Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 155

Thread: Nastia Liukin

  1. #64
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Bine ai venit, Lory

  2. #65
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Lory, vezi aici: http://www.youtube.com/watch?v=HPR3iPn9zQg Calitatea sunetului e foarte slaba din pacate, insa altceva nu am gasit.
    Liukin era sa cada in nas la 9:20 Yang Yilin era gata s-o prinda dar Shawn n-a schitat nici un gest.Pe toata perioada ceremoniei de decernare a medaliilor a fost cam trista ca n-a luat aurul
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  3. #66
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Pe intreg filmuletul se vedea ca e trista...inca de la inceput, cand asteptau sa intre in sala, parea mereu ca se abtine cu greu sa nu planga si isi tot tragea sufletul, parca incerca sa se adune.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Bun venit pe forumul de gimnastica, lory!

    Marius esti cam carcotas ! Si daca simti ca e drept sa nu castigi doare... atitudinea lui Shawn mi se pare super-omeneasca...
    Si sa iti tin isonul la carcoteala: Si Nastia cand a urcat pe podium a pupat-o pe Ylin dar pe Shawn a imbratisat-o rece si distant. Asa ca...

    Si ca suntem la thread-ul Nastiei, banuiesc ca stiti ca a fost numita sportiva anului in SUA. Aici e un interviui recent al ei: http://gymnastics.teamusa.org/news/article/9075

    Daca vreti sa traduceti/rezumati ce e scris, va rog... Eu o sa spun ca pe scurt vorbeste despre ce a facut in ultimele 5 luni (specatole, sedinte de photo, colaborari pentru actiuni de calitate, promovarea in moda - o linie de blugi si alte chestii de ridicari in slavi, reclame si scos bani. Spune ca vrea sa mai concureze la VISA Cup in vara mai ales ca e in Texas - orasul in care locuieste si sa se implice in actiuni de promovarea sportului mai ales in randul copiilor si tinerilor ca sunt multi dintre acestia obezi de mici/tineri.

    Mi-a placut ce zice cind a fost intrebata ce considera ca a fost "cea mai mare realizare profesionala" a ei. "Cu siguranta titlul de Campioana Olimpica absoluta. Mi-a schimbat viata pentru totdeauna. Mi-a dat atatea posibilitati care nu le-as fi avut fara acest titlu. Sunt foarte mandra de aceasta medalie, a insemnat multi ani de munca sustinuta si nu as fi putut-o face fara parintii mei (sau ca varianta de traducere: nu as fi putut-o obtine fara sprijinul ambilor mei parinti)"
    Last edited by Tess_AN; 31st January 2009 at 21:32.

  5. #68
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Cata iti multumesc si eu pt filmuletul cu podiumul de la individual. Nu-l vazusem....chiar nu ma asteptam sa o vad atat pe emotionata de Nastia..cu greu s-a abtinut.

    Shawn a plans dupa ceremonia de premiere...daca va amintiti v-am dat eu un filmulet cu un interviu cu ea, in care spune si ceea ce am si eu la semnatura.

    @Tess: are dreptate Nastia referitor la medalia de la individual...chiar i-a schimbat viata. Acum cred ca are tot ceea ce isi doreste, cred ca in sfarsit i-a fost rasplatita munca si se simte multumita.
    Daca va reveni la nivel inalt dupa tot ce a obtinut atat pe plan profesional cat si personal...eu o voi admira pt dorinta ei de a continua. Ca palmares are cam tot ceea isi dorea...poate doar un aur mondial la AA i-ar lipsi.
    Last edited by mikeyy; 31st January 2009 at 20:51.
    www.fangymnastics.com

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Cata iti multumesc si eu pt filmuletul cu podiumul de la individual. Nu-l vazusem....chiar nu ma asteptam sa o vad atat de emotionata de Nastia..cu greu s-a abtinut.

    Shawn a plans dupa ceremonia de premiere...daca va amintiti v-am dat eu un filmulet cu un interviu cu ea, in care spune si ceea ce am si eu la semnatura.
    Dap! Multam si eu Cata.
    Mie mi se pare normala atitudinea lui Shawn, am mai zis-o. Si apoi mie imi place Shawn, dar postul anterior trebuia sa il pun - asa e cinstit.

    Atitudinea lui Shawn in timpul ceremoniei si dupa e omeneasca. Si cinstita. De ce sa fie fatarnica sa pozeze ca se bucura de infringerea proprie si victoria adversarei ei? E omeneste sa lupti sa invingi, e omeneste sa plangi iar ce a declarat ea e absolut extraordinat. (nu degeaba Mihai si-a pus ca moto in semnatura). Si cred ca a fost sincera. A facut ce a putut ea mai bine. Nu are ce sa-si reproseze. M-as bucura daca ar continua gimnastica si ar avea putere sa se tina sus.
    Last edited by Tess_AN; 31st January 2009 at 21:08.

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    @Tess: are dreptate Nastia referitor la medalia de la individual...chiar i-a schimbat viata. Acum cred ca are tot ceea ce isi doreste, cred ca in sfarsit i-a fost rasplatita munca si se simte multumita.
    Daca va reveni la nivel inalt dupa tot ce a obtinut atat pe plan profesional cat si personal...eu o voi admira pt dorinta ei de a continua. Ca palmares are cam tot ceea isi dorea...poate doar un aur mondial la AA i-ar lipsi.
    Asa este Mihai. Putine gimnaste reusesc sa revina si sa se tina sus dupa un mare succes si e intr-adevar o realizare mare. Iau un loc alaturi de tine in randul admiratorilor Nastiei daca va fi capabila sa faca asta.

    Referitor la "doar ... ii lipseste" se pare ca fiecare gimnasta are asta. Nadiei ii lipseste individual compusul mondial, Horkinei cel olimpic, Catalina - aurul mondial, Milo nu are aur individual compus, Gina nu are aur olimpic, Steliana nu are aur individual... Si as putea continua lista... In felul ei fiecare mare gimnasta are un "of" al ei, o neimplinire... ce isi dorea si nu a obtinut. Si e valabil si la baietii pe care si noi ii tot neglijam.

    Daca Nastia va reusi aur la AA la CM ar fi una din exceptiile de la lista de mai sus.
    Last edited by Tess_AN; 31st January 2009 at 21:30.

  8. #71
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Nastiei i-ar mai lipsi si titlurile olimpice la cele 2 aparate preferate de ea: barna si paralele. Sa vedem daca rezista pana in 2012
    www.fangymnastics.com

  9. #72
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    "...si nu as fi putut-o face fara parintii mei (sau ca varianta de traducere: nu as fi putut-o obtine fara sprijinul ambilor mei parinti)"
    Ca sa continui sirul de carcoteli, eu zic ca SIGUR nu ar fi putut-o obtine fara parintii ei
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #73
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru filmulet, Cata. Nu am mai scris pe forum, dar citesc tot ce scrie pe aici despre gimnastica.
    Cred ca Nastia a meritat titlul olimpic; desi americanii mai fac jocurile in favoarea lor la unele competitii, totusi China era tara-gazda si nu cred ca le-ar fi permis. In ansamblu, mi s-a parut o competitie destul de corecta.

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Ca sa continui sirul de carcoteli, eu zic ca SIGUR nu ar fi putut-o obtine fara parintii ei
    Cata, asta nu mai e carcoteala e o rautate mica . Mie chiar asta mi-a placut din interviu ca isi apreciaza parintii. Si am interpretat ca se refera la sprijin moral in primul rand.
    Dar... ma rog tata antrenor, ambii parinti fosti gimnasti... poate ca zici si tu ceva...

  12. #75
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lory View Post
    Multumesc pentru filmulet, Cata. Nu am mai scris pe forum, dar citesc tot ce scrie pe aici despre gimnastica.
    Cred ca Nastia a meritat titlul olimpic; desi americanii mai fac jocurile in favoarea lor la unele competitii, totusi China era tara-gazda si nu cred ca le-ar fi permis. In ansamblu, mi s-a parut o competitie destul de corecta.
    Poti sa scrii de cate ori vrei. Eu nu am tot timpul "dintii ascutiti" si musc destul de rar Sunt altii mai rai ca mine dar nu trebuie sa te sperii. Marea majoritate a forumistilor sunt ok si absolut toti sunt de treaba - incluzindu-i pe cei rai, cei ce musca si cei cu dintii ascutiti

  13. #76
    sport legend lory's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    502
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Poti sa scrii de cate ori vrei. Eu nu am tot timpul "dintii ascutiti" si musc destul de rar Sunt altii mai rai ca mine dar nu trebuie sa te sperii. Marea majoritate a forumistilor sunt ok si absolut toti sunt de treaba - incluzindu-i pe cei rai, cei ce musca si cei cu dintii ascutiti
    dar nu m-am speriat de nimeni , chiar iti multumesc pentru urarea de bun-venit. vroiam doar sa spun ca nu sunt chiar noua pe forum si sunt la curent cu ce se discuta aici. si mi-am dat seama ca lumea e intr-adevar ok pe aici.

  14. #77
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Bun venit pe forumul de gimnastica, lory!

    Marius esti cam carcotas ! Si daca simti ca e drept sa nu castigi doare... atitudinea lui Shawn mi se pare super-omeneasca...
    Si sa iti tin isonul la carcoteala: Si Nastia cand a urcat pe podium a pupat-o pe Ylin dar pe Shawn a imbratisat-o rece si distant. Asa ca...
    Ce sa ne mai dam dupa cires,cred ca multi de aici ne-am dorit ca Shawn sa fie campioana olimpica si nu Nastia.Shawn a aratat pe podium ceea ce a simtit
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  15. #78
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    eu mi-am dorit ca Stela sa devina campioana olimpica!

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    4,432
    Reputatie
    1
    Asta automat si-au dorit toti de-aici,dar in detrimentul Stelei,Shawn a fost favorita tututor.

  17. #80
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    eu mi-am dorit ca Stela sa devina campioana olimpica!
    Normal,nu cred ca era cineva sa nu-si fii dorit asta.Eu ma refeream ca intre Shawn si Nastia cu totii o preferam pe Shawn.
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  18. #81
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Shawn e mult mai simpatica decat Liukin si probabil ca ar fi fost o campioana olimpica mai po****ra. Insa mie nu-mi place gimnastica lui Shawn pentru ca e complet lipsita de gratie. La barna nu face decat sa ridice mainile sus dupa fiecare saritura. Desi nu-mi place Liukin prefer stilul ei de gimnastica mai mult. E totusi un pic mai gratioasa decat Shawn. Pacat ca printre campioanele AA (JO+ mondiale) din SUA sunt multe nesuferite de exemplu Patterson si Shannon Miller.

  19. #82
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Poti sa scrii de cate ori vrei. Eu nu am tot timpul "dintii ascutiti" si musc destul de rar Sunt altii mai rai ca mine dar nu trebuie sa te sperii. Marea majoritate a forumistilor sunt ok si absolut toti sunt de treaba - incluzindu-i pe cei rai, cei ce musca si cei cu dintii ascutiti
    Lory, nici nu ai avea de ce sa te sperii Daca ne citesti de mai demult, inseamna ca stii cate un pic, asa, pe Tess....deee, se mai lauda si "pensionarii" astia cate un pic.

  20. #83
    manager mariusvl's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    262
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuizaBon View Post
    Pacat ca printre campioanele AA (JO+ mondiale) din SUA sunt multe nesuferite de exemplu Patterson si Shannon Miller.
    Beaahh...Carly Patterson le intrece pe toate
    "Trecut de ***** am avut, prezent de ***** avem, bine macar ca nu avem nici un fel de viitor ..."

  21. #84
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariusvl View Post
    Normal,nu cred ca era cineva sa nu-si fii dorit asta.Eu ma refeream ca intre Shawn si Nastia cu totii o preferam pe Shawn.
    Am inteles ce-ai vrut sa spui. Acum insa chiar nu-mi pasa decat de faptul ca n-a castigat Stela, nu am de ce sa ma gandesc la Shawn sau la Nastia.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •