View Poll Results: Sunteti de acord?

Voters
33. You may not vote on this poll
  • Da

    22 66.67%
  • Nu

    4 12.12%
  • Mai vedem...

    7 21.21%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 78 of 78

Thread: Romania - gazda CE 2012?

  1. #64
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by viole(n)t
    Presa inghite toate faramiturile (scandaluri de doi bani, mondenitatzi, etc.) shi inceteaza a mai conshtientiza publicul in legatura cu problemele reale.
    depinde de presa. in rpincipiu cam toate trusturile mari alearga dupa senzational. de aici titluri care nu contin informatie reala, ci doar trimiteri tari si pseudo adevarate. apoi deturnarea adevaratelor teme ale unor ziare de specialitate. mai ales cele de sport. vezi cite subiecte legate de o asazisa mondenitate apar in ele. au vreo legatura cu sportul? nici-una, doar daca vom considera co****tia un sport. se cere, se vinde si drept urmare totul devine un fel de anexa la playboy sau mai rau. apoi scandalurile intretinute de ziaristi mediocri sau mani****nti. unele personaje adora sa iasa pe sticla si sa umpel paginile de declaratii. foarte rare cazurile in sport cind nimeni nu are de impartit ceva cu cineva. chiar si oameni cu capul pe umeri se lasa tiriti in asa ceva.

  2. #65
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Dude - fat frumos , am auzit acest cuvint , nu stiu ce inseamna , dar dupa cum suna , nu cred ca e de bine - nu-mi place .

    despre saracie - ai dreptate , tara noastra nu produce , sau produce prost .
    bogatii se inbogatesc tot mai mult , saracii se fac tot mai saraci .

    Si Portugalia s-a confruntat cu mari probleme economice , si uite CE este acolo .

    Ministrul Ungar de sport vine la Bucuresti !!!
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #66
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Legat de Vlad Tepes - ar trebui vreo 20.000 de Vlazi !
    E prea mult de lucru
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  4. #67
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    MARIUS, bag sama ca am ramine fara...lemne ! :p

  5. #68
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Si Portugalia s-a confruntat cu mari probleme economice , si uite CE este acolo .
    are probleme economice. noi nu am ajuns acolo. la noi problemele sunt cu... noi. vezi coruptia si alte alea. daca ar fi fost numai economice eram in europa de mult.

  6. #69
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Eu cred ca putem organiza CE. Cu conditia ca meciurile sa se dispute in alte tari, care au stadioane!

  7. #70
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Da , argumente contra le putem lua la rind ( toate cite sunt ) , si sa le punem in balanta "impotriva".
    Da putem organiza - daca gindim cu sufletul !!!!!!!!!!!!!!!! ... si mai punem si multa bunavointa
    Nu , este un "stacheta" prea sus pentru noi romanii - daca gindim cu capul !!!!!!!!!!!!!

    EU SUNT - IN ACEASTA PROBLEMA - IN PRIMA CATEGORIE
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ploiesti
    Posts
    20
    Reputatie
    1

    Thumbs up World Cup 2012

    World Cup 2012

    Cine crede in sansa ca Romania impreuna cu Ungaria poate gazdui un campionat mondial de fotbal???

    Trebuie sa ne gandim totusi ca este anul 2012..si noi speram sa iesim din rahatul asta in care ne aflam pe toate planurile cat mai repede altfel sa vina americani sa ne bombardeze si gata.

    O cupa mondiala implica cheltuieli masive din partea intregi tarii...vin oameni pentru meciuri din toate tarile participante, tot se duce lipsa de turism, stadioanele odata renovate (construite) ptr cupa mondiala vin de bun agur fotbalului romanesc si sportului in general....iar microbistul roman o sa fie incantat de eveniment.

    Cine nu are incredere in sansa care ni se ofera?
    by wallabies

  9. #72
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Ar trebui macar 5 stadioane la standarde internationale, infrastructura in acele orase (aeroport, hoteluri) si intre ele (retea de autostrazi). Candidate ar putea fi Bucuresti, Constanta si... cam atat. Sibiul nu are stadion, Brasovul nu are aeroport, Timisoara nu are infrastructura externa (legaturi pe autostrada cu celelalte orase). Ne mai trebuie un tarif comun de transport (asta macar se poate introduce, marea problema fiind in Bucuresti) si multe altele. Sa fim seriosi, nu se poate. Stadioanele ar putea fi construite, dar infrastructura trebuie sa existe deja la depunerea candidaturii. Mai realista era candidatura Ungaria-Austria.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  10. #73
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ministrul sportului din Ungaria a fost la Bucuresti si a discutat cu ai nostri posibilitatea organizarii in comun a CE2012. Avem 12 luni sa ne hotaram, dar in paralel ungurii au luat legatura si cu Croatia. Desi as vrea sa fim noi cred ca vor candida cu Croatia.
    Legat de infrastructura, nu este obligatoriu sa organizam in 10 orase, este de ajuns sa fie in vreo 3, de ex. Timisoara, Bucuresti, Cluj, unde ar fi nevoie de maxim 5 stadioane (inca vreo 5 in Ungaria si e suficient). Modernizarea stadioanelor existente n-ar presupune investitii mai mari de vreo 20 milioane Euro zic eu, ceea ce la nivelul Romaniei nu e nici pe departe un efort imens.
    Referitor la drumuri sunt deja demarate proiecte de realizare a cateva autostrai/drumuri mari exact pe legatura cu Ungaria, chiar cu tarele romanesti pana in 2012 vor fi gata. Hoteluri nou renovate exista deja in respectivele orase, un articol din Capitalul de acum2 saptamani concluzionand ca in urmatorii 3 ani se va dubla capacitatea de cazare hoteliera in Bucuresti (investitii din fara). Cu alte cuvinte, eu cred ca este perfect posibila o candidatura, problema care ramane este sa fim atunci in UE. Mai sunt totusi 8 ani in care sigur va fi mai bine.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #74
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Okie vad ca mai sint oameni cu capul pe umeri dar voi chiar credeti ca comunistii de la putere vad in aceasi directie?....iei vad doar cum sa puna cit mai mult in buzunar fara sa sara lumea la alta revolutie cel putin asa le vad eu progresul dupa 90 pina la ora actuala.
    anti Dinamo, anti oier

  12. #75
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by wallabies
    World Cup 2012

    Cine crede in sansa ca Romania impreuna cu Ungaria poate gazdui un campionat mondial de fotbal???

    Trebuie sa ne gandim totusi ca este anul 2012..si noi speram sa iesim din rahatul asta in care ne aflam pe toate planurile cat mai repede altfel sa vina americani sa ne bombardeze si gata.

    O cupa mondiala implica cheltuieli masive din partea intregi tarii...vin oameni pentru meciuri din toate tarile participante, tot se duce lipsa de turism, stadioanele odata renovate (construite) ptr cupa mondiala vin de bun agur fotbalului romanesc si sportului in general....iar microbistul roman o sa fie incantat de eveniment.

    Cine nu are incredere in sansa care ni se ofera?
    Si eu gindesc la fel ca tine , numai ca in 2012 va fi EURO , nu cupa mondiala .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  13. #76
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FatFrumos
    Okie vad ca mai sint oameni cu capul pe umeri dar voi chiar credeti ca comunistii de la putere vad in aceasi directie?....iei vad doar cum sa puna cit mai mult in buzunar fara sa sara lumea la alta revolutie cel putin asa le vad eu progresul dupa 90 pina la ora actuala.
    Pana in 2012 pot sa nu mai fie “comunisti”. De fapt nu sunt nici acum, sunt niste hoti fara apartenenta ideologica, urmareste-le traseul politic al multora si ai sa vezi ca merg la bani, e singura lor ideologie. Organizarea unui turneu final de fotbal ar fi o lovitura de imagine pentru ei, stiut fiind ca “prostimea” e cu fotbalul. In plus ce te costa sa faci propunerea in 2005 ca sa organizezi in 2012? Poate sunt altii la putere atunci sau poate te ajuta sa fii reales si pentru 2012…Iar turneul final se poate organiza implicand bugetul si profiturile din organizare scoase pe firme private…

    Problema este ca aproape sigur Croatia va fi mai atractiva decat Romania, chiar si numai pentru potentialul turistic mult mai bun. Avantajul nostru ar fi po****tia si dimensiunea tarii mai mari sensibil, zona de potential conflict in spatiul ex-iugoslav, plus avantajul de a fi programati pentru aderare inaintea lor (cel putin pentru moment).

    De ce sustin organizarea turneului final? Pentru ca imi plac provocarile ambitioase, sunt stimulative pentru o natie, mai ales daca le duce la bun sfarsit. Iesim si noi din “balcanisme” si “comunisme”. Adica scapam de justificari ale esecului inainte de a incepe treaba.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #77
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Ieri am vazut la stirile de la orele 17 o parte dintr-un reportaj (vor fi mai multe episoade) facut de GS si o televiziune din Anglia (nu i-am retinut numele) despre fotbalul din Romania si mai ales despre coruptia care inconjoara fenomenul la noi in tara, care spuneau cei de la stiri va fi difuzat in 140 de tari. Reportajul este bine facut, spune lucrurilor pe nume (personajul principal din partea Gazetei este Tolontan), insa cred ca momentul ales pentru difuzare este total nepotrivit din perspectiva candidarii Romaniei ca gazda a CE din 2012. Chiar daca, personal nu cred ca avem vreo sansa, nu trebuia dat pe post acum cand se pare ca exista vointa la nivel politic pentru a investi masiv in bazele sportive si , probabil, in infrastructura.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  15. #78
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Da, romanii se pricep sa-si spele rufele sa vada lumea ( 140 de tari !!!!!!!!!!).
    Last edited by Edgar; 5th February 2004 at 11:38.
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •