Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 45

Thread: Offseason 2007-2008

  1. #1
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1

    Offseason 2007-2008

    Hai sa grupam aici discutiile din acest offseason. Asadar, pina in martie 2008, bye bye baseball, dar vacanta a inceput tare:

    - A-Rod pleaca de la Yankees
    - Rivera si Posada sint free agents
    - Pettitte s-ar putea retrage

    - Girardi - noul manager al Yankees
    - Torre - noul manager al Dodgers

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    primul trade:renteria de la braves la tigers pentru niste jucatori tineri.un trade bun pt tigers,renteria e un jucator bun.

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    si ce s-au mai bucurat sox ca scapa de el acum catva timp
    eu sunt curios daca ramane schilling, e bun, a fost foarte bun in playoff (ALCS, meciul 6), dar e free agent si are deja o varsta respectabila.
    The Show Must Go On

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    intre lowel si schilling sigur pleaca cel putin unul,mai degraba lowell.renteria e chiar jucator bun chiar daca s-au bucurat sox sau nu,mult peste lugo oricum.
    Si orlando cabrera e peste lugo si l-au avut si pe ala in curte in 2004.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    cat despre yankees,sper sa-l tina pe rivera macar si sa-l aduca pe santana asa cum se aude.

  6. #6
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Eu auzisem ceva de Lowell. Ar fi excelent, tinind cont ca e 3B, a fost initial draftat de Yankees, si acum va fi free agent. Inlocuitorul ideal pt nesimtitul de A-Rod.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    eu as vrea sa-l ia pe miguel cabrera de la florida dar nu stiu daca se poate

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    si pentru ca baseball-ul nu inseamna doar MLB, va recomand un site:
    http://www.stadeo.tv
    se gasesc acolo inregistrari (meciuri complete) de la Europenele din septembrie de la Barcelona, iar incepand de maine se transmite in direct, gratuit, Cupa Mondiala din Taiwan.
    Meciul de deschidere e Taiwan - Italia, de la ora 12
    The Show Must Go On

  9. #9
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    pare interesant
    [url]www.warriors.ro[/url]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    mda, am vazut primul meci transmis live de la CM... Cuba - Australia (meci ce a fost finala olimpica din 2004).
    Australienii conduceau cu 2-1 in a 9-a si cubanezii au egalat atunci si au castigat in primul extra-inning cu doua home-runs. Quite a game.
    De la 12 e primul meci al americanilor, cu Mexicul. Probabil pitcherul va fi Karstens, din ferma celor de la Yankees.
    The Show Must Go On

  11. #11
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Printre zecile de stiri despre A-Rod, intilnirea GM-ilor, greedy free agents si multe alte chestii inutile, am reusit sa gasesc si o stire interesanta ce mi-a atras atentia. Yankees au anuntat ca au transferat doi jucatori din liga israeliana de baseball. Bineinteles, nu direct pentru echipa mare, ci pentru afiliatii din minor leagues, but still. Daca Israel a ajuns sa aiba liga de baseball din care NY Yankees sa transfere jucatori, mie asta imi spune ca sportul asta are un viitor frumos, si nu numai in SUA si Japonia, ci in (aproape) intreaga lume. Abia astept momentul cind pentru un pitcher din Olanda se vor bate Yankees si Red Sox, in timp ce Dodgers transfera pe milioane noua senzatie din Anglia. OK, I know, I'm pushing it. Desi. Daca Israelul poate...

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    pe Stadeo poti vedea meciuri de buna calitate din campionatele Frantei si Germaniei.
    realmente, baseball-ul e un sport atat de simplu si spectaculos incat nu are de ce sa nu se dezvolte la nivel global, si sper ca MLB sa inteleaga asta si sa sprijine fenomenul - bineinteles, luandu-si jucatorii care "arata bine"
    la ce preturi au pe site, cred ca-si permit sa ofere, macar in primele luni de sezon, un meci-doua pentru televizare gratuita in tari "virgine", ca sa faca propaganda sportului.
    si scriu asta in timp ce Italia conduce SUA cu 6-2 in Cupa Mondiala...
    The Show Must Go On

  13. #13
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    pana la urma se pare ca A-Rod va mai fi alaturi de Yankees inca 10 ani , pentru 275mil$ ... cristane , mai ramai la parerea ca e "nesimtit" ?
    [url]www.warriors.ro[/url]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Atata timp cat,exceptie accidentari ,iti garanteaza over 50 HR....atunci merita fiecare dolar..

    Turns out Alex Rodriguez and the New York Yankees had the outline of a record $275 million, 10-year contract in place last weekend, well before their shake-hands-and-make-up meeting.

    The amount of the guaranteed money was revealed by a person familiar with the negotiations who spoke Thursday on condition of anonymity because the deal hasn't been finalized. A-Rod potentially could earn millions more if he sets the career home-run record.

    A-Rod and his wife met Wednesday in Tampa, Fla., with brothers Hal and Hank Steinbrenner.

    "The meeting was a final get-together," Yankees senior vice president Hank Steinbrenner said. "He wanted to make sure myself and my brother knew that he was sincere and serious."

    The Yankees still must draft the agreement with Rodriguez's agent, Scott Boras. Asked whether the only remaining details were putting the deal on paper, Steinbrenner responded: "pretty much so."

    restu aici http://sports.yahoo.com/mlb/news;_yl...v=ap&type=lgns

  15. #15
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    cristane , mai ramai la parerea ca e "nesimtit" ?
    Da, n-am niciun dubiu. Atunci nu m-a deranjat atit de tare faptul ca a ales sa "opt out", cit modul in care a facut-o. Chiar si cind a facut-o demonstreaza fitze si aroganta: in timpul ultimului meci din World Series. Punct ochit, punct lovit: toata lumea a vorbit mai mult ziua aia de A-Rod decit de World Series. Apoi, in tot acest timp, nu numai ca s-a ascuns si nu a avut bunul simt sa dea nicio declaratie, dar a si respins orice apel chiar si de la "prietenii" lui din echipa, Jeter sau Posada.
    Evident, ma bucur ca ramine la Yankees, la urma urmei e cel mai bun jucator de baseball la ora actuala, dar nu am deloc o parere buna despre el ca om. But, just as i said, as long as the home runs keep coming... that's all that matters

  16. #16
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    neah ... A-Rod e ok.
    Impresarul lui e un nesimtit, dar aia e parte din slujba care o are.
    E cel mai bun impresar si nu e la nimereala ca cele mai bune 2 contracte in istoria baseball-ului ii apartin.

    Ati auzit de Barry Bonds ... s-ar putea sa ajunga la puscarie in curand. HIP HIP URA!
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    A-Rod e un copil mare... Boras il cocoleste de cand avea 16 ani, nevasta-sa il domina, am impresia... e un mare jucator, dar un om slab, dependent de atentie. As fi vrut sa-l vad la Red Sox, in altfel de atmosfera, cu nebunul de Papelbon si cu Big (Heart) Papi.
    Cineva de pe forumul SoSH a folosit un cuvant excelent despre A-Rod si telenovela lui: "pussiosity".
    Va fi interesant de vazut cum va incepe el sezonul dupa tot circul asta.
    The Show Must Go On

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    tot la yankees a ramas ? e sigur ? s-a semnat treaba?asta e un jinx pt yankees,trebuia sa-i dea viteza si sa-i aduca pe cabrera si pe santana nu sa-l umple pe nenorocitul asta de bani...credeam ca o sa faca si yankees niste trade-uri ca lumea,niste reliveri ceva,riscau cu un houston streat,ceva sange proaspat.iar a-rod?offff..........

  19. #19
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Pai ce trade-uri sa faca cand toti ii cer pe Joba,Hughes si Kennedy.Nu poti sa dai tot farm-ul pentru un singur jucator fie el si Cabrera.Dupa mine mai bine ca nu au dat pe niciunul dintre cei trei fiindca ca sunt niste comori.

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Eu as renunta la el putin unul din hughes si kennedy,pt.niste jucatori cu mai multa experienta.oricum yankees au farm bun care produce an de an ,deci cred ca isi pot permite.dar vad ca au mentalitatea de "cat mai multe vedete ,cat mai multe nume" de care nu pot scapa.
    Oakland vor sa-l transfere pe houston streat pt ca anul trecut a fost accidentat mai tot sezonul.de ce n-ar risca yankees cu el?au riscat cu pavano care a jucat in vreo 3 ani cam 8 meciuri,de ce nu incearca un reliever ca streat care daca este sanatos poate fi soultia ideala de setup pt rivera.
    P.S. Streat a fost rookie of the year acum 2 ani daca mai tineti minte.

  21. #21
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    uite ca nici lowell n-a plecat si tare-mi pare ca red sox vor avea cam aceeasi echipa si la anul... poate coco sa plece intr-un trade pentru un brat bun in bullpen - nu-i vad dand 3 prospects buni pentru un singur an de santana plus o prelungire nesigura.
    echipa castigatoare se pastreaza
    The Show Must Go On

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •