Page 1 of 31 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 650

Thread: Sarituri cu skiurile

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1

    Sarituri cu skiurile

    eu sunt un mare fan al sariturilor cu schiurile si imi place foarte mult martin schmitt!e cel mai tare !pacat insa ca nu si-a revenit dupa operatie!oricum sunt sigur ca o va face cat de curand!
    alte sporturi de iarna misto sunt schi fond si schi alpin!imi plac alsgaard si sonja nef!
    daca mai sunteti vreo unu fan martin schmitt...astept sa mai puneti mesaje!

  2. #2
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    La fel de interesant mi se pare BIATLONUL !
    Surprinzator, cu rezultate inbucuratoare, romanca TOFALVI !
    Daca ar fi sa aleg intre biatlon si un joc de fotbal ...nici nu as discuta !

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    campioantele mondiale...

    cum vi s-au parut? din toate punctele de vedere...sau in general, in toate sporturile...
    eu personal sun un mare fan al sariturilor cu schiurile, chiar si al celor dein vara, care sunt, pentru noi, fanii inraiti, o binecuvantare, as putea spune, dupa o jumatate de an aproape sa-i vezi din nou, pe viu..e ceva...
    dar anul acesta, la mondiale, parca prea a dominat Malysz, si asta dupa ce pan acu n-a castigat o data macar in tot sezonul...mi-a parut bine in schimb pt finlandezi, meritau sa castige pe echipe, mai ales dupa olimpiada...sa pierzi titlul pt o zecime!!!!!!!!

    chiar asa, stie cineva mai multe despre sportul asta la noi? am auzit de cativa saritori care mai participa la calificarile din cupa sau coc si ca ar fi o trambulina in poiana brasov, dar nu-s prea multe...daca stie cineva mai multe, as aprecia informatia...

    si victoria lui johnny spylane a fost tare marfa...nu-i asa? cine s-ar fi asteptat?

  4. #4
    ardeleanca Lidia's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    867
    Reputatie
    1
    urmaresc din 1991 ski-jumpig si totusi mi se pare ca sezonul acesta a fost cel mai echilibrat ... daca tin eu bine minte este pentru prima data cu putin inainte de final cand 4 saritori au posibilitatea de a castiga cupa ....
    oricum .. favoritii mei raman tot finlandezii desi anul acesta a fost un sezon nu prea grozav pentru ei ... se pare ca plecarea lui Mika Kojonkosken nu le-a fost cam pe plac ...

    Stie careva pe unde se afla fostul antrenor al Austiecilor .. Tony Inauer? ... sunt doar curioasa :)

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Roimania-Bucuresti
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    Thumbs down who helps me??

    fratii mei, nu mai pot vedea sariturile k mi-au luat aia de la cablu eurosport-ul. sa le fie rusine Asa k, dak e cineva dispus sa-mi faca un rezumat ..astept
    [COLOR=Plum][FONT=Comic Sans MS][B]Martin Schmitt[/B][/FONT][/COLOR]

  6. #6
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,903
    Reputatie
    0
    Go Swen Hannawald!

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    4,303
    Reputatie
    1
    Ahoneen !!! Intr-adevar finlandezul zburator. Tricou galben si un mare saritor (oare cati cm are ).
    Pacat de Malisz ca s-o dus...

  8. #8
    ardeleanca Lidia's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    867
    Reputatie
    1
    In sfarsit eternul secondant pe locul 1

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile Super Janne

    Bravo Janne1! Hanni Si Martin ce e cu voi . ooooo va-ti imbolnavit . Ahonen Esti super.
    Jos Germania

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Roimania-Bucuresti
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    abia a inceput sezonul..mai vedem noi cine e cel mai bun..
    [COLOR=Plum][FONT=Comic Sans MS][B]Martin Schmitt[/B][/FONT][/COLOR]

  11. #11
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    77
    Reputatie
    1
    Sariturile cu skiurile sunt super betoane... favoritul meu este Hannawald... si toti componentii echipei Germaniei ...

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Roimania-Bucuresti
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    ********

    martin schmitt e preferatul meu si ,desi nu s-a ridicat la adevarata lui valoare sezonul care a trecut, eu tot il sustin si sper ca si tu si ceilalti care au vrut sa fie primul

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    2
    Reputatie
    1
    cui ii plac finlandezi mie in special akseli kokonen

  14. 9th August 2004, 21:06

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    norvegienii rulez !!!

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Nemo te anunt ca sunt un mare fan Martin Schmitt.Si eu sper din toata inima sa isi revina acolo unde ii este locul.Imi place pe langa sarituri si biatlonul unde sunt mare fan Ole Einer Bjoerndalen.

  17. #17
    Denis's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    30043
    Posts
    10,707
    Reputatie
    1
    preferatul meu era adam malisz (dar pacat ca a imbatrinit shi nu mai poate sa sara) nu shtiu daca shi martin schmith a imbatranit dar shtiu ca era bun aku catziva ani
    [B][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"] FOTBAL [/COLOR][COLOR="Silver"]CLUB [/COLOR][COLOR="LightBlue"]■[/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]■[/COLOR][COLOR="RoyalBlue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"]■[/COLOR][COLOR="Blue"] OTELUL [/COLOR][COLOR="Red"]GALATI [/COLOR][COLOR="DarkRed"]■[/COLOR][COLOR="Red"]■[/COLOR][COLOR="Pink"]■[/COLOR][COLOR="Wheat"]■[/COLOR][/B]
    [FONT="Palatino Linotype"][B][SIZE="6"][COLOR="red"]~F.[/COLOR][COLOR="Silver"]C.[/COLOR][COLOR="blue"]O.[/COLOR][COLOR="Red"]G.~[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

  18. #18
    Me high D aac Reaper's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    680
    Reputatie
    0
    Trebuie sa inceapa campionatul de sarituri si eu sunt izolat de un televizor. Dar stai! Am net!! Dati-mi va rog un link de unde pot sa downloadez etapele de sarituri. Vreau sa-l vad pe Jane Ahonen castigand si anul asta. Fly, Jane, Fly!!!
    http://mdwords.com - Word Finder, Dictionary, Scrabble Helper

  19. #19
    scout sotostone's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    729
    Reputatie
    1
    de anul asta am devenit fan sau ma rog poate nu am voie sa fiu fan... dar de iarna trecuta am urmarit cat am putut sky jumping am multe nedumeriri.. printre care:
    Cum se desfasoara? Campionat Mondial cand?
    Olimpiada de iarna cand?
    Exista etape inetremdiare sau ceva asemanator ca am vazut ca sunt niste etape diferite... zbor cu schiuriule.... de ex. e cam talmesh valmesh in capul meu...
    Cand are loc Turneul celor 4 sau 7 trambuline...
    Mie mi-au placut mult finlandezi.. si unul... care m-a impresionat in mod deosebit... Cred ca Matti Haltametti sau Veli Matti nu shtiu cum... Nu-mi dau seama care mi-a placut in mod deosebit decat dupa ce le vad numele scris corect al amandurora
    daca e vreun link il vreau shi eu
    Last edited by sotostone; 2nd November 2004 at 12:32.
    [COLOR=Red]Don't spend 2 much time thinking... just think more about spending it [/COLOR]

  20. #20
    Me high D aac Reaper's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    680
    Reputatie
    0
    Campionatul de sarituri cu schiurile incepe in noiembrie si se termina la sfarsitul lui februarie. Are multe etape(nu stiu exact) printre care se afla si etapele de zbor cu schiurile.
    Olimpiada de iarna se desfasoara o data la 4 ani.
    Turneul celor 4 trambuline are loc "la cumpana dintre ani"(Sorin Hobana) si se desfasora de fiecare data pe 2 trambuline din Germania si doua din Norvegia.
    Cei doi finlandezi despre care vorbeai( Matti Hautamaeki si Veli Matti Linsdroem) sunt fosti detinatori ai recordului de zbor cu schiurile.
    Favoritul meu este finlandezul Jane Ahonen.
    Va rog sa ma corectati daca am gresit ceva, exceptie facand ultima afirmatie.
    http://mdwords.com - Word Finder, Dictionary, Scrabble Helper

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Roimania-Bucuresti
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Reaper
    Turneul celor 4 trambuline are loc "la cumpana dintre ani"(Sorin Hobana) si se desfasora de fiecare data pe 2 trambuline din Germania si doua din Norvegia...Va rog sa ma corectati daca am gresit ceva, exceptie facand ultima afirmatie.
    turneul celor 4 trambuline se desfasoara la Oberstdorf, Garmisch Partenkirchen(GERMANIA),Innsbruck si Bischofshofen(AUSTRIA)
    Iar in final..MARTIN SCHMITT is the best..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •