View Poll Results: Mai vreti si la anul in CL ?

Voters
30. You may not vote on this poll
  • Da, poate reusim mai mult

    21 70.00%
  • Nu, m-am saturat

    9 30.00%
Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 22 to 42 of 57

Thread: Mai vreti si la anul in CL ?

  1. #22
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    mda

    ce intrebare e asta

    as vrea 10 ani in UCL chiar dak n-am lua niciodata niciun punct
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  2. #23
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    @Alex: Ti se pare tie ca e jalnica semnatura Dica e fotbalist dar daca ai observa pe ce pozitii a fost pus sa joace nu l ai mai criticat asa de mult si in plus cine sa mai aiba motivatie cu ciobanu patron care te injura si cand joci bine
    Bafta, Reghe!

  3. #24
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    Corecta afrimatia ta Vladek ca cei 22 de acum ar fi rupt bilete la stadion in 1986.Eu as fi si mai dur si as spune : ERAU NISTE COPII CARE STATEAU IN VESTIAR SI LE CERSEAU LUI BUMBESCU,BALAN,LACATUS,BALINT AUTOGRAFE SI 5 LEI DE O PAINE.Asta era cu domnii fotbalisti de acum care pariez ca 2/22 stiu pe de rost echipa de la Sevilla de atunci.
    Eu vorbeam strict de valoare. Adica mai simplu astia care-i avem acum nu ar fi fost acceptati in lotul Stelei de atunci, unii nici macar in 90-96, pur si simplu.
    Ca stiu ei ori ba istoria clubului e un vax, ca nu joaca istoria pe teren. Hai sa lasam deoparte chestiile astea cu istoria, ca-i apa de ploaie. Eu am un singur criteriu de apreciere, si anume ce arata respectivul pe teren.

    Quote Originally Posted by Geografu View Post
    In iarna trebuie o restructurare MASIVA a lotului si aducerea unui antrenor valoros din strainatate care sa fie lasat in pace sa isi faca treaba.
    Asta e situatia si nu e prea roza dar sper ca primul pas bun sa il facem sambata la Cluj cand ar trebui sa batem lejer pe lanterna rosie a Ligii 1 sau gresesc ?
    Pai eu ce dracu ziceam cand spuneam ca CL ne-a cam facut mai mult rau decat bine ? Lotul nu va fi restructurat. Eventual vor fi vanduti jucatorii care mai trag restul gloabelor dupa ei, Dica si Goian. Oricum lui Dica numai la asta ii sta capul. Duminica la Cluj sa vezi tu cu ce lehamite au sa intre vreo cativa pe teren. Propaganda CL le-a intrat in cap, multi au impresia ca sunt mari vedete. Nu-si rup ei piciorusele in campionat, se "pastreaza" pentru urmatorul meci de CL.

    In rest ce restructurare ? Pai obiectivul nostru e sa prindem grupele si gata, sa numere bekkali dolarii de la UEFA. Am reusit asta de 2 ori la rand fara mari investitii, de ce sa riste Giginho banutii sai luati prin specula nerusinata cu imaginea Stelei ? O sa ne chinuim si-n retur, probabil iar vom trai momente penibile cu stimulatul in "indirecte", numai sa prindem locul 2 si o sansa la grupe. Si iar o sa frecam menta cu calificarea, iar o sa traim momente jenante in toamna viitoare cu meciuri anoste in campionat ca "suntem obositi din cauza meciurilor din grupe", samd, samd. De-aia zic eu ca deocamdata calificarea ne-ar face mai mult rau decat bine. Cat timp traim cu impresia ca odata cu calificarea gata, nu mai avem nimic de facut anul asta, o sa facem rahatul praf.

  4. #25
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Corect Snake dar un jucator mare ca Dica poate si trebuie sa straluceasca in orice conditii de joc si pe orice presiune externa.Pentru ca asa fac marii fotbalisti vedete.Eu il ador pe Dica pentru ce a facut la Steaua in cariera dar in ultimele luni da-mi voie sa spun ca sunt cel putin deziluzionat !
    Zbor pana la stele.

  5. #26
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    E jucatorul meu preferat si nu pot sa l critic pentru ca imi aduc aminte cate goluri si cate pase si faze a creat pentru Steaua in ultimii anii , acuma e adevarat e intr o eclipsa de forma dar ai vazut tu pe cineva care sa joace super constant de cand ciobanu si a bagat nasul la echipa?
    Bafta, Reghe!

  6. #27
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Zapata e singurul exemplu cred !
    Zbor pana la stele.

  7. #28
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da probabil , trist, nu?
    Bafta, Reghe!

  8. #29
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Trist dar asta e.Poate la rubrica de mai sus ii mai putem nota pe Rada,Bicfalvi,Nicolita ( poate ! ).Dar e comme ci comme ca !
    Zbor pana la stele.

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Graz, Austria
    Posts
    362
    Reputatie
    1
    Atata timp cat sa baga Becali, nici in UEFA nu vom face performanta. Deci mai bine pitici la cei mai mari decat giganti intre pitici. Insa daca nu jucam bine in Campionat s-ar putea sa nu prindem nici UEFA. Becali nu va pleca pentru ca are nevoie de Steaua pentru ambitiile sale politice cu PNG. Insa este atat de inconstient si superficial, mediocru si necalificat (ca sa nu folosesc cuvinte mai jignitoare), incat nu-si da seama ca daca s-ar comporta "normal" nu ar scade nici in ochii electoratului.

  10. #31
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Eu chiar vroiam sa intre aseara Bicfalvi dar in fine nu are rost sa mai comentam ce a fost , eu sper doar sa fie bine de acuma inainte pentru echipa si poate scapam de ciobanu asta odata de la echipa
    Bafta, Reghe!

  11. #32
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    E bine sa jucam in UCL, chiar daca ne-o luam rau pe coaja. Doar jucand cu echipe tari poti sa progresezi. Fac o paralela cu rugby-ul. Romania joaca an de an in a doua competitie din Europa: Cupa Europeana a Natiunilor (avem adversari echipe precum Georgia, Rusia, Cehia, Portugalia...). Noi intalnim echipe puternice doar in meciuri amicale, unde suntem batuti la n puncte diferenta. Am participat la Cupa Mondiala si am fost invinsi de Italia, o echipa care face mai mult figuratie prin Turneul celor 6 Natiuni, dar joaca an de an cu Franta, Anglia sau Irlanda. Chiar daca ia bataie, conteaza ca le intalneste. Ne-au invins la limita, cu 24-18, si este o echipa nu cu mult superioara noua. De multi ani, "stejarii" bat pasul pe loc.

    Deci, eu prefer Real Madrid sau Milan sau ce vreti voi, decat Elfsborg sau Valerenga.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  12. #33
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by YoYoyOi View Post
    eu n-am vrut nici anul asta sa ajungem in CL. O sa vreau atunci cand, ca si Sevilla, vom face cateva sezoane perfecte in UEFA. Doar atunci pot spune ca avem fata de CL.
    Mentalitatea e sa vrei ...si acumuland experienta sa poti o data sa treci de grupe in primavara UCL...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  13. #34
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    am avut atatia ani ca scop sa ajungem in grupe. Si am ajuns. Acum avem scop sa ajungem in primavara europeana. Probabil vom ajunge. Apoi vom avea ca scop o semifinala sau finala. De ce nu chiar trofeul suprem? Dar cate sacrificii trebuie sa facem si cate umilinte sa induram pentru a ajunge acolo? Asta e problema. Eu nu sunt dispusa la astfel de umilinte.
    Si tin sa spun ca sezonul de UEFA terminat cu o semifinala, a fost o mare performanta. Obtinuta in cel mai frumos mod posibil, fara sacrificii marete, fara umilinte anterioare. Totul a decurs normal, firesc chiar.
    Dar nu mai pot sa accept astfel de sezoane, ca asta de acum, doar pentru a-l vedea pe "cel al carui nume nu merita rostit" cu euroii in cont. Nu merita el banii astia si nu meritam noi umilintele si suferintele astea pentru a avea el banii aia. Pentru ca aici nu este vorba de performantele echipei noastre dragi. Aici e vorba despre faptul ca el ia banii. Si cu asta bsta. Restul nu conteaza pentru el, implicit pentru club si implicit pentru jucatori.

  14. #35
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    eu mi-as dori, si nu numai atat, mi-as dori ca 20 de ani inainte altii sa nu aiba acces, sa ramana sa latre sau sa caraie de pe margine. pana la urma acumulam experienta si la un moment dat, mai dereme sau mai tarziu, trecem noi si de grupe.

  15. #36
    no.7
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Militari
    Posts
    295
    Reputatie
    1
    imi pare rau acum ca nu e dinamo in ucl va dati seama ca daca erau si ei, nu pareau infrandegerile noastre chiar atat de urate. fata de ale lor

  16. #37
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    nu au si nu o sa aiba niciodata fata de CL. asta nu inteleg ei.

  17. #38
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    doar perseverand putem reusi
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  18. #39
    Supercampion Ioca10's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Mosilor
    Posts
    7,896
    Reputatie
    1
    Cum sa nu vrem Cl era visul nostru si doar NOI l-am indeplinit...
    [I]Milioane de inimi-2 culori, o întreaga națiune-o singură iubire, 67 de ani de glorie-legenda trebuie să continue!
    [/I]

    [I][FONT="Century Gothic"]Atitudine de superstar[/FONT][/I]

    Mereu finantati...O, voi, unicii ultrasi adevarati

  19. #40
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Daaa ... deci dupa INCA un an de Sampions Lig in care unicul obiectiv realizat a fost bifarea prezentei si ingrasarea buzunarului ciobanesc, repet intrebarea :

    Mai vrea careva si la anul in Sampions Lig ?

  20. #41
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    the show must go on

  21. #42
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1
    Bineinteles ca DA...de cand am inceput sa intram constant in grupele Ligii,NU a venit nicio echipa cu adevarat MARE in Ghencea
    Real M a fost un simplu foc de paie,Bayern NU mai e numele mare care a fost...vreau si eo o Barcelona,un Inter ceva.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •