Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 85 to 105 of 105

Thread: Glasgow Grand Prix 2007

  1. #85
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1

  2. #86
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata10 View Post
    oare telesport-ul va mai transmite vreodata si partea a doua a concursului....
    Poate la 0,30 la noapte?N-au spus nimic la final...

  3. #87
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Au zis ca aici se termina transmisia si ca dau legatura spre basket.....ma asteptam la asa ceva din partea Telesport....decat sa dea concursul de la sol baiei si sarituri fete mai bine faceau un rezumat a tuturor exercitiilor romanilor. Astfel nu am vazut-o pe Stela la barna si sol si pe Dana Druncea la sol....
    www.fangymnastics.com

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MIAFANGINA View Post
    Poate la 0,30 la noapte?N-au spus nimic la final...
    nu cred. pentru ca in dreptul transmisiunii de la 0.30 nu mai este trecut exclusiv, ceesa ce sugereaza ca ar fi o reluare!

    As fi vrut sa le vad pe Stela si Dana la Sol!

  5. #89
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Au zis ca aici se termina transmisia si ca dau legatura spre basket.....ma asteptam la asa ceva din partea Telesport....decat sa dea concursul de la sol baiei si sarituri fete mai bine faceau un rezumat a tuturor exercitiilor romanilor. Astfel nu am vazut-o pe Stela la barna si sol si pe Dana Druncea la sol....
    Eu ma asteptam sa faca o selectie cu ex.de podium la fiecare aparat,fara toti timpii morti,nu au editat defel materialul,i-au dat drumul cum a fost filmat.Ar fi putut prezenta toata competitia,cum face eurosportul cind nu da direct.

  6. #90
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si sa nu mai spunem de modul in care s-au prezentat comentatorii..in special comentatorul caci Silvia Stroescu a fost ok!
    Nu inteleg cum isi structureaza ei grila de program atata timp cat opresc competitia la jumatate si mai ales ca participau si romani.
    www.fangymnastics.com

  7. #91
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Totusi,eu nu mi-am pierdut complet speranta,anul trecut am vazut etape de cupa mondiala pe care le-au dat in doua parti;trebuie sa mai urmarim programul.

  8. #92
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Sunt neseriosi cei de la Telesport. Pe langa faptul ca acel Cezar, sau cum il cheama, ai senzatia ca ii face sila sa comenteze, iar Silvia Stroescu nu se deranjeaza sa zica nimic decat sa intervina sa termine propozitiile pe care Cezar nu e in stare sa le termine, mai scot si o gramada de perle (ca de exemplu Popescu e vicecampion mondial la cal, Tweddle rateaza mai mereu la paralele iar Krasnianksa e foarte stabila si rar rateaza, ca nota finala se obtine facand media dintre dificultate si executie, ca toti gimnastii pleaca la dificultate din 7.0 si scade nota ramanand doar elementele executate corect), ar putea macar sa anunte ca nu mai dau si jumatatea cealalta de concurs.
    Am stat ca prostul pana la 1 noaptea sa astept sa vad daca dau reluare sau jumatatea cealalata si ei nici macar n-au dat gimnastica.

    Au transmis televiziunea braziliana tot concursul si au intregistrat edumedaeys si slymartini.
    Doecamdata au pus linkuri la filme pentru paralele si barna, sper ca vor urma si pentru sol.
    Stela la paralele (desi asta s-a transmis si la noi)
    http://www.megavideo.com/?v=52DON051
    Stela la barna:
    http://www.megavideo.com/?v=67EWT3SH

    Alte gimnaste din aceleasi finale sunt usor de gasit la "related videos"
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  9. #93
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Mersi,Vlad,pt filmulete.Si eu am patit la fel,ma tot intreba sotul meu de ce ma uit la revista presei;eu asteptam gimnastica si nu a mai venit.In ceea ce priveste comentariul,oricine de pe acest forum putea sa comenteze mai bine,dar ieri nu am zis nimic,sa nu para ca fac pe desteapta;am fost multumita ca pot sa vad o competitie si mi-am zis sa nu fac nazuri,sa-mi inchipui ca se vorbeste intr-o limba straina si sa ma uit doar.

  10. #94
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    A pus edumedaets si filmele de la sol.
    Al Danei:
    http://www.megavideo.com/?v=EBNLTBX8
    si al Stelianei:
    http://www.megavideo.com/?v=DZSFDWJU
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  11. #95
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Multumim mult, Vlad

  12. #96
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    [QUOTE=vlad001;1675361]Sunt neseriosi cei de la Telesport. Pe langa faptul ca acel Cezar, sau cum il cheama, ai senzatia ca ii face sila sa comenteze, iar Silvia Stroescu nu se deranjeaza sa zica nimic decat sa intervina sa termine propozitiile pe care Cezar nu e in stare sa le termine, mai scot si o gramada de perle (ca de exemplu Popescu e vicecampion mondial la cal, Tweddle rateaza mai mereu la paralele iar Krasnianksa e foarte stabila si rar rateaza, ca nota finala se obtine facand media dintre dificultate si executie, ca toti gimnastii pleaca la dificultate din 7.0 si scade nota ramanand doar elementele executate corect), ar putea macar sa anunte ca nu mai dau si jumatatea cealalta de concurs.
    Am stat ca prostul pana la 1 noaptea sa astept sa vad daca dau reluare sau jumatatea cealalata si ei nici macar n-au dat gimnastica. /QUOTE]

    Bravo, Vlad. Ai pus punctul pe i. Doar cu o singura remarca: alaturi de Silvia Stoescu nu a comentat cezar laurentiu Cioc ci un alt ''comentator'' al carui nume nici nu m-am obosit sa-l retin. Banuiesti de ce, nu?

  13. #97
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Si-atunci de ce mai lanseaza apeluri,sa le spunem ce alte sporturi mai vrem sa vedem la Telesport,in dimineata de duminica am urmarit o transmisie de inot,tot asa ,material neprelucrat,cu doua festivitati de premiere in loc sa arate doua curse si cu comentatori aiuriti,dar dadeau o adresa la care sa le scriem,am inteles ca voi ati scris acelui Cezar,eu nu stiu cum se face,dar as putea sa invat,daca ma mai supara!

  14. #98
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MIAFANGINA View Post
    Si-atunci de ce mai lanseaza apeluri,sa le spunem ce alte sporturi mai vrem sa vedem la Telesport,in dimineata de duminica am urmarit o transmisie de inot,tot asa ,material neprelucrat,cu doua festivitati de premiere in loc sa arate doua curse si cu comentatori aiuriti,dar dadeau o adresa la care sa le scriem,am inteles ca voi ati scris acelui Cezar,eu nu stiu cum se face,dar as putea sa invat,daca ma mai supara!
    Da, Mia, eu ia-am timis un mail lui Cezar si....nimic! Am mai pierdut si timp.
    Cred ca ii voi mai scrie inca o data si-i voi spune exact toate lucrurile care ma deranjeaza la acest program TV "de sport"!

  15. #99
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Pe site-ul http://www.steliana-nistor.net/news.htm a aparut un raport despre participarea la Glasgow si e si o poza alaturi. Trebuie neaparat sa cititi si sa vedeti si poza.
    As pune aici articolul, dar poza oricum n-o pot atasa ca e prea mare.
    E super-haois!
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  16. #100
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Super haioasa poza...ma bucur ca o vad ca rade si ca se simte bine.Multumim de artiol Vlad
    www.fangymnastics.com

  17. #101
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    super articol, multumesc mult lui vlad si celor care verifica periodic si alte site-uri si forumuri trebuie sa-mi intre si mie in reflex...

    poate e frumos sa scriem si noi povestioare dintr-astea daca le vedem pe undeva pe fete, cum ar fi la Internationale sau Nationale...e ceva care ramane
    deci...cine e bun la povestit??

  18. #102
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Chiar SUPERBA poza!

  19. #103
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    sunt de acord si articolul este frumos, ca s anu mai spun ca site-ul respectiv este foarte bine realizat, cu noutati "proaspete" mereu si accesibile in engleza...e oarecum un model de urmat de cei care mai fac/vor sa faca asa ceva...

  20. #104
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Aici e exercitiul in care ii scapa Stelianei mana de pe bara.
    http://www.youtube.com/watch?v=eUuLv3glLn8
    www.fangymnastics.com

  21. #105
    junior vio76's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    72
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MIAFANGINA View Post
    Totusi,eu nu mi-am pierdut complet speranta,anul trecut am vazut etape de cupa mondiala pe care le-au dat in doua parti;trebuie sa mai urmarim programul.
    A dat telesport si partea a doua vineri si sambata. dar sambata au intrerupt la jumatatea solului feminin si nu au mai prezentat ultimele exercitii, au dt teleshopping!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •