View Poll Results: Ti-ai da viata pentru Romania?

Voters
44. You may not vote on this poll
  • da

    12 27.27%
  • nu

    32 72.73%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 37 of 37

Thread: Ti-ai da viata pentru Romania?

  1. #22
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    eventual o pereche de pantofi mirositori...dar cum n`am asa ceva, nu dau nimic pt romania

  2. #23
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Cimitirul e plin de eroi de care nu se stie nimic in schimb porcii (nu dau exemple pentru ca lista ar fi prea larga) traiesc si se lafaie in banii tarii. Asa ca muriti fratilor cine vreti ca eu nu am ganduri asa de marete.

    In schimb pentru familia mea as da mai mult chiar decat viata.
    prostiei

  3. #24
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by resita View Post
    mi-as da viata pentru tara daca este nevoie
    Asta ar merge cam asa:
    In 2014 candideaza la functia suprema in stat Frunzaverde si Daianu. In campanie ce-i doi se balacaresc, iar Daianu il acuza pe Frunzaverde de delapidare si homosexualitate. Tu il votezi pe Frunzaverde. Totusi Daianu castiga alegerile si devine noul presedinte. Dupa un an Frunzaverde este acuzat de frauda si condamnat la cativa ani de puscarie fara suspendare, desi Frunzaverde afirma ca procesul a fost unul politic. Dupa alt an se isca un conflict diplomatic cu Ucraina. Comunitatea internationala dezaproba cu jumatate de gura construirea unui al 2-lea canal Bastroe, majoritatea specilistilor sunt convinsi ca ar avea urmari nefaste, dar nu toti, totusi Ucraina este decisa sa-l construiasca. Daianu si presedintele ucrainian se contreaza prin presa, dar nu ajung la un consens. Au loc cateva incidente la frontiera comuna, in care sunt ucisi un porc mistret si un sturion. Daianu mobilizeaza armata si se pregateste sa opreasca prin forta construirea canalului. "Este nevoie sa ne protejam de imixtudinea Ucrainei in delta noastra. Ostasi, faceti-va datoria!"

    In 2023 Inspectoratul Scolar Caras-Severin hotareste ca fiecare elev sa viziteze cel putin o data in cariera lui mormantul lui Resita Onlineneaunu ostasul cazut la datorie in marele razboi de aparare a patriei din 2016. Manualele de istorie consemneaza razboiul si prezinta ca lectura suplimentara "Moartea eroului" o istorisire de cinci pagini a ultimelor doua zile ale eroului Resita Onlineneaunu cazut la datorie in marele razboi de aparare a patriei. Se relateaza cum eroul nostru a fost impuscat exact cand arbora drapelul de lupta in malul nordic al canalului neterminat Bastroie II. Nu se precizeaza ca eroul nostru era grav bolnav de meningita virala (ca urmare a unei intepaturi de tantar, boala carei ii vor cadea victime 30% din efectivele celor 2 armate) si ca din lipsa de medicamente ar fi murit oricum peste 2 zile.

  4. #25
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    pentru tara in care majoritatea locuitoriilor se considera desptepti doar pentru ca nu asculta manele , categaric ca NU !

  5. #26
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    as lupta pt. ea...da nu cred ca m-as duce daca as stii sigur ca mor

  6. #27
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    pentru tara in care majoritatea locuitoriilor se considera desptepti doar pentru ca nu asculta manele , categaric ca NU !
    adik daca nu asculti manele esti prost?
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    pentru tara in care majoritatea locuitoriilor se considera desptepti doar pentru ca nu asculta manele , categaric ca NU !

    Adica tu cam asculti manele a ? Hai ca te-ai dat de gol. Maneaua ptr mine inseamna incultura, prost gust, tiganism.

  8. #29
    sport legend CFR1907's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,772
    Reputatie
    1
    Pentru asa zisa Romanie care este in zilele de azi in nici un caz NU. Dar sa stiti ca pentru Romania care era inainte de 89 DA. In ziua de azi oamenii mai bine si-ar da 10 ani din viata pentru o galeata cu bani, decat pentru tara si asta din puctul meu de vedere e cam trist.

  9. #30
    1 9 6 4 SORINULTRA's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    MAZEPA
    Posts
    2,356
    Reputatie
    1
    pai pentru tara mi am dat deja un an din viata prin 2002 ca m a luat tara in armata , eu zic ca am dat destul ca si altii , ea ce a dat pentru mine ? dealde remes si nastase ? macar de dadea si el un kl de palinca si un caltabors
    anti s.d.r.

  10. #31
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post
    Pentru asa zisa Romanie care este in zilele de azi in nici un caz NU. Dar sa stiti ca pentru Romania care era inainte de 89 DA. In ziua de azi oamenii mai bine si-ar da 10 ani din viata pentru o galeata cu bani, decat pentru tara si asta din puctul meu de vedere e cam trist.
    Nu sunt aceiasi oameni de dinainte de 1989 sau te referi strict la concetatenii care nu au implinit inca 18 ani?

  11. #32
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Adica tu cam asculti manele a ? Hai ca te-ai dat de gol. Maneaua ptr mine inseamna incultura, prost gust, tiganism.

    eu ascult manele , si nu suport oamenii care spun " vai draga , cum poti asculta asa porcarie..." dupa care fac o fata de zici ca-s Platon

  12. #33
    Banned
    Join Date
    May 2005
    Location
    Free Willy!
    Posts
    2,210
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Andrei_23 View Post
    ... majoritatea locuitoriilor se considera desptepti doar pentru ca nu asculta manele ...
    Ai tu dreptate aici. Nu esti automat destept daca nu asculti manele. Mai trebuie sa indeplinesti SI alte conditii.

  13. #34
    lazio nel cuore Iulian Lazialu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Botosani
    Posts
    1,368
    Reputatie
    1
    Si.au dat viata atatia oameni pt ea.De ce nu mi.as da si eu viata pt Romania?
    Adica eu o iubeau mai mult decat mine?
    [COLOR="DeepSkyBlue"][B][SIZE="2"]I love Lazio more the you'll ever know![/SIZE][/B][/COLOR]

  14. #35
    ............. The_Blonde's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    3,384
    Reputatie
    1
    Vb parazitilor "Sa mori pentru patrie , astea-s povesti tre' sa gasesti ceva pentru care merita sa traiesti"
    [B]TOTI ALCOLISTII SI DROGATII STRIGA SA-TI TRAGEM CLANTA MITICA DE LA LIGA[/B]
    ex-Steel_Girl

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    frumoasa tara, pacat ca e locuita de romani. Acum cativa ani am ajuns, dupa cateva zile cu autocarul, la Versailles, sa vizitez un palat adevarat. Impreuna cu mine mai era o fosta directoare din radio. Surpriza: mai avea inca sandvisuri cu care plecase de acasa. Aceasta este conditia romanului plecat prin Europa, nici un salariu de fost director nu-i de ajuns, sau vorba lui Doru Octavian Dumitru: suntem si noi primii in lume la ceva: suntem primii care merg in restaurant cu mancare de acasa.
    Sa-mi dau viata pentru aceasta tara ? Nici cand eram pionier nu as fi spus asta, intre timp nu m-am tampit.

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Iulian Lazialu View Post
    Si.au dat viata atatia oameni pt ea.De ce nu mi.as da si eu viata pt Romania?
    Adica eu o iubeau mai mult decat mine?
    nu au iubit-o, ori au fost siliti sa mearga in razboi, ori erau domnitori si aveau ce pierde daca pierdeau razboiul.Nu mai credeti in povestile de la scoala generala!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •