Page 5 of 8 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 155

Thread: Nastia Liukin

  1. #85
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Shawn e mult mai simpatica decat Liukin si probabil ca ar fi fost o campioana olimpica mai po****ra. Insa mie nu-mi place gimnastica lui Shawn pentru ca e complet lipsita de gratie. La barna nu face decat sa ridice mainile sus dupa fiecare saritura. Desi nu-mi place Liukin prefer stilul ei de gimnastica mai mult. E totusi un pic mai gratioasa decat Shawn. Pacat ca printre campioanele AA (JO+ mondiale) din SUA sunt multe nesuferite de exemplu Patterson si Shannon Miller.
    vai,Shawn draguta??? E mult mai draguta Nastia!(ma rog,in viata privata).Stilul lui Shawn e varza rau de tot,inestetic 100%.asta nu face deloc coregrafie??unde mai pui ca arata cum arata(cam prea grasa dupa parerea mea). Nastia si Shawn:lebada si rata!

  2. #86
    junior Iulia_sweet's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Si eu o prefer tot pe Nastia; frumoasa caracterizare: lebada si rata

  3. #87
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Este exact acelasi lucru pe care l-am spus si eu : in ceea ce priveste gimnastica Shawn e lipsita de gratie pe cand Liukin e mai gratioasa. (postul cu nr 81).
    Dar Liukin este muuult mai nesuferita (cel putin pt mine).

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulia_sweet View Post
    Si eu o prefer tot pe Nastia; frumoasa caracterizare: lebada si rata
    Ai caracterizat perfect.

  5. #89
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Asa deci... are si Liukin fanii ei . Unde v-ati ascuns pana acum, ca doar de tsupi stiam ca o place pe Nastia .
    Eu una sunt fana fetelor noastre dar apreciez munca tuturor gimnastelor, asa ca orice mici rautati veti spune (sau voi spune - ca ma mai scap si eu ) despre Nastia sau Shawn, n-am cum sa nu le recunosc valoarea si ambitia de a fii un nume in gimnastica internationala.

  6. #90
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Monalexa . Natia nu e genul meu preferat de gimnasta, dar Shawn nu e nici atit! De la Mary Lou incoace am alergie la genul asta de gimnasta. Tot mai bine da un pic de gratie, tinuta... din astea.
    Mie-mi plac gimnastele tip Silivas sau Dobre, care imbina partea acrobatica si cea artistica.
    Nastia e cam artista, Shawn...

    Inca un motiv pentru care imi place Nastia e de fapt familia ei: sint cu totii atit de "cu picioarele pe pamint", fara nici o urma de aere de vedeta etc.
    Apoi pe linga faptul ca a avut avantaje pentru ca parintii sint fosti gimnasti, au sala etc. - mai exista si latura negativa - presiunea extraordinara pe care trebuie s-o fi simtit, ca trebuie sa se ridice la inaltimea asteptarilor. Poate ca din cauza asta nu prea auzi de copiii fostilor mari campioni sa aiba si ei succes.
    Last edited by tsupi; 9th February 2009 at 21:06.

  7. #91
    sport legend karynna24's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,224
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Monalexa . Natia nu e genul meu preferat de gimnasta, dar Shawn nu e nici atit! De la Mary Lou incoace am alergie la genul asta de gimnasta. Tot mai bine da un pic de gratie, tinuta... din astea.
    Mie-mi plac gimnastele tip Silivas sau Dobre, care imbina partea acrobatica si cea artistica.
    Nastia e cam artista, Shawn...

    Inca un motiv pentru care imi place Nastia e de fapt familia ei: sint cu totii atit de "cu picioarele pe pamint", fara nici o urma de aere de vedeta etc.
    Apoi pe linga faptul ca a avut avantaje pentru ca parintii sint fosti gimnasti, au sala etc. - mai exista si latura negativa - presiunea extraordinara pe care trebuie s-o fi simtit, ca trebuie sa se ridice la inaltimea asteptarilor. Poate ca din cauza asta nu prea auzi de copiii fostilor mari campioni sa aiba si ei succes.
    Shawn... e PARALELA la capitolul gratie si eleganta!
    [B]Masculin[/B]:[B][COLOR="Red"]Rafa Nadal[/COLOR][/B],[COLOR="Magenta"][B]J.W.Tsonga[/B][/COLOR],[COLOR="SeaGreen"]Novak Djokovic[/COLOR],[COLOR="DarkOrchid"]Thomas Berdych[/COLOR], J.M.Del Potro , Mikhail Youzhny, Andy Roddick,Ernest Gulbis,Milos Raonic
    [B][I] Feminin:Simona Halep si...cam atat!


    Rafael Nadal No.1

  8. #92
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tsupi View Post
    Monalexa . Natia nu e genul meu preferat de gimnasta, dar Shawn nu e nici atit! De la Mary Lou incoace am alergie la genul asta de gimnasta. Tot mai bine da un pic de gratie, tinuta... din astea.
    Mie-mi plac gimnastele tip Silivas sau Dobre, care imbina partea acrobatica si cea artistica.
    Nastia e cam artista, Shawn...

    Inca un motiv pentru care imi place Nastia e de fapt familia ei: sint cu totii atit de "cu picioarele pe pamint", fara nici o urma de aere de vedeta etc.
    Apoi pe linga faptul ca a avut avantaje pentru ca parintii sint fosti gimnasti, au sala etc. - mai exista si latura negativa - presiunea extraordinara pe care trebuie s-o fi simtit, ca trebuie sa se ridice la inaltimea asteptarilor. Poate ca din cauza asta nu prea auzi de copiii fostilor mari campioni sa aiba si ei succes.
    Pai ai vazut ca am scris ca "o placi pe Nastia" nu neaparat ca esti un mare fan al ei .
    Intr-adevar ea nu are doar avantaje daca ne gandim ca parintii ei sunt fosti gimnasti si intotdeauna va fii intr-un fel sau altul comparata cu ei sau asteptandu-se de la ea mult mai mult decat de obicei, insa cred totusi ca avantajele predomina in cazul ei. Ambii parinti in sala in fiecare zi nu pot decat sa o motiveze sa continue; daca ne gandim la alti copii de gimnasti trebuie sa luam in considerare ca nu toti au avut norocul sa creasca intr-o sala de gimnastica sub supravegherea atenta a parintilor, fiind inevitabila - zic eu - atractia fata de acest sport.

  9. #93
    sport legend
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    872
    Reputatie
    1
    Sint foarte multi fosti gimnasti care fie ca lucreaza ca antrenori, fie ca au propriul gym. Totusi sint rare cazurile cind si copilul ajunge sa aiba acelasi succes.
    In rest e cum ai zis. Imi place Nastia, dar nu e "all time favorite" nici pe departe.
    Acum sa vin si cu noutati, astazi am vazut-o la antrenament. Arata bine, dar cred ca i-ar prinde bine sa mai slabeasca putin. Se antreneaza usurel, a facut partea artistica de la sol (acelasi sol) si a lucrat la paralele.
    Dar la paralele eram tot cu ochii pe Bross, e asa o placere s-o urmaresti! Calca mai bine pe piciorul accidentat, dar mai are...

  10. #94
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Un montaj cu Nastia: "Baby to Olympic Champion:http://www.youtube.com/watch?v=ObwyX...eature=related
    Ce mi-a placut cel mai mult e ca exista un moment in care o arata pe Nastia cum alearga tragand un cauciuc de masina dupa ea.....ca tot vorbeam noi sapt trecuta de cum se antrena Alin cu galeata la cal.
    www.fangymnastics.com

  11. #95
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Last edited by mikeyy; 15th February 2009 at 14:14.
    www.fangymnastics.com

  12. #96
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Videoclipul de la sedinta foto facuta de Nastia pt Campania de primavara 2009 Max Azria il gasiti aici.
    E frumoasa fata asta, n-am ce comenta .

  13. #97
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Pe gymnastike este un filmulet cu Nastia de la antrenemente - repeta doar partea artistica de la exercitiul din 2008; dar ce este foarte dragut la aceasta filmare e dorinta fetitelor de pe margine de a o imita. Sunt absolut adorabile

  14. #98
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Sunt adorabile..dar Nastia abia rasufla si fara partea acrobatica....

  15. #99
    sport legend myrab3la_19's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,232
    Reputatie
    1
    Nastia avea toate datele sa ajunga o gimnasta buna ,pe langa mostenirea genetica un factor important este si faptul ca are propria ei sala sta cat vrea si e antrenata de propriul tata ,o fi si presiunea mai mare dar cand ma uit ce atmosfera este acolo si ca se simte ca acasa nu pot sa nu ma gandesc la fetele noastre care sunt departe de familie ,traiesc mai mult alaturi de antrenori si colegi decat de frati si parinti iar seara dupa o zi de antrenamente grele si solicitante se intorc intr-o camera de camin fara sa aiba poate cine sa le tina in brate si cui sa povesteasca ceva.Liukin in schimb se intoarce acasa in sanul familiei si nu duce lipsa de nimic.

  16. #100
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Interviu cu Valeri Liukin

    http://www.insidegymnastics.com/cont...464-tnwoga.jpg

    Interviul este unul destul de mare, insa am ales sa traduc partea in care acesta vorbeste despre Nastia:

    In ceea ce o priveste pe Nastia, ea isi doreste sa participe la nationalele de anul acesta, planificate in luna august la Dallas si incearca sa revina la antrenamente.

    E in sala iar, se antreneaza...cu exceptia faptului ca este foarte ocupata din cauza calatoriilor. Asta ma omoara. Are multe aparitii, intalniri, publicitate, sponsorizari. Din punct de vedere al afacerilor este foarte ocupata. Saptamana trecuta a fost in Chicago, apoi in New York, iar acum e e in New Orleans.
    Chiar imi doresc toate aceste lucruri pentru ea, insa e foarte greu pentru antrenamente.
    Noi am avut un obiectiv, acela ca ea sa devina campioana olimpica si am reusit. Visul ei a devenit realitate. Inainte de Jocurile Olimpice, singura ei vacanta (in toata viata) au fost 3 zile. Am vrut ca ea sa mai aiasa din sala, sa-si traiasca viata. In mod normal asta e cel mai important(sau a fost )
    Insa la acest moment cred ca cel mai important lucru e sa se intoarca in sala.


    Nu mai calatoresc cu Nastia, trebuie sa raman in sala pentru ceilalti copii, ea e mare acum. Eu si Anna(sotia lui) avem incredere deplina in ea. Este cu siguranta o fata inteligenta si stie tot ce trebuie despre viata. Avem incredere.
    Ca si tata, Valeri e linistit in ceea ce o priveste pe Nastia, insa ca antrenor e ingrijorat. Nu noi am avut acest vis, ci Nastia si in continuare e ambitioasa. Cand isi doreste ceva, face astfel incat sa-l obtina (inca de cand era mica). Acum isi doreste sa mearga la mondiale, insa nu este usor indiferent cat de bun esti.
    Nimic nu e usor si extraordinar, a mai adaugat Valeri
    http://www.insidegymnastics.com/cont...464&z=1&page=1
    Last edited by mikeyy; 5th March 2009 at 22:26.
    www.fangymnastics.com

  17. #101
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumim Mihai pentru traducere. Nu stiu ce sa cred in privinta participarii Nastiei la CM... Se poate? Nu se poate? Pauza e lunga... ce e drept pentru anul asta in SUA nu prea are concurenta pentru CM. Doar daca reintra Bross in forta... Vom vedea. Oricum Valer pare a fi un om cu capul pe umeri.

  18. #102
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Si mie mi-a placut ceea ce a spus si de ac m-am hotarat sa-l traduc.
    Ca tata e multumit, dar ca antrenor e ingrijorat.

    Mira avea dreptate mai sus...e un super-avantaj pt o gimnasta sa fie antrenata de parinti, sa aiba propria sala, etc
    www.fangymnastics.com

  19. #103
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nastia pe Twitter: http://twitter.com/NLiukin
    Am citit cam ceea ce posteaza ea acolo....se pare ca se antreneaza full time si abia asteapta sa mearga la nationale si mondiale.
    www.fangymnastics.com

  20. #104
    sport legend anna.09's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,501
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Nastia pe Twitter: http://twitter.com/NLiukin
    Am citit cam ceea ce posteaza ea acolo....se pare ca se antreneaza full time si abia asteapta sa mearga la nationale si mondiale.
    Wow...vad ca posteaza, nu gluma! Cine e Ivie?

  21. #105
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ivie? Nu stiu cine e...
    Da, vad ca posteaza mult si de asemenea are in lista de prieteni foarte multe nume cunoscute din sport, muzica, film.

    I-am lasat si eu un mesaj...sunt curios daca imi va raspunde
    Last edited by mikeyy; 10th April 2009 at 17:29.
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •