Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 70

Thread: Kevin Van Der Perren

  1. #22
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Kevin si Jenna s-au casatorit

    http://www.jennamccorkell.com/

    Multumesc pentru stire Ninei de pe BJDG
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  2. #23
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Foarte draguti mirii, lui Kevin ii sta foarte bine in frac. Casa de piatra!
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  3. #24
    sport legend Cristinush's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Satu Mare
    Posts
    2,778
    Reputatie
    1
    Casa de piatra si din partea mea!
    [FONT="Trebuchet MS"]There's no point in being grown up if u can't be childish sometimes.[/FONT]

  4. #25
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    kevin e asa de draguuuuuut!!! eu sper sa se faca bine si sa patineze la olimpiada, dar cel mai mult ii doresc sa fie fericit!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #26
    sport legend madalina18's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Turda
    Posts
    718
    Reputatie
    1
    ma bucur enorm pt medalia luata....superb programul lui lung!in seara asta programul lui mi-a placut cel mai mult!

  6. #27
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    ma tot repet, dar ce sa fac daca ma bucur pt toti 3 baietii de pe podium. bravo kevin !!! superb, lupta pana la capat. bravo !!!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  7. #28
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    mie nu`mi placea de el inainte...nush de ce...de la europenele astea, am prins asa un mare drag de el ma bucur ca a luat medalie
    si jenna e tare simpatica

    m`am uitat pe site`ul lui si am citit raspunsurile la intrebari...are simtul umorului omu` ...ii plac cainii...se uita la tenis...super tare
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  8. #29
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    si ii place mult sa mearga la disney !!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  9. #30
    Mrs Joubert emiii03's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Kevin si Jenna au niste programe speciale pt gale in Belgia
    uite 2 poze....sunt super draguti
    http://i46.photobucket.com/albums/f1...93_1351404.jpg
    http://i46.photobucket.com/albums/f1...773886_878.jpg
    Adevaratul erou nu este perfect. Adevaratul test al unui campion nu este daca poate triumfa, ci daca poate trece obstacolele - preferabil cele create chiar de el - pentru a triumfa...

  10. #31
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Kevin a ocupat doar locul 12 la Finlandia Trophy!!!!!!
    Pentru ceva mai multe detalii vizitati forumul dedicat competitiilor
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  11. #32
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    lasa ade, ti`am mai zis, e inceput de sezon. o sa am eu grija sa nu ramana asa e doar incalzirea
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  12. #33
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    of,of, saracutul !!!
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  13. #34
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    @Ade: Pai sper sa ai mare grija de el, sa isi revina!
    "We believe Hanyu could win the gold because Daisuke Takahashi, the ace in Japan’s men’s figure skating, paved the way to the world for the other Japanese figure skaters."
    The Japan News, February 2014

  14. #35
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    kevin, nu te vom uita niciodata !!! ne vei lipsi

    sper sa mai vina si el pe la vreo gala ceva. sa-l mai vedem din cand in cand
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  15. #36
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Asa spui de parca ar fi murit saracul. Oricum, a terminat cu un bum. 4-3-3-ul ala a dat o palma tuturor de la acel concurs.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  16. #37
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    spun asta pt ca el nu prea vine pe la gale ca steph, brian sau altii pe care ii vedem si-n afara competitiilor destul de des
    cine stie cand si pe unde l-om mai vedea. sper doar sa fie sanatos si sa aiba o viata fericita alaturi de familie
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  17. #38
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Inredibil, deci Kevin reuseste un program bun, daca nu o premiera atunci un eveniment de neuitat momentul in care realizeaza o combinatie 4-3-3, si este pe 8. Pe cand unul cu o combinatie 3-3 , 2 ezitari, o cazatura si rotatii incomplete la sarituri este pe 2. Oare sunt doar eu cea care vede o problema in modul de punctare?
    Nu mai zic de locul 3, ca nu mai e nimic de spus.

  18. #39
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    nu esti singura. toti europenii critica asta. se pare ca e o afacere americana pt a-i avantaja pe astia gen chan si lysacek, niste artisti desavarsiti

    ce mai, si-au batut joc de tot de patinaj
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  19. #40
    sport legend ricochet4's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    3,161
    Reputatie
    1
    Ioana (si toate celelalte): (stati sa-mi pun casca pe cap si sa cobor viziera) - pe Lambiel nu-l vedeti ? Omul nu e in stare sa faca 3A, pe care il fac si fetele mai nou, nu mai vorbesc de juniori la baieti, ameteste cvadruplele, rar cand nu pune mana jos, va ia fata cu piruetele si cu claia lui de par. Si tot ia pozitii bune. Si la europene, si la mondiale si la jocurile olimpice. Pacalici mai mare ca el nu am vazut. Artist, artist, dar pana la un punct. Takahashi il baga in buzunar la artistic oricand.
    Laura, maailman kaunein tyttö

  20. #41
    dazed&confused praf_de_stele's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    15,970
    Reputatie
    1
    cum imi dau mie unii de lucru

    draga alin, iar ai spart oalele ca la v-ati ascunselea. cred ca glumesti, nu ? eu zic sa te mai orientezi ca nu ai deloc dreptate. inteleg ca nu-ti place deloc omu' asta pt ca mereu il critici, dar ai putea sa te uiti macar la toate programele lui, in special cele de dinainte de-a se retrage prima data. inainte de asta, el avea programe complete, cu toata gama de sarituri : quad-uri(foarte bune si aterizate corect), triplu axel(da, triplu axel!!! de asemenea corect executat) + celelalte sarituri necesare unui campion mondial pt a castiga competitii + artisticul bestial + piruete. ma rog, tot ce-a avut nevoie pt a fi dublu campion mondial. ba chiar la primul lui titlu mondial in 2005 l-a batut pe plushy dupa calificari si apoi, c-un program scurt perfect, l-a facut pe plush sa se retraga de la lung de frica(a simtit ca-l face pustiul ala de ras la el acasa sau ce?). apoi, la calgary in 2006, a avut programe aproape perfecte(zic "aproape" ca sa nu exagerez), aici intrand si quaduri bune(nu ametite), 3A si toate cele. iar la artistic mereu a fost cel mai bun, daca te uiti bine in trecut, intotdeauna l-a batut pe takahashi, sau cel putin in cele mai multe cazuri.
    tu te raportezi la ce ai vazut in sezonul asta si atat. uiti ca nu cel din sezonul asta e adevaratul lambiel, in special cel de la olimpiada. da, anul asta nu a fost asa de bun pt el. stii bine ca s-a retras din cauza problemelor de sanatate, apoi a revenit pt olimpiada (numai un luptator si-un ambitios poate face asta). daca e sa vorbim strict de anul asta, atunci ai avea dreptate intr-un fel, dar nu-n totalitate. la europene nu a avut sp prea bun, de aici si clasarea pe 6-7(daca nu ma insel), dar a revenit senzational la liber, unde, in afara de-un quad aterizat mai prost(important e ca nu a cazut ca altii), a avut un program de toata frumusetea. e de laudat faptul ca a avut ambitie sa introduca 2 quad-uri dupa pauza de 1 an si ceva, in timp ce altii nici nu l-au executat. axelul a fost problema, dar liberul e liber, asta a putut fi recuperat printr-unul dublu + piruete magnifice + artistic de milioane(sa nu-i zic perfect). la euro chiar a fost genial la capitolul asta. chiar a mai castigat o gramada de fani dupa euro tocmai prin aceasta revenire de senzatie cand nimeni nu prea-i dadea mari sanse. cred ca ai vazut si pe forum ca toata lumea a fost incantata de lambiel, pana si irinei i-a placut si asta inseamna mult! numai un campion poate face asta, a avut mental de campion, a avut incredere in sine, locul 2 a fost total meritat si toata lumea a spus-o. desi a atins gheata la un quad, nu a cazut si-a avut prin ce recupera. adica are destule arme care sa-l faca un campion.
    la oly a fost mai slab, de aici si clasarea pe 4, spre bucuria ta, banuiesc. da, aici da, nu prea a stralucit. am vazut si eu, ca doar nu-s absurda sa-l ridic in slavi in cazu-n care nu prea s-a remarcat. plus ca nici la artistic nu a stralucit(partea lui forte), s-a vazut de la o posta (te mai miri de ce l-a batut daisuke la capitolul asta). si takahashi a ratat quad-ul la liber, deci n-a fost nici el perfect(si nici la mondiale nu l-a aterizat cum trebuie, ci pe 2 picioare, daca stam sa analizam marunt). l-a batut pe steph la mai putin de un punct. deci steph, daca avea macar artisticul ca cel de la tallinn, putea prinde podiumul. atat ii trebuia, dar asta e, atat a putut atunci. nu a fost adevaratul lambiel cel de la olimpiada si s-a observat usor. am fost dezamagita tocmai de asta, ca nu a putut da tot ce avea mai bun pt ca era-n stare sa urce pe podium. mi-a trecut. macar n-ai avut tu ce sa mai critici, ca daca trecea pe 3, atunci ar fi iesit al 2-lea scandal, dupa cel dintre lysacek si plush. deci la faza ca taka in face la artistic pe lambiel nu ai nimerit-o. poate doar sezonul asta, mai exact la oly. s-a intamplat o data, de 2 ori, dar hai sa nu generalizam. cam asta e povestea lui stephane lambiel. el nu s-a nascut fara 3A, unde a castigat aurul l-a executat perfect. de cand nu-l mai face, nu mai ia aur. simplu, nu? ai vazut si tu ca nu mai e posibil. in schimb altii fara sarituri de baza castiga-n draci. quadul la fel. aceste sarituri le-a "pierdut" pe parcurs(dupa ce s-a retras, a revenit, a avut probleme si tot asa). era de asteptat sa nu mai faca fata ca inainte. a avut de suferit, a suferit. nu si la artistic, unde e in continuare un geniu si asa va ramane. asa ca acolo unde a obtinut medalii, le-a obtinut pe merit, nu ca altii. nu e nici lysacek si nici chan, care, dupa ce ca n-au au toate sariturile(nici macar nu au incercat quad vreodata), nu au nici artistic bun.
    el a avut toate sariturile, a fost complet. nu mai este acum, asta e altceva. oricum s-a retras, poti sa te bucuri c-ai scapat de el. a simtit si el ca nu mai poate. si-n cazul asta sunt de acord cu el, o sa-l sustin. de ce sa-si puna-n pericol sanatatea? mai bine sa mearga la gale pt ca are cu ce sa ne incante. tu uita-te la chan si lysacek, poate acolo ai ce vedea. daca chiar ai putut sa faci asemenea comparatii intre ei si lambiel. nici nu stiu cum ai putut sa faci asta, pt ca e diferenta de la cer la pamant intre ei. si uite asa, lysacek e campion olimpic si lambiel nu. pe drept, nu ? nu m-as mira daca devine si chan la sochi. patinajul a devenit un haos total. cei care pun pasiune in ceea ce fac, cei care incanta publicul nu au mari sanse la titluri, in schimb, un dulap da. super!
    stephane lambiel a fost si ramane un campion si-un artist desavarsit. toata lumea il lauda pt asta, toti comentatorii si toti fostii patinatori&co si pe toti reuseste sa-i impresioneze. sau aproape...mai sunt si insensibili. ca nu-ti place tie, asta e altceva. dar poti sa te mai orientezi inainte sa arunci cu noroi intr-un campion doar pt simplul fapt ca te enerveaza pe tine. c-am vazut ca pe toate threadurile, cum prinzi ocazia, il critici. stephane lambiel nu se rezuma doar la sezonul asta, ci la toata cariera lui de pana acum.

    aceasta a fost povestea lui lambiel, tanarul elvetian care s-a indragostit de patinaj la varsta de 7 ani, cand toata lumea ii spunea ca e un sport pt fete. dar el a simtit ca asta vrea sa faca si a facut-o si ii multumesc pt asta pt ca multora le-a lasat pt totdeauna o mare bucurie si pt multi reprezinta un model de urmat. cand te gandesti la lambiel ai de ce sa-ti aduci aminte, in schimb, despre lysacek nu prea. e important si ce lasi publicului ca pana la urma asta conteaza si nu va fi uitat niciodata. lysacek, desi e campion olimpic, nu e atat de celebru si iubit ca stephane
    va multumesc pt atentie, la revedere !

    le: si uite asa am ajuns sa vb despre lambiel pe threadul lui kevin. nu e frumos
    [B][COLOR="Black"][SIZE="3"][I]I don't believe in God, I believe in Roger Federer[/I][/SIZE][/COLOR][/B]

  21. #42
    sport legend ioana11's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    708
    Reputatie
    1
    Ade la faza asta iti dau dreptate, e un sacrilegiu sa il compari pe Chan cu Lambiel. Dar totusi, Alin s-o fi referit la sezonul asta, unde nu a stralucit ca anii trecuti. Mie imi place mult si de Lambiel, si de Kevin. Iar undeva intre ei doi este Brian. Imi place sa vad ca ai ramas asa fana Stephy, chiar imi era putin dor de posturile tale, cum imi este de ale Irinei.
    Totusi nu credeti ca se cam arunca cu noroi in Evan? Inteleg ca nu sunteti fani, si eu simt ca voi ca nu se ridica nici la nivelul lui Stephane, nici la al lui Evgeny si in nici un caz al lui Brian, dar vad ca se cam exagereaza. La Chan e alta poveste, pentru ca el are si gura mare, isi permite sa se ia nu numai de Brian, pe care nu il considera un adversar, ci si de campioni precum yagudin si Ilia Kulik. Si nici de el nu ma mai iau.
    Si sa sti ca la Europene a dat cu funduletul de gheata, dar a fost atat de simpatic dupa ca am si uitat
    Ma intreb ce parere o avea Plushenko de rezultatul de anul asta de la mondiale, ca Brian cu 2 cvadruple a fost batut de Chan cu 0, iar Kevin e pe 8.
    Si sa nu fiu off-topic, si mie imi va lipsi Kevin, chiar daca nu era artist, lasa sa se vada bucuria cu care patina, m-am bucurat mult pentru el anul trecut cand a luat o medalie la europene, chiar daca il vroiam pe Tomas pe podium.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •