Results 1 to 8 of 8

Thread: Lotul României pentru Euro 2008

  1. #1
    incepator Sictirit's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Seoul
    Posts
    45
    Reputatie
    1

    Lotul României pentru Euro 2008

    Lotul Romaniei pt. Euro2008, in viziunea mea:

    portari: Lobont, Coman, Popa

    fundasi: Ogararu, Contra, Tamas, Goian, Radoi, Radu Stefan, Rat

    mijlocasi: Codrea, Chivu, Margaritescu, Nicolita, Bratu, Dica, Mutu, Cocis, Ad. Cristea

    atacanti: Marica, Niculae, Mazilu, G.Bucur

    In mare cred ca asta va fi si lotul lui Piti, dar sunt sigur ca pana la urma vor fi selectionati si Ovidiu Petre si Fl. Petre.

  2. #2
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    este mult prea devreme de a discuta despre lotul echipei ... dar de dragul de a ne afla în treabă merge
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #3
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    cine stie cine se mai accidenteaza pana atunci
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  4. #4
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    La fiecare turneu am avut câte un jucător accidentat ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #5
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0

    Talking

    Quote Originally Posted by d3d3 View Post
    cine stie cine se mai accidenteaza pana atunci
    Pai in actualele calificari mai avem doar 2 meciuri, nu vad cine s-ar mai putea accidenta, si inca si pe o perioada asa mare (9-10 luni de zile sa stea departe de gazon). In afara de Mirel Radoi nu am mai avut pana acum accidentari asa grave, nici in campionatul intern nici in celelalte campionate europene, pe unde joaca componentii Nationalei.
    Oricum initiatorul topicului a pus in lot doar 23 de jucatori. Din cate stiu eu, nu exista o limita a lotului pentru EURO sau CM. Putem avea si 30 de jucatori convocati la lot: Sergiu Radu, Vlad Munteanu, Claudiu Keseru, Dumitru Copil. si alti componenti ai echipei nationale de tineret. Ca nu vor juca nici un minut, asta e altceva, dar macar sa aiba satisfactia convocarii Oricum, au fost multi jucatori straini care au debutat la 18 ani la echipa nationala (vezi Michael Owen, la CM 1998).

  6. #6
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Luigi Di Biagio, Odonkor ... sunt alte exemple de jucători care nu au jucat nici un minut în calificări ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  7. #7
    incepator Sictirit's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Seoul
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ducus View Post
    Oricum initiatorul topicului a pus in lot doar 23 de jucatori. Din cate stiu eu, nu exista o limita a lotului pentru EURO sau CM. Putem avea si 30 de jucatori convocati la lot: Sergiu Radu, Vlad Munteanu, Claudiu Keseru, Dumitru Copil. si alti componenti ai echipei nationale de tineret. Ca nu vor juca nici un minut, asta e altceva, dar macar sa aiba satisfactia convocarii Oricum, au fost multi jucatori straini care au debutat la 18 ani la echipa nationala (vezi Michael Owen, la CM 1998).
    The squad number limit was raised from 22 to 23 for the 2002 tournament in Japan/South Korea to allow each team to carry a third goalkeeper and still have a replacement for each of the other 10 positions.

    Cum ai putut sa crezi ca nu exista o limita? Pai s-ar duce toti cu loturi de 50 de jucatori, doar asa sa fie siguri si oricum platesc organizatorii.

  8. #8
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    30 ? ... nici vorbă ... numărul maxim de jucători este de 23 începând cu CM din 1998 dacă nu mă înşel ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •