Results 1 to 20 of 20

Thread: ProSport isi bate joc de noi!!!

  1. #1
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    ProSport isi bate joc de noi!!!

    Dupa articolul de astazi din ProSport tind sa cred chestia asta. Erau mult mai multe subiecte de prima pagina pt astazi. Sa nu uitam ca au jucat ieri Brazilia si Franta la Cupa Mondiala iar fituica asta de ziar publica pe prima pagina postul unui user dintr-un forum din Norvegia in care se specifica se se parieze pentru disrtactie pe scorul de 2-2 la meciul Pobeda - Farul. Incredibil este faptul ca s-a specificat ca asta este opinia unui prestigios site de pariuri. De cand se confunda opinia unui prestigios site cu opinie unui forumist numit forlan???

  2. #2
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Niste gunoaie asta sunt

    Io habar n-am ce are presa asta din Bucursti cu Farul.Cand a jucat CFR-ul anu trecut in INtertoto s-au purtat normal. Ba chiar PRO TV-ul le-a transmis meciurile in direct.

    Io intru pe forum la Prosport sa le scriu ceva de bine

  3. #3
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Prosport si-a batut joc de multi daca rememoram mizeriile scrise dupa semifinala UEFA Cup e clar ca ar trebui ignorati. In special la chioscul de ziare.
    Ultras Farul daca intri sa le scrii ceva de "bine" atunci le faci si jocul.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  4. #4
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Deci ce s-a intamplat astazi in Prosport:

    In urma unui post de pe forumul site-ului norvegian bettingadvence propsort a scris un articol suspectand meciul Farului de blat desi se specifica ca:
    ""Argumentele lor nu au nici o implicaţie asupra echipei române, ci privesc exclusiv formaţia macedoneană""

    Articol Prosport:
    "Acest articol s-a născut ca urmare a unor informaţii recepţionate de pe site-ul de consultanţă pentru pariuri sportive Bettingadvice.com, de unde reproducem şi câteva facsimile. Meciul Pobeda Prilep - Farul a fost tratat pe larg, în special de specialişti din Macedonia, ţară care în ultimii ani a fost serios suspectată de a fi aranjat mai multe meciuri în competiţiile europene intercluburi, dar şi la nivelul echipei naţionale. În cadrul topicului deschis despre acest meci, macedonenii dezvăluie o serie de informaţii care i-au determinat să le sugereze celor care vor putea juca scor corect că partida se va termina 2-2, aşa cum s-a şi întâmplat. Argumentele lor nu au nici o implicaţie asupra echipei române, ci privesc exclusiv formaţia macedoneană.
    Patronul ei este nimeni altul decât preşedintele Federaţiei Macedonene, Hari Hadzi-Risteski, un foarte influent om de afaceri, suspectat în repetate cazuri de activităţi de tip mafiot. El este, printre altele, deţinătorul unor agenţii de pariuri în Macedonia, şi din informaţiile apărute pe acest site, mai mulţi jucători ai echipei, oficiali şi oameni de fotbal, inclusiv din conducerea federaţiei, au câştigat sume considerabile în valută de-alungul timpului din meciuri aranjate. În campionatul intern au fost dese situaţii în care s-a pierdut în faţa unor echipe mici, fiind introduşi juniorii, iar în cupele europene sunt notorii cazurile de aranjat ale partidelor cu Smederovo din Serbia şi Piunik Erevan, acum doi ani, când cota pentru victoria oaspeţilor pauză-final le-a adus bani frumoşi celor care au pariat. Totodată el este bănuit că a blătuit inclusiv cele două mari surprize din preliminariile CM, egal (0-0) şi eşec în faţa Andorrei (0-1), existând informaţii că iarăşi jucători din echipa naţională şi oficiali din federaţie s-au îmbogăţit. Recent i-a murit fiul, directorul executiv al clubului, în accident de maşină. Argumentele lor nu au nici o implicaţie asupra echipei române, ci privesc exclusiv formaţia macedoneană. Argumentele lor nu au nici o implicaţie asupra echipei române, ci privesc exclusiv formaţia macedoneană. Argumentele lor nu au nici o implicaţie asupra echipei române, ci privesc exclusiv formaţia macedoneană. Argumentele lor nu au nici o implicaţie asupra echipei române, ci privesc exclusiv formaţia macedoneană."

    Care este de fapt adevarul? Forumistul respectiv specifica in postul sau se sa joace 2/2 cominatie pauza final adica Farul va conduce la puaza si va castiga la final.

    Iata mai jos postul sau de pe acel forum:

    Pobeda owner is mafioso. i expect that he will fixed this match 2-2. That will not be first time and that is easier way to do. You don't need help from the other team. Just concede a goal in the first halftime and job done. But this is just my opinion.
    Nuredinovski, Mickov, Stojkovic, Krsteski, DAmeski, Meglenski, Kapinkoski, Jovanovik, Zilson, Gesovski.
    Those are players who will play for Pobeda today. Pobeda qualified for Intertoto with cheeting. Acording the FFM rules Vardar was the team who have to play in Intertoto and Skendija in UEFA cup because is a finalist of national cup. But in the begining of May they changed the rule (president of FFM is Pobeda owner) and Skendija was (censored) up. Now Vardar is in UEFA and Pobeda in Intertoto. Pobeda have good players but they need games. Simply they did not play half of their games this spring. When they fixed to lose with Makedonija, Baskimi... they played with young players and seniors was injuried Very Happy All of them. But in the next game against Vardar they played with full squad. Nobody injuried.
    So, i recomend you not to spend your money on this game. Or maybe for fun try 2-2 with 1 euro.


    Ziaristul respectiv desi repet a specificat ca Farul nu are nici o implicare, prin neatentia sa a lovit totusi si in clubul nostru. Asta este motivul pt care am deschis acest threard. Gafa este cu atat mai mare cu cat articolul respectiv a fost publicat pe prima pagina la o zi dupa ce la Cupa Mondiala au jucat 2 favorite la titlu (Brazilia si Franta)
    Poate fara sa vrea si fara sa-si dea seama Prosport a lovit in imaginea clubului nostru si noi constantenii asteptam in editia de maine o rectificare si o punere la punct a lucrurilor.

    Speram ca macar acest lucru sa se faca

  5. #5
    sport legend dorryn's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Basarabi
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    am o intrebare: cine citeste pro sport? prea mult tam-tam pt un ziar care nici nu mai stiu cum arata.M-au pierdut de client de ceva vreme buna
    =-avem sangele alb si inima albastra-=
    ANTI bosanceanu !

  6. #6
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Corect!
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]utenticitate[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]R[/COLOR][/B][COLOR="Black"]eprezentatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]I[/COLOR][/B][COLOR="Black"]maginatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]titudine[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]ULTRA`[/COLOR][/B]

  7. #7
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Aveti dreptate... Problema e insa alta: Raul a fost deja facut si ceva imi spune ca asta a fost si INTENTIA lor

    Probabil au mancat r***t din anumite interese de a discredita Farul... La aceasta fituica de ziar nimeni nu da 2 bani daca e adevarat ce scriu sau nu. Pur si simplu publica orice pentru a-l vinde

    P.S Din pacate e foarte posibil sa-si fi atins scopul, si ei insisi rad in sinea lor de fraierii care au crezut si au cumparat ziarul.

  8. #8
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Desi a specificat ca Farul nu este implicat, cred ca totusi trebuie sa facem ceva cu atitudinea asta a lor. Eu cel putin nu-l mai cumpar de ceva vreme si nu o sa mai cumpar niciodata prostia asta de ziar.

  9. #9
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Eu nu l-am mai cumparat de la celebrul meci Farul - Dinamo din martie cand tot asa, au comis-o pe prima pagina. Si atunci il cumparasem doar ca sa am pe ce sa stau , deoarece scaunele sunt cum sunt

    @ady51a Din pacate, probabil l-au cumparat multi altii, care pun botul la astfel de aiureli, iar rezultatul actiunii lor se va vedea la meciul retur cand stadionul va fi gol.

    Si, din nou, o alta campanie anti-Farul a presei din Bucuresti se va termina cu succesul scontat .
    Si astfel am aflat si raspunsul la intrebarea: De ce nu vine lumea la meci?

  10. #10
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Bine acum sa fim noi seriosi, nici constantenii nu prea se informeaza cum trebuie si citesc tot felul de fituici de 0.2 lei.
    Din pacate stadionul nu cred ca o sa fie plin. Nu era plin nici daca nu aprea aceasta stire. Ce e mai penibil pt ei ca nici nacar nu au avut reporter la meci sa vada cum s-a desfasurat. Si aici trebuie atacat tare de tot ziarul.

  11. #11
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Atacat de cine...
    1) De noi? Nu prea avem cum sa facem asta decat pe un amarat de forum
    2) De Bosanceanu? Asta in 6 ani nu a invatat nimic... Izolarea fata de presa e sinucidere curata
    3) De Chiforeanu? Asta saracu nici nu stie pe ce lume traieste
    4) De antrenor? Asta e in misiune `oficiala` si nici macar nu vorbeste romaneste
    5) De jucatori? Mercenarii astia nu dau 2 bani pe echipa...

    Daca am omis pe cineva te rog sa ma corectezi
    P.S Asta e crudul adevar... Cand nu ai un MeeMee sau Borcea in fruntea clubului care sa se ia la `tranta` cu presa risti sa devii tinta mistocarelilor

  12. #12
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kroenan View Post
    Aveti dreptate... Problema e insa alta: Raul a fost deja facut si ceva imi spune ca asta a fost si INTENTIA lor

    Probabil au mancat r***t din anumite interese de a discredita Farul... La aceasta fituica de ziar nimeni nu da 2 bani daca e adevarat ce scriu sau nu. Pur si simplu publica orice pentru a-l vinde

    P.S Din pacate e foarte posibil sa-si fi atins scopul, si ei insisi rad in sinea lor de fraierii care au crezut si au cumparat ziarul.

    Ai dreptate, dar gandeste-te ca oamenii care sunt cu adevarat cu inima alaturi de echipa nu cred asa ceva! Important este ca noi stim adevarul si suntem mandri de echipa noastra!
    E adevarat ca Farul a facut numeroase blaturi de-a lungul timpului, chiar si in acest sezon, care sincer pe mine m-au dezgustat profund (chiar daca erau in avantajul nostru), dar de aceasta data echipa a evoluat CORECT!
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]utenticitate[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]R[/COLOR][/B][COLOR="Black"]eprezentatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]I[/COLOR][/B][COLOR="Black"]maginatie[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]A[/COLOR][/B][COLOR="Black"]titudine[/COLOR]
    [B][COLOR="Blue"]ULTRA`[/COLOR][/B]

  13. #13
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Din ce observ pe aici se vade ca suntem totusi destul de puternici. Oricum aici pe forum astazi steagul Farului a fost intodeauna sus.

  14. #14
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Ori ce s-ar spune noi mereu vom avea inima alb-albastra iar pentru bucurestenii care cred ca ne pot invinge prin mizerii deastea le trasmitem :BUCURESTI IA MAI LASA-NE !!!!!

  15. #15
    sport legend b3bito's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    807
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady51a View Post
    Din ce observ pe aici se vade ca suntem totusi destul de puternici. Oricum aici pe forum astazi steagul Farului a fost intodeauna sus.
    daca am fii si asa pe stadion ....si nu numai pe forumuri
    Care este unitatea de masura a prostiei? R: un Becal..

  16. #16
    FARIST 100% ULTRAS-CT's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    303
    Reputatie
    1
    prosport , gazeta .. niste nemancati care scriu in majoritatea articolelor numai minciuni pentru a.si vinde "ziarele"
    FARUL FARUL

  17. #17
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    O mare eroare murdăreşte numele Farului

    Numele Farului este târât inadmisibil, fără nicio vină, în noroi de către un ziar central de sport, care a publicat, ieri, pe prima pagină, aprecieri în privinţa unei presupuse suspiciuni ce planează asupra partidei „rechinilor“ contra Pobedei. Pe scurt, se spune în articol că patronul macedonenilor ar fi aranjat scorul final, 2-2, în vederea unor câştiguri la casele de pariuri. S-a făcut însă o mare eroare, pe baza unui mod de lucru neprofesionist. Degeaba încearcă, în material, autorul să absolve clubul constănţean, plasând aşa-zisa culpă doar pe umerii Pobedei. Eroarea, mare, s-a făcut, de Farul s-a pomenit, şi aşa ceva nu poate fi şters cu una, cu două. Desfăşurarea faptelor, aşa cum au prezentat-o gazetarii români, nu stă deloc în picioare. Atât în ceea ce priveşte sursele citate şi interpretarea lor, cât şi imaginea de ansamblu a Farului şi politica ce guvernează clubul constănţean.

    Întâi, se spune că informaţia despre meci este una proprie a site-ului, când, în realitate, ea îi aparţine unui suporter macedonean de pe forum, un anume „forlan“, ceea ce nu e totuna. Nefiind o ştire oficială, cum poate fi luată ea de bună, universal-valabilă? Apoi, s-a comis o altă mare eroare, traducându-se greşit afirmaţiile lui „forlan“. Nu este vorba de scorul de 2-2, cu care s-a încheiat meciul, ci de cu totul altceva. În limbajul pariorilor, 2-2 înseamnă ca echipa oaspete să se afle în avantaj atât la pauză, cât şi la final. Deci omul a pronosticat că Farul va câştiga meciul, nu că acesta se va încheia egal, cu scorul de 2-2. Interpretată greşit, iată unde a dus această părere. Toţi cei de pe forumul site-ului menţionat au izbucnit în hohote şi au postat imediat ironii când au citit articolul şi au văzut ce mare confuzie s-a făcut.

    Pentru cineva care se pricepe la fotbal, ce scenariu este acesta cu meciul care se termină 2-2, dar oaspeţii conduc de două ori? Dacă ziarul nu îi atribuie nicio implicare Farului, înseamnă că Pobeda a lucrat singură pentru acest 2-2. Cine îşi permite să îi lase pe adversari să conducă de două ori? Sunt atât de siguri că vor face apoi 2-2? Sub nicio formă nu ţine această judecată. O suflă vântul imediat. Nu în ultimul rând, desfăşurarea meciului duce şi ea la concluzia că ce a apărut în acel ziar sunt numai bazaconii. S-a jucat tare, cu încrâncenare, cu cartonaşe galbene, iar Pobeda a încercat din toate puterile să câştige, Farul rezistând însă pe final de meci, la 2-2.
    Cuget Liber!

  18. #18
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Update... Luni seara un nesimtit de la Prostsport pe nume FILOTI a fost invitat la o televiziune obscura (B1TV)... Acesta a discutat despre subiectele `senzationale` din editia acelei zile dar nu a scos un cuvant despre ceea ce au publicat pe prima pagina ... Cred ca spune multe

    P.S Cat despre `insistenta` lor cu acest subiect ganditi-va la un lucru: Desi s-au facut de ras, care e cea mai buna defensiva?? ATACUL fireste

  19. #19
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    titlul threandului e gresit.. ar fi trebui sa se numeasca " prosport isi bate joc de propria imagine"... pacat de Topescu

  20. #20
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Da cred ca e singurul angajat de la Prosport care merita respect.Nu stiu ce o mai sta pe acolo

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •