Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 70

Thread: Kevin Van Der Perren

  1. #43
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Hey, hey, sa nu ne ambalam si mai ales sa nu ne luam de Lambiel. Ca sa il pomenesc si pe Kevin, ca suntem la el acasa, cred ca nici macar nu mai conteaza locul, omul a avut un program foarte bun, orice iubitor de patinaj isi va aduce aminte de 4-3-3-ul lui. Noul sistem e de doi bani, e pentru Chan si pentru ca Lysacek sa castige Olimpiada fara sa se strofoace in vreun fel (a nu se intelege ca eu am ceva cu Lysacek, chiar nu e cazul).
    In legatura cu Lambiel ceva e in neregula cu el de ameteste asa de rau sariturile, mai ales in ultimul timp si e pacat. La partea artistica e nr. 1 dupa parerea mea, imi place si Daisuke dar Lambiel simte muzica intr-un fel special si da si mai bine pe gheata, asta este. Sa nu uitam insa ca nici Daisuke nu este stapanul absolut al partii tehnice, ne-a facut si el surprize la Olimpiada.

  2. #44
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Simona, eu nu m-am luat de Lambiel, chiar l-am aparat, de fapt i-am facut galerie lui Ade cand il apara.
    Dar esti fana Plushenko? Acum vad avatarul tau, foarte sugestiv.

  3. #45
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Mie sincer imi e mila de Evan, nu consider ca este cazul sa se arunce cu noroi in el, la Olimpiada a facut tot ce a putut mai bun si asa cum i-a indicat antrenorul. Dar asa se intampla atunci cand isi baga coada interesele financiare, sustinatorii lui, printre care Scott Hamilton la loc de cinste, si-au dorit cu ardoare un campion olimpic pe care sa il etaleze pe la show-uri, toata masina de propaganda ce a functionat inainte si dupa Olimpiada a ajuns sa scarbeasca fanii patinajului si l-au umplut de ridicol pe Lysacek. O soarta trista pentru un campion olimpic!!!!!

  4. #46
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioana11 View Post
    Simona, eu nu m-am luat de Lambiel, chiar l-am aparat, de fapt i-am facut galerie lui Ade cand il apara.
    Dar esti fana Plushenko? Acum vad avatarul tau, foarte sugestiv.
    Nu, nici vorba sa fi zis ca te-ai luat de Lambiel, am sarit si eu sa ii fac galerie si pana am postat au mai intervenit si alte mesaje.
    Da, asa cum indica si avatarul sunt fana Plushenko si nu de ieri de azi, de ani de zile cand Stephane, Brian, Evan nici macar nu aparusera prin peisaj...adica de prin perioada interbelica, dupa cum spunea cineva la un moment dat...

  5. #47
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    ioana, pai am amintit si eu de sezonul asta si chiar am zis ca nu a fost prea bun. dar asta nu inseamna ca nu a meritat argintul la tallinn unde a impresionat pe toata lumea la liber. iar a olimpiada, da, a fost mai slab si nu a luat medalie, desi daca se strofoca putin, putea sa-l bata pe daisuke. asta e! asa ca nu vad unde a fost ridicat de arbitri...ca tot sustine alin asta. si totusi, dupa o pauza de 1 an si ceva sa fii pe 4 la olimpiada e ceva. altii mai buni sau cotati ca favoriti au fost mai slabi ca el(pe aici intra si joubet, dar nu ma refer strict la el, nu ma iau de el )
    dar lasand la o parte sezonul asta, nu poti sa spui ca lambiel nu stie sa sara. gloria lui a trecut, iar atunci cand a avut parte de ea, a fost pe drept si meritat. acum a fost mai slab, s-a si retras, a simtit si el asta
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  6. #48
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    cum aici e threadul lui kevin, o sa ma abtin sa comentez despre respectivii domni care pana la urma nici nu merita mentionati. dar intr-adevar e trist ce se intampla cu patinajul.

    kevin a fost genial. daca e sa te retragi, this is the way to do it ! da, punctajul a fost de cosmar dar programul a fost de vis. si a fost un moment istoric. mie mi s-ar fi parut normal sa fie marcat cumva momentul, faptul ca a facut ceva ce nu a mai facut nimeni si ceva ce foarte putini ar putea sa faca chiar daca ar vrea,

    kevin o sa-mi lipseasca. sanatate si fericire ii doresc si eu din tot sufletul !!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #49
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    cica a mai facut plushenko 4-3-3 si nu e nimic nou

    irina, cum adica stephane nu merita mentionat ? iar il urasti ?
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  8. #50
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ade, de urat , doamne fereste, nu rasc pe nimeni. doar ca nu as scrie pagini despre lambiel, chan sau plushi pe threadul lui kevin.

    a sarit plush combinatia? unde??? eu zic ca e o chestie sa o faci la worlds sau olys.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #51
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    OK. Daca asta e threadul lui Kevin, unde pot sa dau replica, referitor la Lambiel ? Pe threadul lui ?
    Laura, maailman kaunein tyttö

  10. #52
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    pai cam acolo, unde altundeva ?

    scuze, kev, de offtopic. nu se mai intampla
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  11. #53
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    a sarit plush combinatia? unde??? eu zic ca e o chestie sa o faci la worlds sau olys.
    In 2002 la Cup of Russia.

    Chiar daca a facut altcineva combinatia inaintea lui, Kevin tot e super tare, o sa imi lipseasca...

  12. #54
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    dar e mult mai frumos si de laudat cand o face la mondiale
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  13. #55
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    nu stiu ce sa zic. atunci de ce la euros in varsovia lumea era sujper entuziasmata cand kevin a sarit 3-3-3 diferite si ziceau ca e o combinatie foarte rara. plus ca eu zic ca un rus la cup of russia nu e acelasi lucru cu un belgian la mondiale in italia.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  14. #56
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    4-4-3 nu a reusit nimeni ?
    Laura, maailman kaunein tyttö

  15. #57
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    La Cup of Russia a sarit -o pentru prima data. Dar a avut-o si in programul de la Olimpiada din 2002 si cred ca si pe la europene si mondiale in 2003. E intr-adevar rara, parca a mai reusit-o Kevin Reynolds pe la niste nationale si cam atat din cate stiu.
    4-4-3 nu cred ca a reusit vreodata cineva . Nici macar 4-4 nu s-a facut in competitii. Doar 4-3-3, 4-3-2, 4-3-2-2.

  16. #58
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Am crezut ca nu vad bine. Am citit la prima vedere 4-3-2-2, ultima varianta. Dar stiu ca nu stiu daca exista in codul de punctaj combinatii de 4 sarituri.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  17. #59
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Am crezut ca nu vad bine. Am citit la prima vedere 4-3-2-2, ultima varianta. Dar stiu ca nu stiu daca exista in codul de punctaj combinatii de 4 sarituri.
    M-am balbait in scris....de fapt trebuia sa iasa 4-3, 4-2, dar asa e cand te grabesti...

  18. #60
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Eu ma tot gandesc cum ar fi ca un patinator sa sara 2-3-4. Stiu ca e greu, datorita elanului, vitezei, dar ar fi ceva spectaculos si unic.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  19. #61
    sport legend SimonaB's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ricochet4 View Post
    Eu ma tot gandesc cum ar fi ca un patinator sa sara 2-3-4. Stiu ca e greu, datorita elanului, vitezei, dar ar fi ceva spectaculos si unic.
    Sa ii adresam lui Chan o petitie sa introduca el combinatia asta...

  20. #62
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SimonaB View Post
    Sa ii adresam lui Chan o petitie sa introduca el combinatia asta...
    da, asa ar intra si el in istorie...
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  21. #63
    sport legend andreeas's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,400
    Reputatie
    1

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •