View Poll Results: Credeti ca va reusi Hagi sa castige titlul cu Galata in acest an?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Da

    23 79.31%
  • Nu

    6 20.69%
Page 50 of 98 FirstFirst ... 40484950515260 ... LastLast
Results 1,030 to 1,050 of 2049

Thread: ªtiri - ce mai fac românii prin EUROPA

  1. #1030
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Fener - Galata 1-0
    Si Hagi pierde titlul Oare va mai ramane Hagi la Galata?

  2. #1031
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Cik poarte tratative cu Steaua In orice caz, avand in vedere ca e putzin probabil ca oierul sa plece chiar shi in eventualitatea unui razboi atomic, Hagi (alaturi de Lacatush) e unul dintre antrenorii care nu ar accepta interventzia patronului in treburile echipei. Shi chiar shi dak vine Hagi, cu binecunoscutele "interventzii" Gigi poate strica atmosfera la echipa chiar dak ar fi Alex Ferguson antrenor....
    ex-alpopa

  3. #1032
    sport legend DaRk_Star's Avatar
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    dobrin&neaga city...
    Posts
    367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andreiush
    Oare va mai ramane Hagi la Galata?
    nu,vine la steaua...fata de lacatus,celalalt favorit al galeriei,hagi are un mare atu:este nasul lui becali si se afla in relatii cordiale cu el...

    cel putin asa se spune...oricum,locul 3 in anul centenarului e o premisa pentru a pleca...demisie sau concediere (mai degraba),hagi nu mai face multi pureci la galata...
    invingatorii vor fi mereu criticati,campionii insa niciodata...[COLOR=Blue]steaua[/COLOR][COLOR=Red] 4ever[/COLOR] ...

  4. #1033
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Conducerea lui Galatasaray si-a schimbat planurile cu 180 de grade. De unde voiau sa scape de Hagi, baskanii au hotarat sa il pastreze si i-au dat un nou obiectiv: trofeul in Cupa UEFA. Hagi a fost ales antrenorul anului in Turcia.

    Oricum, nu e sigur nici ca va ramane la Galata. Se schimba turcii astia de la o zi la alta... si mai au si niste ziaristi...

  5. #1034
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Marius Mitu a semnat cu Anderlecht

    Mijlocaşul Marius Mitu a semnat un contract pe trei ani cu Anderlecht, urmând să poarte tricoul cu numărul 99, a anunţat presa belginană. "Nu am anunţat pe nimeni că eram aproape de Anderlecht pentru simplul motiv că acordul definitiv a fost semnat ieri. Sper să joc în Liga Campionilor, însă nu va fi uşor. Anderlecht nu m-a luat pentru că sunt frumos, ci pentru că am dovedit multe lucruri la un club mic", a declarat Mitu

  6. #1035
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Hagi a demisionat de la Galatasaray!

    Antrenorul român Gheorghe Hagi şi-a anunţat în această seară demisia de la Galatasaray. El a spus ca a demisionat pentru binele echipei şi că pleacă de la echipa turcă avînd conştiinţa împăcată. Hagi s-a declarat mulţumit de evoluţia echipei în ultimul meci din campionat, câştigat, cu scorul de 4-0, în faţa lui Denizlispor. "Regele" a spus că este trist, dar crede că este mai bine pentru echipă că a demisionat. "Încă din prima zi când am venit aici am spus că pentru mine este o onoare să fiu angajat al acestui club. Am încercat mereu să îmi fac datoria. Aş fi vrut să fac totul. Oricine poate să greşească şi cred că şi eu am greşit, dar consider că am realizat şi lucruri frumoase", a explicat Hagi.

  7. #1036
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Boloni in UEFA

    Sezon de excepţie pentru Ladislau Bölöni şi echipa pe care o antrenează, Rennes. Deşi a fost învinsă la Paris de PSG cu scorul de 1-0, formaţia pregătită de antrenorul român a terminat pe locul 4 al clasamentului, asigurîndu-şi direct prezenţa în Cupa UEFA după o pauză de 35 de ani. Rennes a profitat de egalul, 3-3, obţinut de Olympique Marseille la Bordeaux, echipa lui Bölöni acumulînd tot 55 de puncte ca OM, însă avînd un golaveraj superior. FC Nantes, echipa lui Florin Bratu şi Claudiu Keşeru, a învins cu 1-0 pe Metz, salvîndu-se în ultimul moment de la retrogradare.

    Bravo Boloni

  8. #1037
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    GICA Craioveanu a marcat un gol in aceasta seara. Golul cu nr. 2 pentru Getafe, care in aceasta seara a obtinut un rezultat de egalitate la Atl. Madrid. De remarcat faptul ca GICA va fi prezent in Primera si in sezonul viitor datorita suporterilor, care si-au dorit ca romanul sa nu se retraga in acest an
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #1038
    Rapidist Mihai's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Abydos
    Posts
    5,308
    Reputatie
    1

    Doamne ce om mai e si asta:
    E pe gsp un filmulet cu blocnotesul... sau pentru cine s-a uitat la stirile sportive de la antena 1 stie despe ce vorbesc!
    Va urez vizionare placuta
    [B][COLOR="DarkRed"]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="DarkRed"]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Silver"]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  10. #1039
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    L-am vazut si eu
    Degeaba... e tare de tot blocnotesu' asta

  11. #1040
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0

    Antrenorul Mihai Stoichiþã

    Am vazut in seara asta la stirile ProTV ca Stoichita va fi viitorul selectionar al Kuwaitului. Stie cineva mai multe?

  12. #1041
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Edgar
    Stie cineva mai multe?
    Il asteptam pe ady_azzuro sa confirme zvonul Desi cred ca e plecat in vacanta
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  13. #1042
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Asa parca am citit si eu prin ziare. Oare la ce nationale mai ajunge Stoichita asta?

  14. #1043
    Banned Edgar's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    47°9'34" N 27°35'30" E
    Posts
    2,513
    Reputatie
    0
    Pana una-alta, Kuwaitul are sanse sa ajunga in Germania. Adica depinde doar de ei.

    Grupa A

    Dupa 5 meciuri:

    Arabia Saudita 11p
    Coreea de Sud 10p
    Kuwait 4p
    Uzbekistan 2p

    Primele 2 echipe sunt deja calificate la CM. Kuwait mai are un meci la Tashkent cu Uzbekistan pe 17 august. Daca obtine cel putin un egal, merge la baraj cu Bahrain, ocupanta locului 3 din Grupa B. Daca il castiga si pe asta joaca un baraj cu a patra echipa din CONCACAF. Dupa 5 etape (din 10), clasamentul arata astfel:

    Mexic 13p
    SUA 12p
    Costa Rica 7p
    Guatemala 4p
    Trinidad & Tobago 4p
    Panama 2p

    Mexic si SUA sigur termina pe primele 2 locuri. Costa Rica probabil va prinde locul 3. Deci Guatemala, Trinidad & Tobago sau Panama (Stoichita i-a antrenat si pe astia )

  15. #1044
    ceva original..
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    130
    Reputatie
    1
    in mod normal, cel mai greu meci ar trebui sa fie barajul cu Bahrein ca pe americani ii stie
    [FONT=Verdana][COLOR=Red]DINAMO[/COLOR][COLOR=Red]!!!!![/COLOR][/FONT]

  16. #1045
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Ar fi tare Stoichita sa ajunga la mondiale in Germania anu viitor. Dca Romania nu e.. macar un antrenor sa avem si noi pe-acolo. Si sa-i vezi atunci pe romani cum tin cu Kuwait-ul

  17. #1046
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    daca joaca cu guatemalezii, nu-i vad prea bine. Astia, daca prind zi buna pot sa-i snopeasca pe columbieni de exmplu, dar au zi zile cand pt Andorra nu va fi o problema sa-i bata. E cea mai nebuno-inconstanta echipa e care am vazut-o jucand.
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  18. #1047
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Mihai Stoichiţă este noul selecţioner al Kuwaitului
    Fostul antrenor al Oţelului, Mihai Stoichiţă, a fost numit selecţioner al reprezentativei Kuwaitului, a anunţat site-ul FIFA. Stoichiţă a semnat un contract pe un an, urmînd să aibă un salariu de 500.000 de dolari. Tehnicianul român va debuta oficial pe 17 august, la Taşkent, în compania echipei Uzbekistanului, în preliminariile CM-2006, având nevoie de cel puţin un egal pentru a ocupa locul trei în grupa A din zona Asia şi pentru a merge la baraj cu reprezentativa Bahreinului.

    Deci e oficiala treaba

  19. #1048
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Atletico şi Getafe au ajuns la un acord pentru împrumutul lui Contra
    Atletico Madrid a anunţat astăzi pe site-ul său oficial că a ajuns la un acord cu clubul Getafe pentru împrumutul fundaşului Cosmin Contra în sezonul viitor la formaţia la care evoluează şi Gheorghe Craioveanu. „Atletico Madrid şi Getafe au ajuns la un acord pentru ca fotbalistul român Cosmin Contra, care se află în prezent în cantonament în Anglia cu echipa antrenată de Carlos Bianchi, să fie împrumutat, în sezonul viitor, la gruparea condusă de Angel Torres", scrie site-ul oficial al grupării madrilene. Potrivit sursei citate, împrumutul va fi definitivat după ce Contra va semna, urmând ca apoi, în cazul în care lucrurile vor decurge normal, să fie la dispoziţia antrenorului Bernd Schuster.

  20. #1049
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Ati auzit ca Lobont cica ar vrea cetatenie olandeza?
    Cica e nemultumit de autoritatile din Romania de cum s-a rezolvat cazul sau cu copilul. De parca ar fi cineva multumit in Romania... hai sa ne facem toti olandezi

  21. #1050
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    Hmm.. olandez m-as face si eu, dar din alte motive
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  22. 4th August 2005, 19:40
    Reason
    Paul nu poate scrie decat pe Pariuri pana vineri dimineata

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •