Results 1 to 19 of 19

Thread: World Series 2007

  1. #1
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1

    World Series 2007

    Marea finala MLB din acest an este Boston Red Sox - Colorado Rockies. Se disputa dupa sistemul "best of 7", eventualul meci decisiv urmind sa aiba loc la Boston. Primul joc are loc miercuri noaptea, la ora 03.00 (Beckett vs Francis).

    Toate meciurile pot fi urmarite LIVE pe canalul NASN (disponibil in Bucuresti abonatilor UPC), sau online, oficial (pe www.mlb.com - 15 usd pentru toate meciurile), sau neoficial (www.myp2p.eu/MLB.htm).

    Enjoy the games, and Go Rockies!

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Evident, Go Red Sox!
    Toate s-au aliniat bine, Drew a inviat, Pedroia si Youkilis lovesc ca nebunii, pitchingul merge (pana si Gagne pare sa fie mai in forma)... moralul e sus de tot, Rockies n-au jucat de-o saptamana...
    Ortiz o duce greu cu genunchiul si nu cred ca va juca un meci sau doua in Colorado, unde nu mai e DH. Ellisbury e pe val... pana si Lugo a prins un hit aseara.
    Sunt increzator si multumit. Abia astept ultimele nopti de baseball din anul asta.
    The Show Must Go On

  3. #3
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    daca arbitrii ii lasa sa joace ... va fi o serie interesanta
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  4. #4
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Si eu tin cu Boston in finala pentru ca m-am saturat de echipe care ajung aici din intamplare,joaca o luna bine ,castiga world series si dupa aia nu mai auzi nimic de ele ( florida 2003,white sox 2005 ,st.louis 2006).

  5. #5
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    white sox 2005? esti beat baiete?
    White Sox a condus de la inceput pana la sfarsit in divizia lor si au avut cel mai bun record in AL. Pitchingul lor a fost superdominant. Stiu ca i-a ras rapid pe RedSox ... si poate de aia esti suparat, dar nu incurca echipele.
    Vrei sa vorbesti de echipa norocoasa care a castigat: RedSox, nici macar nu au castigat divizia lor si au castigat WS.
    Pentru mine castigatoarea WS trebuie sa fie in primul rand castigatoarea diviziei. Mi se pare ciudat ca o echipa incapabila sa castige divizia sa fie considerata WS champions. De aia cumva tin cu RedSox anul asta, dar nu m-ar deranja sa castige Colorado, mai ales dupa felul cum au ajuns RedSox in WS.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  6. #6
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    1.Nu sunt fan Red Sox ,am zis de ce tin cu ei in aceste meciuri.

    2.Cand a mai ajuns White Sox in playoff in afara de senzationalul an 2005?
    De-aia spun ca si ei au fost niste "flukes".Uitat-te la anul asta 2007 ,doi ani mai tarziu,acelasi "pitching superdominant" si rezultatul 72-90.

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    si e greu de uitat seria aia cu 4 meciuri la rand inchieate cu scoruri de genul 14-2 pentru sosetele rosii
    nu ca ar fi diferit acum: 13-1 in primul meci
    totusi cred ca azi va fi altceva, Schilling e pitcher de contact mai nou si cred ca va lasa mai multe run-uri.
    cred ca va fi un meci de genul 8-5.
    The Show Must Go On

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Echo362 View Post
    1.Nu sunt fan Red Sox ,am zis de ce tin cu ei in aceste meciuri.

    2.Cand a mai ajuns White Sox in playoff in afara de senzationalul an 2005?
    De-aia spun ca si ei au fost niste "flukes".Uitat-te la anul asta 2007 ,doi ani mai tarziu,acelasi "pitching superdominant" si rezultatul 72-90.
    wdite sox n-a fost a fluke au avut pitcheri excelenti atunci si acum din tot bullpenul lor a mai ramas doar Jenks,de aia au fost asa slabi.

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Exact cum ma asteptam Colorado va pierde clar,o echipa de 2 lei ca si Cleveland,care va mai prinde playofful la pastele cailor.exact ca si indians cand au intrat okajima si papelbon nu numai ca nu au marcat nici un punct timp de 4 reprize au ajuns o singura data pe baza.Valori dom'le ce sa mai.Ar trebui sa-i felicit pe Boston dar n-o s-o fac pt ca stiu ca daca jucau cu yankees lucrurile stateau altfel.Yankees a castigat 4 serii la rand cu Boston.Dupa luna mai incolo recordul in meciurile Boston vs Yankees este 3-9 inclusiv un meci intors de la 7-2,nu de la 2-1 cum au avut Colorado,cu Okajima si Papelbon.Dar asta e daca yankees au fost prosti cu cleveland....

  10. #10
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manai View Post
    Dar asta e daca yankees au fost prosti cu cleveland....
    Nu te pot contrazice aici...

    Eu inca nu mi-am pierdut speranta cu Rockies.

  11. #11
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    e 3-0 pentru RED SOX, in stilul asta de joc, castiga World Series...cred ca o merita...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    a fost greu ultimul meci, dar... VICTORIE!
    The Show Must Go On

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    da...greu rau.toata seria a fost grea.n-am ce zice.cred ca la anu tot colorado ajunge in World Series.acum vorbind serios,pe Colorado ii bateau 3 sferturi din echipele din AL,Toronto,Detroit,Seattle,cine vrei tu....Un playoff urat si un World Series care a fost cireasa pe tort.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    LOL....oricum World Series au fost peste 2005 si 2006 in ce priveste audienta

  15. #15
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    apropo ce ziceti de alegerea lui Girardi ?

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Girardi ca Girardi, dar stirea zilei e ca A-Rod pleaca
    The Show Must Go On

  17. #17
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    nu spunea el ca adora New York-ul si ca nu se vede in alt oras

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Echo362 View Post
    apropo ce ziceti de alegerea lui Girardi ?
    Pare buna,la Florida a facut treaba buna , era sa-i califice in playoff.

  19. #19
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Echo362 View Post
    apropo ce ziceti de alegerea lui Girardi ?
    Eu unul sint multumit, foarte multumit chiar. Singurul de care imi pare rau e Mattingly, care se pare ca va pleca. Oricum, discutia asta nu prea are legatura cu World Series. Eventual cu cel din 2008

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •