Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 266

Thread: Patinajul din Rusia

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1

  2. #86
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Miruna1990 View Post
    Merci mult!!!!! Hau, cat de bine arata Oksana Domnina!!!!! Si Irina Slutskaya arata foarte bine, sa se impuste aia care o fac grasa si barbata!!!!

  3. #87
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Cu placere stiu, cand am vazut-o pe Oksana am ramas arata superb!! La fel si Irina, arata extraordinar! Si cei 2 lituanieni, mi-era dor de ei. Surpriza la masculin pentru mine a fost Maxim Marinin, niciodata nu m-am gandit la el ca la un tip sexy dar arata f bine la prezentare .

  4. #88
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Eu nici nu l-am recunoscut pe Marinin!!!!!!! Ce super arata si el!!!!! Cred ca si Tatianei Totmianina i-au picat plombele sa vada ce partener sexy are!!!!

  5. #89
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  6. #90
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  7. #91
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  8. #92
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Umbla zvonul ca Ryazanova/Tkacenko l-ar fi parasit pe Alexei Gorshkov. Intrebat fiind daca este adevarat, Gorshkov a raspuns ca n-a auzit nimic in acest sens de la elevii lui care sunt inca in vacanta. Gorshkov confirma in schimb faptul ca nu va mai lucra cu Telegina/Molotov care i-ar fi spus ca au decis sa se retraga din patinaj, dar ziaristul sustine ca de fapt au trecut la Evgeni Platov.

    http://www.championat.com/other/news-826178.html

    Am citit pe forumuri ca si Nora Hoffman/Maxim Zavozin ar fi plecat de la Gorshkov, dar o sa privesc informatia ca pe un simplu zvon pana la aparitia unei confirmari, fie din partea celor doi, fie din partea antrenorului. Ca si faptul ca Madison Chock/Greg Zuerlein isi inceteaza colaborarea.

  9. #93
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  10. #94
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Am citit pe fsu ca Ilia Tkacenko a negat zvonurile cum ca isi schimba antrenorul. Nu ar avea niciun sens sa faca asta, mai ales ca el si partenera lui au avut succes acest sezon desi e doar al doilea de cand patineaza impreuna.

  11. #95
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    http://www.goldenskate.com/2011/07/d...e-for-himself/

    Sunt curioasa ce o sa faca Dimitriev sezonul asta.

  12. #96
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Interviu cu Liza Tuktamisheva: http://web.icenetwork.com/news/artic...&vkey=ice_news
    Pt ca nu prea stiu unde pun tot aici si un interviu cu Denis Ten: http://www.absoluteskating.com/index...d=2011denisten
    Last edited by ice_girl; 4th October 2011 at 12:18.
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  13. #97
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  14. #98
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Am aflat evenimentul. Este o prezentare de moda din 18.10. 2011 a noii colectii BoscoSport. Ce fain ca au ales ca modele patinatori cu copiii lor, cu neveste....

    http://www.petrova-tikhonov.ru/news/...sport_0053.jpg
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  15. #99
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Etapa a 3-a a Cupei Rusiei(competitie interna pentru calificarea la nationale) a avut loc recent, aici sunt rezultatele: http://fsrussia.ru/upl/results/1112/3/index.htm. Pagina e in rusa, dar am descifrat-o cu google translate
    M-am bucurat pentru perechea Martiusheva / Rogonov, sunt foarte eleganti, fosti medaliati cu argint la mondialele de juniori insa ea de 2 sezoane nu mai ateriza nimic. Frumos sa ii vad mergand asa curat mai ales dupa atatea probleme: http://www.youtube.com/watch?v=2shYh...el_video_title

  16. #100
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Un material recent despre si cu Maxim Kovtun. Maxim spune printre altele ca obiectivul lui este sa intre in echipa Rusiei pentru Campionatul European. Hai sa vedem daca va reusi.

    http://web.icenetwork.com/news/artic...&vkey=ice_news

  18. #102
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,212
    Reputatie
    1
    Daca Tarasova il place pe Kovtun, si asa se vede pana acuma - de fapt e primul pe care il place foarte mult dupa aproape 10 ani, adica dupa Yagudin - ii poate acorda ''the constant attention'' de care are nevoie si e posibil sa-si implineasca visele.
    Pana la urma patinajul artistic este un sport individual, iar patinatorii sunt niste copii care au nevoie sa aiba grija cineva de ei si sa-i incurajeze, pe langa munca de antrenorat. Mai ales baietii.
    .
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  19. #103
    sport legend
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    1,399
    Reputatie
    1
    Pana la urma patinajul artistic este un sport individual, iar patinatorii sunt niste copii care au nevoie sa aiba grija cineva de ei si sa-i incurajeze, pe langa munca de antrenorat. Mai ales baietii.
    .
    Categoric, categoric, dar fara o minima disciplina interioara, nu cred ca poti ajunge la rezultate mari si constant mari oricat de bine ai fi indrumat si oricat ai fi de incurajat.

    Din cate stiu, Tarasova l-a indrumat/coregrafiat si pe Denis Ten care a avut un debut extrem de promitator la CM din 2009. Urmatorul sezon a fost insa un dezastru pentru Denis, in cele din urma a intrat in conflict cu antrenoarea (Buianova) si apoi a plecat in SUA la Frank Carroll care nici el nu l-a scos la lumina pe Denis. Am senzatia ca lui Denis tocmai disciplina ii lipseste.

    Apoi, am citit despre Ilinych/Katsalapov ca se plictisesc foarte repede la antrenamente si ca Elena foloseste tot timpul telefonul mobil. Povestea cu telefonul mobil o cred fiindca am urmarit o inregistrare a repetitiilor pentru spectacolul demonstrativ de la un GP - patinatorii invatau/repetau Opening si Finale - si am vazut-o pe Elena pe gheata cu telefonul mobil in mana. La ce-i trebuia? Deci poate ca Zhulin a avut dreptate in privinta lor.

    Unii au spus ca Federatia rusa ar trebui sa-i trimita pe I/K la Natalia Linichuk care e o antrenoare de mana forte, ea le-ar confisca telefoanele mobile si i-ar disciplina. Da, dar atunci antrenorul se transforma intr-un fel de politist si nu cred ca asta e menirea lui.

    Dar revenind la Kovtun, baiatul este pus pe fapte mari, a invatat 4S.

    Aaa, si inca un lucru, am observat ca atunci cand un patinator rus din tanara generatie isi exprima preferinta pentru un alt patinator rus din generatia mai varstnica, conteaza foarte mult cu cine se antreneaza respectivul, daca lucreaza cu Tarasova, idolul sau este Yagudin, daca se antreneaza cu Mishin, modelul si inspiratia sa este categoric Plushenko, fara exceptie. Asa si Kovtun, el lucreaza cu Tarasova, prin urmare e usor de ghicit.

  20. #104
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #105
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cromatic View Post
    .Aaa, si inca un lucru, am observat ca atunci cand un patinator rus din tanara generatie isi exprima preferinta pentru un alt patinator rus din generatia mai varstnica, conteaza foarte mult cu cine se antreneaza respectivul, daca lucreaza cu Tarasova, idolul sau este Yagudin, daca se antreneaza cu Mishin, modelul si inspiratia sa este categoric Plushenko, fara exceptie. Asa si Kovtun, el lucreaza cu Tarasova, prin urmare e usor de ghicit.
    Pai de asta e patinajul masculin la pamant in Rusia ca toti vor sa imite idolii, nimeni nu vrea sa fie el insusi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •