Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 171 of 171

Thread: Patinajul din Rusia

  1. #169
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    7,083
    Reputatie
    1
    Russian Test Skates, ziua 2: programele libere

    Free Dance
    Stepanova/Bukin https://www.youtube.com/watch?v=gNkAnhQXpls
    Morozova/Bagin https://www.youtube.com/watch?v=sBM8oeAf8S8
    Popova/Mozgov https://www.youtube.com/watch?v=Luvj9nCyfgg
    Sinitsina/Katsalapov https://www.youtube.com/watch?v=Cj7u6ZFJTIE
    Evdokimova/Bazin https://www.youtube.com/watch?v=XhtKRtY0bmE
    Shpilevaya/Smirnov https://www.youtube.com/watch?v=zDk3CUzsVxM

    Pairs FS
    Tarasova/Morozov https://www.youtube.com/watch?v=hGNpFruZsf8
    Efimova/Korovin https://www.youtube.com/watch?v=VeAQ-0dvJ2I
    Zabijako/Enbert https://www.youtube.com/watch?v=dcnMMooOEiU
    Boikova/Kozlovskii https://www.youtube.com/watch?v=yQOtKP-x5mM
    Pavlyuchenko/Khodykin https://www.youtube.com/watch?v=aSeEijlEo0s

    Ladies FS
    Zagitova https://www.youtube.com/watch?v=SpecnHBD3fI
    Medvedeva https://www.youtube.com/watch?v=_qiscYUw7Mw
    Tuktamysheva https://www.youtube.com/watch?v=ZYBhw27dU2U
    Panenkova https://www.youtube.com/watch?v=5w8EVM0LORo
    Radionova https://www.youtube.com/watch?v=7p-lS8gYW6Y
    Tsurskaya https://www.youtube.com/watch?v=gUYjwDG5BjE
    Konstantinova https://www.youtube.com/watch?v=N83up0nqQ_I
    Sotskova https://www.youtube.com/watch?v=6oRUnmjf3hY
    Samodurova https://www.youtube.com/watch?v=hJKpAyK3m0E

    Men FS
    Kolyada https://www.youtube.com/watch?v=MEBDj-ryUME
    Aliev https://www.youtube.com/watch?v=ljHJY0wCl04
    Samarin https://www.youtube.com/watch?v=6O0oFUB39jk
    Voronov https://www.youtube.com/watch?v=Zz3b4hAwu8c
    Lazukin https://www.youtube.com/watch?v=UbGVnbPWpYA
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  2. #170
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    7,083
    Reputatie
    1
    Cupa Rusiei 2018/2019

    Participa juniori si seniori, individual, perechi si dansuri. Locul ocupat se puncteaza cu 18, 16, 14, 12, 10, 8, 6, 4, 2, 1. Cei mai bine clasati care au participat la 2 etape sunt calificati pentru Campionatele Nationale de seniori/juniori.

    Etape:
    1. 14-18 Sep 2018, Syzran - rezultate
    2. 02-06 Oct 2018, Yoshkar-OLa - rezultate
    3. 16-20 Oct 2018, Krasnoyarsk - rezultate
    4. 05-10 Nov 2018, Kazan - rezultate
    5. 20-24 Nov 2018, Moscow - rezultate


    Finala Cupei Rusiei:
    18-22 Feb 2019
    Velikiy Novgorod.
    website

    Participanti: https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1905514262

    Rezultate: https://www.fsrussia.ru/results/1819/cor1819/index.htm

    Competitiile Cupei Rusiei sunt transmise live de Federatia Rusa de Patinaj Artistic, pe Youtube.
    https://www.youtube.com/channel/UC7I...lf_id=0&view=0
    Last edited by Tracoromana; 12th June 2019 at 13:54.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #171
    DecanDeVārsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    7,083
    Reputatie
    1
    Echipa Rusiei 2019-2020

    Ladies:
    Alina Zagitova, Evgenia Medvedeva, Sofia Samodurova, Elizaveta Tuktamysheva, Alena Kostornaya, Anna Scherbakova, Alexandra Trusova
    Rezerve: Anastasia Gubanova, Slanislava Konstantinova

    Men:
    Dmitry Aliev, Mikhail Kolyada, Andrei Lazukin, Roman Savosin, Alexander Samarin
    Rezerve: Sergei Voronov, Makar Ignatov, Alexander Petrov, Anton Shulepov.

    Pairs:
    Alexandra Boikova/Dmitry Kozlovskii, Alisa Efimova/Alexander Korovin, Natalia Zabiiako/Alexander Enbert, Anastasia Mishina/Alexander Galliamov, Daria Pavliuchenko/Denis Khodykin, Evgenia Tarasova/Vladimir Morozov
    Rezerve: Lina Kudryavtseva/Ilya Spiridonov

    Ice Dance:
    Sofia Evdokimova/Egor Bazin, Tiffany Zagorski/Jonathan Guerreiro, Betina Popova/Sergey Mozgov, Victoria Sinitsina/Nikita Katsalapov, Anastasia Skoptova/Kirill Aleshin, Alexandra Stepanova/Ivan Bukin
    Rezerve: Annabelle Morozova/Andrei Bagin, Sofia Shevchenko/Igor Eremenko, Anastasia Shpilyeva/Grigory Smirnov


    Mi se pare ciudat ca l-au pus rezerva pe Voronov, desi in sezonul trecut s-a calificat pentru GPF. In timp ce Aliev n-a prea avut rezultate sezonul acesta.
    Last edited by Tracoromana; 14th June 2019 at 13:46.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •