View Poll Results: Credeti ca va reusi Hagi sa castige titlul cu Galata in acest an?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Da

    23 79.31%
  • Nu

    6 20.69%
Page 1 of 98 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 2049

Thread: ªtiri - ce mai fac românii prin EUROPA

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Gheorghe Popescu

    Este simbata, ora 15.45: POPESCU marca pentru ' 96 !!!
    Pentru cei care nu inceteaza sa-l critice : verilor, EL este un AMBASADOR al fotbalului romanesc ! Sa-i uram succes !

  2. #2
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Ani de zile l-am considerat pe Gica Popescu un exemplu atit pe teren cit si in afara acestuia.Ca urmare, nu pot decit sa ma bucur de reusitele sale.Din pacate,in ultima perioada reusitele sunt din ce in ce mai putine,iar esecurile tot mai dese,lucru care imi intareste convingerea ca ar fi trebuit sa se retraga din activitate inca de cind a plecat de la Galata.Ceea ce s-a intamplat in ultima perioada nu a facut decat sa ii umbreasca o cariera ,dealtfel exemplara.
    Sper ca Gica Popescu sa mai dea o data dovada exceptionalului caracter pe care il cunosteam,si sa se retraga cind nu va fi prea tirziu.

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Exista destule cazuri in care sportivi NU POT SA SE RETRAGA !
    Agassi era dat TERMINAT acum vreo 2 ani ! Jordan se retrage din nou !
    Doar o accidentare il tine pe SAMPRAS departe de fileu (si, zau, mi se rupea inima vazindu-l jucind) . Poate de aceea sportul e frumos: exista UNII care NU O FAC DOAR pentru bani ci...din dragoste pentru el !
    Asa si GICA ! Hai sa-i tinem pumnii strinsi ! Doar e de-al nostru !
    Apoi, culmea e ca nemtii il apreciaza !
    Iar eu...da ! ma bucur de orice reusita a unui sportiv roman !
    Nu cred ca gasim undeva o informatie despre BIATLONISTA TOFALVI ! Dar, in elita mondiala simbata si duminica a fost intre primele 30 !
    Pe noi, ne-a invatat "compostatul" DOAR cu victorii !
    Hai sa ne bucuram si la...participari !

  4. #4
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    da bah...

    da de ce nu sunteti sinceri...
    gica popescu a fost ce a fost in tinerete dar acuma nu mai are treaba cu fotbalul!

  5. #5
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Eu mai am incredere in el ! HANNOVER insa cred ca se va duce in B si GICA va fi liber ! Daca ar avea timp...

  6. #6
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Din pacate, in jocul de la DORTMUND, GICA a...gafat !
    Mai intii, a ratat un PENALTY (acordat pe nedrept de arbitru ) . Curios, LEHMANN, portarul DORTMUNDULUI, "dansa" pe linia portii ! GICA a tras...pe linga !
    deh ! Fara a incerca o scuza pentru GICA : in zona retrogradarii, in BUNDESLIGA, de (prea) multe ori, nervii cedeaza !

    REGHECAMPF nu s-a prea vazut in jocul pierdut acasa de COTTBUS (1-3 cu KAISERSLAUTERN -loc 16 ). COTTBUS detine lanterna !

    In jocul de la LEVERKUSEN (1-1), MUNTEANU a fost schimbat la pauza !

    Singurul care a avut o zi mai fericita, astazi, a fost GANEA : el joaca abia ...miine !

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Din pacate, in jocul de la DORTMUND, GICA a...gafat !
    Mai intii, a ratat un PENALTY (acordat pe nedrept de arbitru ) . Curios, LEHMANN, portarul DORTMUNDULUI, "dansa" pe linia portii ! GICA a tras...pe linga !
    deh ! Fara a incerca o scuza pentru GICA : in zona retrogradarii, in BUNDESLIGA, de (prea) multe ori, nervii cedeaza !

    REGHECAMPF nu s-a prea vazut in jocul pierdut acasa de COTTBUS (1-3 cu KAISERSLAUTERN -loc 16 ). COTTBUS detine lanterna !

    In jocul de la LEVERKUSEN (1-1), MUNTEANU a fost schimbat la pauza !

    Singurul care a avut o zi mai fericita, astazi, a fost GANEA : el joaca abia ...miine !

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    Antrenorul Gheorghe Hagi

    Intreventiile televizate ale lui Hagi din ultimele zile m-au pus pe ganduri...
    Imi amintesc ca atunci cand la Steaua erau probleme, iar Hagi era pe liber, fostul mare fotbalist a inceput un atac furibund la adresa conducerii din Ghencea, atac care, probabil, ar fi continuat si acum (poate cu mai mica intensiate) daca Hagi nu s-ar fi impacat cu Gigi Becali... Pentru mine este clar ca Gica reprezenta atunci interesele fratilor Becali, vaduviti de faptul ca nu mai aveau nici un fel de usa deschisa la Steaua.
    Revenind in actualitatea imediata, atacul lui Hagi la adresa lui Mircea Sandu si Mitica Dragomir - chiar daca ceea ce spune Hagi este ffff adevarat - ma surprinde prin perioada aleasa ptr o astfel de "stare de razboi"... Hagi stia de mult despre "cine este si ce vrea ei", adica ii cunoastea f bine pe amandoi, mai ales pe Mircea Sandu. Dar si-a ales momentul iesirii la atac tocmai acum cand pretenul lui de-o viata, Gica Popescu, si-a anuntat retragerea. Avand in vedere ca, nu o data, presa si opinia publica din Romania l-au creditat pe Popescu cu abilitati de manager, atacul lui Hagi nu poate "mirosi" a scandal ieftin , doar pentru pregatirea terenului ptr o eventuala investire in functie a cumnatului sau???!!!! :?
    Gica Popescu nu se simte prea bine la Hannovra si nici cei de acolo nu-l prea iubesc...Sa ne asteptam la o sosire a lui Popescu - chiar daca fratii Becali i-au promis un post la firma lor - in fruntea LPF sau FRF?
    Ar fi binevenita o schimbare, dar Popescu inca n-a probat ca are calitati de manager, asa cum nici colegul sau, Hagi, n-a demonstart ca este antrenor...
    Voi ce spuneti???? 8)
    FACETI TOTUL PENTRU CAUZA SI [d]EFECT!!!

  9. #9
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Deocamdata trebuie sa realizam ca fara jucatori ca cei doi nu prea se auzea de noi prin lume si nici FRF-ul nu incasa sumele din care si-au permis Casa Fotbalului.
    Fara un fotbalist de la Sportul Studentesc ca si Mircea Sandu nu era nici o diferenta, ca sa nu mai vorbesc de presedintele lui FC Olt de pe vremuri in persoana lui Mitica.
    Concluzie: La cat au facut cei doi cumnati... si in general acea generatie pentru fotbalul romanesc consider ca merita orice sansa in orice post de conducere. Au pus suflet acesti oameni si au dovedit ca vor ceva.

  10. #10
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Hagi ar fi vrut sa fie implorat sa vina inapoi antrenor. De asemenea e suparat ca el a fost dat jos dupa barajul cu Slovenia in timp ce Iordanescu e pastrat acum.
    Din pacate nu cred in caracterul lui Hagi. Imi pare rau...

  11. #11
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Hagi a fost jucator bun, jos palaria, dar nu are fason de antrenor la nationala sau de business man. Parerea mea!
    Si eu cred ca a spus ce a spus deoarece s-a simtit prost ca Iordanescu este tinut in continuare la nationala dupa 2-5 cu Danemarca in timp ce el a fost inlaturat dupa barajul de acum un an.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Frate Deep Purple, intr-o astfel de functie este nevoie de competenta manageriala, nu de glorie fotbalistica!!!
    Iar Gica Popescu nu a aratat inca ca este bun manager. Nu cred in solutia inlocuirii unor nemernici cu niste jucatori din generatia aurifera, doar ptr ca au stiut sa dea in minge. Foarte bine, asta-i meseria lor si de-aia castiga o caruta de bani. Ptr manageriat iti mai trebuie si scoala, nu doar scoala vietii, fler si/sau noroc. Ori Gica Popescu si-a luat, ca si alti sportivi, diploma de licenta sub forma de recompensa.
    Restul este "Somoke On The Water", frate Purple.....
    FACETI TOTUL PENTRU CAUZA SI [d]EFECT!!!

  13. #13
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0

    ªtiri - ce mai fac românii prin EUROPA

    Mutu da gol in Italia , Chivu e cautat de toti cei mari in Europa ,Contra e mare in Spania, Pancu la Besiktas in Turcia ....Dar care este cel mai bun reprezentant al fotbalului romanesc al momentului ??

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    din prisma rezultatelor pare a fi mutu,cu toate ca nici el nu e constant...
    si mai e si chivu care joaca acum in liga campionilor
    sa vedem ce o sa se intample cu ei sezonul viitor, pe la ce echipe mai ajung
    don't judge me before you know me!!!

  15. #15
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Chivu. De cativa ani e cel mai bun. Are si constanta si valoare. Indiferent unde joaca.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Incontestabil, Chivu este cel mai bun jucator roman al ultimilor ani si va mai fi(cred eu) inca multi ani de acum inainte.Are tot ce ii trebuie:valoare,constanta, caracter si din ce in ce mai multa experienta.

  17. #17
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Un atacant se vede mereu mai bine in presa si in clasamente. Mai putem spera ceva de la Marius Niculae , Mihalcea ?? Vreo stea in ascensiune in campionatul intern? Dorin

  18. #18
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Mutu

  19. #19
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Mutu indiscutabil, apoi Chivu
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    24
    Reputatie
    1
    Chivu.

  21. #21
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Si Mutu si Chivu au jucat f. bine in ultima vreme si sunt piese de baza in formatiile lor. Mutu a capatat si constanta in ultimul an, ceea ce e foarte important. Nu pot sa aleg intre cei doi 'rational', insa evident ca atacantul este mai spectaculos. Sper ca Chivu sa ajunga la o echipa mare la vara (ideal Real Madrid) si ca Mutu sa ramana macar inca un an acolo unde e... ca sa nu aiba soarta lui Raducioiu sau chiar Ad. Ilie la o echipa mare. Parma i se potriveste manusa. In special daca ajunge in CL.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •