Page 6 of 19 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 385

Thread: Werder Bremen

  1. #106
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    ÁSa cum amandoi am zis-o inainte , Werder nu va pierde acasa, si in nici un caz cu Bayern.A fost o partida foarte interesanta, un adevarat derby. Si se precizeaza deja adevaratele candidae la titlu.

    Werder
    Schalke
    Bayern

    celelalte, Hamburg si Hertha inca se zbat in mediocritate, HSV se pare ca a iesit in sfarsit sa culeaga mai multe flori

  2. #107
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Vineri Bremen joaca la Mainz( TV Arena 20,30), un meci foarte greu, gazdele , dupa mai multe infrangeri neavand decat un singur scop:victoria.
    Va fi un joc aprig si inclin sa cred ca Werder nu va reusi sa conserve dupa mai mult jocuri forma aratata in acest inceput de sezon.

  3. #108
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Incepand de astazi (si sper sa ramana cel putin asa pentru totdeauna), Werder a devenit a doua echipa ca numar de puncte obtinute din Bundesliga. Ca urmare a egalului de acasa cu Cottbus, Werder a adunat in intreaga sa istorie 2229 de puncte. Pe locul 3 a cazut Hamburg tot cu 2229 de puncte dar cu un golaveraj inferior (+375 fata de +418).

    Werder a reusit sa depaseasca pe Hamburg chiar daca are un sezon mai putin la activ in Bundesliga (in editia 1980/1981 echipa jucand pentru prima si singura data in divizia secunda). Acel sezon a fost momentul inceperii unei perioade exceptionale pentru club sub comanda lui Rehagel.

    Pe primul loc se afla insa la mare distanta Bayern cu 2700 de puncte, iar pe locurile 4 si 5 Stuttgart si Kaiserslautern cu 2113 si respectiv 2025 de puncte.

    Pentru statistica inaintea acestui campionat vizitati: Site-ul federatiei
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  4. #109
    **Bettor** Alberto's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,595
    Reputatie
    1
    Werder Bremen - Cottbus 1-1

    Citez din gsp..:

    Arbitrul Rafati i-a refuzat lui Sergiu Radu un penalty în minutul 90. Putea fi 2-1 pentru Cottbus pe terenul liderului. Ce scandal aseară la Bremen! Cu penalty clar neacordat lui Sergiu Radu în ultimul minut de joc şi cu antrenorul lui Energie, Petrik Sander, expediat în tribună pentru proteste. Românul scăpase singur pe contraatac, a intrat ca expresul în careu şi, cînd să-l depăşească şi pe portarul Wiese, acesta l-a faultat. Un unsprezece metri limpede ca lumina zilei, pe care arbitrul Rafati i l-a refuzat, salvîndu-i liderului un punct (1-1).

  5. #110
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Si la ce te astepti de la GSP, unde 2 din 3 articole sunt scandaluri. In loc sa spuna cum lotul lui Werder a fost lovit de un virus gripal si multi dintre ei au jucat raciti sau nu s-au putut antrena inainte, se iau de arbitri! De ce? Pentru ca asta vad ei ca se vinde. De asta nu mai suport ziarele romanesti de sport. Asa ca te rog frumos, data viitoare incearca sa gasesti citate de la niste ziare care chiar se ocupa de sport nu de barfa din lumea sportului(trebuie sa cauti in afara).
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  6. #111
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by waterboy View Post
    Si la ce te astepti de la GSP, unde 2 din 3 articole sunt scandaluri. In loc sa spuna cum lotul lui Werder a fost lovit de un virus gripal si multi dintre ei au jucat raciti sau nu s-au putut antrena inainte, se iau de arbitri! De ce? Pentru ca asta vad ei ca se vinde. De asta nu mai suport ziarele romanesti de sport. Asa ca te rog frumos, data viitoare incearca sa gasesti citate de la niste ziare care chiar se ocupa de sport nu de barfa din lumea sportului(trebuie sa cauti in afara).
    Bravo waterboy!Werder este echipa care,in ultimii ani,a jucat si joaca cel mai frumos fotbal din Bundesliga!
    Si asta chiar daca an de an le pleaca multi jucatori de valoare.Anul acesta in vara,cand a plecat Micoud,am crezut ca s-a terminat cu campionatul...Champions League...!Dar acest DIEGO...este delicios sa-l vezi cu mingea!
    PS. Ziarele romanesti...nu stiu care merita intr-adevar citit!

  7. #112
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Exista in limba germana o zicala "wir sollen die Kirche im Dorf lassen", sau mai pe romaneste, "sa lasam biserica in sat", adica sa ramanen de partea realitatii.
    Si eu subscriu la parerea, am vazut meciul complet pe "Arena", plus o sumediene die replay-uri ,si afirm ca Wiese la faultat in careu pe Radu, numai ca arbitrul a fost departe de faza si nu a avut...curajul sa flueiere. Werder a avut pur si simplu noroc, intr-o partida in care a evoluat sub asteptari. Fara discutie, pozitia de lider a lui Bremen este pentru moment meritata.

  8. #113
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Exista in limba germana o zicala "wir sollen die Kirche im Dorf lassen", sau mai pe romaneste, "sa lasam biserica in sat", adica sa ramanen de partea realitatii.
    Si eu subscriu la parerea, am vazut meciul complet pe "Arena", plus o sumediene die replay-uri ,si afirm ca Wiese la faultat in careu pe Radu, numai ca arbitrul a fost departe de faza si nu a avut...curajul sa flueiere. Werder a avut pur si simplu noroc, intr-o partida in care a evoluat sub asteptari. Fara discutie, pozitia de lider a lui Bremen este pentru moment meritata.
    Ai dreptate,Werder a evoluat sub asteptari,dar din cat am inteles majoritatea jucatorilor au fost bolnavi de gripa.Aseara,la Nürnberg erau toti vindecati...

  9. #114
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    In aceasta saptamana Bremen are un examen dificil in ciuda faptului ca joaca acasa impotriva Borussiei Dortmund.
    Oaspetii , cu o comportare sinuoasa, incearca sa se reabiliteze acolo unde adesea au facut partide bune.

  10. #115
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Werder - Chelsea 1-0 ... si primul gol pentru Mertesaker in Champions League. Peste doua saptamani Werder merge la Barcelona pentru a obtine un egal echivalent cu calificarea. Acest meci imi trezeste amintiri extrem de placute (acum doi ani Werder era in aceasi situatie cand a facut deplasarea la Valencia). Atunci Werder a castigat cu 2-0 gratie a doua goluri ale lui Valdez. De data asta chiar ma multumesc si cu un egal. Chiar daca va pierde pot sa spun ca Werder si-a facut datoria cu brio in acest sezon de CL. Pana atunci ne asteapta insa doua meciuri la fel de importante in campionat.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  11. #116
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Da, va fi un meci pe ...viata si pe moarte. Barcelona are o singura sansa: sa castige, in timp ce Werder se poate multumi si cu un egal.
    Este clar, acasa Ronaldinho und Co. sunt o forta, si ea va trebui sa "faca" jocul, adica sa atace de la inceput. Aceasta ar putea sa fie sansa lui Bremen, prin Klose si Hunt sa realizeze contraatacuri taioase si poate golul (golurile) egalului sau victoriei. Asa aproape de calificare nu a fost Bremen inca nicodata de aceea cred ca antrenorul Schaaf va gasi tactica de joc ce a mai adecvata. Sa speram.

  12. #117
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Golul inscris de Mertesaker este al 250-lea inscris de Werder in Cupele Europene, in 130 de meciuri. La mai multe!!!
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  13. #118
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by waterboy View Post
    Golul inscris de Mertesaker este al 250-lea inscris de Werder in Cupele Europene, in 130 de meciuri. La mai multe!!!
    waterboy,te asteptai sa castige Bremen cu Chelsea?Eu nu!M-am gandit ca vor scoate un egal.
    Acum la Barcelona...va fii foarte greu...Barcelona trebuie sa castige...Bremen are nevoie de un punct.

  14. #119
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Si eu sunt foarte nerabdator. Pentru Bremen calificarea dintr-o asemenea grupa ar fi un succes enorm. Pe de alta parte CL ohne Barcelona ? Greu de crezut dar posibil !

  15. #120
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    @Carlo ... speram. M-am gandit doar la cat de bine a jucat contra Barcelonei si eram convins ca daca or sa joace la fel pot sa castige. Nu au jucat chiar asa de bine dar pana la urma dupa un meci nu foarte spectaculos am castigat.
    @Georg40. Calificarea aceasta ar fi cel mai mare succes al lui Werder din istoria Champions League. Sa elimini detinatoarea este intradevar o performanta. Sper sa reuseasca desi intradevar sansele nu sunt de partea noastra.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  16. #121
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Sa nu fi nemultumiti

    Eu zic sa nu fim nemultumiti. Bremen a realizat mai mult decat s-ar fi crezut. La stabilirea acestei grupe, cu Chelsea si barcelona nimeni n-at fi dat lui Bremen nici cea mai mica sansa. Si ea a jucat de la egal la egal cu cei mai buni, pierzand calificarea abia in ultimul joc.
    Meciul a fost dominat in primele 2o de minute de gazde, apararea Werder nu prea a fost la inaltime,ambele gouri, Ronaldihno din lovitura libera si mai apoi Gudjunson , avand la origina grave greseli de aparare.
    Felicitari pentru Werder Bremen. Ea are acum ocazia sa dovedeasca in Cupa UEFA, und este una dintre co-favorite.

  17. #122
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Nu sunt deloc nemultumit. Am fost dupa meciul cu Juventus de anul trecut cand au pierdut in ultimul minut. Acum sunt constient ca misiunea de pe Nou Camp era aproape imposibila iar dupa cum au jucat asta seara nu aveau chiar nicio sansa. Barcelona a meritat victoria si din pacate Werder se va multumi cu Cupa Uefa ... de fapt cred ca a fost cam obiectivul echipei dupa tragerea la sorti. Tot ce sper acum din tot sufletul e sa cada cu Dinamo in Uefa sa nu trebuiasca sa ma mai deplasez iar prin Bulgaria sa-i vad.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  18. #123
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Rolul de favorit...

    Quote Originally Posted by waterboy View Post
    Nu sunt deloc nemultumit. Am fost dupa meciul cu Juventus de anul trecut cand au pierdut in ultimul minut. Acum sunt constient ca misiunea de pe Nou Camp era aproape imposibila iar dupa cum au jucat asta seara nu aveau chiar nicio sansa. Barcelona a meritat victoria si din pacate Werder se va multumi cu Cupa Uefa ... de fapt cred ca a fost cam obiectivul echipei dupa tragerea la sorti. Tot ce sper acum din tot sufletul e sa cada cu Dinamo in Uefa sa nu trebuiasca sa ma mai deplasez iar prin Bulgaria sa-i vad.
    ...apartine acum clar echipei din Bremen in intrecerile pentru Cupa UEFA. Sigur ca si aici trebuie un pic de noroc in ce priveste tragerea la sorti, exista cateva echipe incomode, dar rabdare ,la 15 decembrie stim mai mult.

  19. #124
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Ieri seara a avut loc prima discutie intre conducere si Klose cu privire la prelungirea contractului, dar acestea vor continua in ianuarie. Chiar si asa Klose pare ca trage in acest moment spre Juventus.

    20-30 de milioane de euro si faptul ca nu ar pleca la Bayern mi-ar mai indulci putin amarul. Sper insa ca Schaaf si Allofs vor reusi sa-l convinga sa ramana.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  20. #125
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    El vrea in strainatate...

    Quote Originally Posted by waterboy View Post
    Ieri seara a avut loc prima discutie intre conducere si Klose cu privire la prelungirea contractului, dar acestea vor continua in ianuarie. Chiar si asa Klose pare ca trage in acest moment spre Juventus.

    20-30 de milioane de euro si faptul ca nu ar pleca la Bayern mi-ar mai indulci putin amarul. Sper insa ca Schaaf si Allofs vor reusi sa-l convinga sa ramana.

    ...ma refer la Klose, asa cum a declarat de mai multe ori.Daca ar vrea la Bayern aceasta ar fi...rasuflat probabil mai de demult. El asteapta inca oferte, de aceea au fost discutiile aminate pentru ianuarie.Nu cred ca Italia il intereseza in primul rand , as crede mai repede Spania, sau eventual Anglia. Nu m-ar mira sa apara la Real sau Barcelona.

  21. #126
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Stiu ca vrea in strainatate dar parca tot tu spuneai ca nu excluzi nici Bayern de pe lista destinatilor posibile.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •