View Poll Results: Credeti ca va reusi Hagi sa castige titlul cu Galata in acest an?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Da

    23 79.31%
  • Nu

    6 20.69%
Page 54 of 98 FirstFirst ... 444525354555664 ... LastLast
Results 1,114 to 1,134 of 2049

Thread: ªtiri - ce mai fac românii prin EUROPA

  1. #1114
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1

    Lobont renunta la cetatenia romana?!

    Bogdan Lobont a anuntat ca vrea sa obtina cetatenia olandeza, ceea ce ar determina automat pierderea cetateniei romane, avand in vedere legile din Olanda. Astfel, Lobont nu ar mai putea juca pentru nationala Romaniei!

    Mai multe informatii puteti citi AICI

    Credeti ca e normal ca Lobont sa renunte la cetatenia romana?
    Daca ar face fiecare om asa... cred ca ar ramane tara asta pustie...

  2. #1115
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    El vrea sa-si vada copilul... atit. Eu unul nu inteleg cum legea in Romania permite mamei copilului sa impiedice tatal sa-si viziteze odrasla desi el plateste pensia correct.

    Cam indecent sa primesti 5000 € pe luna pentru un copil de doi ani si ceva. Ce nevoie are copilul de atitia bani deocamdata ... Ideea a fost mai degraba sa-i ia maximum de bani lui Lobont si atit. Eu il inteleg ca este disperat.
    Fiti atenti ca daca Lobont face ce zice o sa piarda mult mai multi bani decit plateste acum. El nu va mai putea sa joace la nici o nationala si cota lui va scade imediat. Notorietatea sa va depinde exclusiv de performantele echipei de club. In plus acolo nu-l mai vede nimeni pentru ca e rezerva...

  3. #1116
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Stati linistiti ca nu renunta Lobont la cetatenia romana.El spera ca prin avertismentul asta sa ishi vada copilul shi asha se va intampla.

  4. #1117
    Banned stefanm14's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Craiova
    Posts
    3,503
    Reputatie
    0
    inca o telenovela PROST TV ...mai sunt mii de cazuri in romania identice...si noi il plangem pe lobont ...

  5. #1118
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dark Horror
    Stati linistiti ca nu renunta Lobont la cetatenia romana.El spera ca prin avertismentul asta sa ishi vada copilul shi asha se va intampla.
    avertisment catre cine?
    daca legea (cit o fi de idioata) spune o treaba, crezi ca o sa zica vreun judecator "da stai, e Lobont, mincatzi-as, nu se mai aplica, ca poate nu mai joaca la nationala"?

    or fi fost exceptii la tot felu' de baroni, dar de cind UE trimite scrisori de avertizare sa ne punem la punct justitia, mira m-as sa se complice vreunul si sa-si riste "jobul" pentru portarul de la nationala.

  6. #1119
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    De acord cu Lobontz
    De ce sa platesti pensie alimentara daca nu poti sa-ti vezi copilul ?...pt ca vrea nevasta s-o duca bine ?...
    Daca justitia din Ro nu poate sa faca dreptate...poate cei din afara o vor face.

  7. #1120
    BigLuciano Zebrone's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    cu bocancul pe gatul tau
    Posts
    4,562
    Reputatie
    1
    bravo lui, asa sa faca, pentru ce sa accepte japca si nesimtirea din romania? pentru un tricou galben? mai bine sa il cheme van der lobont
    [B]UNITI A DIFESA DELLA MAGLIA[/B]

  8. #1121
    Zamboni Driver GoPens's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    On the Rhine
    Posts
    1,468
    Reputatie
    1
    ar cam fi cazul sa schimbe reglementariile alea idioate. nu pt. Lobont, ci spre binele copiilor. in momentul de fata, tatal e un fel de ATM, care finanteaza perioadic ceva, fara sa aibe vreun control daca banii chiar ii folosesc copilului sau nu.

  9. #1122
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Eu daca as fi fost in locul lui as fi procedat la fel

  10. #1123
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    "Ştii ce ai făcut!"



    În emisiunea "Naşul", transmisă marţi seară, dar înregistrată duminică, portarul lui Ajax şi al "naţionalei, Bogdan Lobonţ, a dialogat cu fosta sa concubină, Loredana Constantin. Cei doi au un fiu, Andrei Cristian, de doi ani şi jumătate, pe care Justiţia i l-a încredinţat mamei, obligîndu-l pe fotbalist la plata unei pensii alimentare de 5.000 de euro lunar. După mai multe ameninţări din partea lui Lobonţ, care a angajat detectivi particulari pentru a demonstra că Loredana nu este o mamă bună, aceasta a trecut la contraatac: "Pot să-ţi demontez imaginea cu două vorbe. Am şi dovezi în acest sens. Ştii bine ce ai avut şi ce ai făcut...De ce mă provoci?". "Nu te provoc absolut deloc", a venit răspunsul lui Bogdan. "Ai făcut nişte lucruri şi dacă tu şi familia ta o să mă jigniţi în continuare, o să vin eu cu probe. Cum zici tu că ai filme şi poze cu mine, pot şi eu pot să spun că te-am filmat în timp ce...ştii tu bine ce.... ", a continuat Loredana Constantin. Lobonţ a tăcut. Curios, n-a dat nici o replică, preferînd să evite o eventuală destăinuire a fostei sale partenere de viaţă.

    13 octombrie 2005
    GAZETA SPORTURILOR

    Cum va ziceam de acum un an. Se pare ca si Lobont...

  11. #1124
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Atacantul roman al lui Standard Liege, Marius Niculae, a reusit sa inscrie de trei ori pentru echipa sa, intr-un amical disputat cu formatia Bas-Oha. Liderul campionatului Belgiei a castigat cu 5-0.

    "Niculae a fost combativ si insistent, marcand de trei ori cu capul", a fost concluzia oficialilor clubului flamand.



    sa ne traiasca !
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  12. #1125
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Craioveanu înscrie pentru Getafe în "amicalul" cu Atletico Madrid B

    Atacantul român Gheorghe Craioveanu a marcat un gol pentru echipa sa, Getafe, în partida amicală pe care lidera campionatului de fotbal al Spaniei a câştigat-o joi, cu scorul de 4-1 /3-0/, în faţa formaţiei de divizia a 3-a Atletico Madrid B.
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  13. #1126
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    amman , JORDAN
    Posts
    388
    Reputatie
    1
    UEFA magazin scrie .....

    Team of the week
    .........
    Craioveanu class
    Like another of Madrid's classic blue-collar clubs, Rayo Vallecano, Getafe, who were never higher than 12th last season, have built their side by borrowing, or in some cases buying, players from their two aristocratic neighbours. Club idol is Romanian veteran forward Gheorghe 'Gica' Craioveanu who was coaxed into delaying his retirement to sign a one-year contract extension in the summer. He recently clocked up a decade's service in Spain, mostly in the top division with Real Sociedad de Fútbol and Villarreal CF.
    .........
    http://www.uefa.com/magazine/news/Ki...Id=352181.html

  14. #1127
    Socrate!
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Moldova
    Posts
    8,157
    Reputatie
    1
    Eu astept goluri in meciurile oficiale

  15. #1128
    ex-Istvan Istvan Gyuri's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Hungary
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    marius niculae, cel mai adevarat si bazat jucator roman din strainatate !

  16. #1129
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Craioveanu marchează în Cupa Spaniei şi Getafe se califică

    Fotbalistul român Gheorghe Craioveanu (37 ani) a contribuit cu un gol la victoria cu 2-1 a formaţiei Getafe Madrid, în faţa echipei Rayo Vallecano (liga a treia), în turul III al Cupei Spaniei. Getafe s-a calificat în turul IV al competiţiei. Getafe, care a utilizat o formulă cu mai multe rezerve, s-a impus cu 2-1 pe terenul concitadinei sale, prin golurile marcate de Gavilan (29) şi Craioveanu (45), după un şut deviat de Amaya, respectiv, Geni (90). Craioveanu a fost titular şi a fost schimbat în min. 76, cu Riki, în vreme ce Cosmin Contra nu a jucat.

  17. #1130
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    ce-aveti ma cu lobont ? noi nu mergem la curve , la striptiz ? mai ales ca au si loveaua pe ei, distrativa baieti

  18. #1131
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    mare panarama lobontica asta. nu cred ca s-a drogat....sincer. cred mai degraba ca a avut o aventura amoaroasa...cu un personaj de acelasi sex, cu toate ca si asta mi-ar vine mai greu a crede. a facut el ceva nazbatie si sunr foarte curios ce. Treaba cu drogurile nu e asa nasoala pt doamna ex si ar fi zis. Cred ca e ceva de care ii este si dansei rusine .
    "Ştii bine ce ai avut şi ce ai făcut."---- sau vreo boala venerica ?
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  19. #1132
    Oltean Cra10veanu's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    3,634
    Reputatie
    1
    vre-un sculament sotto , mi s-a parut si mie ca are ochii unflati, poate cand se pisha plange si de aia

  20. #1133
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Marica a marcat un gol in Uefa in victoria de aseara a Sahtior-ului.

  21. #1134
    S.ßernabéu Thanya's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,755
    Reputatie
    1
    Sper sa marceze shi in meciul cu Rapid
    ...Iker Casillas

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •