Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 58

Thread: "Fiii risipitori"

  1. #22
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ce ai tu cu chivu? ti-a facut un rau? sau ca fundas sa cistige si juve vreun meci, ca-n ala de ieri parca era serie xxx nu serie a. Becali nu l-a luat. Poate Giovani Becali e unul singur, Presedintele, viitorul senator si presedinte al Romaniei

  2. #23
    MĶTIC gigel_bucur's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,214
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    Becali e unul singur, Presedintele, viitorul senator si presedinte al Romaniei
    Daca Becali ajunge presedinte eu nu mai raman sa sting lumina in tara lui Papura Voda.
    sper sa nu ai gura aurita cu "beep", si sa ramana acolo, la oitele lui. mai bine ar scoate "cacarezele" din drenajul gazonului ca daca ajunge Steaua prin grupele "Shempions Lig" nu vad cum poate juca in Ghencea, poate la Urziceni:p
    Last edited by gigel_bucur; 9th February 2004 at 16:14.

  3. #24
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    o sa faca un stadion mai ceva ca ala al craiovei. cu nocturna si diurna. sa vezi fotolii pentru galerie cu dotari de legare la internet si la balaceanca. ce stii tu. pe mine chiar ma bate un gind sa ma inscriu in partid la el. cica nici buletin nu-ti trebuie. mai bine zii ca esti invidios pe noi ca primim banii de la Jiji, nu ca voi care o sa va vindeti locul in A sa-si ia Siman ultima rabla de mertz.

  4. #25
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Problema lui Negru este ca citeste si gandeste prea mult! In meciul cu Dinamo, probabil ca Vali calcula traictoria balonului (peste 60m) cand la depasit oratania aia mica si neagra in ceru' gurii, cu toate ca distanta initiala dintre ei era de 20m. Sau poate ca filosofa: daca eu nu as fi aici, mingea va mai atinge pamantu'?

  5. #26
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu stiam ca negru e asa de carturar. in afara de falemi nu prea aveam stiri de legitimati la vreo biblioteca sau cautatori prin anticariate in fotblatul romanesc. dar daca zici tu asa o fi. poate omul chiar avea dubii metafizice. i le scoate bursucul din cap.

  6. #27
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Si Bursucului cine i le scoate? Cursa de 1500 m garduri si sine din Triaj?

  7. #28
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    nu mai ride tu de el ca asa ziceai si cind era bietul om la sportul. ca se urca in tribuna ca face parada modei. ai uitat ce a facut pentru sportul si ca fiind cu giovani o sa va scoata din... stii tu ce.

  8. #29
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Ce trist am fost cand am scapat de el! Sa fim seriosi! Facem pariu ca pana in etapa 5 face maratonul vietii lui? Sunt curios cum va proceda in Giulesti? Ca pana coboara de la loja si ajunge pe banca de rezerve se termina meciul!

  9. #30
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    cica ii face lift special din sticla transparenta cu lupe sa poata aprofunda fazele.

  10. #31
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    mai repede, funicular!

  11. #32
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din ProSport

    Galamaz aşteaptă diagnosticul

    Īn turneul din Antalya, George Galamaz a acuzat īn cīteva rīnduri hemoragii nazale. “Sīnt nişte probleme mai vechi, pe care trebuie să le rezolv cīt mai repede. Nu e nimic grav, dar mă deranjează să mă trezesc că īmi curge sīnge din nas fără să păţesc nimic”, a spus fundaşul, care ieri a fost la clinica ORL a doctorului Sarafoleanu pentru un control. Deocamdată, Galamaz aşteaptă diagnosticul, urmīnd să īnceapă tratamentul conform indicaţiilor medicilor.

    Ii urez numai sanatate, dar din pacate, asa cum am anticipat, au inceput problemele medicale in ceea ce il priveste. Nu este nimic grav, dar daca mai se accidenteaza o data la clavicula isi ia adio de la activitatea sportiva. George, ai grija!

  12. #33
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dinita a marcat golul victorie, din meciul amical disputat de Steaua cu Chunnam Dragons (1-0), in minutul 86.

  13. #34
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Interviu cu Dinita in Gazeta Sporturilor



    Două rupturi musculare l-au īmpiedicat pe Laurenţiu Diniţă să se lupte pentru titularizare cu şanse reale īn turul campionatului. Acum e perfect restabilit şi a preluat de la Claudiu Răducanu postul de vīrf īmpins īn primul "11". Debutul turneului din Cipru i-a adus şi prima reuşită, cea prin care Steaua a īnvins luni pe Chunnam Dragons, scor 1-0.

    - Laurenţiu, golurile cu capul nu sīnt chiar specialitatea ta, dar ai reuşit să marchezi aşa contra coreenilor de la Chunnam Dragons.
    - Păi la cīt de "mare" sīnt, e şi normal. Am mai dat unul īn prima etapă, cu Braşovul, dar nu din săritură şi am mai marcat odată aşa īn Divizia B, dacă nu mă īnşel. Dar dacă tot am ajuns la trei, īnseamnă că mai este loc şi pentru altele. Gabi Boştină a făcut un efort deosebit să ajungă la acea minge, a centrat perfect şi era păcat să-i risipesc eu toată munca.

    - Cu Dragons ai fost şi tu la un pas de eliminare.
    - Da, mi-am cam pierdut cumpătul fiindcă jucau prea dur. Fiecare atac era de la spate, direct pe tendoane. Am ripostat şi am luat un avertisment. Nu i-am īnţeles pe asiatici, era doar un meci amical. Iar arbitrul mi s-a părut prea indulgent de la īnceput. Dacă ar fi umblat mai devreme la cartonaşe, probabil că s-ar mai fi potolit şi ei.

    - Cum de ai ajuns să porţi numărul 9?
    - Nea Piţi a decis numerele de pe tricouri cu puţin timp īnainte de a pleca īn Cipru. E un număr de atacant, care mă obligă şi mă onorează. Nu-mi doresc decīt să mă ridic la nivelul aşteptărilor. Pentru că degeaba am acest tricou, nu el joacă şi nici nu-ţi asigură postul de titular.

    - Crezi că-l vei putea face uitat pe Claudiu Răducanu?
    - Am să īncerc. Mi-aş dori să ajung să īnscriu la fel de mult ca el, dacă se poate īn fiecare meci. Dar, să fie clar, eu nu vreau şi nici nu pot să fiu Răducanu! E imposibil să īncerci să te transformi īn altcineva. Eu vreau să fiu Diniţă! Să ajut echipa să cīştige, să vuiască presa despre Steaua cīnd vom lua titlul.

    - Ce are Răducanu şi nu are Diniţă?
    - Claudiu este un atacant excelent īn suprafaţa de pedeapsă. Speculativ, individualist, dar extrem de penetrant, mortal īn faţa porţii. Mie asta īmi cam lipseşte. Cīnd sīnt īntr-o situaţie bună de a marca, īncerc să găsesc un coechipier mai bine plasat, după aceea mă gīndesc să finalizez. Şi fundaşii atīt aşteaptă, să īntīrzii! Trebuie să corectez asta. Aşa am fost mereu, mai combinativ, dar voi īncerca să īmbin acest stil cu unul mai direct. E nevoie de muncă, de disciplină, dar se poate.

    - Cum e după un meci cīnd nu marchezi?
    - Poate o să pară deplasat, dar nu pot să dorm. Nici cīnd īncriu nu reuşesc aşa repede să aţipesc, dar cīnd nu reuşesc e şi mai rău. Revăd ocaziile din joc, īncerc să-mi dau seama unde am greşit. Pīnă la urmă, indiferent cīt de bine joci, pe cartea de vizită a unui atacant se trec numai golurile. Iar dacă marchezi o dată la 50 de partide, īnseamnă că e ceva īn neregulă.

    - Ce planuri ai pentru retur?
    - Sper să joc cīt mai mult şi să dau cel puţin 10 goluri. Numai să scap de ghinionul accidentărilor, că īn prima parte a sezonului am stat pe margine două luni. Totuşi, peste ambiţiile lui Diniţă, mai importantă este echipa şi să reuşim ce ne-am propus. E mai puţin relevant dacă īnscriu eu sau alt coleg.

  14. #35
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Galamaz a fost lovit la nas acum vreo 3 ani...

    Nu mai :O stiu in ce meci a patit accidentul asta...
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  15. #36
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dinita nu a jucat nici un minut in meciul pierdut de Steaua cu o echipa nou-promovata in prima liga rusa.

    Steaua - Kuban Krasnodar 1-3

    Paduret a intrat in teren in minutul 53 inlocuindu-l pe Paraschiv. Neaga, Opritza si Alexandru 314tzurca au jucat tot meciul! Tot inainte ciobanule cu valorile (mioarele) tale! Pana la final!

  16. #37
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    alo, domnu, mai usor cu plagiatul. nu te mai lua de numele meu si nu ma confunda cu tzupirka inima rea.

  17. #38
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dinita a marcat in min. 34 al doilea gol pentru Steaua in amicalul cu Pardubice incheiat 2-1. Paduret a intrat in min.62 inlocuindu-l pe Oprita (autorul primului gol).

  18. #39
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Dinita a marcat (min.48) in amicalul disputat de Steaua cu echipa cipriota Anorthorsis Famagusta. Paduret l-a inlocuit pe Aliuta in min.55. Scor: 5-0.

  19. #40
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Vali Negru s-a accidentat la glezna stanga si va absenta aproximativ o luna.

  20. #41
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    In urma transferului lui Aliuta la Torpedo Moscova, Paduret ar putea deveni titularul postului de coordonator de joc la Steaua.

  21. #42
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Paduret a primit statutul de jucator amator, astfel incat Steaua il va putea folosi fara sa plateasca grila de 200.000 $. Asta e tara in care traim. Incet, incet ne intoarcem de unde am plecat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •