View Poll Results: Declaratiile lui Mircea Sandu

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Are dreptate

    4 44.44%
  • Ca sa aibe dreptul sa vorbeasca, trebuie sa se implice (direct sau indirect)

    2 22.22%
  • Nu are dreptul sa vorbeasca pentru ca FRF a actionat impotriva clubului

    1 11.11%
  • Nu are dreptate

    2 22.22%
Results 1 to 16 of 16

Thread: Care este pozitia voastra fata de declaratiile lui Mircea Sandu

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Care este pozitia voastra fata de declaratiile lui Mircea Sandu

    Mircea Sandu ca fost jucator al Sportului Studentesc are dreptul sa isi exprime opinia cu privire la situatia echipei, in conditiile in care este presedinte al FRF?

    http://www.prosport.ro/eKontentFiles...desfiinta.html
    Last edited by Ultras; 4th February 2004 at 09:44.

  2. #2
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    cum adica sa se implice? sa puna o pila? haida-de

  3. #3
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si nu uita ca siman face in continuare magarii. a vindut pe bani putini nu a achizitionat nimic si in plus nu plateste jucatorii. le-a cerut sa se daruie mi se face rau. sandu are dreptate ca e posibil sa se desfiinteze. siman pozeaza in baiatul cuminte dar a facut o gramada de timpenii.

  4. #4
    MĶTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    iaca ce spune Sandu, cel putin asta reiese din Prosport:
    1. Chiar dacă se vīnd jucători mulţi, clubul īntīmpină tot timpul dificultăţi financiare.

    >aici trebuie sa-i dau dreptate, chiar tu, Ultras, ai facut o mica adunare a sumelor incasate.

    2.Preşedintele Vasile Şiman nu este īn stare să susţină singur echipa.

    >iar trebuie sa-i dau dreptate se vede de la o posta. daca nu era asa nu se kk pe el la faza cu banii datorati Stelei. daca mai pui la socoteala ca si Bacaul trebuia sa scape... stiu ca situatia, ma refer la datorie, era aceeasi si la meciul urmator si ca acela s-a jucat, dar deh, Steaua nu avea nici nevoia de puncte si nici lotul Bacaului.

    3.De pe vremea sărbătorilor comuniste stadionul din Regie nu a mai fost amenajat. Dacă Sportul ar promova mīine, nu ar putea juca pe arena sa.

    > mama lui de hotzoman, iar zice bine ca asta nu-i problema lui Silă, e altceva. totusi, daca siman avea ganduri bune cu echipa asta, putea vorbi cu proprietarul pentru o inchiriere pe termen lung. insa pentru asta trebuie bani si ne intoarcem la punctul 2.

    4.Antrenorii de la Centrul de Copii şi Juniori şi-au făcut treaba, atīt timp cīt cei mai mulţi jucători de la echipa mare sīnt din pepiniera proprie.

    >aici iar nu avem ce comenta. pe langa cei de la Sportul mai sunt o groaza de jucatori prin diviziile A si B care au aceeasi provenienta.
    cand antrenorii de la copii si juniori si-au cerut salariile Siman i-a trimis la plimbare.

    concluzia este ca Sandu are dreptate daca a declarat ce sustine Prosport-ul.
    pt. punctul 2 ti-as mai da o palarie de argumente dar nu-i locul potrivit, mai bine la

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Daca facem abstractie de persoana, sunt de acord. Cu exceptia punctului de vedere cu privire la stadion. Acolo nu e treaba lui Siman. Cand a venit la Sportul a dorit sa-l concesioneze dar s-a opus MEN. Sa nu uitam problemele pe care le-a avut Becali cu stadionul.

    Cat despre Mircea Sandu nu cred ca are dreptul sa vorbeasca, pentru ca acesta a inchis ochii la multe magarii produse impotriva Sportului numai ca sa-si spele el "onoarea" si sa nu mai fie acuzat ca ne favorizeaza si ca Sportul ar fi echipa federatiei.

    Echipa o fi in pericol, dar nu din cauza stadionului. Oricum un an de zile putem juca "linistiti" in Divizia A in Regie pentru ca beneficiem de statutul de nou promovata.

  6. #6
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Oricum, in urma pozitiei lui Mircea Sandu, cred ca acesta se pregateste sa preia echipa sau are pe altcineva pe care vrea sa-l impuna la club. Ideile emise cu privire la modul de conducere, cum ca cine da mai mult, ia mai mult cred ca reprezinta o tatonare a "terenului" (Sile).

  7. #7
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    pina una alta presupui, ca sa nu spun altceva. in primul rind are dreptate. in al doilea a presupune e ca si cum ai crede ca siman are de gind sa faca la sportul studentesc ceva. a promis de n ori siu nu a facut nimic. deci tragem linie si adunam. rezultatul e ca va veti trezi la vara cu locul vindut, sau nu crezi la fel? adica vezi doamne nu a gasit atita amar de vreme un tovaras la o afacere care ar fi mers bine de sarea cu ceva bani. sau nu crezi asta? iti aduc aminte de meciul cu bacaul. ori ii iei apararea lui siman si acum?

  8. #8
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu am spus ca nu are dreptate! Insa sunt circumspect cu privire la motivele pentru care vorbeste public dupa 10 ani de tacere de situatia interna a clubului. Parerea mea e ca o face din interese personale sau de grup.

  9. #9
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    una e sa spui ca esti circumspect si alta e sa pui acest sondaj unde nu se vede circumspectia de fel

  10. #10
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Pai, la un poll nu trebuie sa sugerezi raspunsul. Am incercat sa fiu cat de cat obiectiv si sa dau mai multe variante de raspuns.

  11. #11
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    mde. eu ce sa spun. am votat evident ca are dreptate sandu si nu stau sa fac presupuneri. am ceva informatii, le-am scris si astept sa vad ce mai iese si cine mai iese pe interval.

  12. #12
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Pai eu zic ca Sandu cam are dreptate insa nu prea are ce discuta din moment ce nu a facut NIMIC pentru club de atatia ani, ba mai mult, in ultima vreme a fost chiar impotriva clubului atunci cand i-a convenit. Eu zic ca daca face asemenea afirmatii ar trebui macar sa arate ce poate, adica sa ajute clubul cumva. Daca asta nu se poate (din moment ce el e presedinte la FRF) atunci dece nu demisioneaza de la FRF si sa vina la club sa il ajute pe Siman?

  13. #13
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Punct ochit punct lovit!

    Sa lase naibii presedentia FRF...... ca a stat destul acolo..... si sa vina in Regie sa arata ca s-a pocait si a renuntat la blaturi! :p
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  14. #14
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    asta e glume zilei pesemne cum sa lase el placintele si pe fratii lui de "suferinta"?

  15. #15
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Naşu ar trebui să tacă. Nu are nici un fel de autoritate morală de a-şi da cu părerea asupra situaţiei Sportului. Singura lui legătură cu echipa este statutul de jucător din anii '80, īn rest numai gura este de el. A creat echipei numai prejudicii prin poziţia lui de preşedinte FRF, timp de 7 ani am fost nevoiţi să ingurgităm acuzele nefondate de "echipă a federaţiei", īntr-un moment īn care pe "domnia"-sa īl dureau numai profiturile rezultate din īnalta funcţie pe care cu dezonoare o deţine. Nu a mişcat nimic īn a ajuta echipa, īn sens constructiv, de exemplu să fi condus discret un lobby īn mediile de afaceri pentru preluarea Sportului de către un investitor serios. Acum face pe durul şi īşi dă cu părerea asupra situaţiei de la Sportul, deşi din poziţia de preşedinte al FRF nu ar trebui să o facă. Te pomeneşti că acum ar vrea ca după ce va fi renunţat la şefia FRF să vina la Sportul . Doamne fereşte! şi aşa ne rup arbitrii pe unde apucă, un motiv īn plus le mai trebuie.

    Naşule: de la noi.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  16. #16
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Momentan, se pare ca s-a inselat. Mai bine era atent la nepot si la Raluca. Le cam trage pe NAS.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •