Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 385

Thread: Werder Bremen

  1. #64
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    in UCL voi tine pumnii pentru Werder ... sunt "ANTIJUVE".
    in Bundesliga - ma rog... e alta treaba
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  2. #65
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    BREMEN a invins, si cu putin noroc, pe DORTMUND care n-a jucat rau de loc !

    Apoi, daca atacantii lui BREMEN prind o zi buna pot invinge pe ORICINE !

  3. #66
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    dupa cum am intseles se intoarce Klose, si este refacut 100%. Posibil sa lipseasca asta... cum ii spune... Treze.... (l'am uitat)

    HAI, WERDER
    HAI, BAYERN
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  4. #67
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    De aparare mi-e insa cel mai mult frica. Mi-e ca un joc in viteaza il va descumpani pe Naldo si tare mi-e sa nu mai faca niste cadouri lui Juve.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  5. #68
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Managerul general Klaus Allofs si-a prelungit contractul pana in 2009, la putin timp dupa ce a facut la fel si Thomas Schaaf. E de bine. Sunt sperante ca Werder va continua perioada buna.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  6. #69
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Sa dea Domnu` ... desi tin cu Stuttgart , sper sa fie o echipa care sa se tina de Bayern pt. ca o dominare clara a munchenezilor ar duce la o lipsa de interes

    pentru campionatul german , pe care`l consider no. 3 din punct de vedere a spectaculozitatii

  7. #70
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Din pacate si Allofs a declarat sincer ca a detrona pe Bayern din pozitia de cea mai buna echipa a Germaniei e una din cele mai grele sarcini. La Bayern climatul economic e diferit fata de Werder (echipa desi de renume in Germania, cu fonduri limitate) si astfel bavaraezii isi permit sa cumpere ce e mai bun. Din punctul asta de vedere Hamburg si mai ales Shalke stau mult mai bine ca Weder si poate reusesc incet-incet sa mai reduca din diferenta. Oricum in weekend-ul ce vine se anunta o etapa incendiara care poate sa decida deja daca Bayern ia sau nu titlul.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  8. #71
    senior calipeta's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bihor
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Bah desteptule,tu ti-ai gasit sa vorbesti de mascarici??
    Uite aci:

    Werder Bremen [0 - 3] Hertha BSC

    54' [0 - 1] K. Boateng
    76' [0 - 2] M.d.S. Marcelinho
    83' [0 - 3] Y. Basturk

    ...rusine...o echipa Hertha cu care Rapidul a facut ce a vrut cu ea!
    hala madrid!

  9. #72
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Ai uitat sa completezi ca Herta putea sa castige chiar si cu 5,6-0. Dar au ratat mult. Intrebarea mea e urmatoarea: asa si?
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  10. #73
    senior calipeta's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bihor
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Asa si... ink un an fara titlu!!
    hala madrid!

  11. #74
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by calipeta
    Asa si... ink un an fara titlu!!
    Daca crezi ca asta e marea pierdere pentru Werder te inseli amarnic. Werder nu are niciodata obiectiv titlul, Bayern fiind mult prea puternica. Acum doi ani a fost o intamplare castigarea campionatului.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  12. #75
    senior calipeta's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Bihor
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Mah omule nu mai vorbi prostii!! Werder la inceputul sezonului avea k obiectiv castigarea TITLULUI!!! ...chiar daca nu era favorita!
    hala madrid!

  13. #76
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by calipeta
    Mah omule nu mai vorbi prostii!! Werder la inceputul sezonului avea k obiectiv castigarea TITLULUI!!! ...chiar daca nu era favorita!
    Calipeta, ai spus pe alt thread ca nu te pasioneaza Bundesliga si nici Werder asa ca te rog: opreste-te ca aberezi. Uite aici un pasaj din interviul luat lui Klaus Allofs directorul general al lui Werder:

    Can you end the reign of Bayern?

    Allofs: We must keep realists. Munich has another econonimal environment.
    We want to improve our infrastructure, means the quality of our players,
    but also the stadium to stay at the top of the league,
    also in the long term.
    Then we have chances to win titles, but titles canīt be planed,
    2004 it was also a little surprise for us to make the double.


    Asadar vezi foarte bine ca Werder nu are niciodata obiectiv castigarea campionatului. Un campionat poate sa vina insa cu noroc, dar nu este planificat.
    Te rog inca o data: nu mai scrie pe aici ca scrii ca sa te afli in treaba. Nu ai nici cea mai mica idee despre ce vorbesti.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  14. #77
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    mdaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!.... uitati de titlu, ca si eu am uitat de biletu meu... am pierdut pariu tocmai de la cine nu ma ateptam

    P.S. sa fiu sincer nici de la Bayern nu astept mai mult, da ca orice fan ! ... SUNTEM CAMPIONI.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  15. #78
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    De titlu am uitat de ceva timp.
    Din pacate Werder sufera foarte mult la un capitol: banca de rezerve.
    In meciul asta au lipsit Baumann si Micoud iar Frings s-a accidentat prin minutul 20 si ceva. Cu cei 3 mijlocasi lipsa, Werder nu prea putea emite pretentii. Nu exista rezerve de valoare si lipsa celor 3 s-a simtit. Cu unu ar mai fi mers, dar cu toti 3 e prea mult.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  16. #79
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    am si io o intrebare .
    ce echipa joaca in dusseldorf ca au stadion misto (am fost pe el) si nu e selectat pentru mondiale (l-eau tras teapa organizatorii cm) e construit acum recent si se numeste LTU ARENA
    ms anticipat
    am mai fost la un meci la mainz dar acolo e cam mic stadion, a batut shalke
    Semnatura

  17. #80
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Singura echipa din Dusseldorf de care stiu eu e Fortuna!Nici nu stiu prin ce liga mai sunt aia!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  18. #81
    press..someting Cosmin Salajan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    1,058
    Reputatie
    1
    aia stiu si eu , e in a 2 sau a 3 divizie, dar cica joaca ceva echipa din bundesliga acolo
    Semnatura

  19. #82
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Stii ca in bazinul Ruhr,localitatile sunt destul de apropiate,asa ca nu pot sa spun!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  20. #83
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    Post Da irrst du dich-te inseli

    Quote Originally Posted by waterboy
    Daca crezi ca asta e marea pierdere pentru Werder te inseli amarnic. Werder nu are niciodata obiectiv titlul, Bayern fiind mult prea puternica. Acum doi ani a fost o intamplare castigarea campionatului.

    Eu zic ca nu a fost intamplare ,am vazut cam peste 79 de meciuri,dintre care 18 cu Werder si pot spune ca au jucat atunci foarte constant si bine.

  21. #84
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1

    Wink Stiu eu

    Quote Originally Posted by apparte
    Singura echipa din Dusseldorf de care stiu eu e Fortuna!Nici nu stiu prin ce liga mai sunt aia!
    In momentul de fata sunt in liga a treia,Regionalliga Nord,cam slabutzi...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •