct.2007 ora 13.55 pag. 3 din threadul avertismente, banari:acorda infractiune pentru gabri3l dar dupa 10 min da reverse !!!n-ai vazut de la inceput ca moderezi aiurea????
    -pag 9 , acelasi thread-warning for ulysses(asta e tare !)-thread de ce ma sanctioneaza balaci?
    zice MODERATORUL:"nu suport nesimtirea si badarania"
    raspund:"nu te mai uita in oglinda"
    yoyoyoi:"balaci in actiune"
    zice MODERATORUL BALACI DIN NOU:"pai daca bumbescu a lipsit de la apel in ultima vreme." trageti singuri concluziile
    -27 august ora 20.42 pag 15 thread "ce-i porcaria asta?" acorda infractiune pentru bumbescu=2 puncte , jigniri usoare la ora 21.28 da reversed cu mesajul "nu ma mai bag pe administrativ"!pai pana acum ce-ai cautat , sa te faci permanent de ras?
    27.august ora 20.44 2 puncte pentru jigniri pentru acelasi bumbescu ora 21.27 =reversed cu acelasi mesaj"nu ma mai bag pe administrativ" dar de ce te-ai bagat? nu ai rezistat ispitei?-se vede la pag 15 pe threadul de avertismente, banari
    22 august ora 18.25 pe threadul de avertismente acorda balaci 5 puncte pentru bumbescu cu mesajul"DACA NU SE SESIZEAZA NIMENI , MA SESIZEZ EU"pai bine ma balaci , tocmai tu?hahahahaha
    - userul originality deschide;"thread pentru cei care au fost si vor pleca in concediu in aceasta vacanta') intervine MODERATORUL balaci: infractiune-mesaje repetate spam!!!urmeaza apoi un dialog astfel:
    moderatorul universal:"nu mi se pare chiar rau threadul"
    moderatorul TheIceMan:"unde vezi tu spam , mai balaci, mai?"
    balaci:"iti spun unde;deschide threadul cu bacul de anul asta desi mai era unul. deschide concedii desi mai era unul legat de calatorii pe aceeasi pagina. le-am unit pe amandoua si i-am dat avertisment sa fie mai atent pe viitor"
    TheIceMan:"balaci , ceea ce spui tu e NEATENTIE nu spam. spam este cand ma invita sa dau clic nu stiu unde sa castig nu stiu ce.ca ai unit threadurile ,e ok DAR NU MERITA NICI UN FEL DE AVERTISMENT"plus threadul de calatorii se referea specific la concediul de anul asta, putea fi lasat separat"
    balaci:"sunt reclame sau post-uri aiurea.... bla bla ..., se invata minte cu ocazia asta sa fie mai atent pe viitor"
    trageti voi concluziile daca eu l-am calomniat pe balaci sau nu fiindca dupa acest ultim exemplu pe care l-am dat mi s-a facut asa , o sfanta sila si am renuntat sa mai caut mostre de moderare "a la balaci ".
    mi-e groaza insa sa ma gandesc ce ar face individul in viata reala:ar da afara toti angajatii care vorbesc 2 min la telefon in timpul programului?ar tine numai pentru el banii din prima de porc a salariatilor?pe cei care i-ar simti mai inteligenti decat el i-ar trimite in delegatie permanenta la cuca-macaii?
    va rog sa judecati singuri daca ironiile si caterinca mea de pe forum sunt mai grave decat ceea ce face balaci !
    ps micule balaci , inca nu am primit de la resita exemplele de reversed pe care vroia sa mi le arate dar cred ca nici nu mai conteaza
    Last edited by Ulysses; 12th November 2007 at 14:12.
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  20. #20
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    micutule balaci, multumesc!te-ai umilit singur!te-ai injosit ,fara ca eu sa mai misc un singur deget!spun sincer si sub cuvant de onoare ca mi-a fost mila de tine. in momentul in care ai demonstrat cat esti de limitat marsand pe cretinatatea aia de pocire a numelui ulysses am stiut ca ai pierdut.grait-a jupanul cel mare:"bine ca balaci nu mai e moderator. e mai bine asa".
    facandu-se dreptate si atingandu-mi scopul,prin confirmarea ca iesirea lui balaci de la moderare e definitiva,eu nu mai am pentru ce continua aceasta lupta !in plus, sunt barbat ce Dumnezeu , nu pot lovi in cineva care zace intins pe podea!
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  21. #21
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Zilele acestea am avut o epifanie (pentru mai multe detalii asupra fenomenului cititi opera loserului de Joyce). Ieri a fost o zi buna : am avut niste traduceri de facut, din care am scos bani fumusei ; apoi seara am iesit in oras, am vazut meciul Stelei, dupa care am ramas pana spre miezul noptii la o carafa de vin in Hanul Domnesc (daca treceti prin Tg Jiu vi-l recomand). De dimineata am avut iarasi treaba, drept pentru care nu am avut timp sa intru pe ols. Acum am intrat si pot sa spun ca sunt foarte amuzat asupra ceea ce se intampla acolo.
    Ce vad acolo ? Vad un om de 38 de ani, inginer silvic (probabil) in Slobozia, care se bucura de zor ca &#171; e barbat &#187; si ameninta pusti de 18 ani cu hackerii (pusti, care la randul lor il sanctioneaza si carora le stie de frica). Un alt individ cam in jurul aceleasi varste, din Bucuresti, se ia in gura cu toti pustii de 15-16 ani (vezi cazul Bogdy LFC) si se simte mandru ca lupta impotriva sistemului. Care sistem ? Dracu stie. Criza varstei de mijloc se manifesta diferit de la persoana la persoana.
    Apoi il avem pe administratorul forumului, care scoate banuti buni fara sa munceasca prea mult, ca de, are negrii pe plantatie care ii fac treaba. Negrii care se numesc moderatori si care se cred grozavi din cauza asta (sunt sigur ca daca o sa-si treaca activitatea pe forum la Cv toate companiile mari din tara o sa vrea sa ii angajeze ).
    Majoritatea (vorbesc de cei peste 22-23 de ani) isi exprima prin aceasta functie de moderator, unde impart &#171; cartonase &#187; toata frustrarea din viata reala. Sunt persoane care stau prin cartierele muncitoresti din orase marunte, care sunt secretare sau mai stiu eu ce, si isi satisfac in mod virtual &#171; pofta de marire &#187;.
    Pot sa spun ca multa vreme am fost si eu afectat de micile intrigi de la curtea virtuala, acuma insa nu ma pot decat distra, gandindu-ma la toate astea. Ulysses, asa este ai fost mai bun, recunosc asta. Iar pentru faptul ca te-ai trezit la 7 dimineata, inainte de a merge la servici, special pentru a mai scrie o replica, ma face sa imi dau jos palaria in fata ta. Esti cu adevarat mai bun decat mine…

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •