Page 11 of 19 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 385

Thread: Werder Bremen

  1. #211
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    De unde ai aceasta informatie,pentru ca pe aici un asemenea zvon nu s-a auzit.
    Ce inseamna "pe aici"?Eu am citit ieri pe ARD-teletext,azi-dimineata DSF-teletext anunta:"Frings -Einigung mit Turin"!
    Astia de la ARD scriau ieri ca Frings s-a simtit nasol dupa meciul cu Vigo deoarece a fost fluierat de spectatori,si asta ar fi fost picatura care a umplut paharul!Eu nu cred asta,el a spus de mult ca si-ar dori sa joace candva si afara,inainte de sfarsitul carierei.
    Last edited by carlo; 18th March 2007 at 11:53.

  2. #212
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    In ARD Videotext nu exista in moment nici o stire in acest sens.
    ...Si nici pe DSF. Spune-mi te rog, daca gasesti, numarul paginii.

  3. #213
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    In ARD Videotext nu exista in moment nici o stire in acest sens.
    ...Si nici pe DSF. Spune-mi te rog, daca gasesti, numarul paginii.
    M-am uitat si eu chiar acum si stirea nu mai exista!

  4. #214
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by carlo View Post
    M-am uitat si eu chiar acum si stirea nu mai exista!
    A fost probabil o cacialma. Despre o plecare a lui Frings nu s-a vorbit niciodata.
    (Es war eine Ente, wie sagt man schön auf Deutsch...).

  5. #215
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Frings clarifica lucrurile

    Thorsten Frings , capitanul echipei Werder, s-a referit la "posibilul" sau transfer la Juventus. "Poate fi doar o gluma, eu nu am vorbit cu nimeni de la Juventus, in ziarele italiene se scrie adesea foarte mult neadevar..."
    Klaus Allofs, managerul clubului,a adaugat: "Frings are la noi un contract pana in anul 2009 si pana acum nu si-a exprimat niciodata dorinta de a ne parasi."

  6. #216
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    A fost probabil o cacialma. Despre o plecare a lui Frings nu s-a vorbit niciodata.
    (Es war eine Ente, wie sagt man schön auf Deutsch...).
    Sper,eu aveam alta impresie despre astia de la ARD!

  7. #217
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Sperante(noi) pentru Klasnic

    Dupa cum anunta publicatia "Syker Kreiszeitung" exista pentru Ivan Klasnic noi sperante ca dupa sarbatorile de Pasti sa se procedeze la o noua transplantatie de rinichi. Dupa cum se stie prima incercare nu a reusit organismul lui Klasnic refuzand dupa cateva zile donatia. "Eu sper ca de data aceasta totul sa decurga bine", este citat sa fi declarat internationalul croat al lui Werder Bremen.

  8. #218
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1

    Fotbalistii si adevarul

    Se pare ca a spune adevarul nu este chiar...taria fotbalistilor, fie ei jucatori, antrenori sau conducatori.
    Dupa dezmintirile lui Frings si Klaus Allofs, iata ca se prezinta la cuvant Norbert Pflippen, sfatuitorul intrenationalului german, care confirma ca Frings cocheteaza cu Juventus, putand sa se transfere in vara fara a fi nevoie sa fie rascumparat, ceea ce i-ar putea aduce importante foloase materiale directe. Pe drept cuvant te intrebi: pe cine sa crezi ?

  9. #219
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Inca odata la tema Frings. El a declarat lapidar ca intradevar exista cateva oferte interesante din strainatate, fara sa numeasca insa echipele. Capitanul lui Bremen are insa un contract valabil pana la 30 iunie 2008.

  10. #220
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Ivan Klasnic a fost operat pentru a doua oara. De data aceasta i s-a transplantat un rinichi donat de tatal sau. Dupa declaratiile sotiei sale, Patricia de data aceasta pare sa mearga totul bine. Sa speram,Ivan ca asa va fi !

  11. #221
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Veste buna pentru sustinatorii lui Werder Bremen. Mijlocasii Baumann si Borovski si-au reluat pregatirile si vor sta cat de curand la dispozitia echipei.

  12. #222
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    O confirmare neplacuta vine din partea lui Thorsten Frings care insfarsit paraseste tacerea anuntand tratative cu Juventus Torino.
    Juventus ma vrea neaparat, a declarat el, lasand totusi sa se inteleaga ca nu va ceda nici unei presiuni indiferent din ce directie ar veni. Am 30 de ani si ma aflu in fata semnarii ultimului meu mare contract a incheiat el. Frings este angajat in serviciile lui Werder, potrivit contractului, pana in anul 2009. Despre sumele aflate in discutie nu s-au dat amanunte.

  13. #223
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere meritä sä se ducä la Juve.Are 30 de ani si este probabil ultimul säu tren.Deci...dupä ce devine campion..se duce la o altä echipä valoric mai mare cu pretentii si mai mari...nu-i asa?

  14. #224
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    In partida de azi cu Alkmaar, Werder Bremen va beneficia insfarsit de serviciile celor doi mijlocasi atat de importanti in angrenajul echipei, Baumann si Borowski.

  15. #225
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    O veste bunä.Deci sanse sunt..sä vedem cum vor juca..eu zic: va fi sträns...1-1 sau 2-1 - pt Werder

  16. #226
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Vesti proaste de la Bremen. Fundasul central Mertesacker s-a accidentat la genunchi, o operatie de menisc urmand deja marti. El va lipsi cel putin 4 saptamani.

  17. #227
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Operatia a decurs fara complicatii si intr-o saptamana Mertesacker va relua pregatirea cu alergari usoare. Optimistii zic ca in 3 saptamani joaca din nou !

  18. #228
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Doame ajutä! Este un jucätor foarte util lui Werder, nu numai inältimea lui il recomandä, ci si puterea sa la loviturile liberee, dä goluri importante cu capul..

  19. #229
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Parca reamintinu-si de fostul antrenor, Otto Rehhagel, 14 ani in serviciile lui Werder Bremen, echipa isi propune sa aplice azi "ofensiva controlata" pentru a se feri de surprize neplacute din partea lui Alkmaar. Portarul Tim Wiese este convins de succes, apreciind ca apararea cu Pasanen pentru Mertesacker va sta tot atat de bine.

  20. #230
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Schulz nu poate juca urmand a fi inlocuit cu Vranjes.

    Formatia probabila: Wiese - Franz, Naldo, Pasanen, Vranjes - Frings, Owomoyela, Borovski - Diego - Klose, Hunt.

  21. #231
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Somat de clubul sau privind eventualitatea unui transfer in Italia, la Juventus, capitanul echipei Werder, Thorsten Frings s-a hotarat sa calatoreasc in aceasta saptamana la Torino si sa discute lucrurile la fata locului. De mentionat ca Frings are un contract valabil cu Bremen pana in anul 2008.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •